Biblie

Pan Jezus odwiedzał świat JAKO CZŁOWIEK jeszcze przed narodzinami 2015 lat temu! UKRYWANE FAKTY!

31 stycznia 2015
Rafal Kudrański
Rafal Kudrański

Wszyscy Chrześcijanie nauczani są, że Pan Jezus przyszedł na ziemie JAKO CZŁOWIEK pierwszy raz, gdy narodził się jako dziecię w Betlejem.
Jako były katolik jeszcze do niedawna, mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że wszyscy jesteśmy PEWNI TEGO FAKTU – od małego nauczani o tym niesamowitym wydarzeniu w dziejach ludzkości, iż Bóg STAŁ SIĘ CZŁOWIEKIEM właśnie te 2015 lat temu by nas Zbawić.

Lecz co by było drogi Czytelniku jeśli byłaby to nieprawda??

Jeśli okazałoby się, że Pan Jezus już odwiedzał ziemię JAKO CZŁOWIEK jeszcze przed swoimi narodzinami jako dziecię??

Z perspektywy Biblijnego przekazu byłoby to NORMALNĄ sytuacją potwierdzającą Boży przekaz.

Natomiast z perspektywy nauk kościoła katolickiego byłoby to ZAPRZECZENIEM jego FUNDAMENTALNEGO dogmatu o „świętych” obrazach i rzeźbach.

Jest to wpis SPECJALNIE zrobiony, ponieważ poruszyłem ten temat w 5 części cyklu „Dziesięć Przykazań – TEOLOGICZNA manipulacja”. Tak na dobrą sprawę gorąco Was zachęcam przeczytanie tego cyklu od 1-wszej części ponieważ przedstawiam w nich mnóstwo dowodów na podstawie BIBLII jak papieże wraz z ich kościołem ŚWIADOMIE ZNIEWAŻAJĄ SAMEGO BOGA!

Zapraszam do tej niesamowitej lektury ukazującej SKRYWANĄ TAJEMNICĘ naszego częstego „Gościa” na ziemi!

Fundament wytłumaczenia papieskiej doktryny odnośnie „świętych obrazów” możemy znaleźć w katechiźmie na stronie 291. Jest to chyba najbardziej wyraźne wytłumaczenie dla wiernych:
obrazy2 JPG
„Niegdyś Bóg, który nie ma ani ciała, ani kształtu, nie mógł absolutnie być przedstawiany na obrazie. Ale teraz, gdy ukazał się nam w ciele i żył wśród ludzi , mogę przedstawić na obrazie to, co zobaczyłem z Boga… Z odsłoniętym obliczem kontemplujemy chwałę Pana[32].”
przypis

Jest to OFICJALNE stanowisko kościoła, którego autorem jest święty Jan Damasceński – jeden z największych doktorów teologii kościoła katolickiego.
Wyjaśnia, że Bóg nie mógł wcześniej być ABSOLUTNIE przedstawiany na obrazie ponieważ wcześniej Bóg nie miał ani ciała, ani kształtu. Oczywiście, że chodzi o to, że Pan Jezus przyszedł w ciele do nas na świat. A dokładniej, że my ludzie zobaczyliśmy Boga W CIELE, czyli dokładnie jak my ludzie wyglądamy. Wyjaśnienie Jana Damasceńskiego bezapelacyjnie opiera się na twierdzeniu iż Pan Jezus był W CIELE na ziemi właśnie pierwszy raz 2000 lat temu – i to pozwoliło nam od tej pory „wytwarzać” święte obrazy – a tym samym UNIEWAŻNIĆ poruszany nakaz Starotestamentalny.

Oczywiście jest to twierdzenie oparte JEDYNIE o teologiczną naukę ponieważ nie znajdziemy ŻADNEGO dowodu Biblijnego.
Tak naprawdę pomimo już WYSTARCZAJĄCYCH dowodów Biblijnych, które ujawniają MANIPULACJĘ i KŁAMSTWA teologicznych nauk kościoła jest jeszcze „coś”, „coś” co na dobrą sprawę jest PRZEMILCZANE we wszystkich kościołach chrześcijańskich jak i nawet u ludzi którzy piszą blogi. Co do organizacji religijnych jestem PEWNY, natomiast może na blogach Nowonarodzonych braci w Panu Jezusie jest to poruszane lecz osobiście NIGDY nie spotkałem się jeszcze z ujawnieniem tego NIESAMOWITEGO FAKTU.
Co byś powiedział/a gdyby Pan Jezus nie przyszedł ten pierwszy raz na ziemię W CIELE te ok 2000 lat temu? Jeśli przyszedł W CIELE, ukazując się nam ludziom wcześniej, przed tymi 2000 latami kiedy to nas zbawił to co tak naprawdę by oznaczało? Czyż nie DYSKREDYTOWAŁOBY jeszcze dobitniej nauk „świętego” kościoła katolickego?? Czyż kościołowi „święci” jak Jan Damasceński nie powinni być uznani ZA OSZUSTÓW i FAŁSZYWYCH NAUCZYCIELI??
Jest to o tyle BARDZO WAŻNY TEMAT, że stworzyłem OSOBNY ARTYKUŁ by nie uszedł uwadze czytelnikom bloga.
Ważny jest to temat pod względem FAŁSZYWYCH nauk nie tylko kościoła katolickiego lecz przede wszystkim FUNDAMENTU wiary świadków jehowy. Wszak oni nie uznają Pana Jezusa jako Boga ze względu właśnie iż przyszedł w ciele – czyli doktrynalnie trzymają się twierdzenia iż Boga nikt nie widział – stąd Pan Jezus nie jest Bogiem. Pokażę NIEZBITY dowód jak są w błędzie wyznając nauki SPRZECZNE ZE SOBĄ- i to na podstawie ich przekładu Pisma Świętego w Przekładzie Nowego Świata. Przekładem, którym się szczycą iż został napisany przez mężów Bożych. Jeśli to byłaby prawda to na pewno nie popełnialiby tak KARYGODNYCH wpadek. Tak na dobrą sprawę nie może być żadnych wpadek czy błędów w stanowisku samego Boga o czym niejednokrotnie nas POUCZA Pan Bóg w Starym Testamencie. Świadkom jehowy poświęcę osobny wpis ponieważ będę pracował w nim na podstawie ich „świętego” przekładu.
Wczoraj oglądając z żoną Ewangelię Świętego Jana zwróciła na mnie uwagę bardzo istotna wypowiedź Pana Jezusa. Pomimo iż nie raz ją czytałem, nie wychwyciłem jej i nie łączyłem jej z moim już wcześniejszym twierdzeniem, iż Pan Jezus przyszedł W CIELE już przed swoimi narodzinami nieco ponad 2000 lat temu – tym samym ukazując ludziom swe LUDZKIE OBLICZE.
Zobaczcie sami tą NIESAMOWITĄ wypowiedź naszego Zbawiciela:

„Mówiłem wam o tych sprawach w przypowieściach. Nadchodzi godzina, kiedy już nie będę wam mówił w przypowieściach, ale całkiem otwarcie oznajmię wam o Ojcu5. W owym dniu będziecie prosić w imię moje, i nie mówię, że Ja będę musiał prosić Ojca za wami. Albowiem Ojciec sam was miłuje, bo wyście Mnie umiłowali i uwierzyli, że wyszedłem od Boga. Wyszedłem od Ojca i przyszedłem na świat; znowu opuszczam świat i idę do Ojca». Rzekli uczniowie Jego: «Patrz! Teraz mówisz otwarcie i nie opowiadasz żadnej przypowieści. Teraz wiemy, że wszystko wiesz i nie trzeba, aby Cię kto pytał6. Dlatego wierzymy, że od Boga wyszedłeś».” Ew. Św. Jana 16,25-30

Pan Jezus słowa te skierował do swoich uczniów podczas ostatniej wieczerzy. Była to mowa końcowa tuż przed pojmaniem Go w ogrodzie za potokiem Cedron. Wyjaśnia uczniom jak powtórnie przyjdzie do nich, po swoim Zmartwychwstaniu.

Ale wróćmy do sedna – czy wychwyciliście tą bardzo interesującą wypowiedź Pana Jezusa w tym przemówieniu? Bóg doprawdy w niepowtarzalny sposób napisał Swoje Księgi iż nie ma ważnych informacji zawartych w Nich by nie powtarzały się i nie potwierdzały! Jak kiedyś wspomniałem – Boskie Księgi są jak PERFEKCYJNE puzelki – uzupełniające się i potwierdzające się wzajemnie; a tym samym ukazujące FAŁSZERSTWA jakie zafundował nam kościół katolicki od czasów wybrania przez niego kanonu Nowego Testamentu.

Są to te słowa naszego Zbawiciela:
„Wyszedłem od Ojca i przyszedłem na świat; znowu opuszczam świat i idę do Ojca»”

W pierwszym członie zdania Pan Jezus mówi uczniom, że przyszedł od Ojca czyli z Niebiańskiej Siedziby do nas na ziemię W CIELE ludzkim. Nie powinniśmy mieć tu żadnych wątpliwości.
Lecz drugi człon jest tym SKRYWANYM PRZED NAMI. O ile my zwykli ludzie czy nawet księża, czy pastorzy nie są świadomi WAŻNOŚCI tych słów Pana Jezusa, to już papieże jak i najwyżsi dostojnicy kościoła katolickiego są w PEŁNI ŚWIADOMI znaczenia tych słów Zbawiciela i udowodnię to Wam na podstawie ich teologicznego MANIPULOWANIA Słowem Bożym w innej Księdze, której puzzel pasuje IDEALNIE do omawianej wypowiedzi Pana Jezusa.

„Wyszedłem od Ojca i przyszedłem na świat; znowu opuszczam świat i idę do Ojca»

Nasz Zbawiciel powiedział, że ZNOWU opuszcza świat i idzie do Ojca! Niesamowita wypowiedź w kontekście dogmatów kościoła katolickiego jak i nauk świadków jehowy. Jeśli kościół katolicki jak wspomniałem UNIEWAŻNIA nakaz Starotestamentalny tym, iż Pan Jezus PO RAZ PIERWSZY przyszedł W CIELE i pokazał się tym samym nam w LUDZKIEJ POSTACI pozwalając na nowy kult – SPRZECZNY do przeszłych nakazów Boga – to ta wypowiedź Pana Jezusa OBNAŻA ich FAŁSZYWE TEOLOGICZNE NAUKI!
Wszak Pan Jezus powiedział WYRAŹNIE, że ZNOWU opuszcza świat! I tu ma bezsprzecznie na myśli świat ZIEMSKI, bo idzie do Ojca czyli do Niebiańskiego Domu Boga. Niesamowite nieprawdaż?
O ile katoliccy MATRIXOWI teologowie zapewne znaleźli by wytłumaczenie na tą wypowiedź – oczywiście kompletnie nie mającą poparcia w Świętych Księgach – to już brnąc dalej w swoje OSZUSTWA pokazują swoje prawdziwe ZWODNICZE oblicze.
Ich teologiczne MANIPULACJE odnośnie poruszonej NIESAMOWITEJ wypowiedzi naszego Zbawiciela mają miejsce dokładnie w Księdze Rodzaju. W tej Księdze jak już wspomniałem jest DOWÓD na to iż świadkowie jehowy są również organizacją stworzoną również przez szatana by ZWODZIĆ lud Boga.
Wszyscy znamy Abrahama i jego dzieje. Z tej Księgi dowiadujemy się tak szczegółowych informacji o Abrahamie jak jego dokładny rodowód. Jego powołanie i oddanie Bogu każdy z nas zna i nikt kto uważa tą Księgę jako natchnioną przez Boga nie podważy autentyczności zapisanych w Niej wydarzeń.
Ale czy aby na pewno drogi Czytelniku…?

Poniżej przedstawiam to poruszane przeze mnie wydarzenie opisane w Księdze Rodzaju 18,1-33 (Biblia Tysiąclecia, wydawnictwo Pallottinum, 1971):
Rodzaju18

„Jahwe ukazał się Abrahamowi pod dębami Mamre, gdy ten siedział u wejścia do namiotu w najgorętszej porze dnia. Abraham spojrzawszy dostrzegł trzech ludzi naprzeciw siebie. Ujrzawszy ich podążył od wejścia do namiotu na ich spotkanie. A oddawszy im pokłon do ziemi, rzekł: «O Panie, jeśli darzysz mnie życzliwością, racz nie omijać Twego sługi! Przyniosę trochę wody, wy zaś raczcie obmyć sobie nogi, a potem odpocznijcie pod>drzewami. Ja zaś pójdę wziąć nieco chleba, abyście się pokrzepili, zanim pójdziecie dalej, skoro przechodzicie koło sługi waszego». A oni mu rzekli: «Uczyń tak, jak powiedziałeś».
Abraham poszedł więc spiesznie do namiotu Sary i rzekł: «Prędko zaczyń ciasto z trzech miar najczystszej mąki i zrób podpłomyki». 7 Potem Abraham podążył do trzody i wybrawszy tłuste i piękne cielę, dał je słudze, aby ten szybko je przyrządził. Po czym, wziąwszy twaróg, mleko i przyrządzone cielę, postawił przed nimi, a gdy oni jedli, stał przed nimi pod drzewem.
Zapytali go: «Gdzie jest twoja żona, Sara?» – Odpowiedział im: «W tym oto namiocie». Rzekł mu [jeden z nich]: «O tej porze za rok znów wrócę do ciebie, twoja zaś żona Sara będzie miała wtedy syna». Sara przysłuchiwała się u wejścia do namiotu, [które było tuż] za Abrahamem. Abraham i Sara byli w bardzo podeszłym wieku. Toteż Sara nie miewała przypadłości właściwej kobietom. Uśmiechnęła się więc do siebie i pomyślała: «Teraz, gdy przekwitłam, mam doznawać rozkoszy, i mój mąż starzec?» Jahwe rzekł do Abrahama: «Dlaczego to Sara śmieje się i myśli: Czy naprawdę będę mogła rodzić, gdy już się zestarzałam? Czy jest coś, co byłoby niemożliwe dla Jahwe? Za rok o tej porze wrócę do ciebie, i Sara będzie miała syna». 15 Wtedy Sara zaparła się, mówiąc: «Wcale się nie śmiałam» – bo ogarnęło ją przerażenie. Ale Jahwe powiedział: «Nie. Śmiałaś się!»
Potem ludzie ci odeszli i skierowali się ku Sodomie. Abraham zaś szedł z nimi, aby ich odprowadzić, a Jahwe mówił sobie: «Czyż miałbym zataić przed Abrahamem to, co zamierzam uczynić? Przecież ma się on stać ojcem wielkiego i potężnego narodu, i przez niego otrzymają błogosławieństwo wszystkie ludy ziemi. Bo upatrzyłem go jako tego, który będzie nakazywał potomkom swym oraz swemu rodowi, aby przestrzegając przykazań Jahwe postępowali sprawiedliwie i uczciwie, tak żeby Jahwe wypełnił to, co obiecał Abrahamowi». Po czym Jahwe rzekł: «Skarga na Sodomę i Gomorę głośno się rozlega, bo występki ich [mieszkańców] są bardzo ciężkie. Chcę więc iść i zobaczyć, czy postępują tak, jak głosi oskarżenie, które do Mnie doszło, czy nie; dowiem się».”
Wtedy to ludzie ci odeszli w stronę Sodomy, a Abraham stał dalej przed Jahwe. Zbliżywszy się do Niego, Abraham rzekł: «Czy zamierzasz wygubić sprawiedliwych wespół z bezbożnymi? Może w tym mieście jest pięćdziesięciu sprawiedliwych; czy także zniszczysz to miasto i nie przebaczysz mu przez wzgląd na owych pięćdziesięciu sprawiedliwych, którzy w nim mieszkają? O, nie dopuść do tego, aby zginęli sprawiedliwi z bezbożnymi, aby stało się sprawiedliwemu to samo, co bezbożnemu! O, nie dopuść do tego! Czyż Ten, który jest sędzią nad całą ziemią, mógłby postąpić niesprawiedliwie?» Jahwe odpowiedział: «Jeżeli znajdę w Sodomie pięćdziesięciu sprawiedliwych, przebaczę całemu miastu przez wzgląd na nich». Rzekł znowu Abraham: «Pozwól, o Panie, że jeszcze ośmielę się mówić do Ciebie, choć jestem pyłem i prochem. Gdyby wśród tych pięćdziesięciu sprawiedliwych zabrakło pięciu, czy z braku tych pięciu zniszczysz całe miasto?» Jahwe rzekł: «Nie zniszczę, jeśli znajdę tam czterdziestu pięciu». Abraham znów odezwał się tymi słowami: «A może znalazłoby się tam czterdziestu?» Jahwe rzekł: «Nie dokonam zniszczenia przez wzgląd na tych czterdziestu». Wtedy Abraham powiedział: «Niech się nie gniewa Pan, jeśli rzeknę: może znalazłoby się tam trzydziestu?» A na to Jahwe: «Nie dokonam zniszczenia, jeśli znajdę tam trzydziestu». Rzekł Abraham: «Pozwól, o Panie, że ośmielę się zapytać: gdyby znalazło się tam dwudziestu?» Jahwe odpowiedział: «Nie zniszczę przez wzgląd na tych dwudziestu». Na to Abraham: «O, racz się nie gniewać, Panie, jeśli raz jeszcze zapytam: gdyby znalazło się tam dziesięciu?» Odpowiedział Jahwe: «Nie zniszczę przez wzgląd na tych dziesięciu». Wtedy Jahwe, skończywszy rozmowę z Abrahamem, odszedł, a Abraham wrócił do siebie.”

Przeczytawszy tą opowieść nie sposób nie uwierzyć w autentyczność tej historii – dokładnie jak we wcześniejsze oraz i PÓŹNIEJSZE opisy Starotestamentalnych dziejów Abrahama. Niewątpliwie Abraham żył jak i jego żona Sara. Również poruszane miasta Sodoma i Gomora są Tobie znane Czytelniku i można powiedzieć, że ten opis zniszczenia tych niegodziwych miast od najmniejszych lat był dla Ciebie rzeczywistą zagładą (co ciekawe również stanowisko katechetycznej nauki kościoła katolickiego w Biblii Tysiąclecia potwierdza to jako fakt lecz coraz częściej ówcześni duchowni katoliccy niestety wygłaszają iż jest to tylko „przypowieść” – i kiedyś niestety OFICJALNIE tak pewnie będą twierdzić..)
Czytając Stary Testament od razu rzuca się bardzo w oczy szczegółowość i dbałość o najmniejsze detale. Każda z Ksiąg uzupełnia się kontynuując Izraelskie dzieje. Nie można zarzucić Staremu Testamentowi zmienienia niespodziewanie toru, kierunku tak aby nie posiadał sensu. Wszak Bóg jest Autorem i widać to bezsprzecznie. Niestety papieże próbują ZAFAŁSZOWAĆ niedogodne dla siebie informacje, które Bóg nam przekazuje. Oczywiście świadkowie jehowy są kolejni – bardziej radykalni można rzecz lecz o nich będzie mowa później.
Ten właśnie fragment wizyty Boga u Abrahama jest jednym z NAJWIĘKSZYCH MANIPULACJI papieskich dokonań. Musieli to zrobić by uchylić nakaz Boży o nie czynieniu obrazów – jak bardzo WAŻNY dla Boga w Starym Testamencie!. Świadkowie jehowy również MUSIELI zmanipulować to wydarzenie by móc głosić swoje FAŁSZYWE nauki. Ale obojga z tych SZATAŃSKICH organizacji zrobiło to tak NIEUDOLNIE, że ODKRYWAJĄ tym samym swoje prawdziwe – ZWODNICZO-SZATAŃSKIE oblicze.

Kościół katolicki jak i świadkowie jehowy ZMANIPULOWALI tutaj najważniejszy „element” czyli dodali FAŁSZYWE Imię Boga, katolicy – Jahwe; świadkowie – Jehowa. Sprawa Imienia Boga przybrała znaczenie dopiero w średniowieczu za sprawą FAŁSZERSTWA żydowskich masoretów, gdzie zamiast tzw tetragramu zaczęto używać w Księgach Mojżeszowych imienia Jahwe. W Chrześcijańskich przekładach Biblii do niedawna nadal używano tylko i wyłącznie wyrazu PAN lub BÓG. Dopiero od kilkudziesięciu lat narasta to zastępowanie wyrazów BÓG/PAN – FAŁSZYWYM Imieniem Boga czyli Jahwe.

Poniżej przedstawiam dowody:

Biblia Króla Jakuba, XIX w.
Biblia Jakuba

Nowy i Stary Testament, wydananie Oxford dla Brytyjskiego Towarzystwa Biblijnego, 1863 rok:
BibliaOxford1863

Czy zwróciliście uwagę jak napisane jest w obu tych Księgach słowo LORD/PAN? Tak, dokładnie, DRUKOWANYMI LITERAMI aby podkreślić WAŻNOŚĆ, DOSTOJNOŚĆ Boga.

Ale tak na dobrą sprawę sami FAŁSZERZE katoliccy jak i inni, STRZELAJĄ SOBIE W PIĘTĘ wprowadzając do Pisma to KŁAMLIWE rzekome Imię Boga. Dlaczego…?

Jahwe, jehowa to Starotestamentalny Bóg Ojciec według nauk ich kościołów. I tak na dobrą sprawę WSZYSTKICH organizacji chrześcijańskich ówczesnego świata. Każdy ksiądz, świadek czy pastor ze zborów „nowonarodzeniowych” powie Ci, że Bóg Ojciec brał czynny udział w Izraelskich dziejach a Pan Jezus przedstawiony jest w Starym Testamencie jedynie w proroctwach/wizjach odnoszących się do Nowego Przymierza. Fizycznie Pan Jezus po prostu NIE uczestniczył w jakichkolwiek działaniach Starotestamentalnych.

Katolicka wiara naucza PRAWIDŁOWO, że nikt Boga Ojca nie widział.
Lecz biorąc pod uwagę ich kompromitujące tłumaczenie ciężko nie odnieść wrażenia, iż sami sobie przeczą. Lecz do tego stopnia papiescy FAŁSZERZE są „przebiegli”, żebyśmy my czytelnicy nie odnieśli wrażenia tej sprzeczności. W dalszej części pokażę jakim to ZABIEGIEM rozwiązali ten problem – choć nie do końca – to oni uważają, że jest prawidłowo i liczą na naszą GŁUPOTĘ…

Zwróćmy uwagę, że Abrahamowi ukazał się JAHWE-czyli Bóg Ojciec – i nie jest to objawienie pod postacią płonącego krzewu lecz… POSTACI LUDZKIEJ czyli jednym słowem W CIELE! Czyż mógł być to Bóg Ojciec skoro Księgi Święte nauczają iż Ojca nikt nie widział???
Nie ma takiej możliwości!

Co dalej nam podaje przekaz tej Księgi. Abraham wiedział, że to jest BÓG ponieważ wydał świadectwo o sobie jako sługa Jego – Boga. W dalszej części Pismo oczywiście potwierdza świadomą postawę Abrahama.
Gdybyś miał/a wątpliwości co do FIZYCZNOŚCI LUDZKIEJ Boga i Jego Aniołów to zwróć uwagę co Abraham uczynił aby ich godnie przywitać. Nakazał swojej żonie jak i słudze przygotować jedzenie. Niesamowity opis następuje zaraz: „Po czym, wziąwszy twaróg, mleko i przyrządzone cielę, postawił przed nimi, a gdy oni jedli, stał przed nimi pod drzewem.” Ewidentnie Bóg jadł z aniołami. Wiemy doskonale, że Pan Jezus nie tylko jadł za swojego życia ziemskiego lecz tez po zmartwychwstaniu również przyszedł W CIELE, tak fizycznie, realnie jako człowiek. Czyż nie jest to niesamowity fragment z Księgi Rodzaju! Byłby, gdyby nie DUŻY problem katolickich MANIPULACJI! Wszak tutaj jedzącego Boga określają jako Boga OJCA a nie Jego Syna! No cóż – logiki w tym ich tłumaczeniu kompletnie nie ma i psuje NAJWAŻNIEJSZY w sumie dogmat, iż Boga Ojca nikt nie widział. Ale myślą, że wybrną z tego jednym TEOLOGICZNO- MATRIXOWYM zabiegiem… Liczą na Wasze BEZMYŚLNE przyjęcie ich nauk.
Ale idźmy jeszcze dalej bo Bóg OJCIEC – katolicki JAHWE- zapewnił Abrahama, ze za rok ZNOWU go odwiedzi! Czyż to ten sam Ojciec, którego nikt nie widział….? Miał ZNOWU odwiedzić go W CIELE????
Jest to niewątpliwie BÓG, ponieważ pomimo, iż Sara zaśmiała się „do siebie”, BÓG to widział/WIEDZIAŁ i dobitnie zaprzeczył jej kłamstwu! W końcu Bóg wie wszystko! Ale czy tylko Bóg Ojciec…?

Kolejne potwierdzenie LUDZKIEGO WYGLĄDU Boga oraz Aniołów mamy w tym zdaniu:
„Potem ludzie ci odeszli i skierowali się ku Sodomie.”
Popatrzcie, że znowu Pismo potwierdza swoje stanowisko pisząc o Bogu JAKO CZŁOWIEKU – posiadającego LUDZKIE CIAŁO! To sa NAJZNAKOMITSZE „PUZZLE” na świecie! Święte Księgi niesamowicie wręcz się uzupełniają i POTWIERDZAJĄC PRAWDĘ w 100%! A jeszcze w tym nie długim opisie kryje się znacznie więcej – KOMPROMITUJĄC szatańsko-katolicką INNA ewangelie!!

Również Abraham mówi o obmyciu nóg aniołom jak i… BOGU!

Gotowi na więcej??

Lecz pamiętajcie, że dla „ZASTĘPCÓW” Pana Jezusa na ziemi, prowadzonych RZEKOMO DUCHEM BOŻYM, ten opis dotyczy wizyty BOGA OJCA…
Niewątpliwie jest fakt iż to Pan Bóg, ponieważ sam mówi do Siebie: czy miałby nie powiedzieć Abrahamowi co zamierza uczynić z grzesznymi miastami?
Teraz ukażę wam jak Pan Jezus ze Swoim Ojcem NAJDOBITNIEJ ukazują ODWAGĘ BESZCZELNOŚCI FAŁSZOWANIA PRAWDY przez papieskich apostołów SZATANA:
gdy Abraham prosił Boga o ocalenie miast użył NIESAMOWITEGO argumentu:
„O, nie dopuść do tego! Czyż Ten, który jest sędzią nad całą ziemią, mógłby postąpić niesprawiedliwie?»”
Czy dostrzegacie to „coś”…?
A KTO jest SĘDZIA NAD CAŁĄ ZIEMIĄ???
Oczywiście, że Pan Jezus bo natchnione przez Boga Święte Księgi DOBITNIE informują nas, że CAŁY SĄD NAD ŚWIATEM został dany SYNOWI przez Ojca!! Nawet Pan Jezus sam utwierdza nas o tym słowami, które wypowiedział do Żydów:

„W odpowiedzi na to Jezus im mówił: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Syn nie mógłby niczego czynić sam od siebie, gdyby nie widział Ojca czyniącego. Albowiem to samo, co On czyni, podobnie i Syn czyni. Ojciec bowiem miłuje Syna i ukazuje Mu to wszystko, co On sam czyni, i jeszcze większe dzieła ukaże Mu, abyście się dziwili. Albowiem jak Ojciec wskrzesza umarłych i ożywia, tak również i Syn ożywia tych, których chce. Ojciec bowiem nie sądzi nikogo, lecz cały sąd przekazał Synowi, aby wszyscy oddawali cześć Synowi, tak jak oddają cześć Ojcu. Kto nie oddaje czci Synowi, nie oddaje czci Ojcu, który Go posłał. Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto słucha słowa mego i wierzy w Tego, który Mnie posłał, ma życie wieczne i nie idzie na sąd, lecz ze śmierci przeszedł do życia. Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, że nadchodzi godzina, nawet już jest, kiedy to umarli usłyszą głos Syna Bożego, i ci, którzy usłyszą, żyć będą. Podobnie jak Ojciec ma życie w sobie, tak również dał Synowi: mieć życie w sobie samym. Przekazał Mu władzę wykonywania sądu, ponieważ jest Synem Człowieczym. Nie dziwcie się temu! Ew. Św. Jana 5,19-28

„Nie dziwcie się temu” papieże i najwyżsi urzędnicy kościoła SZATANA, że Bóg sam w tym momencie zrobił wam – SZACH,MAT! Wszak na każdym kroku w swoim Słowie Bożym DEMASKUJE wasze CUDZOŁÓSTWO Z SZATANEM!

A tak wiem zapomniałem, że zrobiliście „jeden zabieg” by ZMANIPULOWAĆ „głupi lud” aby nie dostrzegł Waszych KRĘTACTW i OSZUSTW.
No cóż i ten „zabieg” marny jest tak jak wasze marne życie, które zawierzyliście OJCU KŁAMSTWA.

Jesteście na tyle wyrafinowani,że nawet po omawianym wcześniej zdaniu Abrahama do Pana Jezusa piszecie tak jakby to Bóg OJCIEC odpowiedział Abrahamowi: „Czyż Ten, który jest sędzią nad całą ziemią, mógłby postąpić niesprawiedliwie?» Jahwe odpowiedział: «Jeżeli znajdę w Sodomie […]” Ja wiem jaki wami kieruje duch lecz mam nadzieję i głęboka wiarę, że i biedni katolicy których okradacie, ZATRACAJĄC ich dusze -dostrzegą waszą szatańską WALKĘ Z PRAWDZIWYM BOGIEM!
Bracie i Siostro czy widzisz w tej całej Abrahamowej historii SENS I LOGIKĘ nauk Twojego kościoła?
Czy uwierzysz słowom Pana Jezusa potwierdzającym PRAWDZIWY przekaz Jego Ewangelii czy TEOLOGICZNEMU OGŁUPIANIU Twojej świadomości i rozumu?
Nie myśl sobie, że to robią bezmyślnie. Wszak spójrz na to co zostawiłem na koniec, jak zatytułowali ten właśnie rozdział:

Bog u Abrahama
„Bóg w gościnie u Abrahama” – tak zgadza się wszystko w tym tytule lecz do czego posunęli się katoliccy OSZUŚCI??
Zauważ malutki szczegół, lecz tak bardzo DLA NICH istotny… Widzisz tą „gwiazdkę” na końcu tytułu —> „*” ? I właśnie na niej opiera się cała TAJEMNICA teologicznej MANIPULACJI. Jest to odnośnik do przypisu, który wyjaśnia nam stanowisko „prowadzonych duchem bożym” teologów katolickich:

Bog u Abrahama PRZYPIS
„18,1 Urywek malowniczo, w rysach ludzkich , uwydatniający zażyłość patriarchy Abrahama z Bogiem. Tajemniczy goście to Jahwe i dwaj aniołowie (19,1). Osnową całego opowiadania (do 19,29 włącznie) mogła być jakaś opowieść gminna mieszkańców okolic nad Morzem Martwym, odpowiednio dostosowana do pojęć o Bogu jedynym i o partiarsze Abrahamie.”

I znowu mamy TEOLOGICZNĄ MATRIXOWĄ TAJEMNICĘ, która niemalże wyjaśnia nam drogi Czytelniku cóż to jest za opis. Gdybyś nie przeczytał tego przypisu BYŁBYŚ PRZEKONANY na 100% zapewne, że to spotkanie Boga z Abrahamem i jego żoną było FAKTEM HISTORYCZNYM. Czyż nie jest to tak właśnie napisane – trzymając ten sam POZIOM literacki jak CAŁE PISMO ŚWIĘTE? No cóż widzisz, Twoi WYBITNI duchowi przywódcy mają akurat co do TEGO zapisu Księgi INNE zdanie. Jak sam możesz przeczytać w ich pięknie „malowniczym” przypisie to spotkanie NIE miało rzeczywiście NIGDY miejsca!
Lecz tutaj do końca ojcowie katolickiego kościoła nie poszli „po bandzie”. Dali Ci drogi Czytelniku odczuć, że nie są aż tacy „niesamowici” i pewni, tym samym gdybając o tym iż „MOGŁA BYĆ” to jakaś opowieść gminna mieszkańców okolic nad Morzem Czarnym. No tak, mają rację według ich KŁAMLIWYCH umysłów, mogła też to być opowieść czerwonego kapturka do babci,żeby mogła spokojnie zasnąć… Czyż nie? Wszak ich teologiczny MATRIX wszystko jest w stanie zastosować – nawet jakby TO BYŁO KONIECZNE i czerwonego kapturka wmieszaliby… Ale to nie koniec ich manipulanctwa bo przecież w dalszej części piszą :,odpowiednio dostosowana [opowieść] do pojęć o Bogu Jedynym i patriarsze Abrahamie.” Katoliccy MANIPULANCI na usługach samego szatana – „ODPOWIEDNIO DOSTOSOWANA” to jest wasza KŁAMLIWA nauka, która jest tak zaprojektowana by UCHYLAĆ Prawa Boga oraz by mu PRZEDE WSZYSTKIM UBLIŻAĆ! Piszę to Z PEŁNĄ ŚWIADOMOŚCIĄ i jeśli chcecie możecie mnie podać do sądu. Będę ZASZCZYCONY bronić prawdziwej Apostolskiej Ewangelii Pana Jezusa, na którą RZEKOMO się powołujecie. Nie miałbym nic do Was gdybyście nie powoływali się na Biblię ale WY ŁAMIECIE PRAWO ponieważ OSZUKUJECIE, KŁAMIECIE i ZWODZICIE ludzi CZERPIĄC Z TEGO KORZYŚCI – materialne i PRZEDE WSZYSTKIM DUCHOWE dla swojego boga – SZATANA. Wasza działalność jest PRZESTĘPCZA W ŚWIETLE PRAWA.

No dobrze. Wiem co chodzi Wam po głowach.
Zapomnijmy o tych moich powyższych dowodach lecz spróbujmy podejść do opisu jako katolickiej „opowieści”.
No cóż, tutaj też MAMY DUŻY PROBLEM. Kościół katolicki uznaje tą właśnie Księgę Rodzaju za natchnioną przez Boga – z czym się zgadzam w 100%. Skoro byłaby to nawet przypowieść wg nich to czy NADAL mogłaby być w takiej formie jaką oni przedstawiają? Czyli opowieść mówiącą o odwiedzinach Boga Ojca            W CIELE u Abrahama? Jeśli jest to natchniona Księga to NIE MOŻE być takiej sytuacji bo STAWIA samego BOGA jako GŁUPCA PRZECZĄCEMU INNYM WŁASNYM KSIĘGOM i OSZUKUJĄCYM NAS! Byłby to po prostu ABSURD Bożej MĄDROŚCI i DOSKONAŁOŚCI, bo tutaj w opowieści przekazywałby, że jednak Boga OJCA Abraham widział w ciele ludzkim. NIE MA TAKIEJ MOŻLIWOŚCI BY WYTŁUMACZYĆ W TAK SPRZECZNEJ FORMIE TO WYDARZENIE – czy to za pośrednictwem faktycznego historycznego spotkania czy też tylko jako opowieści.

Tym bardziej, że do niedawna jeszcze – jak to Wam przedstawiłem na podstawie starszych wersji Pisma Świętego – nie był używany wyraz imienia Boga – jako jahwe czy jehowa, a wyrazem używanym był PAN. To właśnie wstawienie tych imion, przypisanych BOGU OJCU w tych SZATAŃSKICH RELIGIACH – NISZCZY spójność i MĄDROŚĆ Bożego Dzieła jakim są Księgi Święte. A przecież wiecie doskonale kto jest PANEM z Ksiąg Nowego Testamentu. Czy trzeba więcej dowodów aby pozbyć się FAŁSZYWYCH ZŁUDZEŃ, które fundują nam namiestnicy SZATANA – papieże?

Przedstawię Wam jeszcze jeden dowód jak bardzo UWIKŁANI są w KŁAMSWIE papiescy oszuści do tego stopnia, że sami chyba stracili nad tym kontrolę.
Zdjęcia Pisma Świętego, które zamieszczam są z mojego rodzinnego Pisma Świętego Biblii Tysiąclecia, wydanie Pallottinum:

Biblia T
Troszkę zmarszczone bo kiedyś za nastolatka wylałem przez przypadek całą szklankę wody i suszyłem ją suszarką szybko w strachu przed Rodzicami bo to było wtedy nasze domowe jedyne Pismo Święte. Nie miałem w rękach Pisma świętego z przypadku lecz czasem lubiłem „coś” przeczytać o Bogu – więc naturalnie Go „pragnąłem poznać”.I tak odziedziczyłem tą Biblię :)

Ale wróćmy do tematu. Stanowisko Biblii Tysiąclecia z wydania Pallottinum już znacie. I co ciekawe. Mamy wersję internetową, też Biblii Tysiąclecia, również wydania Pallottinum i spójrzcie na internetową wersję:

pallttinum blog
www.biblia.pl

Zauważyliście, że tu nie ma imienia Boga – jahwe? Troszkę dziwne skoro to jest zapewne nowsze wydanie Biblii Tysiąclecia i w dodatku tego samego wydawcy. Czy nie można odnieść wrażenia, że coś tu nie tak odnośnie tych „rozbieżności”?   I to w dodatku tak niby ważnym jak imię samego Boga…
Tym bardziej, że przypisy są IDENTYCZNE. Jest tu SENS I LOGIKA torów doktrynalnych kościoła katolickiego?

Na podstawie tej wersji internetowej z wyrazem PRAWIDŁOWYM: „Pan”, pomijając przypisy, TERAZ możesz powiedzieć Z CZYSTYM SUMIENIEM, że tu jest zawarta MĄDROŚĆ BOŻA, która UZUPEŁNIA i POTWIERDZA CAŁY PRZEKAZ APOSTOLSKIEJ EWANGELII PANA JEZUSA -ukazując, że to PAN JEZUS przyszedł do Abrahama W CIELE! Innego wyjaśnienia NIE MOŻE BYĆ! I tego doskonale są ŚWIADOMI papieże i najwyżsi kapłani SZATANA i dlatego MANIPULUJĄ i ŻONGLUJĄ Pismem Świętym by nie ukazać, że Pan Jezus już BYŁ W CIELE na Ziemi i to NIEJEDNOKROTNIE! Jeśliby ludzie byli tego świadomi NIE MOGLI by uchylić nakazów Pana Boga o nie czynieniu „świętych obrazów”!!

TO JEST WIELKA TAJEMNICA SKRYWANA PRZED LUDŹMI! Zapewne Pan Jezus przychodził W CIELE ludzkim – takim samym do jakiego dorósł w wieku 30 lat/tuż przed swoją śmiercią, rodząc się 2014 lat temu!

Już mógłbym zakończyć ten mój wpis lecz uwielbiam układać „PUZZELKI Mądrości Bożej”. Czy mamy jakieś jeszcze potwierdzenia na prawdziwość wydarzeń tych omawianych? Uważam, że tak i to istotny bo również pochodzący z ust samego Pana Jezusa:

„Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeśli kto zachowa moją naukę, nie zazna śmierci na wieki». Rzekli do Niego Żydzi: «Teraz wiemy, że jesteś opętany. Abraham umarł i prorocy – a Ty mówisz: Jeśli kto zachowa moją naukę, ten śmierci nie zazna na wieki. Czy Ty jesteś większy od ojca naszego Abrahama, który przecież umarł? I prorocy pomarli. Kim Ty siebie czynisz?» Odpowiedział Jezus: «Jeżeli Ja sam siebie otaczam chwałą, chwała moja jest niczym. Ale jest Ojciec mój, który Mnie chwałą otacza, o którym wy mówicie: „Jest naszym Bogiem”, ale wy Go nie znacie. Ja Go jednak znam. Gdybym powiedział, że Go nie znam, byłbym podobnie jak wy – kłamcą. Ale Ja Go znam i słowa Jego zachowuję. Abraham, ojciec wasz, rozradował się z tego, że ujrzał mój dzień – ujrzał [go] i ucieszył się». Na to rzekli do Niego Żydzi: «Pięćdziesięciu lat jeszcze nie masz, a Abrahama widziałeś?» Rzekł do nich Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Zanim Abraham stał się, JA JESTEM». Porwali więc kamienie, aby je rzucić na Niego. Jezus jednak ukrył się i wyszedł ze świątyni.” Ew. Św. Jana 8, 51-59.

Czyż nie jest to niesamowita wypowiedź naszego Zbawiciela?
Czyż nie wypowiada świadectwa do Żydów, że zna bardzo dobrze Abrahama? Tym dalej idzie iż mówi, iż Abraham doskonale Go znał i wiedział po co przyszedł na świat!
Czyż nie jest to niesamowita „ciągłość” na podstawie wizyty Pana Jezusa u Abrahama opisanego w omawianej Księdze Rodzaju?
Czyż nie utwierdza nas Bóg w PEWNOŚCI, że Jego Syn pokazał się W CIELE Abrahamowi MINIMUM dwukrotnie???
Czyż nie mógł tego uczynić o wiele więcej razy?

Drogi Katoliku, Bracie i Siostro przedstawiłem Tobie mnóstwo dowodów Biblijnych lecz to Ty sam musisz odpowiedzieć sobie szczerze na te pytania.
Dopóki sam nie zaczniesz PRAGNĄĆ poznać PRAWDZIWEGO Boga Żywego – Syna i Ojca – cokolwiek nie napisałbym, jakichkolwiek argumentów bym nie użył – niestety nie wpłynie to na Twoją obecną wiarę.

Pozdrawiam Was serdecznie w naszym Zbawicielu – Panu Jezusie jednocześnie życząc PRAGNIENIA BOGA ŻYWEGO!

DOWODY/ŹRÓDŁA:

http://www.opoka.org.pl/biblioteka/W/WP/benedykt_xvi/audiencje/ag_06052009.html#

16 Comments. Leave new

Roman Dolecki
21 marca 2015 14:51

Tego typu dumania teologów katolickich są dalej kontynuowane. Mam na myśli Septuagintę Popowskiego. Nie polecam ją kupować, cena 200, 300 zł. Porównywałem ją z innymi bibliami i z Septuagintą Brenton . I strasznie jest tam na modzone. I się nie dziwię że Popowski długo umierał za te herezje.

Odpowiedz
Roman Dolecki
26 marca 2015 19:04

Nie tylko z Abrahamem Bóg twarzą w twarz rozmawiał ale i z Jakubem się mocował. Jak dobrze pamiętam to któryś z proroków o tym pisał mniej więcej tak, sprzeniewierzyli się w Adam, Jakub pierwszy wyciągną rączkę z łona Rebeki i przechytrzył brata i mocował się ze mną. Ale nie pamiętam w której księdze to było napisane. Jak bym się mylił lub źle zapamiętał to proszę mnie po prawić.

Odpowiedz
Rafał Kudrański
26 marca 2015 19:51

Roman tak to prawda z Jakubem ale tam z tego co pamiętam – bo na szybko piszę :) – nie było mowy o ciele itp. A tu w opisie Abrahama mamy dobitnie, że Pan ma nogi, je i nazywany jest mężem/mężczyzną. Więc EWIDENTNIE DEMASKUJE powód katolickich szatanistów by znieść nakaz Boga. Oni to wiedzą stąd ten przypis w tytule. Wiem, że księża mnie czytają i milczą… Bo co mają powiedzieć skoro PRAWDA to PRAWDA a kłamstwo to stek bzdur, który ma krótkie nogi…

Odpowiedz
Roman Dolecki
26 marca 2015 20:42

Znalazłem. Ozeasz 12.3 do 12.5

Odpowiedz
Roman Dolecki
26 marca 2015 21:52

Septuaginta popowskiego Księga Rodzaju 18.2. Zacytuje „Podniósł swoje oczy i spojrzał, a oto trzech mężów stoi przed nim”. Przy słowie „nim” jest cyfra 1, a na dole strony jest przypis do tej cyfry. Cytuję „Warto zwrócić uwagę, że teofania polega tu na przyjęciu postaci człowieka. Niektórzy chrześcijańscy egzegeci forsują tezę, że trzy osoby zapowiadają objawienie w Nowym Testamencie tajemnicy Trójcy Świętej. Inni starają się udowodnić, że Bóg objawił się tu w jednej osobie, a pozostałe dwie to aniołowie.

Odpowiedz
Rafał Kudrański
26 marca 2015 22:07

Cóż za spór „teofaniczno – egzegejący”… Sam fakt, że pisze iż Bóg objawił się jako POSTAĆ CZŁOWIEKA – strzela sobie samobója na watykańsko-szatańskie dogmaty. Cóz za spór mają -inni „forsują” niczym templariusze a inni starają się udowodnić, że Bóg objawił się tu w jednej osobie a pozostałe dwie to aniołowie. WOW! Mój Kubuś 7 letni po przeczytaniu tego tekstu nawet „zajarzy”, że Jeden to BÓG – Zbawiciel a pozostali aniołowie. Czy rozumiecie ich „teologiczny bełkot” drodzy Czytelnicy??? Jeśli nie to dobrze bo gorzej byłoby gdybyście rozumieli… :)

Odpowiedz

Wiele jest jeszcze pewnie co umyka uwadze w Biblii z powodu „jakiegoś zaślepienia”, mnie jeszcze ciekawi 7 błogosławieństw bo nie spotkałem się jeszcze z omówieniem tego tematu

„Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie.
4 Błogosławieni, którzy się smucą, albowiem oni będą pocieszeni.
5 Błogosławieni cisi, albowiem oni na własność posiądą ziemię.
6 Błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości, albowiem oni będą nasyceni.
7 Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią.
8 Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą.
9 Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.
10 Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości, albowiem do nich należy królestwo niebieskie.
11 Błogosławieni jesteście, gdy [ludzie] wam urągają i prześladują was, i gdy z mego powodu mówią kłamliwie wszystko złe na was. 12 Cieszcie się i radujcie, albowiem wasza nagroda wielka jest w niebie. Tak bowiem prześladowali proroków, którzy byli przed wami.

a mianowicie jest tam rozróżnienie Królestwo Niebieskie i Ziemia, że cisi posiądą ziemię na własność, z tego co wiemy to na 1000 lat będą rządy Boga na ziemi jako Króla sprawiedliwego po ok.7 lat Wielkiego ucisku i Armagedonie, zatem Królestwo Niebieskie nastąpi później po 1000 lat ? czy raczej jest cały czas równolegle , konkretnie w Niebie i dodatkowo dostanie się tam więcej ludzi np. podczas porwania…?, może to proste pytanie ale jak widać nie wszystko jeszcze jest tak oczywiste:)

Odpowiedz
Rafał Kudrański
29 kwietnia 2015 15:57

Michał myślę, że dużo nie pozostało do odkrycia – przynajmniej co miałoby wpływ na Zbawienie ludzkości. Kąkol jest juz konkretnie ukazany i coraz bardziej rozprzestrzenia się ta wiadomość wśród fałszywego Chrześcijaństwa – co jest niewątpliwie budujące! :)
Błogosławieństwa o których piszesz należy odbierać w stosunku do BŁOGOSŁAWIONEGO – czyli Prawdziwego Chrześcijanina. Dlaczego? Ponieważ uczeń Zbawiciela będzie w każdym tym punkcie GORLIWY by tak postępować :). Tak to należy odbierać bo nie wyobrażam sobie abym nie czynił, któregokolwiek z tych „punktów” albo inaczej spróbuję to ująć – jeśli nie widziałbym odzwierciedlenia własnych „pragnień i pożądań” w stosunku do słów Pana.
Jeśli chodzi o Armageddon i proroctwa to nie jestem w tym jakiś niesamowity aby wykładać. Ponieważ to co wiem – co nastąpi jest w zupełności wystarczające jak na chwilę obecną. Dla mnie obecnie jest ważniejsze by głosić DOSKONAŁĄ Drogę Zbawienia naszego Pana bo ludzie którzy nazywają siebie Chrześcijanami nie mają pojęcia co znaczy DOSKONAŁA ofiara naszego Zbawiciela. Już nie wspominając iż kompletnie nie wiedzą, czym jest CHRZEST Nowego Przymierza. Obecnie jestem w trakcie pisania bardzo ważnego artykułu pt. „Chrzest wodny w Nowym Przymierzu?” .
Jeśli chodzi o czas Wielkiego Ucisku to będzie to 3,5 letni okres a nie 7 letni. Bóg nie dopuści by szatan ciemiężył aż tak długo ludzkość – bo nikt by się nie ustał… Zresztą jak to w Biblii jest napisane. Ale jak powiedziałem expertem w proroctwach nie jestem i nie zagłębiam się w nich w obecnym czasie. Na pewno będzie wspaniale gdy Chrystus w końcu przyjdzie wybawić nas spod kłamstw i mordów szatana. Pozdrawiam

Odpowiedz

witam.też szukam Prawdy tej jedynej Prawdy.mam pytanie:jak Pan Jezus już bywał wcześniej na ziemi w ciele to po co się rodził z Marii?

Odpowiedz
Rafał Kudrański
2 maja 2015 18:31

Witaj rysiek, przede wszystkim by wypełnić proroctwo Zbawczej Misji, którą Ojciec i Syn zaplanowali. Był to niesamowity wyczyn Boga by pokazać jak bardzo nas kocha, że „uniżył się” rodząc się z ciała ludzkiego aby następnie przejść drogę jak każdy człowiek – drogę nauki, radości, smutku, cierpienia, samotności. W tej misji chodzi o fakt przejścia CAŁEJ ścieżki, jaką musi każdy z nas przejść – choć wybrał koniec Swojego ziemskiego życia w NAJPODLEJSZY i NAJSTRASZNIEJSZY sposób jaki w ówczesnym czasie istniał – śmierć krzyżową. A tylko dlatego, żeby pokazać jak nas bardzo kocha i zależy na każdym z nas!
A to jak przychodził do Abrahama w ciele to była wizyta doglądnięcia i wyróżnienia SPRAWIEDLIWYCH ludzi, jakim niewątpliwie był. Tak samo jak aniołowie „przyodziali” się w tymczasowe ludzkie ciała :)
Teraz też Pan przychodzi lecz już tylko w formie PONADNATURALNEJ – ale 100% realnej… :)

Odpowiedz

Witaj Rafał. Bardzo ciekawy artykuł. Jak widać jedno słowo „znowu”, a jak całkowicie zmienia dotychczasowy punkt widzenia.
Powiem szczerze, że kiedyś rozmawiając z osobą wyznania Św.Jehowy zeszło nam jakoś na ten temat i to ta osoba stwierdziła, że Chrystus pojawiał się wcześniej na ziemi, ale nie pamiętam czy chodziło o walkę Jakuba z aniołem, czy też w kontekście wyprowadzenia Izraelitów z Egiptu. Ale chyba nie było to poparte cytatami z Biblii, bo bym raczej zapamiętała. Tak czy inaczej jak widać ta osoba miała rację.
Kiedy przeczytałam Twój artykuł od razu przypomniał mi się werset z I Listu Jana 4:1-2 „Umiłowani nie dowierzajcie każdemu duchowi, ale badajcie duchy, czy są z Boga, gdyż wielu fałszywych proroków pojawiło się na świecie. Po tym poznajecie Ducha Bożego: każdy duch, który uznaje że Chrystus przyszedł w ciele, jest z Boga”.
Piszę o tym, gdyż za każdym razem gdy nasz Zbawiciel pojawiał się na ziemi zawsze objawiał się w ciele, zaraz po zmartwychwstaniu gdy objawił się swoim Apostołom, ale jak widać także wcześniej przed swoim „oficjalnym urodzeniem”.
To z kolei prowadzi do sprzecznego tzw. objawienia się naszego Pana Pawłowi w formie jakiegoś widzenia, tj. „nie fizycznego w ciele”. Tak na marginesie w Dziejach Apostolskich są trzy opisy tego wydarzenia i trzy są ciut inne, to też świadczy, że Paweł za każdym razem opowiadając o tym „objawieniu” ma co innego do powiedzenia. To tak dla tych, którzy wciąż mają wątpliwości do rangi apostolskiej Pawła.
Pozdrawiam i życzę kolejnych owocnych artykułów.

Odpowiedz
Rafał Kudrański
3 maja 2015 11:45

ona nie spotkałem się z opinią Jehowych, że Pan był już w ciele – ale fajnie, że Ty dostrzegasz w artykule tą prawdę w oparciu o swoje doświadczenia.
To o czym piszesz o Pawle i sprawę RZEKOMEGO ukazania się jemy Pana – to nie do końca możemy wysnuwać iż zawsze Pan później pojawiał się „w ciele”. Nie mamy do tego informacji za dużo w Biblii. Większa działalność Pana przecież jest opisana w dziejach apostolskich, które są EWIDENTNIE szatańskim kakolem na którym zbudowany jest cały ówczesny chrześcijanizm.
Ale powiem Ci z własnego doświadczenia gdy mnie Pan odwiedził :) Był w nadnaturalnej chwale ale widziałem poświatę ludzkiej sylwetki – ale nie siadł, koło mnie tak fizycznie gdy klęczałem.. Ale na pewno był w ludzkiej sylwetce – wszak zostaliśmy stworzeni na Jego obraz! :). Wkrótce dowiecie się coś więcej…
ona właśnie „produkuje” bardzo ważny – i obiecany – artykuł na temat czym jest chrzest w Piśmie Świętym – i czy jest to wodny chrzest który praktykują niemalże WSZYSTKIE najwieksze religie światowego chrześcijaństwa. Sam jestem w szoku jak ludzie mogą się nabierac PONOWNIE na charyzmatyczną FAŁSZYWĄ naukę. Mam nadzieję, że w końcu wierni kościołów charyzmatycznych (zielonoświątkowcy, babtyści, adwentyści itp) otworzą wkońcu swój umysł i dostrzeg jak BARDZO SĄ ZWODZENI przez pastorów, którzy powołują się na samego Ducha Świętego.
Jak piszę tu dobitnie na blogu – koniec z charyzmatycznymi FAŁSZYWYMI naukami w oparciu o FAŁSZYWE nauki Pawła i Łukasza. Kończy się im „przepis na zbawienie”.
Pozdrawiam Cię i życze miłego dnia.

Odpowiedz

Rafał jak zwykle nie rozumiemy się w sposób należyty :)
Pisząc o trzech przypadkach w Dziejach Ap. chciałam przybliżyć czytającym, że coś jest niewłaściwego z tym „Pawłowym objawieniem”. W pierwszym opisie (rozdz.9) jest to przedstawione tak, że Paweł zobaczył światłość, upadł na kolana i usłyszał głos, a jego towarzysze słyszeli głos lecz nie widzieli nikogo. W drugi opisie (rozdz. 22) Pawła otoczyła jasność, upadł na kolana i usłyszał głos, a jego towarzysze widzieli światło, ale głosu nie słyszeli. W trzecim opisie (rozdz. 26) wszystkich otoczyła jasność i upadli na kolana i Paweł usłyszał głos, a nie ma słowa czy towarzysze coś słyszeli czy widzieli! Są to trzy całkiem różne opisy bardzo ważnego wydarzenia, które dla każdego człowieka bardzo by się utkwiło w umyśle. To wg mojej opinii świadczy, że Paweł kłamał opisując te wydarzenia (zatem jak możemy wierzyć komuś, kto przedstawia nieprawdziwe informacje).
Poprzez ten opis chciałam wskazać, że nie wierzę w Chrystusowe objawienie Pawła i tym samym nie wierzę, że został powołany przez Niego na swojego Apostoła.Pisząc wcześniejszą opinię „którzy wciąż mają wątpliwości do rangi apostolskiej Pawła” powinnam to ująć w cudzysłów, aby była zrozumiana moja intencja, także przyznaje mój błąd.
Jeżeli chodzi o tą rozmowę z osobą od Św.Jechowych nie wiem czy ta zasada panuję w tym wyznaniu czy było to osobiste przemyślenie tej osoby, nie pamiętam.
Jeżeli znalazłeś w Biblii informacje na temat ukazania się naszego Pana w inny sposób, a nie w sposób fizyczny to napisz, bo może coś przeoczyłam. Nie odnoszę się do Twojego spotkania, ponieważ czegoś takiego nigdy nie przeżyłam, ale na co dzień czuję obecność Boga w moim życiu, poprzez mniejsze i większe wydarzenia, tzw. „przypadki trudne do wyjaśnienia”.
Mam nadzieję, że teraz rozumiesz co miałam na myśli, a jak nie to się jeszcze odezwę :)

Odpowiedz
Rafał Kudrański
3 maja 2015 13:40

ona rozumiemy się :) wiem, że chciałaś pokazać Pawłową sprzeczność do jego objawienia – jakże różne wersje – a wiadomo, że PRAWDA ZAWSZE JEST TAKA SAMA :) I zrozumiałem dosadnie co chciałaś pokazać swoją wypowiedzią – że Paweł przez to jest KŁAMCĄ :) Także zrozumieliśmy się. Napisałem jedynie że nie wiemy do końca jak to było później bo resztę DOPISUJE fałszywa ewangelia. Także nie będzie trzeba odnosić się już do tego bo zrozumieliśmy się – a dzieki temu wsumie fajnie pokazałaś Czytelnikom odnośnie tych różnych wersji Pawłowego spotkania. Pozdrawiam i znikam do pracy… :)

Odpowiedz

Rafale,
Świetny artykuł, nic dodać nic ująć, jak to jest napisane – nie ma nic ukrytego co nie miałoby wyjść na jaw. Jesteś wspaniałym świadkiem Boga i Chrystusa. :), czy TY przypadkiem nie chciałeś wcześniej zostać saperem? :)
Ps. Zastanawiam się nieraz jakie jeszcze rzeczy wyjdą na jaw :)

Do złych pasterzy słowa od Boga – ” Jak mówić możecie: Mądrymi jesteśmy i Prawo Boga jest przy nas? Zapewne, lecz rylec kłamliwy pisarzów zmienił to właśnie na kłamstwo. Zhańbieni są mędrcy, przybici, zmieszani: oto słowem Boga wzgardzili, a jaka mądrość im służy? „

Odpowiedz

w Biblii Tysiąclecia Pallottinum z 1980 roku wydanie trzecie w księdze rodzaju 18.1 jest użyte słowo Pan.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud