Biblie

Wcześniejsze komentarze w „Kontakt”

27 marca 2015
Rafal Kudrański
Rafal Kudrański

Z racji zmiany „wtyczki”/wyglądu strony nie można komentować już stron z Menu i nie pokazuje komentarzy, które był tam zamieszczone. Są one BARDZO WAŻNE ponieważ ważne wątki poruszają.
Przepraszam za ewentualne utrudnienia lecz mam nadzieję, że nowa odsłona bardziej Wam się podoba. Dziękuję.

9 Comments. Leave new

Hej.
Przeczytałem kilka twoich wpisów i mam pytanie.
Czy uznajesz zbawienie tylko z Łaski przez wiarę – czy dodajesz do tego chrzest wodny (zewnętrzny)?

Odpowiedz
Rafał Kudrański
24 marca 2015 12:56

Cześć adi, oczywiście, że uznaję JEDYNIE Zbawienie przez Łaskę Chrystusa, która odbywa się JEDYNIE w OSOBISTEJ relacji Pana z wybranym. Właśnie wszystkich chyba to boli, że NIE dodaje a wręcz ODEJMUJE :) Fizyczny chrzest wodny, który jest tak głoszony przez „charyzmatyczny chrześcijanizm” NIE ma kompletnie uzasadnienia w PRAWDZIWEJ Ewangelii Apostolskiej Zbawiciela Świata. A nawet twierdzę, że jest PRZECIWKO prostej Drodze Zbawienia naszego Zbawiciela. Wkrótce napiszę najważniejszy mój artykuł na stronie o Nowym Przymierzu między Bogiem a nami. Pozdrawiam

Odpowiedz

Właśnie, wszystkie mocno biblijne ewangeliczne zbory mówią tylko o zbawieniu przez Łaskę poprzez wiarę – bo to Chrystus Pan jest zbawicielem, nie my, On i jego Słowo natchnione wystarcza.
„charyzmatyczny chrześcijanizm” nie jest jednolity – są zbory ściśle biblijne a są też ekumeniczne – zależy gdzie się trafi.

Czy natomiast uznajesz cesasjonizm – że szczególne dary Ducha – języki, prorokowanie, uzdrawianie przeminęły wraz z zakończeniem ich funkcji uwierzytelnienia Słów apostolskich przed skompletowaniem objawienia Słowa Bożego – NT? Co nie oznacza, że Bóg nie może uzdrawiać zgodnie ze swoją Wolą

Odpowiedz
Rafał Kudrański
24 marca 2015 18:29

adi ewangeliczne zbory, czy charyzmatyczne – jakbyśmy je nie nazywali; cechuje ich to samo – FUNDAMENT nauk szatańskiego kąkolu – Pawła i Łukasza. I stąd te największe zbory z nich czyli zielonoświątkowcy, babtyści , adwentyści i inne znane głoszą chrzest wodny i nieznaczne różnice. Może kilka znalazłem, które by nie głosiły chrztu tak dogmatycznie jak oni lecz ich nauka nie jest Chrystusa o czym świadczą ich nauki. Zauważ, że większość – jakieś 95% używa symbolu szatana – KRZYŻA.
Cesazjonizm jak to pięknie brzmi i tajemniczo… hmm sprawdziłem co to i powiem tak – nie zagłębiałem się zbytnio w te nauki bo co dostrzegłem to wszędobylski Paweł i jego teksty… Drogi adi ja NIE utożsamiam się z ŻADNĄ organizacją religijną na świecie bo WSZYSTKIE zbudowane są na SZATAŃSKIM KĄKOLU. Prawdziwy wyznawca Chrystusa moim zdaniem nie utożsamia się z jakąkolwiek nazwą , organizacją – jak TYLKO mówiąc, że należy DO CHRYSTUSA. I to jest najważniejsze. Natomiast co do tych znaków jak prorokowanie, uzdrawianie to uważam, że nie tyle przeminęły co po prostu znowu będą realne przed końcem, przyjściem naszego Pana. Ku Chwale Pana będą świadczyć Jego uczniowie – tak jak to Apostołowie robili. Prawdziwy uczeń Pana gdy będzie naprawdę pragnął za Nim podążać Jego Wąską ALE PROSTĄ Drogą będzie wzrastał DUCHOWO przede wszystkim. Poznając z dnia na dzień Pana coraz bardziej a tym samym zdobywać dary Duchowe. Po prawie 7 latach wiem do doskonale. Może kiedyś będą takie silne, że znowu będziemy uzdrawiać lecz uważam, że to będzie nam dane przy końcówce by mocniej świadczyć o Panu dając jeszcze większe świadectwo. Na razie to Pan działa Mocą uzdrawiania co wczoraj dobitnie uświadczyłem!! To co się dzieje w tych zborach charyzmatycznych – tj prorokowanie, mówienie językami, „uzdrawianie” to sprawka szatańskich mocy. By zwieźć ludzi. Porusze to już niebawem również. Ale PUENTĘ masz idealną do mojego wczorajszego cudu jakim mnie Pan uraczył – tak – Pan uzdrawia ZAWSZE zgodnie ZE SWOJĄ WOLĄ. Pozdrawiam

Odpowiedz

Właśnie Paweł przedstawił pełnię Łaski Bożej według oświecenia jakie dał mu Bóg.
Ewangeliczne zbory – wierzą w Łaskę a chrzest wodny uznają za symbol a nie c0ś co zbawia.
„symbolu szatana – KRZYŻA” – bez przesady, jeśli nie czcisz przedmiotu jako relikwii to ok, bo to jednak ważny symbol dla wierzącego.
„To co się dzieje w tych zborach charyzmatycznych – tj prorokowanie, mówienie językami, „uzdrawianie” to sprawka szatańskich mocy” – właśnie o to mi idzie, często jest to podejrzane i trudne do weryfikacji. Niektórzy twierdzą niezbyt podstawnie że mają taką samą moc jak apostołowie…
„Pan uzdrawia ZAWSZE zgodnie ZE SWOJĄ WOLĄ” – to jest pewne, Chwała Panu

Odpowiedz
Rafał Kudrański
24 marca 2015 20:51

adi jeśli uważasz, że ewangeliczne zbory uznają chrzest wodny tylko jako symbol to popatrz jak odbiera go chociażby kesja – koniecznie pisze „ŻE MUSZE TO ZROBIĆ” . Bez tej wody to dla nich NIE masz pełni Zbawienia – i choć by Chrystus robił „cuda na kiju” to i tak MUSISZ się zanurzyć… Inaczej sory, nie przejdzie. Jeśli uważasz, że to przesada z tym krzyżem jako symbolem szatana to przeczytaj mój artykuł na blogu i wtedy napisz sensownie jak ten symbol może być ważny dla PRAWDZIWEGO Chrześcijanina – z której strony.
Cuda w zborach niewątpliwie się dzieją ale w czyjej mocy i po co – to już inna bajka…
Życzę spokojnej nocy.

Odpowiedz

Może w zborze u Kesji, nie wiem. Ale większość protestancka obecnie uznaje chrzest jako skutek i symbol zbawienia, przemiany, nie jako rytuał mocy czy coś.

„‘Odrodzenie przez chrzest’ nie jest biblijną koncepcją. Chrzest nie ratuje przed grzechem, lecz złym sumieniem. W 1 Piotra 3.21 Piotr nauczał, że chrzest nie jest aktem cielesnego oczyszczenia, lecz prośbą do Boga o dobre sumienie. Chrzest symbolizuje to, co wcześniej wydarzyło się w sercu i życiu człowieka, który zawierzył Chrystusowi jako Zbawicielowi (Rzymian 6.3-5; Galacjan 3.27; Kolosan 2.12). Chrzest jest ważnym krokiem posłuszeństwa, który każdy chrześcijanin powinien uczynić. Chrzest nie może być wymogiem zbawienia, a jeśli go tym uczynimy, to podważamy wystarczalność śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa

Czytaj więcej: http://www.gotquestions.org/Polski/potrzebny-zbawienia.html#ixzz3VL7EklvZ

Odpowiedz
Rafał Kudrański
24 marca 2015 21:21

kesja twierdzi, że nie należy do żadnego zboru, ale niewątpliwie jest naznaczona ich nauką. Nie zgodzę się z tym co podałeś – wszystko jak możesz zobaczyć i tam na stronie, że opiera się na naukach PAwłowych – tu też podałeś list Piotrowy – listy które budziły od początku wiele kontrowersji co do autentyczności. Nie będę jużciągnął tematu bo zaniedługo adi napisze o tym bardzo obszerny artykuł – i czym tak naprawdę jest Nowe Przymierze. Także proszę adi o cierpliwość. Dobranoc.

Odpowiedz

Ok poczekam na art. Pozdrawiam, z Bogiem.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud