Biblie

Oświadczenie dla Czytelników oraz „obrońców” Pawła i Łukasza

25 marca 2015
Rafal Kudrański
Rafal Kudrański
Piszę ten wpis z potrzeby, którą dostrzegłem co zaczyna się dziać na blogu. Coś czego na pewno nie chciałem i nie chcę. Należy podkreślić, że wszystko było w porządku do momentu gdy ukazałem, że nauki Pawła i Łukasza oraz dwa kontrowersyjne listy Piotrowe są kąkolem zasianym przez Szatana.
Oczywiście spodziewałem się takiej reakcji i wiem, że jeśli nie zareaguje to bardzo się nasili ta sytuacja o dodatkowe osoby. Dlatego myślałem jak mądrze i sprawiedliwie dla mnie i Was Czytelnicy to rozwiązać.
Tym bardziej przez ponad 6 lat mogłem niejednokrotnie się przekonać, że nie ma sensu się spierać z 95% osobami bo i tak to nic nie da – w obie strony. Oczywiście mówię to odnośnie najważniejszej sprawy jaką jest Zbawienie.

Chciałbym wyjaśnić przede wszystkim dlaczego stworzyłem ten blog. Po mojej działalności na naszej klasie oraz FB stworzyłem blog, który też był moim niejako kompromisem z Rodziną, którą bolało, że głoszę na FB gdzie jest cała Rodzina… Jednym słowem WSTYD i HAŃBĘ przynosiłem. Nie dziwię się po części ich reakcji ale niestety prawda jest taka, że często BOLI…

Blog założyłem aby dzielić się z ludźmi swoim świadectwem o naszym Zbawicielu.
Chrystusie, który wybrał mnie na swojego ucznia abym głosił ludziom PROSTĄ ŚCIEŻKĘ ZBAWIENIA, której fundament możemy znaleźć w Apostolskim zapisie w Biblii.

Katolicy przyzwyczajeni są do ataków na ich SYSTEM wiary więc nie spodziewam się żadnych większych „ataków” ale… charyzmatyczne odłamy ówczesnego chrześcijaństwa KOMPLETNIE nie są i nie były przygotowane na taką POSTAWĘ jaką ja i GARSTKA moich braci w wierze – OFICJALNIE pokazuje.  Jest dosłownie raptem 3 blogi w Polsce, które OFICJALNIE mówią iż prawie 70% zawartości w Biblii, Nowym Testamencie to szatański kąkol. Właśnie ten kąkol jest FUNDAMENTEM charyzmatycznych kościołów/zborów. Kąkol o którym Słowo Boże mówi, że NAWET WYBRANYCH zwiedzie.
Obecnie na świecie można zobaczyć narastający upadek kościoła katolickiego a…
OGROMNY ROZKWIT właśnie charyzmatycznych odłamów wiary. W Stanach jest to już niemal „narodowy trend”. W Polsce również zauważa się ich coraz większy rozkwit. W katolickiej Polsce jak już wierzący dostrzeże te JAKŻE JASKRAWE dogmaty przeczące Biblii to wpada w sidła właśnie charyzmatyków.
Dlaczego? Ponieważ na pozór są oni w jedności z Bogiem, wychwalając Go
i PRZEDE WSZYSTKIM już nie ZNIEWAŻAJĄ Go przez bałwochwalstwo.
Różnice są tak przeogromne, że niestety w euforii odejścia od bałwochwalstwa w kierunku dziękczynnych pieśni i terenowej pracy ku chwale Boga – zapominają
o sprawdzaniu czy rzeczywiście pastorzy głoszą nauki naszego Zbawiciela.
Z indoktrynacji z katolickiej ambony przechodzą w indoktrynację Pastora, który
wykłada Pisma a oni POZORNIE mając je w rękach podczas nabożeństw mogą sprawdzić, czy faktycznie jest to tak napisane…
Nie będę się rozpisywał tutaj o tym bo wkrótce poświęcę w artykule nowym ten temat.

A więc Drodzy Czytelnicy oraz wyznawcy nauk Pawła i Łukasza. Postanowiłem nad czym intensywnie rozważałem po „sytuacjach” które się dzieją na blogu, że:

* wyznawcy nauk Pawła i Łukasza – ich zapisów w przyjętym kanonie Biblii – twierdzą, że CAŁY kanon ksiąg i listów w Biblii POTWIERDZA SIĘ i nie ma tym samym żadnych sprzeczności, głosząc Chrystusową Ewangelię.
Więc postanowiłem, że jeśli faktycznie jest tak jak UWAŻACIE to bez problemu posługując się Pismami i Listami Świętymi, które ja uznaję TYLKO za NATCHNIONE – WYKAŻECIE, ŻE TO JA SIĘ MYLĘ I BŁĘDNE HEREZJE GŁOSZĘ TU NA BLOGU.  Kłamstwo jest kłamstwem i macie na tyle „Materiałów”, które są w Waszym mniemaniu ZGODNE z Waszymi – że wykażecie, że BŁĄDZĘ
I KŁAMIĘ. Także kochani bliźni – wyznawcy nauk Łukasza i Pawła – pokażcie moje kłamstwa za pośrednictwem TEGO SAMEGO przekazu Ewangelicznego, że głoszę INNĄ Ewangelię.

PRZEDSTAWCIE CHOCIAŻ JEDEN EWIDENTNY DOWÓD, ŻE KŁAMIĘ.

Macie do dyspozycji:
* 2 Ewangelie – Św. Mateusza i Św. Jana
* Objawienie Świętego Jana
* Święte Listy: AŻ 3 Św. Jana, Św. Jakuba i Św. Judy.
* Stary Testament.

Drodzy bracia macie BARDZO OBSZERNE pole do działania – pole, które opiera się na BEZPOŚREDNICH świadkach naszego Zbawiciela. Nie możecie powiedzieć, że to mało ponieważ ja TWIERDZĘ, że wystarczy TYLKO JEDNA z tych Świętych Ewangelii aby Czytelnik POZNAŁ PANA i dostąpił Zbawienia.

Tak drodzy Czytelnicy – NAWET mając JEDNĄ z tych Świętych Ewangelii napisanych pod natchnieniem samego Boga jesteście w stanie POZNAĆ WĄSKĄ ALE PROSTĄ DROGĘ NASZEGO ZBAWICIELA A TYM SAMYM ZOSTAĆ OSOBIŚCIE ZBAWIONYM PRZEZ PANA, KTÓRY ZRODZI WAS OSOBIŚCIE JAKO NOWE STWORZENIE BOŻE – Z JEGO DUCHA.

NIE POTRZEBUJECIE MNIE, KSIĘDZA, PASTORA, I NIKOGO INNEGO DO TEGO BY POZNAĆ GO. JEDYNIE CO POTRZEBUJECIE TO…

…WASZE SZCZERE PRAGNIENIE POZNANIA MIŁOŚCI WASZEGO STWÓRCY I ZBAWICIELA!

Ja nic nie dodaje do tego co jest napisane PROSTYM JĘZYKIEM w tych Listach Samego Boga do nas – umiłowanych przez Niego ludzi.

Jeśli kłamię to WYKARZCIE TO na podstawie powyższych Świętych Ksiąg.

Zaznaczam, że komentarze, które będą oparte na „charyzmatycznych” pismach NIE BĘDĘ ZATWIERDZAŁ.

Nie moim celem jest sprzeczanie się z Wami drodzy charyzmatycy. Zresztą NIGDY nie pisałem komentarzy na różnych blogach aby KŁÓCIĆ się, że pisma Pawłowe i Łukaszowe to szatański kąkol. NIGDY! I to kesja na pewno wie bo gdy piszę na innych blogach to nawet tej sprawy nie poruszam a odnoszę się bezpośrednio do tematu W OPARCIU o Święte Księgi, które oni również uznają za natchnione przecież. Nie chcę robić niepotrzebnych wojen.

Także proszę weźcie to pod uwagę bo ja Was na Waszych blogach SZANUJĘ i NIE ZACZYNAM WOJNY.

To jest MÓJ BLOG i jeśli Wam nie odpowiada to NIE CZYTAJCIE ale nie chcę byście wprowadzali ZAMĘT w głowach Czytelników. Wasza walka o Pawła
i Łukasza nic nie wnosi dobrego. Więc jeśli uważacie że to samo świadczą co
w Świętych Pismach WYBRANYCH przez Pana Apostołach to BEZ PROBLEMU POKAŻECIE, ŻE JESTEM KŁAMCĄ.

Drodzy Czytelnicy Wy również SAMI oceńcie czy KŁAMIĘ.

Pozdrawiam WSZYSTKICH i mam nadzieję, że ta moja decyzja jest zrozumiała dla Was.

Rafał Kudrański

 

Artykuł ściśle powiązany:

„Sprawa” ewangelii Marka

16 Comments. Leave new

Witam ponownie,

myślę, że to bardzo dobry pomysł. Parę ładnych miesięcy temu sam zapoznałem się z sześcioma artykułami dotyczących tkz. apostoła Pawła zamieszczonych przez Henryka Kubika na jego forum Zbawienie.com.

Są tam rzetelne i dobrze przemyślane argumenty, które skłaniają PRZYNAJMNIEJ do poważnego zastanowienia się nad tym tematem. Ja to zrobiłem i nie mam wątpliwości co do tego, że ten człowiek nie pochodził od Boga, tak samo jak i Łukasz.

Rozumiem, że wiele osób ma duży problem z odrzuceniem Pawła i tak samo ja miałem z tym duży problem. Na to potrzeba czasu. Warto zapoznać się z tym materiałem, dobrze przemyśleć ten temat, warto też dużo się modlić do Boga o pomoc w zrozumieniu tej WAŻNEJ kwestii.

Mnie też nurtowało to czy po odrzuceniu Judasza, właśnie Paweł nie został wybrany na jego miejsce, tym bardziej, że oprócz Dziejów Apostolskich napisanych przez Łukasza, co do którego też jest wiele wątpliwości, i z resztą słusznie, nigdzie nie znajdujemy żadnych informacji na temat, kto i kiedy zastąpił Judasza.

Jak wiemy Łukasz podaje w swoim sprawozdaniu, że rzucano losy, kto zastąpi zdrajcę i los padł na Macieja. Przez lata miałem wpojone, że tak naprawdę sam Isus odrzucił to losowanie i sam osobiście wybrał Pawła jako następcę Judasza. Oczywiście kompletną bzdurą wydawało się, że może być trzynastu apostołów, co nie było zgodne z wolą naszego Pana, który wybrał dwunastu apostołów.

Ale po zapoznaniu się z tymi sześcioma artykułami nie mam wątpliwości, że Paweł nie był apostołem. Jest tam wiele dowodów, które to poświadczają.

Ja zebrałem te sześć artykułów w całość i powstał 100 stronicowy dokument, który zrobiłem w formacie PDF. Oto link dla tych, którzy chcą go sobie ściągnąć:

http://www.mediafire.com/download/hyqnhp1cnxmzag3/Aposto%C5%82+Pawe%C5%82+i+kontrowersje+dotycz%C4%85ce+jego+apostolstwa.pdf

Można też zapoznać się z nimi bezpośrenio ze strony Henryka Kubika:

http://www.zbawienie.com/wszystko-o-pawle.htm

Odpowiedz
Rafał Kudrański
25 marca 2015 21:24

walirlan ja również szczerze mówiąc „motałem się” z myślami, gdy po raz pierwszy u Henryka zobaczyłem o tym problemie. I to zaznaczam, że już byłem Zbawiony i nadal poznawałem dokładniej Pana ścieżkę. Mimo moich dużych wątpliwości, które sam zauważyłem karmiąc się Słowem Bożym i po artykule Henryka – naprawdę ciężko mi było się wyzbyć „tej indoktrynacji” z mojego umysłu. Dlatego nie dziwię się wcale ludziom, że nie mogą tego zaakceptować.
Wybór „13stego” jest antybiblijny i BEZPODSTAWNY. Ale wiadomo w jakim celu to zrobione i już w drugiej części mojego artykułu o kąkolu wyjaśnię.
Celowo wziąłem się za ewangelie Łukasza bo Henryk nie ma dokończonego artykułu na ten temat. Natomiast co do Pawła to miałem właśnie dać na końcu artykułu.
Super spiąłeś w całość o szatańskim natchnieniu Pawła – czy będę mógł zamieścić link w artykule, żeby Czytelnikom nie uciekł?
Pozdrawiam i dzięki za wsparcie.

Odpowiedz

Charyzmatycy mają dokładnie te same założenia co teolodzy Katoliccy. Znaczy się coś w rodzaju:

„Nie rozumiesz tego, bo nie masz daru Ducha Świętego”
„Pan przez ciebie nie prorokuje, bo nie masz wystarczającego poziomu duchowego ”
„nie rozumiesz nauk Pawła musisz nadrobić zaległości”

Dokładnie tak samo jak katolicy:
„nie odkryłeś jeszcze tajemnicy ciała Chrystusa”
„nie możesz mieć udzielonego Ducha Świętego bez pośrednictwa eucharystii i kościoła”
Wszystko to jedna i ta sama „piosenka”. Zawsze czegoś nie zrozumiałeś, lub nie jesteś w stanie sam.
O ile u katolików uzależniony jesteś od kościoła jako systemu, gdzie twoje zbawienie jest gdzieś w okolicy taberrnakulum. O tyle u Charyzmatyków, zbawienie jest jeszcze łatwiejsze, jednak obciachem jest jeśli nie awansujesz na wyższe poziomy duchowe, jednocząc się niemalże na równi z Chrystusem, czego objawem jest tak zwany „dar Ducha „. U katolików wielbieniem Pana jest monotonne powtarzanie tych samych wyrazów w ciągu modlitewnym, u charyzmatyków paplanie niezrozumiałych wyrazów na lewo i prawo. Dla jednych jak i drugich jest to „budujące” dla ich wiary .

Jedni jak i drudzy opierają się na zawiłych ludzkich dogmatach. Katolikom wystarczy synod biskupów by nagiąć żywe Słowo boga, drugim wystarczy Paweł i jego własna interpretacja dzieła Chrystusa na ziemi.
Jest to nic innego jak uchylanie Słowa Bożego. Nie wiem na ile Paweł był kąkolem, ale na 100% nie był natchniony w tym co pisał i nauczał. Nie widzę żadnego powodu byśmy mieli jakikolwiek obowiązek wkładania wysiłku w zrozumienie nauk , które nie są zgodne z tym co „mówi” reszta ewangelii.

Ja bym Rafale zadał kolejne pytanie : niech mi ktoś wyjaśni dlaczego ja nie potrafię zrozumieć nauk Pawła, skoro Stary Testament i ewangelie 12 apostołów nie mam najmniejszego problemu. ? To moja wina czy nauk Pawła?

Odpowiedz
Rafał Kudrański
26 marca 2015 10:51

Dokładnie Bushi – wiemy doskonale po co tak jest i czemu WSZYSTKIE chrześcijańskie religie są zbudowane na PAWŁOWYCH NAUKACH. Po to by GMATWAĆ PROSTĄ ŚCIEŻKĘ PANA. Żeby był NADAL potrzebny FARYZEUSZ,NAUCZYCIEL by mógł „głupiemu” ludowi tłumaczyć… Ale już nie długo im pozostało czasu… :)) CHWAŁA BOGU ZA TO!

Odpowiedz

Rafał,

oczywiście, że możesz zamieścić ten link. Mam nadzieję, że jak najwięcej osób będzie mogło się zapoznać z tymi artykułami. Właśnie dlatego je zebrałem w całości w formacie PDF, aby można było sobie zachować je na twardym dysku i czytać dla wygody.

Pocieszające jest, że nie tylko ja przechodziłem przez odtrutkę Pawłową. Może kiedyś napiszę dłuższy komentarz na temat moich przemyśleń dotyczących Pawła, to najwyżej Cię poproszę, abyś go umieścił na swoim blogu.

Odpowiedz
Rafał Kudrański
26 marca 2015 10:49

walirlan to fajnie, na pewno zamieszczę. No ja też miałem „szok indoktrynacyjny” gdy Henryk to napisał – ZAZNACZAM, że ja też widziałem sprzeczności jak sam czytałem i miałem OBIEKCJE – nawet do tego stopnia, że emaila wysłałęm do Henryka czy aby nie „pojechał po bandzie”, że odrzuca 70% Biblii – NAPRAWDĘ!!!! Ale dobrze napisałeś – do tego trzeba „dojrzeć” i prosić Pana o coraz większe zrozumienia. Wszak prawdziwy uczeń Pana ma być czujny cały czas i POZNAJE Pana CAŁY CZAS – co też będziemy robić w Królestwie Bożym – zachwycając się Jego i Jego Ojca niesamowitą miłością do Nas i „kreatywnością Mądrości Bożej” :)
Wiesz kilka dni temu już wymyśliłem, żeby Czytelnicy pomogli mi w prowadzeniu bloga – tzn jeśli będą mieli fajne materiały a nie prowadzą własnego to podeślą swoje przemyślenia, artykuły i ja je chętnie zamieszczę. Z tym, że oczywiście muszę mieć PEŁNĄ moją akceptację – inaczej nie przejdzie u mnie abym podał coś z czym się nie zgadzam lub bez stosownego komentarza. Tylko chce poruszać naprawdę MOCNE i dobitne sprawy związane bezpośrednio z Bogiem – nie jakieś tam polityczne zagrywki czy nowinki. Takich blogów jest wiele i tak naprawdę nie piszą o SEDNIE – DRODZE DO ZBAWIENIA a ona jest NAJWAŻNIEJSZA. Fajnie jakby to nie były tylko artykuły czyjeś tylko rozwinięte przede wszystkim o autora spostrzeżenia i Jego podejście – takie wyjaśnienie jakie ja próbuję jak najlepiej Czytelnikom przedstawić. Pozdrawiam

Odpowiedz
Roman Dolecki
26 marca 2015 12:03

Na jakimś forum czytałem że nie powinno się informować „nowo narodzonych” że w Biblii są fałszywi apostołowie i że są fałszywe ewangelie, bo ta informacja oddali ich od Boga. Nie zgodzę się z tym. Ja jak za czołem poznawać Biblie i Boga to już wtedy czytałem informacje że Łukasz i Paweł są fałszywymi apostołami, i wcale mnie te informacje nie zniechęciły do Boga. Tylko byłem zaskoczony że tak wielkie są kłamstwa, czyli kąkol.

Odpowiedz
Rafał Kudrański
26 marca 2015 13:13

Roman nie dziwię się, że tak zaczynają mówić bo szatan już jest obsrany po kolana bo wie, że ma mało czasu. Stąd chce jeszcze „zyskać” na czasie i zwodzi KŁAMSTWEM w taki sposób. Oczywiście, ze to po „wyrzeczeniu się siebie” a raczej NARZUCONYCH indoktrynacji – owocuje coraz większą miłością i ODDANIEM dla Zbawiciela. Chrześcijaństwa na świecie NIE ma a to światowe to FAŁSZYWKA. Dlatego tak Henryka atakują zaciekle i pewnie za niedługo zacznie się również atak i na mnie. Dlatego dałem to oświadczenie jak mają komentatorzy się „zachowywać” by im odebrać na samym wstępie możliwość posługiwania się fałszerstwami – a tym samym odebrać im oręż na początku bitwy ze mną. Myślę, że rozbroiłem ich skutecznie z pomocą Pana i nie będzie tu wojny lecz zabawa w wojenkę – takie przedszkole w ich wykonaniu :) Pozdrawiam.

Odpowiedz

Rafał, ja nawet nie miałem na uwadze artykułu, raczej takie przemyślenia. :-)
Teraz musiałbym chyba na nowo zapoznać się z tymi sześcioma artykułami Henryka, bo wiele myśli mi uszło, ale wtedy gdy je czytałem to przechodziłem istną burzę mózgu.

Ale pewne sprawy zaczęły mi się układać. To długa historia, bo przez wiele lat byłem związany ze świadkami Jehowy, potem gdy opuściłem tę sektę, to miałem intensywny kontakt z epifanistami. Studiowałem pilnie tomy C. T. Russell’a i Paul’a Johnson’a. To trwało ponad dwa lata.

Ale faktycznie jak się dobrze zastanowić to prawie cała ich nauka jest możliwa w oparciu o listy Pawła. Tak w ogóle to Charlez Taze Russell zwracał uwagę na to, że Maciej był „ludzkim”, nie zaakceptowanym przez Jezusa (Isusa) wyborem, DLATEGO TEŻ TO SAM CHRYSTUS w sposób cudowny ukazał się Pawłowi wybierając go OSOBIŚCIE na apostoła. W ten sposób, jak Russell argumentował, to sam Chrystus, a nie ludzie (choć apostołowie) dokonał wyboru swego apostoła (dwunastego, a nie trzynastego, jak myśli wielu ludzi, w tym świadków Jehowy, którzy ogólnie dalej uznają Macieja, a Pawła uważają za apostoła narodów).

I w pewien sposób to wyjaśnienie Russell’a przez lata wydawało mi się logiczne i rozsądne.

No a swoją drogą ciekawe jest jak to było naprawdę z tym zastępstwem za Judasza? Wiemy, że Łukaszowi nie możemy wierzyć w stu procentach, ale też na pewno nie pisał samych kłamstw. Więc prawdopodobnie tym wybranym apostołem był Maciej. Czy został on wybrany przez rzucanie jakichś losów? Czy akurat w taki sposób apostołowie by wybierali następcę Judasza?

Napisz co myślisz na ten temat! Właśnie czytając te artykuły Henryka przychodziły mi do głowy różne pytania. Żałuję, że nie zapisywałem ich gdzieś, aby teraz do tego wrócić.

Odpowiedz
Rafał Kudrański
26 marca 2015 13:51

walirlan przemyślenia również mogą być – ważne by budować ludzi ku budowaniu wiary w Prawdziwe Zbawienie. Co do świadków to jak pewnie wiesz też uważam, że są bardzo zwiedzeni a tym samym biedni. Pewnie masz znajomych, którzy jeszcze tkwią w tym zwiedzeniu to prześlij im artykuł, który DOBITNIE pokazuje, że Jehowa to żaden bóg i jest kłamcą –> LINK .
3 Ewangelie jasno mówią o 12 WYBRANYCH Apostołach jak i później po „akcji samobójczej” Judasza mówią jasno o 11-stu. Wybierajac kolejnego w zastępstwie to już jest 13 WYBRANY.. Masz tu test :) Wybrałeś sobie samochód – OPLA ASTRĘ. Zniszczył Ci się i wybrałeś „w zastępstwie” nowy – SUBARU – na odpowiedź ile miałeś samochodów, które wybrałeś co powiesz? Jeden…? Czy raczej DWA – pomimo, że kupiłeś drugi w ZASTĘPSTWIE?? Czy ktoś kto wiedział, że miałeś DWA auta, które WYBRAŁEŚ uwierzy Ci w taki NIE logiczny kit, że Ty nadal wybrałeś tylko JEDEN? Myslę, że ktoś przy zdrowych zmysłach nie powinien tak sądzić. Pozdrawiam

Odpowiedz

Coś się chciałem jedynie ciebie spytać;

Co oznacza słowo Apostoł?

Pochodzi to od Greckiego Apostolos które oznacza „wysłannik”. Tytuł ten nie powstał wraz z 12. Używany był już wcześniej – najpierw odnośnie proroków, potem, w Państwie Machabeuszy nazywano tak wysłanników królewskich mających nauczać prawa.

W nowym testamencie nie oznaczał on już funkcji (jak wcześniej) ale swego rodzaju urząd, jednak sens pozostał.

Technicznie więc biorąc, jeżeli Jezus powołał Pawła, to Paweł miał wszelkie prawo do tytułowania się tym tytułem, biorąc pod uwagę, że nigdy nie twierdził że jest jednym z 12.

Czy Jezus powołał Pawła? Rozważana na ten temat zostawię tobie. Chciałem jednak coś tylko sprostować.

Odpowiedz
Rafał Kudrański
3 lipca 2015 22:15

Może i być to co Ty przedstawiasz – „wysłannik” :) . Tak na dobrą sprawę właśnie o to się rozchodzi z tymi „polemikami” na temat znaczenie słowa tego a tamtego – czym jest to czy zanurzenie a może pokropienie itp… Ale czy akurat tutaj w kontekście Apostołów czy jest to ważne czy tytuł powstał z „akcją” Chrystusa czy też wcześniej? Jak dla mnie to nie ma znaczenia jak się oni nazywali – czy wysłannicy, czy uczniowie, czy też giermkowie. Nie obchodzą mnie nadane tytuły ludzkie czy też nazewnictwo. Dla mnie jest istotne, że Pan WYBRAŁ12stu a nie 300stu np. Także takie „naukowe” podejście NIE MA ZNACZENIA – ważne że PAn wybrał 12 MĘŻCZYZN. I Słowo Boże mówi, że TYLKO im Pan przekazał Ewangelię o czym świadczą również Listy Apostołów Judy i Jana.
Także rozważać nie muszę nad „tutułowaniem się” Pawła bo czasu nad sprawdzeniem i rozważaniem nad tym zagadnieniem POŚWIĘCIŁEM SPORO. I dlatego postanowiłem dopiero niedawno to OFICJALNIE napisać. I jestem tego PEWIEN i zdania NIE zmienię.
Kończę już pisanie bo szykuje się do pracy i nie będę dostępny „do odpisywania” do poniedziałku. Życzę Ci miłego i spokojnego weekendu a Radkowi ZDROWEGO!

Odpowiedz
Andrzej KoDeR76
4 lipca 2015 00:06

Poza tym tylko od Pawła wiemy, O rzekomym objawieniu. Mało namącił to musiał jeszcze napisać ewangelię jako Łukasz, aby ona pasowała do dzieł apostolskich. Być może miał ucznia Łukasza, Ale mi to jedno jak ten szatan namącił. Myślę że to wszystko co mam do powiedzenia o tym.

Odpowiedz

*************** KOMENTARZ ZABLOKOWANY *********************

Fujiwara na szybko piszę, bo zbytnio nie mam czasu niestety.
Zablokowałem Twój komentarz ponieważ nie chcę by na moim blogu poruszano co piszą inni na swoich witrynach czy blogach. Nie chcę żadnych WOJEŃ i KŁÓTNI pomiędzy osobami, które mówią o Chrystusie i robią to z serca. I tu mam na myśli również blogi, które wyznają Pawła – tak jak Radka i Detektywa i kilka innych. NIGDY ICH NIE „ATAKOWAŁEM” i nie będę na pewno tego robił.
Również tyczy się to moich Czytelników/komentujących – jeśli mają na celu obnażanie „tego typu” blogów, które mają RÓWNIEŻ bardzo wartościowe materiały – to niech to robią gdzie indziej – tu z pewnością na to nie pozwolę.
Możemy OBNAŻAĆ a nawet ZACHĘCAM do tego by ukazywać PRAWDZIWE OBLICZE organizacji czy witryn, które JAWNIE uwłaczają naszemu Zbawicielowi – tak jak np szataniści dominikańscy czy gwiazdy muzyczne, które ukazują i PRZEKAZUJĄ bunt naszym Stwórcom.

Fujiwara już napisałem Ci odnośnie mojego stosunku do Henryka i powiem Ci jeszcze, że NIE ZE WSZYSTKIM się zgadzam jak on przedstawia Ewangelię Pana. I to co podałeś, A ZABLOKOWAŁEM – nie akceptuje.
Dlatego stworzyłem swój blog by mówić o PROSTEJ i DOSKONAŁEJ Drodze Zbawienia – w PROSTY SPOSÓB.
Dlatego również uważam, że nie ma co się spierać co do „autoryzacji” Pawła.
Dla Ciebie jest PERFEKCYJNA jak piszesz a dla mnie jego działalność z Łukasza jest KOMPLETNYM PRZECIWIEŃSTWEM świadectwa jakie dali najbliźsi uczniowie Zbawiciela – Mateusz,Jan,Jakub i Juda.
I nic to zapewne nie zmieni. Tak jak i Wy – co wyznajecie Pawła – będziecie mieli swoich współbraci w wierze; tak jak i kościół katolicki będzie miał rzeszę swoich współbraci i to nic nie zmieni, nawet gdy będzie się podawało wersety z Pism, które JAWNIE obnażają Babilon Wielki…
Tak samo i my, którzy odrzucają nauki Pawła będziemy mieli swoich współbraci. Choć wiem doskonale, że jesteśmy i BĘDZIEMY garstką w stosunku do Was chociażby.
Także dowiemy się WSZYSCY od Pana, kto trzymał się TYLKO Jego Słowa. A ocenę mojego świadectwa zostawiam Czytelnikom. A ocenę WASZEGO świadectwa ZOSTAWIAM WASZYM Czytelnikom :)
I dlatego NIE POWINNIŚMY atakować się wzajemnie.
Pozdrawiam i do sklikania się w tygodniu.

Odpowiedz
Andrzej KoDeR76
4 lipca 2015 00:08

Oczywiście komentarz dotyczył miłośnika dalekiego wschodu, sądząc po nicku

Odpowiedz

Muszę Ci przyznać rację-mam takie samo zrozumienie.Paweł wywyższa się ponad naszego Pana Jezusa Chrystusa,chce uznania.Lecz kochajmy swoich braci i siostry ,które nie mają tego zrozumienia-którz chciałby być zbawiony ,patrząc jak jego bliscy i znajomi idą na zatracenie ,dlatego tak ważna jest modlitwa za Tych którzy jeszcze się nie przebudzili.Miłość ,pokora ,przebaczenie-cechy prawdziwego chrześcijanina ,Z Bogiem.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud