Biblie

Pokrzywa – wspaniały lek od Boga

6 kwietnia 2015
Rafal Kudrański
Rafal Kudrański
Może nie wszyscy z Was wiedzą, że mamy naturalne leki tuż obok nas. Dokładnie te, które uważamy w zdecydowanej większości za szkodniki – intruzy!
Chodzimy do apteki po bardzo drogie suplementy witaminowe – w większości SZTUCZNE – oraz leki, które tak naprawdę nie zwalczają choroby lecz jej SYMPTOMY – przy okazji NISZCZĄC nasze inne organy…
Widzimy już coraz większe zainteresowanie ludzi naturalnymi ziołami – ale tylko dlatego, że w końcu dostrzegamy, że to co próbuje nam się na siłę sprzedać za pomocą wszędobylskich reklam po prostu – NIE DZIAŁA. To, że o tym coraz częściej mówi się za pośrednictwem SZATAŃSKIEJ telewizji to nie znaczy, że robią to bo tak chcą, czy że zależy im na naszym zdrowiu. Po prostu MUSZĄ to robić bo wydałoby się to ludziom podejrzane, że milczą… Internet – wolność jego (jeszcze..) – dał ludziom możliwość dzielenia się tego typu informacjami – stąd o nich wiemy! Nie dzięki REŻIMOWYM mediom – teraz one po prostu grają rolę „dobrego wujka”.

Pokrzywa, jest wspaniałym zielem, lekarstwem, który jest tak popularny i powszechny, że jeśli tylko ludzie docenili ten niesamowity projekt naszego Stwórcy to nie chorowalibyśmy. Oczywiście należałoby odrzucić CHEMICZNE jedzenie również.
Piszę teraz o pokrzywie ponieważ właśnie zaczął się sezon na jej zbieranie. A w sumie już będzie dochodził do schyłku. Dlatego zachęcam Was do wyjście na wycieczkę na łąki,las by zebrać ten cenny LEK, który jest niesamowitą również przyprawą! Jeśli nie zdążycie obecnie zebra na „zbiory” to nie martwcie się – jeszcze na jesień jest możliwość plonu :)

pokrzywa1
Pokrzywę można tak naprawdę w celach leczniczych wykorzystać całą, jej korzeń, kwiaty, łodygę czy też liście.
Osobiście wykorzystuję tylko liście, które suszę w suszarce, dokładnie jak na zamieszczonych zdjęciach. Koszt takiej suszarki to raptem 100 zł a można w niej suszyć wiele rzeczy, nie tylko grzyby bo i buraczki pietruszkę itppppppp. :) No i macie pewność skąd wzieliście tą pokrzywę i że nie jest suszona na jakiś siarczanach i innych wynalazkach. Jedynie możecie mieć obiekcję, że pies mógł obsikać lub jakiś leśny stworek ;)
pokrzywa3
Wysuszone liście wykorzystuję przede wszystkim do herbatek dla dzieci. Kubuś je uwielbia, jak i również sam proces zbierania. Można dodawać napar, herbatkę do soków jeśli dziecku nie smakowałaby sama.
Taka suszona pokrzywa jest niesamowitą przyprawą do zup i innych zapewne. Uwielbiam ją wsadzać do każdej zupy. Przede wszystkim ze względu niesamowitych właściwości zdrowotnych, które posiada.
Dla mnie jest to niesamowite jak Bóg w Swojej Mądrości stworzył świat abyśmy my ludzie mieli tak bardzo ŁATWY dostęp do „życiodajnych witamin”! Niestety obecne upadłe społeczeństwa zapomniały o swoich korzeniach – o naturze, której pięknem nie tylko Bóg dał nam byśmy się zachwycali. Ale dał nam abyśmy z niej czerpali by była dla nas lekarstwem i pokarmem.
Smutne to jest jak widzę rodziny z małymi dziećmi, które już są otyłę a w koszykach supermarketów jest w 95% same przetworzone i śmieciowe żarcie – bo pokarmem,jedzeniem tego nie można nazwać. Jak mają ludzie być zdrowi i następne pokolenia jak nie ma za grosz zdrowego rozsądku w najważniejszej sprawie dzięki tu na ziemi żyjemy – pokarmie? A ileż jest bluzgów na Boga jaki to świat chorób i cierpień stworzył! Cóż za hipokryzja – a wystarczy tylko zmienić zawartość wózka w hipermarkecie…
pokrzywa4
pokrzywa6
Pokrzywa ma przeogromny wachlarz leczniczych możliwości za sprawą, iż zawiera dużo witaminy C, a ponadto karoten, witaminy K, E, B2 i kwas pantotenowy. Wykryto w niej kwasy krzemowy, mrówkowy i inne, acetylocholinę, histaminę, duże ilości chlorofilu, fitoncydy, liczne składniki mineralne (żelazo, magnez, wapń, krzem, mangan), lecytynę, garbniki, śluzy i woski.

Pokrzywa wykorzystywana jest w leczeniu chorób dróg moczowych, kamicy nerkowej i przerostu prostaty. Jest środkiem pomocniczym przy cukrzycy oraz pobudza działanie gruczołów odpowiedzialnych za zwiększenia ilości krwinek w organizmie. Dzięki właściwościom bakteriobójczym stosowana jest do przemywania i okładania schorzeń skórnych, ropnych, trądziku oraz stanów zapalnych mięśni.

Pokrzywa jest najlepszą oczyszczającą i krwiotwórczą rośliną leczniczą. Ponieważ ma ona także korzystny wpływ na trzustkę, herbatka pokrzywowa obniża poziom cukru we krwi. Herbatka leczy także choroby i zapalenia dróg moczowych, chorobowe zatrzymanie moczu. Odmładzające działanie pokrzywy znane było już naszym babkom. Kurację “odmładzającą” najlepiej przeprowadzić na wiosnę.

Na samym końcu artykułu podam linki, w których możecie zapoznać się z fantastycznym działaniem tej rośliny.

Natomiast z racji, że uwielbiam gotować zupy i byłem w trakcie gdy już pokrzywa się ususzyła, nie mogłem odmówić sobie przyprawienia barszczyku…

pokrzywa5
A tak oto wygląda efekt końcowy zupy buraczkoffej na wodzie źródlanej z Malvern (po którą jeździmy całą rodzinką), ze świeżych i suszonych buraczkuuff, ziemniaczkuff, piertruszki korzenia i liści, ząbków czosnku, cebuli, majeranku, lubczyku no i pokrzywy ofkoz :)
Hmmm zapomniałem dodać marchewki.
Ah no i zapomniałem dodać chemi??? Nie nie, tylko żartrowałem :P
pokrzywa7
Hmm a może pora zacząć kulinarny blog –> hpbr = „healthy plan by rafal” ? ;)
Poniżej podaję kilka linków ale tak naprawdę więcej możecie znaleźć na internecie sami. Napisałem ten artykuł by podzielić się z Wami tą WAŻNĄ informacja, która jest „pod Twoim nosem”…

http://www.witaminy.org.pl/pokrzywa/

http://zielarnia.net/pokrzywa.html

http://www.nazdrowie.pl/artykul/pokrzywa

http://www.witaminy.biz/ziola/439.html

1 Comment. Leave new

To cudowne, że „świadomi” tego, co się dzieje ludzie mają ten dar od Boga. Na pewno pomyślę o tej twojej „recepturze”.
To chyba między innymi dlatego sataniści używają chemicznych smug, aby zatruć i zniszczyć DOSŁOWNIE WSZYSTKO co możliwe, nawet i pokrzywy.
Dlatego jestem pewien, że Pan przyjdzie niedługo, bo w przeciwnym razie nie byłoby dla nas możliwe żyć.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud