Biblie

„Sprawa” ewangelii Marka

23 lipca 2015
Rafal Kudrański
Rafal Kudrański
Piszę ten artykuł KOMPLETNIE nie spodziewając się, że będę musiał go napisać kiedykolwiek…
Jest on następstwem bardzo ważnej sytuacji, która podziała się na blogu.

Byłem w trakcie pisania innego artykułu pt. „Czy prawdziwy naśladowca Chrystusa może zabić bliźniego?” lecz wspomniana sytuacja tak bardzo wpłynęła na moje rozważania, że poświęciłem jej cały mój „czas”. Czy też „sprawdzenia” mojego świadectwa.

Bynajmniej nie chodzi o moje wyznanie wiary bo nikt nie jest w stanie zachwiać jej w stosunku do mojego Zbawiciela i Jego Ojca.
Chodzi o „czystość” fundamentu jakim się posługuje.

Być może dla większości Czytelników będzie to kolejny kontrowersyjny artykuł – przez który może i stracę co po niektórych lecz…

…nie ma to dla mnie znaczenia ponieważ interesuje mnie PRAWDA a nie liczba odwiedzin bloga.

Z pewnością, ten kto ma zostać – zostanie. A ten kto odejdzie – i tak by odpadł pewnie w przyszłości…

Ten artykuł a raczej moje postępowanie również mam nadzieję ukaże Wam, że jestem otwarty na zarzuty wobec mojej osoby i je NAPRAWDĘ analizuje aby móc merytorycznie na dany temat odpisać.

Po to są na blogu komentarze abyście mogli odnieść się do artykułów. Jak możecie zauważyć nawet te krytykujące mnie (choć jest ich mało i nie w najważniejszych „tematach”) zatwierdzam i oczywiście odpisuję.

Gdy ktoś próbuje mi coś zarzucić odpisuję i staram się wyjaśnić dlaczego tak „to widzę”. Nie kasuje komentarzy dyskusji w STALINOWSKI sposób jak to np zrobił zakon dominikanów, który skasował mój komentarz do ich artykułu. I mógłbym jeszcze wiele innych sytuacji wymieniać…

Nie mam zamiaru milczeć a wręcz przeciwnie – chcę stać na straży Słowa Bożego i nie boję się ŻADNYCH pytań.
Światło stawia się na świeczniku aby WSZYSTKIM świeciło i tak właśnie pragnę działać bo ŻADNA ciemność nie zwycięży światła.

Natomiast inni wolą po stalinowsku „zakopywać” niewygodne „dowody”. Tutaj tego nie ma prawa być – choć oczywiście chamstwa czy też prowokacji nie będę tolerował. Na szczęście nie zdażyło mi się to jeszcze.

To jest wolność, którą głosi Słowo Boże. A że blog opiera się tylko na Słowie Bożym również są pewne zasady, które tutaj egzekwuje.

Chodzi o posługiwanie się Apostolskim Słowem Bożym – Słowem pochodzącym z pierwszego źródła jakim byli wybrani przez Pana uczniowie.

I tu dochodzimy do sedna – dlaczego ten artykuł.

Pewien Czytelnik, Fujiwara – choć powinienem napisać blogger, ponieważ sam pisze na pewnym blogu, którego ja cenię od lat POMIMO, że jest przesiąknięty naukami „Pawłowymi” – napisał mi taki oto komentarz do mojego artykułu na temat, właśnie szatańskiego kąkolu:

Fujiwara_koment1

Drodzy Czytelnicy uważam, że ten komentarz jest NAJWARTOŚCIOWSZYM komentarzem jaki ukazał się do tej pory na blogu!

I, żeby było „śmiesznie” – komentarz, który ukazuje, że to JA się mylę!

Tak, dokładnie.
Zapewne zakonnicy dominikańscy skasowaliby komentarz o „takim znaczeniu” – jak to zrobili z moim.

Spójrzcie co mu odpisałem (należy kliknąć aby komentarz się powiększył- był bardziej czytelny):

Fujiwara_koment2Fujiwara_koment3

Jak możecie zobaczyć przyznałem mu rację – uznając tym samym SWÓJ BŁĄD.

Fujiwara kilka komentarzy napisał do różnych artykułów ale takimi najdobitniejszymi (z wyjątkiem tego oczywiście) były odnośnie „przeforsowania” mojego najważniejszego świadectwa, które głosze tu na blogu w oparciu o Chrystusową Ewangelię tj. że nie możemy ZABIĆ/MORDOWAĆ bliźniego w jakiejkolwiek sytuacji.
Co do jego twierdzeń to KATEGORYCZNIE się nie zgadzam ponieważ uważam, że jest to MANIPULACJA / NADINTERPRETACJA Słowa Bożego, którą używa CAŁY ŚWIAT fałszywego Chrześcijaństwa – by móc nadal rozlewać krew bliźnich/ludzi.

Tą naszą konwersację możecie zobaczyć pod moim świadectwem o wojsku: „Być jak Rambo – Świadectwo”
Oceńcie sami na ten czas naszą rozmowę a ja i tak o wiele więcej ukażę w kolejnym artykule tylko na ten temat właśnie. Który już „chodzi” za mną od wielu miesięcy…

Ale co do informacji, którymi zarzucił moją postawę w omawianym komentarzu to nie mogłem inaczej postąpić jak tylko PRZYZNAĆ MU RACJĘ.

Po prostu jest to NAJCZYSTSZA PRAWDA, która nie ma ani krzty NADINTERPRETACJI czy też manipulacji – lecz same uzasadnienie w fundamencie jakim jest Słowo Boże.

Aż dziwię się, że ja tego nie dostrzegłem i nawet, że do tej pory NIKT mi nie zarzucił tej mojej „nielogiczności” w swojej postawie.

A mianowicie chodzi o moje KONKRETNE twierdzenia, które przedstawiam poniżej.

Pierwszym jest 3-ci punkt w zakładce „Wyznanie Wiary” ,który brzmi następująco:

3. Pan Jezus podczas Swojej odkupieńczej działalności i Zmartwychwstania OBJAWIŁ ludziom WSZYSTKO i NIE MA NIC WIĘCEJ DO DODANIA. Całe Objawienie i zarazem zawarte Nowe Przymierze z ludźmi zostało spisane przez JEGO Apostołów (jedynych 12 Biblijnych Apostołów), których dzieła znajdziemy w Biblii. Apostolska Ewangelia Pana Jezusa jest JEDYNYM fundamentem Wiary. Każda nauka nie opierająca się na FUNDAMENCIE Apostolskiej Ewangelii Pana Jezusa jest INNĄ ewangelią – ZWODZICIELSKĄ I SZATAŃSKĄ!

* „Wy zaś zachowujecie w sobie to, co słyszeliście od początku. Jeżeli będzie trwało w was to, co słyszeliście od początku, to i wy będziecie trwać w Synu i w Ojcu.” 1 List Św. Jana 2,24.
* „Umiłowani, nie dowierzajcie każdemu duchowi, ale badajcie duchy, czy są z Boga, gdyż wielu fałszywych proroków pojawiło się na świecie.” 1 List Św. Jana 2,24.
* „Każdy, kto wybiega zbytnio naprzód, a nie trwa w nauce [Chrystusa], ten nie ma Boga. Kto trwa w nauce [Chrystusa], ten ma i Ojca, i Syna. Jeśli ktoś przychodzi do was i tej nauki nie przynosi, nie przyjmujcie go do domu i nie pozdrawiajcie go, albowiem kto go pozdrawia, staje się współuczestnikiem jego złych czynów.” 2 List Św. Jana 1,9-11.
* „Umiłowani, wkładając całe staranie w pisanie wam o wspólnym naszym zbawieniu, uważam za potrzebne napisać do was, aby zachęcić do walki o wiarę raz tylko przekazaną świętym.” List św. Judy 1,3″

Zauważcie proszę, że w tym świadectwie wiary piszę o Apostolskiej Ewangelii, na której TYLKO się opieram. To nie co tłumaczyć.

Jedynie co mogę powiedzieć, to to ,iż NIE MAM kompletnie pojęcia jak to się stało, że Marka traktowałem jak Apostoła – tego co bezpośrednio się uczył od naszego Zbawiciela.
Nie wiem jak to inaczej mogę wytłumaczyć ale dziesiątki razy słuchałem/czytałem Ewangelii w której są wymieniani uczniowie Pana i tak być „zaślepionym” odnośnie tego, jakby się mogło wydawać przejrzystego faktu.

Również tą samą „gafę” popełniłem w „Oświadczenie dla Czytelników i obrońców Pawła i Łukasza” :

„Macie do dyspozycji:
* AŻ 3 Ewangelie – Św. Mateusza, Św. Marka i Św. Jana
* Objawienie Świętego Jana
* Święte Listy: AŻ 3 Św. Jana, Św. Jakuba i Św. Judy.
* oczywiście CAŁY kanon Starego Testamentu.

Drodzy bracia macie BARDZO OBSZERNE pole do działania – pole, które opiera się na BEZPOŚREDNICH świadkach naszego Zbawiciela. Nie możecie powiedzieć, że to mało ponieważ ja TWIERDZĘ, że wystarczy TYLKO JEDNA z tych Świętych Ewangelii aby Czytelnik POZNAŁ PANA i dostąpił Zbawienia.”

Również tutaj piszę EWIDENTNIE, że Marka łączę z BEZPOŚREDNIMI uczniami,świadkami naszego Zbawiciela.

Także Fujiwara ma 100% rację jeśli chodzi o to, że nie powinienem używać tejże ewangelii skoro Marek NIE BYŁ Apostołem.
I do tego jeszcze ma ŚCISŁE powiązania z autorami/postaciami, których dzieła uznaję za SZATAŃSKI KĄKOL tj. Pawła i Łukasza.

Oczywiście nie zgadzam się z Fujiwarą odnośnie „rzekomego” masakrowania Słowa Bożego ponieważ dla mnie kanon Biblijny jest zasiany PSZENICĄ i w miażdżącej ilości – KĄKOLEM.
Zresztą jeśli Bóg ustanawiałby tylko Swoje Dzieła w kanonie to Z PEWNOŚCIĄ znalazłaby się Jego Święta Księga Henocha, na którą powołuje się Apostoł Juda oraz nawet Paweł w swoim liście.

Ale to tylko przypominam ponieważ to nie jest tematem a i nie chciałbym by tutaj pojawiły się niepotrzebne spieranie w tym temacie.

Bo jak napisałem w pewnym komentarzu do Fujiwary – zawsze będą osoby, które będą katolicyzm i ich „księgi” łącznie z katechizmem uznawały, że „wyrocznię” oraz tzw. protestanci, którzy będą uznawali obecny kanon Biblii jako natchniony i „pożyteczny do nauki”.
Tak samo jak i będą tacy jak ja którzy odrzucają nauki Pawła i Łukasza, oraz kontrowersyjne listy Pawłowe.
I szczerze mówiąc „nas” będzie zawsze GARSTKA w porównaniu do powyższych „ugrupowań”. Ale niezwykle budujące jest to, że coraz więcej ludzi dostrzega na roli TYLE kąkolu w stosunku do pszenicy.

A i również dowodem na moje „myślenie”, że Marek BYŁ Apostołem jest nie tak dawna sprawa z artykułem o aktorze, Krzysztofie Pieczyńskim, któremu również napisałem w kontekście Marka jako Apostoła:

2aSprawa

Oryginał znajdziecie pod linkiem –> KLIKNIJ TUTAJ

Myślę, że bardziej ewidentnie nie mogę przedstawić, że w mojej świadomości BYŁ obraz Marka JAKO APOSTOŁA – tego jednego z Dwunastu, których bezpośrednio nasz Zbawiciel wybrał. Czemu?

Ciężko mi odpowiedzieć – i nawet nie wiem jk odpowiedzieć. FAKT jest FAKTEM i to BYŁ MÓJ BŁĄD.

Lecz teraz należy zadać pytanie jak ten błąd wpłynął na moje świadectwo wiary?

Również wziąść pod uwagę „Co teraz”?
Przecież Fujiwara PRAWIDŁOWO i LOGICZNIE podszedł do tematu – czyż nie?

Powiem Wam, że NIKOMU nie mówiłem o tej sprawie, kto chociaż mógłby w najmniejszym stopniu wpłynąć na moje postrzeganie zagadnienia. Oczywiście na podstawie fundamentu, którym jest Chrystus i Jego Słowo.
Pomimo, że rozmawiałem z Andrzejem, Bushim, Romanem, Robertem i innymi – nie pisnąłem słówka nad czym obecnie „pracuje”.
Nie wspominając, że ani na myśl nie przyszło mi do głowy by poruszać ten temat na forum „Heńkowym”. Oczywiście do momentu gdy nie skończę tego artykułu…

Mam nadzieję, że również dla wszystkich będzie jasne, że NIE polegam na żadnych osobach – lecz sam WSZYSTKO badam według Słowa Bożego. Czy to Henryk napisze, czy Bushi czy nawet „pełen mocy” pastor ewangeliczny.
I ten artykuł będzie właśnie POTWIERDZENIEM mojej NIEZALEŻNOŚCI w stosunku do innych osób.

Owszem „grupa Heńkowa” jak to ujął Fujiwara – jest mi najbliższa sercu, gdyż po prostu wierzą w Słowo Boże a nie słowo „Pawłowe” czyli innymi słowy: szatański kąkol.

Oczywiście jestem ciekawy jaki będzie ich stosunek do tego co poruszę w artykule lecz mój czas spędzony ze Słowem Bożym utwierdził mnie w stanowisku, że zdania w „kwestii ewangelii Marka” NIE ZMIENIĘ.

Kiedyś gdy miałem obawy i zastrzeżenia co do nauk Pawła i przekazów Łukaszowych – nie byłem w stanie „sam podjąć” decyzji aby nawet pomyśleć aby je odrzucić.
Postanowiłem np, że NIGDY nie wezmę do ust żadnych pokarmów, które były poświęcone bożkom – WBREW temu co Paweł nauczał…
Nie pasowało mi to bardzo względem „całościowym” czego od nas Bóg żąda/oczekuje.

Nawet, gdy Henryk napisał pierwszy o tym na blogu to i tak wysłałem mu najpierw emaila aby się zastanowił co czyni.. Czyli jednym słowem – nieprzychylny dla niego email. Niestety utraciłem go i nie mam jak udowodnić więc musicie mi „wierzyć” na słowo.

Ale jak już pisałem – aby odrzucić szatański kąkol na którym zbudowane jest CAŁE światowe Chrześcijaństwo – należy do tego „dojrzeć”.
Oczywiście zapewne niewiele takich osób będzie w stosunku do całości…

Chcę przejść do sedna.

Zawsze w moim sercu najpiękniejszą i najwartościowszą Ewangelią była niewątpliwie Jana. Zresztą możecie zobaczyć, że świadectwo Jana najbardziej używam jako FUNDAMENT mojej wiary.

Drugą Ewangelią była bez wątpienia Ewangelia Mateusza, ze względu na przepiękne kazanie na górze, które jest ESENSJĄ Dobrej Nowiny Chrystusa.

Dopiero następną w hierarchii ewangelią była właśnie Markowa.
Była dla mnie takim w sumie podsumowaniem powyższych.

Dobrze czytacie, w formie przeszłej piszę – tak – ewangelia Marka nie jest już dla mnie „istotna”.

 

„POWIĄZANIA” MARKA

Gdy Fujiwara w komentarzu napisał mi, a dokładnie UŚWIADOMIŁ MNIE, że Marek to nie Apostoł a jego osoba jest ŚCIŚLE powiązana z twórcami szatańskiego kąkolu – od razu wiedziałem, że MUSI BYĆ rozwiązanie LOGICZNE bo NIE LOGICZNYM jest by posługiwać się kimś, kto miał takie powiązania z osobami, których KATEGORYCZNIE odrzucam ze względu na posługę INNEJ ewangelii.

Zresztą bardzo dobrze znam tą ewangelię i od razu napisałem odpowiedź Fujiwar’ze iż NIC nie stracę gdy NAWET bym ją odrzucił… Oczywiście nie napisałem w komentarzu dosadnie bo zdawałem sobie sprawę z powagi sytuacji i że wiele pracy mnie będzie kosztowało odnieść się do twierdzenia Fujiwary. Ale do tego przejdę w dalszej części.

Sprawdziłem dość konkretnie osobę Marka ewangelisty z różnych źródeł.
Muszę powiedzieć, że całość tej informacji o Marku jeszcze bardziej utwierdziło mnie, że Słowo Boże jest PRAWDĄ i jest NIE ZACHWIANE!

Oczywiście dla większości będę heretykiem i chyba „prekursorem” w Polsce na OFICJALNE odrzucenie ewangelii Marka.

Ale powiem jedno – Fujiwara MA RACJĘ – nie logiczne jest by odrzucać Pawła, Łukasza chociażby i wierzyć w natchnienie ewangelii Marka.
Nie wiem co zrobią moi najbliźsi z forum lecz to będzie ich decyzja i sprawa.

Spójrzmy co nam mówi Wikipedia o Marku:

Marek Ewangelista, cs. Apostoł i jewangielist Mark – wedle tradycji Kościoła autor Ewangelii Marka uważanej za najstarszą i jednocześnie najkrótszą spośród ewangelii, kuzyn św. Barnaby, towarzysz św. Pawła, a później św. Piotra, apostoł z grona siedemdziesięciu dwóch. Zgodnie z relacją Papiasza wiernie spisał głoszone przez Piotra nauki. Według tradycji św. Marek został umęczony ok. 68 roku. Uznawany przez Kościół koptyjski za pierwszego patriarchę Aleksandrii i świętego; święty Kościoła katolickiego, anglikańskiego, ewangelickiego, prawosławnego i ormiańskiego[1].

Tradycja[edytuj | edytuj kod]

Księgi Nowego Testamentu nazywają go Markiem, Janem, a także Janem Markiem. Tradycyjnie wszystkie te osoby są utożsamiane ze św. Markiem, który wraz ze św. Barnabą towarzyszył św. Pawłowi w jego pierwszej podróży misyjnej, z której jednak zawrócił w Perge. Wyruszył później z Barnabą na Cypr. Wiemy o jego pobycie w Rzymiewraz ze św. Piotrem i św. Pawłem, kiedy to prawdopodobnie między rokiem 60 a 70 spisał swoją Ewangelię. Niewykluczone, że był synem Marii, przyjaciółki św. Piotra, do której tenże udał się po wyjściu z więzienia.
Tradycja kościelna sięgająca wczesnych wieków chrześcijaństwa identyfikuje młodzieńca wspomnianego w Ewangelii Marka 14,51-52, który był obecny przy aresztowaniu Jezusa, właśnie z Markiem, autorem Ewangelii[2][3].

Również zachęcam Was byście sprawdzili świetne opracowanie na temat Marka, gdzie podane są wersety Nowego Testamentu ukazujące jakie ścisłe powiązanie ma ów Marek z osobami, które odrzucam jako posłanych od Boga.  Tutaj jest link do tego artykułu —> LINK

Chciałbym tu napomknąć, że piszę również na blogu, że odrzucam DWA listy „Piotrowe” – co również odróżnia mnie troszeczkę od Henryka i „reszty grupy” ponieważ z tego co wiem oni odrzucają TYLKO 2-gi list. Ja natomiast dwa i wkrótce napiszę artykuł dlaczego więc proszę nie odnosić się do tego w komentarzach a jedynie poruszać „kwestię” Marka.
Napisałem to tutaj ponieważ powiązanie Marka jest jakże ŚCISŁE właśnie z ów Piotrem co dało mi jeszcze wyrazisty obraz na sytuację w Biblii i jej przekaz, na którym zbudowany jest CAŁE światowe, fałszywe Chrześcijaństwo.

Proszę sprawdźcie koniecznie ten artykuł z wersetami na autentyczność czy też WIARYGODNOŚĆ Marka to zobaczycie, że szatański kąkol jak i Piotr (dla mnie nie ten prawdziwy Apostoł) tworzą wzajemne KÓŁKO ADORACJI…

I właśnie z tej nawet przyczyny powinna zapalić się „kontrolka” ostrzegawcza w sprawie świadectwa Marka…

… kontrolka, która MA PRAWO by się zapalić !

ŚWIADECTWO MARKA

Świadectwo to oczywiście jego ewangelia.

Oficjalne źródła podają, że ewangelia Marka jest najstarsza.
I to nie tylko chodzi o sens iż najstarszy posiadamy manuskrypt właśnie tej ewangelii lecz uważana jest najwcześniejszą a więc PIERWSZĄ spisaną ewangelią.
Nie sposób odnieść tego wrażenia jak zacznie się sprawdzać wiadomości na jej temat.
Oczywiście JEST TO KŁAMSTWO.
Wyjaśnię dlaczego w dalszej części artykułu natomiast chciałbym Wam pokazać niesamowitą wręcz WAŻNOŚĆ dla „świata” tej ewangelii, na której budowane jest światowe Chrześcijaństwo.

Chodzi mianowicie o ważną MANIPULACJĘ, którą ukazałem już wcześniej w ważnym artykule o szatańskim kąkolu.

Proszę spójrzcie sami na ten fragment, który jakże istotny jest do tego artykułu – A WTEDY NAWET NIE MIAŁEM POJĘCIA, ŻE GO BĘDĘ PISAŁ… :

marka_lukWcześniej już zauważyłem, że świat CELOWO łączy ewangelię Łukasza,  jakże szatańską z ewangelią Marka. Wiedziałem, że jest to KŁAMSTWO/dezinformacja ale nie wiedziałem, że jest jeszcze DRUGI powód dlaczego to robią…
Powód, którym jest owo ” kółko wzajemnej adoracji”…

Przechodzę do najważniejszych spraw, które powinny nas najbardziej interesować.

Przeanalizowałem całą treść ewangelii Marka w zestawieniu do świadectw dwóch Apostołów – Mateusza i Jana – jakie dają w swoich Ewangeliach.

Co ciekawe na 94 „tematy” opisane przez Marka aż 90 znajduje się w Ewangelii Mateusza a tylko 21 u Jana.

Bardzo ważne jest by wspomnieć iż niemalże każde porównanie zaraz obok Mateusza było również w ewangelii… Łukasza. Nie skupiałem się nad tym lecz nie sposób tego nie zauważyć. Zresztą sami zobaczcie kilka przykładów:

mar_luk1mar_luk2

Twierdzenia, że ewangelia Marka była najwcześniejszą nie tylko jest nie logiczna lecz nawet ABSURDEM.

Jest kilka powodów ewidentnych na to twierdzenie.

Po pierwsze nie mamy ŻADNEJ autoryzacji dla Marka w najbardziej autentycznych świadectwach jakimi są pisma Apostołów: Jana, Mateusza, Jakuba i Judy.
Jedynym potwierdzeniem jest 1 List Piotra, który Marka nazywa swoim… SYNEM. Ale jak wspomniałem listy Piotrowe nie są PRAWDZIWEGO ucznia Chrystusa ponieważ zawierają HEREZJE, którymi zajmę się w innym artykule.
Natomiast innymi autoryzacjami dla Marka są świadectwa Pawła i Łukasza oraz „baśnie tysiąca i jednej nocy” katolickiej tradycji.
To samo już jest bardzo „podejrzane”.

Ale ważne by temat Marka rozpatrzyć z innej strony.

Czytając Ewangelię Mateusza oraz Ewangelię Jana nie sposób nie zauważyć tej „duchowości” w świadectwie jakie One głoszą.
Znamienne jest również to, że SĄ one bardzo RÓŻNE.
Co do tego NIE MA wątpliwości.

I jest to logiczne ponieważ pisały to INNE osoby, które prowadzone przez TEGO SAMEGO Ducha Bożego napisały w swoim stylu TEN SAM PRZEKAZ.

Jakże te style są inne a ZARAZEM w 100% zgodne w świadectwie o Chrystusie i Jego Ewangelii!

Zresztą w swoim świadectwie możemy JASNO określić, że każde z nich należy do danego Apostoła.

Jana możemy nie tylko rozpoznać bo przepełnieniu „Duchowością” jego Ewangelii, którą również przepełnione są Jego listy – ale również świadectwem opisu polecenia Chrystusa z krzyża, które dał by zaopiekował się Maryją (tak to to znamienne na którym zbudowana jest „chwała” genderowskiego szatana o imieniu Maryja) ale również informacją na końcu Ewangelii jak Piotr był ciekawy o Jego losy – że nie umrze.

U Mateusza mamy informację o powołaniu Jego, której próżno szukać właśnie u Jana.
Ale u Marka jest…

No właśnie.

Co cechuje ewangelię Marka? A dokładniej co czyni ją wyjątkową?

Tak naprawdę w zestawieniu do dwóch Ewangelii Apostołów – NIC KOMPLETNIE jej nie wyróżnia ani w żaden sposób nie czyni jej wyjątkową.

Jak to możliwe, że jej styl jest IDENTYCZNY z przekazem Apostoła Mateusza?

Musimy przypomnieć sobie, że Marek był kuzynem 13-stego „apostoła” Barnaby.
Czyż Markowa ewangelia nie powinna być kompletnie innym stylem napisana, który przypisywalibyśmy apostołowi, którego rzekomo sam Bóg wybrał?
Czy też stylem łączącym go z działalnością Pawła lub chociażby Piotra?

Jak to możliwe, że będąc „przesiąknięty” naukami Pawła, Piotra no i powinien być przesiąknięty również naukami „apostoła” Barnaby – jego ewangelia jest niemalże KOPIĄ prawdziwego Apostoła, Mateusza?

I tu nie tylko chodzi o styl pisania ale i opisy działalności naszego Zbawiciela!

Czyż nie jest to co najmniej dziwne?

Właśnie między innymi z tego tytułu jestem PEWNY, że ewangelia Marka jest praktycznie KOPIĄ Ewangelii Mateusza.
Dokładnie tak samo jak ewangelia Łukasza!

Czyż nie jest to LOGICZNE stwierdzenie, które MOCNO opiera się na faktach jakimi dysponujemy?

Czy pamiętacie jak wspomniałem wcześniej, że Marka świadectwo nie ma w sobie tej „Duchowości”, którą BEZ WĄTPIENIA posiadają świadectwa Mateusza i Jana?

Teraz przedstawię Wam kolejny dowód na to iż Markowe świadectwo nie pochodzi od Boga lecz… od szatana!

Co najbardziej znamiennego mamy w przekazie Ewangelicznym Mateusza?
Jakim największym Duchowym przesłaniem wyróżnia się Ewangelia Mateusza?

Oczywiście, że wspaniałe kazanie na górze naszego Zbawiciela!

Nie ma piękniejszej nauki w Świętych Pismach jak właśnie ten zapis, którym są słowa samego Zbawiciela, które pouczają i wyjaśniają nam jak mamy żyć!

A Marek, który aż 90 tematów na 94 ma takie same z zapisem Apostoła Mateusza ale…

…brakuje mu WŁAŚNIE TEGO NAJWAŻNIEJSZEGO – KAZANIA NA GÓRZE!

Czyż nie jest to ABSURD???

KTO miałby największą korzyść by nie umieścić tej jakże cennej – a nawet można śmiało napisać – NAJWAŻNIEJSZEJ nauki?

Jeden delikwent tylko się nasuwa, który koniecznie nie chciałby aby ludzie tego nie słyszeli… SZATAN.

Są jeszcze dwa ważne powody, które ukazują PRAWDZIWE oblicze „ciemnej strony” Markowej ewangelii.

Pierwszym z nich jest:

Jak wiemy już, na 94 tematy zawarte u Marka , aż 90 jest takich samych zawartych również u Mateusza.
Co ciekawe te 4, których nie ma Mateusz, również nie ma i Jan.

To może te właśnie 4 zawierają jakieś inne i wartościowe nauki/świadectwa dla chwały Pana ?

Zaraz się przekonacie lecz muszę napomknąć, że akurat te 4 tematy, których nie posiada ani Mateusz ani Jan, posiada… nie kto inny lecz szatanista Łukasz.

Spójrzmy jakie w takim razie świadectwa łączą niewątpliwie tych dwóch panów:

Pierwsze z nich:

„Wtedy Apostołowie zebrali się u Jezusa i opowiedzieli Mu wszystko, co zdziałali i czego nauczali. A On rzekł do nich: «Pójdźcie wy sami osobno na miejsce pustynne i wypocznijcie nieco!». Tak wielu bowiem przychodziło i odchodziło, że nawet na posiłek nie mieli czasu. Odpłynęli więc łodzią na miejsce pustynne, osobno. Lecz widziano ich odpływających. Wielu zauważyło to i zbiegli się tam pieszo ze wszystkich miast, a nawet ich uprzedzili.” Marek 6, 30-33

Łukasza wersja (9, 10-11):

„Gdy Apostołowie wrócili, opowiedzieli Mu wszystko, co zdziałali. Wtedy wziął ich z sobą i udał się osobno w okolicę miasta, zwanego Betsaidą. Lecz tłumy dowiedziały się o tym i poszły za Nim. On je przyjął i mówił im o królestwie Bożym, a tych, którzy leczenia potrzebowali, uzdrawiał.”

Tutaj nie mogę za bardzo czepiać się świadectwa bo nie jest w żadnym wypadku przeciwko PRAWDZIE. Równie dobrze mogli pójść odpocząć na pustynię lub nie. Ale ważne, że tylko te dwa świadectwa „siebie autoryzują”…

Drugie z nich:

„Wtedy Jan rzekł do Niego: «Nauczycielu, widzieliśmy kogoś, kto nie chodzi z nami, jak w Twoje imię wyrzucał złe duchy, i zabranialiśmy mu, bo nie chodził z nami».  Lecz Jezus odrzekł: «Nie zabraniajcie mu, bo nikt, kto czyni cuda w imię moje, nie będzie mógł zaraz źle mówić o Mnie.  Kto bowiem nie jest przeciwko nam, ten jest z nami.  Kto wam poda kubek wody do picia, dlatego że należycie do Chrystusa, zaprawdę, powiadam wam, nie utraci swojej nagrody.” Marek 9,38

A wersja Łukasza brzmi:

„Wtedy przemówił Jan: «Mistrzu, widzieliśmy kogoś, jak w imię Twoje wypędzał złe duchy, i zabranialiśmy mu, bo nie chodzi z nami». Lecz Jezus mu odpowiedział: «Nie zabraniajcie; kto bowiem nie jest przeciwko wam, ten jest z wami». Łukasz 9,49

Powiem Wam, że dla mnie te wersety są bardzo NIEPOKOJĄCE i tak naprawdę nigdy ich nie mogłem zrozumieć w świetle CAŁOŚCIOWYM „obrazu” nauk Pana jaki miałem w swoim umyśle.

W kontekście odpowiedzi Chrystusa należałoby rozumieć, że np egzorcyści katoliccy są ZE MNĄ – a dokładnie, że służą Chrystusowi tak jak i ja.
Nie mogę tego inaczej zrozumieć bo wydaje mi się iż jest to PROSTY i DOSADNY przekaz „Chrystusa”.

Ale… w zestawieniu słów „tegoż samego” Chrystusa z Ewangelii Mateusza te świadectwa Marka i Łukasza są po prostu… PRZECIWIEŃSTWEM!

Oto ten fragment:

„Nie każdy, który Mi mówi: „Panie, Panie!”, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Wielu powie Mi w owym dniu: „Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia, i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia?” Wtedy oświadczę im: „Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości!”  Ew. Mateusza 7, 21-23

Czyż nie jest to kompletne zaprzeczenie świadectwa jakie daje nam Apostoł Mateusz w stosunku do świadectwa „kółka wzajemnej adoracji”?

Czyż nie jest to logiczne, że do tych, którym to Chrystus mówi iż ich nie zna, NALEŻY zaliczyć katolickich egzorcystów?

Jeśli chodzi o mnie – nie mam żadnych wątpliwości.

A tym samym iż przekaz, który TYLKO znajduje się u Łukasza i Marka jest po prostu… SZATAŃSKĄ nauką, która niejako „usypia naszą czujność” w stosunku do potencjalnych wilków w owczych skórach!

Ale bardzo istotnym faktem w tej sytuacji jest to, że to ważne jakby się zdawało pouczenie Chrystusa, które opisuje Marek – jest odpowiedzią do… JANA!
Zauważmy, że Pan odpowiedział „mu” czyli Janowi.
I teraz nasuwa się pytanie: skąd Marek, którego tam nie było wiedział o tej „jakże dziwnej” wypowiedzi Chrystusa?

Czy nie logicznym byłoby aby właśnie to świadectwo – jeśli byłoby PRAWDĄ – znajdowało się PRZEDE WSZYSTKIM w Ewangelii Jana???

A nie jest tak… znajduje się „to” u człowieka, którego wtedy tam nie było…

Dla mnie jest to SZYTE GRUBYMI nićmi również właśnie z tego tytułu – nie wspominając już o „dziwnym” pouczeniu Chrystusa…

Trzeci temat:

„Potem usiadł naprzeciw skarbony i przypatrywał się, jak tłum wrzucał drobne pieniądze do skarbony. Wielu bogatych wrzucało wiele.  Przyszła też jedna uboga wdowa i wrzuciła dwa pieniążki, czyli jeden grosz. Wtedy przywołał swoich uczniów i rzekł do nich: «Zaprawdę, powiadam wam: Ta uboga wdowa wrzuciła najwięcej ze wszystkich, którzy kładli do skarbony. Wszyscy bowiem wrzucali z tego, co im zbywało; ona zaś ze swego niedostatku wrzuciła wszystko, co miała, całe swe utrzymanie». Marka 12, 41

Wersja Łukasza jest z tym samym przesłaniem – Łk. 21, 1-4
Uważam, że tutaj nie ma żadnych sprzeczności i jest to przesłanie zgodne z naukami Zbawiciela.

Lecz istotne jest to – czy to świadectwo w jakikolwiek sposób UBOGACA przekaz Apostolski?
OCZYWIŚCIE, ŻE NIE.
Nie wnosi kompletnie NIC czego nie uświadczylibyśmy u Mateusza czy Jana.

Czwarty temat i ostatni:

„Po rozmowie z nimi Pan Jezus został wzięty do nieba i zasiadł po prawicy Boga. Oni zaś poszli i głosili Ewangelię wszędzie, a Pan współdziałał z nimi i potwierdził naukę znakami, które jej towarzyszyły.” Marek 16, 19-20

Wersja Łukasza (24, 50-51):

„Potem wyprowadził ich ku Betanii i podniósłszy ręce błogosławił ich.  A kiedy ich błogosławił, rozstał się z nimi i został uniesiony do nieba.”

Jestem ciekawy czy wychwyciliście o czym świadczą te dwie ewangelię…

Lecz najpierw chce je skonfrontować ze świadectwem Apostolskim:

„A oto znowu innym razem rzekł do nich: «Ja odchodzę, a wy będziecie Mnie szukać i w grzechu swoim pomrzecie. Tam, gdzie Ja idę, wy pójść nie możecie». Rzekli więc do Niego Żydzi: «Czyżby miał sam siebie zabić, skoro powiada: Tam, gdzie Ja idę, wy pójść nie możecie?»  A On rzekł do nich: «Wy jesteście z niskości, a Ja jestem z wysoka. Wy jesteście z tego świata, Ja nie jestem z tego świata.” Ew. Jana 8, 21-23

.

„Albowiem chlebem Bożym jest Ten, który z nieba zstępuje i życie daje światu». […] 42. I mówili: «Czyż to nie jest Jezus, syn Józefa, którego ojca i matkę my znamy? Jakżeż może On teraz mówić: „Z nieba zstąpiłem”».  Ew. Jana 6,33; 42

Z czterech ewangelii zawartych w obecnym kanonie tylko Marek i Łukasz podają informację o tzw. „Wniebowstąpieniu” Chrystusa.
Oczywiście ze Słowa bożego wiemy, że Chrystus ma „przywilej” wchodzenia OSOBISTEGO  do Nieba oraz schodzenia z nieba na ziemię – czego dowodem są chociażby wersety Jana, które powyzej ukazałem. Ale jest więcej oczywiście jak np. w Objawieniu Jana.

Ale czy rzeczywiście Marek i Łukasz piszą o „Wniebowstąpieniu”?

Marek używa zwrotu „Pan Jezus został wzięty do nieba” natomiast Łukasz świadczy: „rozstał się z nimi i został uniesiony do nieba” .

Teraz zastanówmy się czy ten przekaz rzeczywiście świadczy o tym że Pan Wniebowstąpił czy raczej jak Eliasz czy Henoch został Wniebowzięty…?

Czy ta forma świadectwa nie mówi nam o tym, że Chrystus SAM nie wstąpił do nieba lecz brała „3cia osoba” w tym udział??

Jak dla mnie jest to JASNY przekaz iż to Chrystus został wzięty przez „kogoś” a nie sam wstąpił.
Sprawdziłem w XIX wiecznych Bibliach i również mamy ten sam przekaz…

Także świadectwo Markowe i Łukasza nie mówi nam o Wniebowstąpieniu lecz o WNIEBOWZIĘCIU co oczywiście jest SPRZECZNE do samych słów Chrystusa – Słowa Bożego.

PODSUMOWANIE ÓW 4 TEMATÓW:

Żadne z nich NIE wnosi NIC co mogłoby świadczyć o Duchu Bożym – wyróżniając tą ewangelię od dwóch „wersji” Ewangelii Słowa Bożego.

I nawet nie tylko nie wnoszą lecz są dwa KONTROWERSYJNE do świadectwa jakie niosą Ewangelie Apostolskie oraz całe Słowo Boże – mam tu na myśli również Stary Testament.

Jest jeszcze „coś” co w ewangelii Marka jest bardzo „dziwne” a wręcz niepokojące:

CHRYSTUS – CZŁONEK TAJNEGO STOWARZYSZENIA

Najważniejszym w całej Ewangelii jest Chrystus i Jego Dobra Nowina, która jest ESENSJĄ całego planu Bożego od haniebnego złamania zakazu/nakazu Pana przez naszych pierwszych rodziców.

Najlepszym streszczeniem świadectwa Marka o posłudze Chrystusa na ziemi jest ten werset:

„A gdy był sam, pytali Go ci, którzy przy Nim byli, razem z Dwunastoma, o przypowieść. On im odrzekł: «Wam dana jest tajemnica królestwa Bożego, dla tych zaś, którzy są poza wami, wszystko dzieje się w przypowieściach,
aby
patrzyli oczami, a nie widzieli,
słuchali uszami, a nie rozumieli,
żeby się nie nawrócili i nie była im wydana
[tajemnica]».
I mówił im: «Nie rozumiecie tej przypowieści? Jakże zrozumiecie inne przypowieści?” Marka 4, 10-13

Jak najbardziej cytat z Izajasza jest adekwatny do sytuacji jaką niestety możemy nawet NA NASZYCH BLISKICH zobaczyć. Ludzie są ślepi i głusi na Słowo Boże.

W ewangelii Marka mamy obraz Chrystusa, który NIGDY jawnie nie przemawia do ludu, zwykłych ludzi.
Całe Markowe świadectwo opiera się na TAJEMNICY, która jest zakryta przed zwykłymi ludźmi a wyjaśniania JEDYNIE Apostołom i… FARYZEUSZOM!
Tak, dokładnie – mamy rozmowy i wyjaśnienia Faryzeuszom ale zwykłym ludziom ANI SŁOWA wyjaśnienia odnośnie Dobrej Nowiny i „po co” przyszedł na świat…

Proszę przeczytajcie CAŁĄ ewangelię Marka i zauważycie iż jest to Chrystus, który DZIAŁA W SPOSÓB, który jest TYPOWY dla TAJNYCH STOWARZYSZEŃ.
Tylko wtajemniczeni członkowie mogą poznać prawdziwe oblicze „doktryn” natomiast reszta jest trzymana w niewiedzy, tajemnicy.

Czy przez sposób swej nauki „Chrystus” opisany przez Marka mógł w ogóle dotrzeć i pokazać zwykłym ludziom jak należy żyć by dostać się do Królestwa Bożego?

Przeczytajcie i sami odpowiedzcie sobie…

Ja odpowiedź doskonale znam.

A o jakim Chrystusie świadczą nam najbliżsi Niemu Apostołowie – Mateusz i Jan?

DEFINITYWNIE INNEGO.

Apostoł Mateusz ukazuje nam Chrystusa, który w piękny i prosty sposób naucza TYSIĄCE prostych/zwykłych ludzi jak mają żyć!

„«Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie.
Błogosławieni, którzy się smucą, albowiem oni będą pocieszeni.
Błogosławieni cisi, albowiem oni na własność posiądą ziemię.
Błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości, albowiem oni będą nasyceni.
Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią.
Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą.
Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.
Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości, albowiem do nich należy królestwo niebieskie.
Błogosławieni jesteście, gdy [ludzie] wam urągają i prześladują was, i gdy z mego powodu mówią kłamliwie wszystko złe na was. Cieszcie się i radujcie, albowiem wasza nagroda wielka jest w niebie. Tak bowiem prześladowali proroków, którzy byli przed wami.”  Mateusz 5, 3-12

Czyż mamy tu jakąkolwiek tajemnicę??
Czyż nie jest to JAWNE nauczanie ESENSJI instruktażu do Królestwa Bożego?

A przecież to dopiero początek kazania na górze – a ileż w dalszej części znajdziemy JAWNYCH nauk jak mamy postępować!

Nawet później w swojej posłudze ziemskiej Pan przemawia do zwykłych ludzi:

„Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych.  Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie». Mateusz 11, 28-30

Czyż prościej Pan nie mógł wytłumaczyć?
Czy Chrystusa podejście do zwykłych ludzi miało tabliczkę : „TAJEMNICA”?

Spójrzcie co Mateusz nam pisze dokładnie werset wyżej niż podany wcześniej (11, 25-26):

„W owym czasie Jezus przemówił tymi słowami: «Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie. Wszystko przekazał Mi Ojciec mój. Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn, i ten, komu Syn zechce objawić.”

I właśnie tu mamy świetne wyjaśnienie do kogo możemy przede wszystkim przypisać ów proroctwo Izajasza!
Humaniści, uczeni, którzy pozjadali swe mózgi na książkach naukowych i psychologicznych. Bo o katolickich baśniach papieskich to już nie wspomnę…

Także mamy DOWÓD z najlepszego źródła – czyli uczestnika nauk Pana – Apostoła, że do zwykłych ludzi Zbawiciel przemawiał JAWNIE.
Oczywiście, że również przemawiał w przypowieściach ale BEZSPRZECZNIE Mateusz ukazuje nam Chrystusa nauczającego JAWNIE swoim ukochanym stworzeniom – ludziom.

A jakie daje nam w takim razie świadectwo drugi z Apostołów – Jan?

Czy potwierdzi stanowisko Marka o TAJEMNEJ nauce czy też o wspaniałym i jasnym przekazie po co przyszedł na świat i jak należy postępować by dostąpić zaszczytu być członkiem Królestwa Bożego – które daje nam Mateusz?

Oczywiście, że jest zgodny ze swoim kolegą – Apostołem Mateuszem.

Jeden ze znakomitych przykładów to ten, gdy opisuje spotkanie Zbawiciela z Samarytanką (Jana 4, 1-39).

Czy swoją postawą Chrystus buduje wokół siebie TAJEMNICĘ…?

Spójrzmy na Jego słowa:

„Nadchodzi jednak godzina, owszem już jest, kiedy to prawdziwi czciciele będą oddawać cześć Ojcu w Duchu i prawdzie, a takich to czcicieli chce mieć Ojciec. Bóg jest duchem: potrzeba więc, by czciciele Jego oddawali Mu cześć w Duchu i prawdzie». Rzekła do Niego kobieta: «Wiem, że przyjdzie Mesjasz, zwany Chrystusem. A kiedy On przyjdzie, objawi nam wszystko». Powiedział do niej Jezus: «Jestem nim Ja, który z tobą mówię». (4, 23-26)

Chrystus JAWNIE mówi, że on jest Mesjaszem!

Czyż jawniej mógł cokolwiek bardziej powiedzieć?

Nie wspominając, że wcześniej ją poucza aby przyszła do Niego po wodę życia. Również inni Samarytanie uwierzyli ze względu co nauczał a może również należy napisać – jak nauczał.

Czyż nie przemawiał JAWNIE do ludu w momencie gdy go znaleźli na przeciwległym brzegu, czy też nauczając w Świątyni niejednokrotnie?

Spójrzmy na poniższe przykłady:

„«Ja jestem światłością świata. Kto idzie za Mną, nie będzie chodził w ciemności, lecz będzie miał światło życia»” (8,12)

.

„Rzekł do nich Jezus: «Gdyby Bóg był waszym Ojcem, to i Mnie byście miłowali. Ja bowiem od Boga wyszedłem i przychodzę. Nie wyszedłem od siebie, lecz On Mnie posłał.” (8, 42-43)

Oczywiście jest o wiele więcej JAWNEGO nauczania Chrystusa.

Więc teraz Drodzy Czytelnicy – proszę Was abyście sami zastanowili się czy faktycznie obraz Chrystusa w świadectwie Marka jest ZGODNY z świadectwem Apostołów, którzy NAJLEPIEJ przecież znali Pana?

Ja co do wniosków, które Wam ukazuję nie mam NAJMNIEJSZYCH wątpliwości.

Lecz Wy sami oceńcie przed sobą – a może lepiej napisać przed świadectwem jakie dają nam Apostołowie – nie tylko w Ewangeliach lecz również w Listach, dodając również tym samym nauki Jakuba i Judy.

Będę kończył ten jakże ważny artykuł dla mnie – którym wiem, że wywołam zapewne wiele kontrowersji – a w większości tych „negatywnych” w stosunku do mojej osoby, a raczej mojego świadectwa wiary.

Lecz nie ma dla mnie to znaczenia ponieważ jestem na 100% pewny, że ewangelia Marka JEST niemalże DOSKONAŁĄ akcją dywersyjną szatana by móc „autoryzować” Łukasza, Pawła oraz FAŁSZYWE listy rzekomego apostoła Piotra.

Dlatego ta ewangelia jest przez świat uważana za najstarszą, twierdzi iż ewangelia Łukasza BYŁA wzorowana właśnie na niej.

Dla mnie są to KŁAMSTWA, które myślę, że w bardziej przejrzysty i dowodowy sposób na podstawie Słowa Bożego nie jestem w stanie ukazać.

Lecz z jednym się w 100% zgodzę – JEST powiązana PRAWDZIWIE z Łukaszem, Pawłem i Piotrem (nie Apostołem) co nie trudno zauważyć przekazie jaki „obraz” Chrystusa otrzymujemy…

Na koniec powiem jedno: Gdybym nie był „zaślepiony” przekonaniem, że Marek był Apostołem – na pewno bym już dawno podjął się analizy tej ewangelii w stosunku do świadectwa Apostołów.
I do takich samych wniosków bym doszedł i tak samo… ODRZUCIŁBYM ją jako SZATAŃSKI KĄKOL.

I muszę przyznać niemalże MISTRZOWSKI plan działania szatana aby autoryzować „wzajemne kółko szatańskiej adoracji” by świat łyknął do swoich nauk jakże TRUJĄCY kąkol.

I to oczywiście to mu się udało niestety…

Chciałbym zaznaczyć, że moje stanowisko jest PRZESĄDZONE i nie będę dyskutował odnośnie jego. Oczywiście możecie komentować a nawet Was zachęcam do dyskusji lecz proszę NIE ZADAWAĆ PYTAŃ MNIE – ponieważ nie będę odpowiadał.
Uważam, że wszystko co miałem do ukazania w tej kwestii przedstawiłem i nie mam NIC do dodania.
A proszę mi wierzyć, że przez ostatnie tygodnie niczym innym nie „żyłem” jak tym tematem, który niejako „wymusił” Fujiwara.

Możecie mnie nazwać heretykiem lecz powtórzę jeszcze raz ważną kwestię:

Czy cokolwiek tracę ODRZUCAJĄC ewangelię Marka?

Oczywiście, że NIE – a nawet zyskuje jeszcze WSPANIALSZĄ przejrzystość w świadectwie na który się CAŁY czas powoływałem – czyli na świadectwie Apostolskim.

Zapewne będzie mi zarzucane przez niektóre osoby, że wkrótcę odrzucę Jana a może Mateusza.

Odpowiedź brzmi:   NIGDY.

Jeśli bym to zrobił bym po prostu stracił wiarę w Chrystusa – nie miałbym żadnych podstaw by dalej wierzyć.

Jestem tego pewien bo NIGDY nie wyprę się mojego Zbawcy, który dał mi się poznać OSOBIŚCIE.

Również NIGDY u mnie nikt nie przeforsuje nauk, że możemy zabijać/mordować innych ludzi!

Jest to NIE AKCEPTOWALNE dla Chrystusa i Jego Ojca bo jest to drugie i zarazem ostatnie PRZYKAZANIE jakie dał nam Bóg!

I właśnie o tym będzie następny artykuł aby ukazać jak bardzo świat szatana pragnie zachować „ten nakaz”, który UWŁACZA PRAWU BOŻEMU Nowego Przymierza.

Dziękuję wszystkim za to że jesteście i tym, którzy nadal zostaną…

*******  AKTUALIZACJA Z DNIA 28.07.2015  *******

Temat oczywiście poruszyłem na forum u Henryka i niesamowite DOWODY są tam podawane. O wiele szczegółowiej niż ja w artykule wspomniałem.

Zapraszam Was gorąco do zapoznania się jak właśnie tam losy „sprawy Markowej” toczą się:

http://zbawienie.forumotion.com/t89-sprawa-ewangelii-marka

Chciałbym zaznaczyć, że jest to forum ZAMKNIĘTE i nie ma możliwości komentowania tam ów sprawy lecz…

… tutaj można dodać komentarz do sprawy aby się podzielić własnymi opiniami.

Oczywiście NIE będę akceptował komentarzy, które mają na celu ewidentnie siać zamęt, prowokować itp.
Nie jest to miejsce służące do kłótni i spierania się lecz do logicznej i merytorycznej dyskusji na temat PRAWDY, która MUSI opierać się na APOSTOLSKIM świadectwie Słowa Bożego, do którego głoszenia JEDYNIE uczniowie Chrystusa zostali przez Niego i Ojca powołani/AUTORYZOWANI.

58 Comments. Leave new

Witam. Dobre spostrzeżenie bo kto nie analizuje to nie wykryje błędu! Faktycznie jakby się zastanowić to te dwa dodatki otwierają poniekąd furtkę do jakiejś „Tajemnicy” i przyzwolenia działalności siłom ciemności, drugi „jeśli kto nie jest przeciw NAM to jest z nami”, można to zrozumieć jako, MY głosimy Chrystusa i nikt nam nie przeszkadza to właściwie wszyscy jesteśmy jednością!, jakże pasuje to do dzisiejszej ekumenii na czele z Watykanem…,ale to tylko moje spostrzeżenie. Oczywiście co do kanonu i jego wybór przez Papiestwo to i tak się dziwiłem że wszyscy a nawet jego przeciwnicy praktycznie ten kanon (chyba ostatecznie zatwierdzony na soborze w trydencie w XVI w) akceptują i to jest zaskakujące….a więc wniosek iż jednak wodzem i władcą ludzi jest ludzki król ziemi – papież. Co do artykułu o zabijaniu to już nie mam absolutnie wątpliwości iż zabijać NIE WOLNO! Jej, gdyby to było w 100 % zachowane którzy kiedykolwiek wywołał wojnę!? NIEDOPOMYŚLENIA, pozdrawiam

Odpowiedz

Ciekawa sprawa, dopiero teraz miałem okazje przeczytać cały art. Akurat jestem w trakcie czytania Marka, zawsze zaniedbywałem tą ewangelię, wolałem Jana i Mateusza. Będę badał teraz tą sprawę by samemu rozsądzić w duchu i prawdzie czy rzeczywiście Marek to celowe działanie szatana, czy jedynie sprawozdanie kogoś kto koniecznie pragną napisać swoją ewangelię. Jeśli chodzi o natchnienie Duchem Św. autorów zgadzam się z tobą, sam to czułem od dawna. Jednak czy jest to spisek szatana muszę sam rozważyć.

Odpowiedz

Eh pokazałem ci to abyś zrozumiał co robisz… ale widzę że drugiej części mojego komentarza już sobie do serca nie wziąłeś. A szkoda, ponieważ jest ona znacznie ważniejsza od pierwszej.

1) Gdybyś dokładnie zbadał kim był Marek, wiedział byś, że ma on „wspólnotę” zarówno z Pawłem jak i z APOSTOŁEM Piotrem. Oryginalnie Marek spisał wszystko z opowieści APOSTOŁA Piotra, ale działał także z Pawłem. Dowodzi to, że nie było żadnego „rozłamu” na chrześcijaństwo Apostolskie i Pawłowe.

2) Dodawanie i odejmowanie z Biblii:

Apokalipsa 22: 18 A oświadczam się każdemu słuchającemu słów proroctwa księgi tej: Jeźliby kto przydał do tego, przyda mu też Bóg plag opisanych w tej księdze;
19 A jeźliby kto ujął ze słów księgi proroctwa tego, odejmie też Bóg część jego z księgi żywota i z miasta świętego, i z tych rzeczy, które są napisane w tej księdze.

Przysłów 30: 5 Wszelka mowa Boża jest czysta; on jest tarczą tym, którzy ufają w nim.
6 Nie przydawaj do słów jego, aby cię nie karał, a byłbyś znaleziony w kłamstwie.

Pisałem ci już o kanonie Biblijnym wiele razy, ale widzę, że – bez obrazy – nie dotarło. W tym momencie robisz dokładnie to samo o co oskarżasz kościół Katolicki – zmieniasz pismo.

Księga Enocha oryginalnie była w Kanonie. Za kanoniczną uważa ją kościół Etiopski. Była ona w zwojach w Qurman. Tym co ją usunęli dostanie się od Boga nagroda.

I teraz ci mówię: uważaj. Ja ci nie grożę, to nie jest mój cel, a poza tym, to nie mnie obraziłeś usuwając kolejną księgę z Biblii. Tylko cię tylko informuję, że Bóg tego nie lubi. Nie moja rzecz mścić jego obrazy, bo on sam zrobi to lepiej niż ja kiedykolwiek.

Mnie tu nie chodzi o temat zabijania, bo to tylko jedna z pobocznych (chociaż nie powiem że nie istotnych) nauk. Usuwanie Ewangelii jest atakiem na samego Jezusa.

Ewangelia Marka była napisana do Rzymian. Świadczy o tym brak genealogii (Rzymian nie interesowali by żydowscy patriarchowie) oraz użycie wyrazów zapożyczonych z łaciny (na przykład odnośnie sądów). Sformułowana jest inaczej niż na przykład Mateusza, ponieważ Mateusz pisał do Żydów. Odbiorcy każdej z Ewangelii są inną grupą – do której żeby dotrzeć używano innego, lepiej dla nich zrozumiałego języka.

Nieco dalej w tym samym rozdziale Jezus mówi:

Marka 4: 21 Nadto mówił im: Izali przynoszą świecę, aby wstawiona była pod korzec albo pod łoże? izali nie dlatego, aby ją na świecznik wstawiono?
22 Bo nic nie masz tajemnego, co by nie miało być objawiono; ani się stało co skrytego, aby na jaw nie wyszło.

Niezrozumienie nie wynikało z tego że Jezus nie chciał – wynikało z faktu, że ludzie sami nie chcieli zrozumieć go, ponieważ to wadziło by w ich osobisty komfort życia.

Nie jest za późno, Rafale – odrzuć błędne nauki i wróć na właściwą drogę. Z Bogiem!

Odpowiedz
Rafał Kudrański
23 lipca 2015 21:10

Fujiwara Tobie muszę odpisać bo to „dzięki” Tobie mam jeszcze głębsze poczucie CZYSTOŚCI Słowa Bożego – nie wiesz jak czuje się wspaniale po tym „oświadczeniu” w sprawie tej mistrzowskiej markowej dywersji SZATANA!
Nie będę się odnosił do Twoich „dowodów” bo kompletnie mnie one nie przekonują.
Jedynie chce napisać iż JESTEM ŚWIADOMY CO ROBIĘ. Okaże kto się mylił gdy staniemy oboje naprzeciwko naszego Pana (na Sądzie Ostatecznym zapewne). Innej opcji w naszych świadectwach nie ma – no chyba, że Ty zmienisz „tor wiary” bo ja NA PEWNO tego NIE zrobię.
Widzisz – ty mnie „ostrzegasz”, że jestem przeciwko Chrystusowi, że ODRZUCAM ewangelię Marka, którą Ty uważasz za natchnioną.
Ty – który ZŁAMAŁBYŚ drugie najważniejsze i OSTATNIE przykazanie naszego Pana – miłowanie bliźniego. W tej kwestii stoimy po naprawdę DWÓCH – PRZECIWNYCH stronach. Ty stoisz po stronie CAŁEGO SZATAŃSKIEGO świata i jego wiary. Ja stoję po stronie GARSTKI HERETYKÓW pod przydomkiem „grupa Heńkowa” – i tam JEDYNIE utożsamiam się z Domem NASZEGO Ojca – bo przestrzegamy tam najważniejszych PRAW Bożych, które dał nam Chrystus – miłowanie Boga i bliźniego,który również jest wrogiem. Tam WSZYSCY wiemy, że Jedynie Stwórca ma PRAWO odebrać życie, co ZAMANIFESTOWAŁ „doktrynalnie” w swoim drugim przykazaniu ,sam On – Bóg i Zbawca – Chrystus.
Mam nadzieję, że kiedyś ZROZUMIESZ swoją jakże BŁĘDNĄ naukę – która JEDYNIE nas poróżnia. Jedynie ale JAK BARDZO DOSADNIE… Pozdrawiam Cię!

Odpowiedz

Nie martw się, ja także czuję się czysty. Czuję się dobrze, bo Bóg Najwyższy dał mnie szansę zrobienia czegoś. Ja nie mogę przymusić twojej wolnej woli – ale nie mów, że ciebie nie ostrzegałem.

Jak ktoś czegoś nie rozumie, to tak jest. Pisałem ci wyraźnie objaśnienie tych wersetów, użyłem do tego greki, oryginalnych tłumaczeń i porównań.

Czy mam monopol na prawdę? Nie, nigdy go nie miałem. Co nie zmienia faktu że nigdy się nie uciszę, bo swoje wiem.

Co zaś do twojego „monopolu na życie”, jeden werset z księgi Rodzaju go obala.

 Rodzaju 9 ; 6. Kto wyleie krew człowieczą, przez człowieka krew iego wylana będzie; bo na wyobrażenie Boże uczynion iest człowiek.

Po drugie, Rafale, nie przypisuj mnie do organizacji / grup do których nie należę. Łatwo jest wpisać każdego do jakiejś „kartoteki” aby go z błotem zmieszać. Jestem ponownie narodzonym Chrześcijaninem tylko i wyłącznie. Nie mam nawet zboru do którego mógłbym uczęszczać tam gdzie mieszkam. Nie należę do żadnej religijnej grupy, i proszę mnie do nich nie przypisywać.

Będę jednak, z całą zapalczywością moją i z całą wiarą moją, bronił słowa żywego Boga jakim jest Biblia. Jedynie śmierć sprawi że przestanę.

Odpowiedz
Rafał Kudrański
23 lipca 2015 22:08

Fujiwara nie dotrzesz do mnie w taki czy inny sposób na to co nas różni.
Ale jak możesz zobaczyć DOTARŁEŚ do mnie odnośnie nielogiczności z posługiwaniem się Markiem… Ale nie ma co już drążyć tego tematu pomiędzy nami.
Nie przypisuję Cię przecież do żadnej organizacji lecz chcę pokazać, że głosisz w tej jakże ważnej kwestii miłowania bliźniego – dokładnie to co CAŁY ŚWIAT GŁOSI (z wyjątkiem kilku zaledwie organizacji). To nie jest przypisywanie do danej organizacji.
W tej kwestii jak i szatańskiego kąkolu – NIE DOJDZIEMY DO POROZUMIENIA i uważam, że nie ma sensu prowadzić dalszą dyskusję.
Nie mam zamiaru się sprzeczać i kłócić – nie do tego stworzyłem swój blog.
Chcesz to wierz w natchnienie całości Biblii oraz, że możesz życie odebrać bliźniemu (niezależnie czy w obronie rodziny czy też z powodu wojny – odebranie życia bliźniemu ma MIEJSCE w tych dwóch sytuacjach).
Ty mnie nie przekonasz i proszę abyś wziął sobie to do wiadomości bo nie mam zamiaru się „przepychać” dłużej. Z Tobą czy też z innymi i najlepszym dowodem na to jest to, że na ŻADNE blogi nie wchodzę i nie próbuję NAWET pisać u kogoś, że myli się z Pawłem/Łukaszem czy że dopuszcza odebranie życie bliźniemu. Tego mi nikt nie może ZARZUCIĆ – ani detektyw ani nawet i Ty sam z Radkiem.
Także mam nadzieję, że rozumiesz o co mi chodzi. 3maj się!

Odpowiedz

To nie jest zaledwie kilka organizacji, to całkiem pokaźna grupa…

Dokonałeś swojego wyboru, wobec swojej wolnej woli. Ja go uszanuję.

Odpowiedz

Witam,
Rafał popraw tekst w jednym miejscu bo wkradł się błąd, cytat poniżej:
„Lecz nie ma dla mnie to znaczenia ponieważ jestem na 100% pewny, że ewangelia Mateusza JEST niemalże DOSKONAŁĄ akcją dywersyjną szatana by móc „autoryzować” Łukasza, Pawła oraz FAŁSZYWE listy rzekomego apostoła Piotra.”
Wiadomo, że zamiast ewangelii Mateusza powinno się znaleźć słowo „Marka” i dla czytających jest to raczej jasne, ale uważam, że tak ważną pomyłkę pisarską trzeba skorygować.
Nawiązując do tematu to ewangelie: Mateusza i Jana zawsze były jakoś bardziej wyjątkowe w moim odczuciu i można je było czytać jednym tchem. Natomiast nie oceniając czy masz rację czy też nie to muszę przyznać, że ew.Marka nigdy nie była dla mnie tak wyjątkowa jak powyżej wymienione.
Pozdrawiam i dzięki za bardzo merytoryczny tekst.

Odpowiedz
Rafał Kudrański
23 lipca 2015 21:13

Dzięki ona za sprostowanie – już zabieram się za poprawianie. Może nie jestem jakimś wielkim pisarzem i popełniam błędy ale w każdy mój artykuł – a szczególnie tak ważny – wkładam CAŁE SWOJE SERCE I DUSZĘ by świadczyć o Chwale naszego Zbawcy!

Odpowiedz

Nie napisałam jej uwagi, żeby Cię w jakiś sposób zdyskredytować, a wręcz przeciwnie aby nikt Ci nie zarzucił, że tekst ma jakieś zaprzeczenia lub jest niespójny. Poza tym błąd typowo ludzki i zdarza się także „wielkim” :)
Pozdrawiam serdecznie.

Odpowiedz
Rafał Kudrański
23 lipca 2015 21:42

Świetnie, że go wychwyciłaś i przekazałaś bo rzeczywiście gafa niezła. Ale już poprawione. Dziękuję jeszcze raz i miłej nocy życzę.

Odpowiedz

Choć dawniej wiele razy czytałam wszystkie Ewangelie, najbardziej polubiłam Mateusza i Jana – myślę, że zrobiłam to podświadomie nie zdając sobie sprawy od razu w czym rzecz. Ale dobrze Rafale piszesz, że jest w nich ta tzw.” Duchowość”. Tak więc dawno nie czytałam Marka, bo w zupełności wystarcza mi Mateusz, Jan i Jakub. Śmiem twierdzić, że wielu ludzi, którzy czytają NT skupia się właśnie na tych dwóch Ewangeliach.
Ja bym to nazwała intuicją pochodzącą od Boga. A tu masz, okazuje się, że Marek twierdzi inaczej. Dobre spostrzeżenia.

” Wtedy przywołał do siebie dwunastu swych uczniów i udzielił im władzy nad duchami nieczystymi, aby je wypędzali i leczyli wszelkie choroby i wszelkie słabości. A te są imiona dwunastu apostołów:
pierwszy Szymon zwany Piotrem i brat jego Andrzej, potem Jakub syn Zebedeusza i brat jego Jan, Filip i Bartłomiej, Tomasz i celnik Mateusz, Jakub syn Arfeusza i Tadeusz, Szymon kananejczyk Judasz Iskariota.”
To im Chrystus dał moc uzdrawiania. Nie ma tu innych!
” A mur Miasta ma dwanaście warstw fundamentu, a na nich dwanaście imion dwunastu apostołów Baranka”-Obj.21.14
Oczywiście zamiast Judasza zostaje wybrany Maciej.

Jeśli kto nie jest przeciw nam to jest z nami- Chrystus powiedział tak, niech wasza mowa będzie tak lub nie. Krótko albo jesteś z nami, albo przeciw , nie ma pośrodku. nie ma może, nie wiem, ale, itd. Albo tak albo nie. Podzielam wnioski Michała.

Odpowiedz

Kończąc myśl – ” Niech raczej mowa wasza będzie: tak, tak; nie, nie. Co nadto jest , od złego pochodzi.”
Wniosek nasuwa się taki, że Chrystus nie mógł tak powiedzieć jak w Marka i Łukasza . Albo ktoś jest za, albo przeciw.

Odpowiedz
niedoskonały
23 lipca 2015 22:52

Powiem szczerze że na samym początku Twój artykuł wywołał we mnie szok ale im bardziej się w niego zagłębiałem tym więcej zacząłem rozumieć o co chodzi.
Czysta logika – Jan i Mateusz przebywali z Jezusem więc ich Ewangelie są wiarygodne i nie do podważenia natomiast pozostałe zapisy są niejako „z drugiej ręki” czyli w porównaniu do nauk zawartych w Ewangelii Jana oraz Mateusza są na pewno „wzbogacone” o szczegóły, które nigdy nie miały miejsca.
Piszesz , że według oficjalnych źródeł Ewangelia Marka jest najstarszą Ewangelią – no cóż – wszyscy wiemy do czego służą „oficjalne źródła wiedzy”.
„Oficjalnie” mogła zostać ukazana jako najstarsza ale nie mamy pewności czy watykan nie posiada pierwszych zapisów Mateusza czy Jana schowanych w swojej ogromnej bibliotece „dzieł szkodliwych” dla KRK . Zresztą nie ma tu żadnej logiki bo jak to możliwe że bezpośredni uczniowie Jezusa spisali Ewangelie później niż Marek ?
Nie posiadam tak rozległej wiedzy biblijnej jak Ty czy Henryk ale myślę, że przedstawiasz bardzo logiczne argumenty i należy się nad nimi bardzo poważnie zastanowić. Oczywiście mam na myśli siebie i inne osoby dopiero zaczynające badanie Prawdy.
Bądź przygotowany na ataki ze strony „wielbicieli” Marka.
To trochę smutne że obrońcy nauk Pawła lub Łukasza skupiają się bardziej na ich obronie niż na Przykazaniach Miłości, które dał nam nasz Zbawiciel.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Nikt się tu nie skupia na żadnej „obronie” jakichkolwiek zwykłych dzieł.

To co bronię to słowo samego Boga, które zostało dane ludziom, abyśmy odróżniali zwiedzenie od natchnienia.

Odpowiedz
Rafał Kudrański
24 lipca 2015 20:37

Temat rozpatrujemy również na forum więc zapraszam Was do śledzenia:

http://zbawienie.forumotion.com/t89-sprawa-ewangelii-marka

Odpowiedz
Rafał Kudrański
25 lipca 2015 16:18

właśnie przed chwilą dodano do bloga komentarz, że ponownie ATAKUJEMY Biblię… Nie zamieszczam oryginalnego komentarza bo może to być jakiś SPAM ale oczywiście napiszę linka Wam Czytelnicy abyście sami mogli rozsądzić po czyjej stronie leży PRAWDA.
PRAWDA się sama obroni więc się tym nie martwię :)

https://uderzwfalsz.wordpress.com/2015/07/25/sympatycy-h-kubika-po-raz-kolejny-edytuja-biblie/

Sprawdźcie jakie świadectwo głoszą ONI a jakie ja tu na blogu oraz moi NAJBLIŹSI – „henrykowi herytycy”.
Wybór do Was jedynie należy!

Odpowiedz
niedoskonały
30 lipca 2015 16:18

Odnośnie linku, który podałeś – dlaczego nie nazywa się nas ludźmi poszukującymi prawdy, chrześcijanami czy choćby wyznawcami Jezusa czy jakkolwiek inaczej tylko nazwano nas na tej stronie „Sympatycy H.Kubika” ? Tym określeniem próbuje się trzeźwo myślących ludzi wrzucić do jednego worka z różnymi ugrupowaniami siejącymi zamieszanie. Henryk odwalił masę roboty jeśli chodzi o ujawnianie całego szatańskiego systemu, w którym jesteśmy osadzeni a tymczasem próbuje się robić z Niego i ludzi szukających prawdy sektę. Próby zdyskredytowania fachowego podejścia do Biblii są znane wszystkim osobom poszukującym prawdy.
Mam nadzieję że Pan otworzy im oczy w odpowiednim czasie.

Odpowiedz
Toteramota
25 lipca 2015 21:13

Z całym szacunkiem ale czy nie należałoby również odrzucić Ewangelię Mateusza?

(…) ” Jest jeszcze „coś” co w ewangelii Marka jest bardzo „dziwne” a wręcz niepokojące:

CHRYSTUS – CZŁONEK TAJNEGO STOWARZYSZENIA

Najważniejszym w całej Ewangelii jest Chrystus i Jego Dobra Nowina, która jest ESENSJĄ całego planu Bożego od haniebnego złamania zakazu/nakazu Pana przez naszych pierwszych rodziców.

Najlepszym streszczeniem świadectwa Marka o posłudze Chrystusa na ziemi jest ten werset:

„A gdy był sam, pytali Go ci, którzy przy Nim byli, razem z Dwunastoma, o przypowieść. On im odrzekł: «Wam dana jest tajemnica królestwa Bożego, dla tych zaś, którzy są poza wami, wszystko dzieje się w przypowieściach,
aby
patrzyli oczami, a nie widzieli,
słuchali uszami, a nie rozumieli,
żeby się nie nawrócili i nie była im wydana
[tajemnica]».
I mówił im: «Nie rozumiecie tej przypowieści? Jakże zrozumiecie inne przypowieści?” Marka 4, 10-13
Jak najbardziej cytat z Izajasza jest adekwatny do sytuacji jaką niestety możemy nawet NA NASZYCH BLISKICH zobaczyć. Ludzie są ślepi i głusi na Słowo Boże.

W ewangelii Marka mamy obraz Chrystusa, który NIGDY jawnie nie przemawia do ludu, zwykłych ludzi.
Całe Markowe świadectwo opiera się na TAJEMNICY, która jest zakryta przed zwykłymi ludźmi a wyjaśniania JEDYNIE Apostołom i… FARYZEUSZOM!
Tak, dokładnie – mamy rozmowy i wyjaśnienia Faryzeuszom ale zwykłym ludziom ANI SŁOWA wyjaśnienia odnośnie Dobrej Nowiny i „po co” przyszedł na świat…

Proszę przeczytajcie CAŁĄ ewangelię Marka i zauważycie iż jest to Chrystus, który DZIAŁA W SPOSÓB, który jest TYPOWY dla TAJNYCH STOWARZYSZEŃ.
Tylko wtajemniczeni członkowie mogą poznać prawdziwe oblicze „doktryn” natomiast reszta jest trzymana w niewiedzy, tajemnicy.

Czy przez sposób swej nauki „Chrystus” opisany przez Marka mógł w ogóle dotrzeć i pokazać zwykłym ludziom jak należy żyć by dostać się do Królestwa Bożego?

Przeczytajcie i sami odpowiedzcie sobie…

Ja odpowiedź doskonale znam.”
Po przeczytaniu powyższego fragmentu nieodparcie nasuwa się myśl o tym, że w swoich dociekaniach albo zagalopował się Pan na bezdroża błędu , Panie Rafale, albo jest to celowa manipulacja w temacie: „Krytyka wyższa” albo też należałoby, jak na wstępie wspomniałem odrzucić również Ewangelię Mateusza. Z całym szacunkiem, ale proszę porównać Marka 4, 10-13 z Mateusza 13, 10-17.

Odpowiedz
Rafał Kudrański
25 lipca 2015 23:11

Toteramota dziękuje za szacunek lecz jeśli zadajesz pytanie TENDENCYJNE o Ewangelii Mateusza to wynika z tego, że albo nie czytałeś DRUGIEGO fragmentu mojego tematu, który Ty podajesz lub… kompletnie nie rozumiesz moich wyjaśnień. Nie będę powtarzał się i polecam przeczytać dalszą część artykułu od „Ja odpowiedź doskonale znam.” (na czym Ty skończyłeś w swoim komentarzu) – to odpowiedź POWINIENEŚ znaleźć. Napisałem powinieneś bo nie jestem pewny czy ją „DOSTRZEŻESZ”… Również w tej dalszej części jak LOGICZNIE i ZE ZROZUMIENIEM przeczytasz – dowiesz się, że doskonale wiem co Mateusz opisuje w 13,10-17. Jeśli nie dostrzeżesz tego to już jaśniej niż w artykule Ci nie wytłumaczę i nie mam zamiaru tracić czasu na takie polemiki – a na pewno nie z osobami, dla których Pawłowe nauki są 100% zgodne ze świadectwem Apostołów – bo chyba do nich należysz… Ale ODPOWIADAM na Twoje pytanie – kierując Cię na odpowiedź w drugiej części artykułu – BO TAM JEST. Inne osoby potrafią to dostrzec to znaczy, że jest. Pozdrawiam Cię.

Ps. Nie będę w stanie odpowiadać na komentarze do poniedziałku /pewnie wieczoru/ bo jestem w pracy i mamy jej wyjątkowo dużo. Lecz oczywiście będę zatwierdzał komentarze, które – nie będą zawierały kąkolu, nie będą w formie ataku czy prowokacji.

PRZEPRASZAM Edytę, Bushi’ego, Krzysztofa (niedoskonałego), Roberta, Andrzeja i Romana (który jest w Niemczech i nie ma dostępu do neta bo pracuje) (i innych o których teraz zapomniałem :) ) ale nie będę mógł do Was jutro/tzn dziś zadzwonić i nie porozmawiamy jak co tydzień bo jutro nie będę jeździł vanem lecz zastępował kogoś jako dyspozytor i tym sposobem cały czas na telefonie będę z kurierami. Ale mam nadzieję, że ewentualnie w tygodniu się zdzwonimy. 3majcie się! :)

Odpowiedz

W czasach końca miało wzrosnąć poznanie i choć temat kontrowersyjny,to przynajmniej warty zastanowienia.Kanon biblijny ustalił krk,a więc babilon wielki matka nierządnic i obrzydliwości ziemi-główny twór szatana jeśli chodzi o religię.Myślę że Bóg dopuścił skażenie,a do nas należy żeby to w prawidłowy sposób wyłapać i odpowiednio zinterpretować.Ja osobiście jestem na etapie badania…Robi się ciekawie,ale należy też być bardzo ostrożnym,ponieważ niektórzy przesadzają w negowaniu prawie wszystkiego i wychodzi z tego jakaś hybryda wiary.

Odpowiedz
Rafał Kudrański
25 lipca 2015 23:14

ERES witaj :) jestem bardzo ostrożny i w moim przypadku jak możesz zobaczyć po wcześniejszych wpisach – kompletnie NIC się nie zmieniło gdy odrzuciłem ewangelię Marka. Ale to już najlepiej Wy – Czytelnicy oceńcie sami czy to hybrydowa już moja wiara czy nadal taka sama. Ja wiem na jakim FUNDAMENCIE osadziłem się – CHRYSTUS. 3maj się :)

Odpowiedz

Ostrożność (hybryda wiary)nie była skierowana bezpośrednio do Ciebie,raczej należy to traktować jako stwierdzenie ogólne :-)Pozdrawiam i życzę powodzenia :-)

Odpowiedz

********** LINK ZABLOKOWANY ************

Fujiwara nie chcę u siebie promować blogów, które są przesiąknięte naukami kąkolowymi.
Również z tego tytułu, czy Biblia została nam dana od KRK czy też nie – NIE MA ZNACZENIA.
Dla nas FAKTEM jest jedno – szatan zasiał tam kąkol wśród PSZENICY – a czy to zrobił za pomocą KRK, czy Konstantyna czy Harrego Pottera to NIE ma znaczenia – bowiem WSZYSCY oni pochodzą od księcia ciemności. I to jest najistotniejsze.
Poza tym zachowałem się fair bo i tak linka Czytelnikom podałem wcześniej do bloga by SAMI podjęli decyzją KTO stoi po stronie PRAWDY.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Prawda boli, panie Rafale?

Założenie z prawdą jest proste; Prawda nie boi się cenzury, bo obroni się sama. I co więcej, prawda nie boi się ani komentarza, ani dochodzenia, ani krytyki – bo po prostu jest szczera i dobra.

Link opublikowałem aby wprowadzić kontrargument do dyskusji. Tak więc panie Rafale:

Czy zależy panu na dojściu do Biblijnej prawdy przez dyskusję? Jeżeli ja się mylę, to w czym grozi panu jeden link?

Czy może zależy panu na udowodnieniu pana teorii zamiast na obiektywnym zbadaniu problemu?

Odpowiedz
Rafał Kudrański
29 lipca 2015 01:21

Fujiwara coraz bardziej „ręce mi opadają” na Twoje komentarze. Niestety musiałem to powiedzieć…

Jeśli uważasz, że mnie ta Twoja „prawda” boli to nie dziwię się, że jesteś ŚLEPY na PRAWDZIWĄ Ewangelię Chrystusową.
Cóż mogę powiedzieć i przyrównać skoro wytłumaczyłem Ci dokładnie w komentarzu czemu akurat link zablokowałem a Ty dalej swoje to jak dostrzeżesz PROSTĄ Ewangelię Zbawiciela???

Z przykrością muszę to stwierdzić ale JESTEŚ ewidentnie w gronie tych ŚLEPCÓW i GŁUCHYCH, o których mówi Izajasz.

Ty mnie będziesz pouczał czym jest PRAWDA podczas gdy – masz uszy a nie słyszysz, masz oczy a nie widzisz…

Drogi Przyjacielu (lub Panie, bo widzę, że zmieniłeś do mnie stosunek…) spróbuję Ci jeszcze raz wytłumaczyć moją odpowiedź i CZYM naprawdę jest PRAWDA.
Dałeś link do artykułu o Biblii, że kanon nie został stworzony przez kościół rzymskokatolicki. Ok przyjąłem to do wiadomości i to już WCZEŚNIEJ bo pisałeś to w komentarzach.

Dlatego odpisałem Tobie RÓWNIEŻ, że to nie ma znaczenia KTO ustalił kanon. A na pewno nie ma to ŻADNEGO znaczenia do artykułu, który omawiamy! Proszę znajdź choć jeden szczegół jakobym pisał w artykule coś o ustalaniu kanonu. Albo czy w ogóle poruszał ten temat…

Pomijam już kwestię, że NIE chcę promować blogi, które głoszą ZACHWASZCZONĄ ewangelię. Ale to nie ma tu żadnego znaczenia tak jak i Twoja „prawda”, którą tak mi wyrzucasz, że ocenzurowałem. Nie wiem co Tobą kieruje ale na pewno NIE rozsądek i zrozumienie tematu…

Więc jaka jest ta Twoja prawda?? To, że kanon powstał nie przez papieży?? OK – może być – mogła go nawet baba jaga ułożyć. Ale jaki to ma związek z PRAWDĄ NA TEMAT??

A Ty w komentarzu piszesz o mnie jakbym nie wiadomo jaki link „ocenzurował”…

Fujiwara odpowiadam – zależy PANU (czyt. mnie) na prawdzie przez dyskusję ale widzę coraz bardziej, że o PRAWDZIE nie należy dyskutować ZE ŚLEPCEM i GŁUCHYM bo jedynie co mnie będzie czekało jak to wpaść z NIM w dół… Prawda jest taka, że u innych DAWNO BYŚ wyleciał z blogów i byś był zablokowany – ale widzę, że mimo wszystko pragniesz Boga z tym, że jesteś TYPOWYM „przykłądem Izajaszowych kalek”, które niestety zaufały bardziej człowieka słowom zamiast Bożym. Zaufałeś NIE autoryzowanym samozwńczym nauczycielom, przed którymi Chrystus z Ojcem OSTRZEGALI i ostrzegają NADAL. To oczywiście Twoja sprawa co robisz ale im bardziej pragniesz BRONIĆ SWOJEGO – i to na moim podwórku – tym bardziej ukazujesz jak przez te KLAPKI NA OCZACH i USZACH , piszesz po prostu NIE DORZECZNOŚCI.

Specjalnie dla Ciebie i dla Czytelników pokażę ten ów „jakże WAŻNY” link co do którego mi zarzucasz aż TAKĄ BEZNADZIEJNĄ postawę… Niech zobaczą sami kto tu jest „przy zdrowych zmysłach”…

Oto ten link: https://uderzwfalsz.wordpress.com/2015/07/26/czy-kosciol-rzymskokatolicki-naprawde-dal-nam-biblie/

Mam nadzieję, że zastanowisz się nad swoimi „ruchami” bo widzę, że coraz bardziej tracisz kontrolę nad sobą/emocjami i jak tak dalej pójdzie to będę blokował Twoje komentarze bo nie mam czasu na tego typu „dyskutowaniu o prawdzie” czy „udowadnianiu moich teorii” takim „PANOM” jak Ty. Sorry ale nie mam na to czasu.

Jeszcze na koniec potwierdzę co już w komentarzu Ci napisałem i dokładniej teraz sformułuje, że nie mam zamiaru ZAŚMIECAĆ mojego bloga takimi linkami/blogami, którzy piszą w swoich artykułach:

Pomijam także fakt, iż całe Pismo jest kompletnie spójne i wzajemnie się uzupełniające, uzasadniając to za pomocą licznych wersetów.

A ja już nie będę pomijał, że jesteście po prostu „KALEKAMI IZAJASZOWYMI” niestety.

A dlatego tak piszę mocno bo UCHYLASZ jedno z DWÓCH tylko przykazań Boga i Zbawiciela – nie wiesz czym jest miłość bliźniego a będziesz mnie pouczał kto kanon ustalił czy też jak to w grece się „wymawiało”.

Z pewnością jesteś ode mnie MĄDRZEJSZY pod „światowym pojęciem” i to bez dwóch zdań, lecz właśnie to Cię GUBI Przyjacielu.

Ale zarzucanie mi, że boje się PRAWDY to już kompletna herezja.

Wiedz, że NIE BOJĘ SIĘ ŻADNEGO TEMATU bo moim fundamentem jest Chrystus, którego bardziej znam niż własną Mamę i NIKT nie pochwyci mnie na żadnym kłamstwie i matactwie bo WSZYSTKO CO głoszę/piszę opieram na ŚWIADECTWIE, tych których wybrał on Sam do tego. NIC więcej nie ma do dodania ani do odejmowania. I tego się trzymam.

Natomiast niech sami Czytelnicy ocenią kogo naprawdę coś boli i kto postępuje według PRAWDY.
Dobranoc.

Odpowiedz

Rafale,

To już mój ostatni post na twoim blogu. Na zakończenie mojej bytności tutaj, podam ci tylko kilka linków.

http://www.henrykubik.com/index.html

http://www.henrykubik.com/images/thetouch.jpg

http://www.henrykubik.com/images/beyond.jpg

Odpowiedz
Rafał Kudrański
29 lipca 2015 17:41

Fujiwara widać NAWET po Twoim ostatnim poście, że Ty tu nie przyszedłeś bynajmniej mówić/dyskutować o PRAWDZIE lecz aby PRZEFORSOWAĆ własne przekonania i aby jak najbardziej ZDYSKREDYTOWAĆ wszystko co jest związane z Henrykiem.

Muszę niestety powiedzieć, że właśnie tym komentarzem ukazałeś, że NIE masz za grosz honoru i taktu.

Na internecie nie trudno zauważyć Twojej NIENAWIŚCI do Henryka i TYLKO dlatego tu zacząłeś pisać bo uważałeś, że „nowy idiota od Henryka” pojawił się na necie…
Czekałem cierpliwie na Twoje ruchy/komentarze aż wyjdzie na jaw po co tu przyszedłeś aby Czytelnicy mogli zobaczyć naocznie czy rzeczywiście WY – szukacie i dążycie do Prawdy – ponieważ ja od razu wiedziałem w jakim celu tu przyszedłeś… Tak samo jak kesja, która za grosz honoru również nie posiada – troszkę z innej strony choć myślę, że z „tej gorszej” bo nie chciała wziąść odpowiedzialności za to do czego NAMAWIAŁA.

Miałeś nadzieję, że zniszczysz moje podstawy wiary ze względu na Twoją mądrość i oczytanie? Że nie poradzę sobie bez GURU Henryka…?

Ale wiedz, że NIE od Henryka przyszedłem lecz sam Chrystus mnie powołał i stąd moja działalność.

Ale cieszę się, że zdecydowałeś się napisać bo dzięki Twojej działalności dałeś mi poznać JESZCZE lepiej Pana.

I wiedz, że Wasza FARYZEJSKA nauka ewangeliczna z dnia na dzień już pęka niczym mydlane bańki bo coraz więcej osób dostrzega Wasz NAJWIĘKSZY BŁĄD – anulowanie miłości bliźniego WEDŁUG nauki i życia JEDYNEGO Zbawiciela – Chrystusa.

Życzę Ci abyś w końcu dostrzegł jak bardzo się mylisz i wiedz, że zawsze przyjmę Cię z otwartymi ramionami na blogu- lecz już bez tego typu DYWERSYJNYCH praktyk.

3maj się

Ps. Najbardziej lubię tą muzykę Henryka –> https://www.youtube.com/watch?v=mE02pjlnpXc#t=94

Odpowiedz

Przecież to jest oczywiste że Słowo Boże istniało przed powstaniem krk i innych tzw. religii chrześcijańskich-Jednak to one są odpowiedzialne za dobór ksiąg w takiej formie jaką mamy obecnie,a wiele z nich budzi przynajmniej wątpliwości.Zgadzam się z adminem iż w sumie nie ważne kto to ustalał,skoro Bóg dopuścił skażenie,gdyż szatan chciał coś udowodnić…Mógł to zrobić nawet harry potter,czy ktokolwiek inny :-)

Odpowiedz
Rafał Kudrański
30 lipca 2015 10:21

ERES „admin” to zbyt wyniośle jak dla mnie brzmi… 😉 Pozdrawiam i cieszę się, że jest coraz więcej ludzi, że dostrzega tą DYWERSJĘ szatana :)

Odpowiedz

Ewangelia Marka to temat rozwojowy. Rafał w swoim artykule dopiero zapoczątkował dyskusje na ten temat. Ja ten temat, badam i opisuje wraz z innymi braćmi i siostrami tutaj:

http://zbawienie.forumotion.com/t89-sprawa-ewangelii-marka

Moje wnioski są takie:

1. Ewangelie Marka i Łukasza to ewangelie uczniów Pawła. Kąkol, który ma na celu zaciemnić ewangelie Mateusza. Taki zresztą jest cel chwastów nie dopuszczają one do słońca pszenicy.

2. Ewangelie Mateusza i Jana to ewangelie Apostołów Isusa. Są one pszenicą.

3. Ewangelie Marka i Łukasza mają wiele wspólnego co ciekawe ewangelia Mateusza przestrzega przed kąkolem, fałszywymi ewangeliami.

Również badam temat zwierzęcia o rogach baranka i moim zdaniem ujawnienie ewangelii Marka dużo w tej materii może nam pomóc.

Pamiętajmy najważniejsze są uczynki miłości wobec bliźnich, miłość do Boga. To na podstawie naszych uczynków – wypełniania prawa Boga – będziemy zbawieni. Nikogo nie zmuszamy do przyjęcia naszych odkryć, nie potępiamy też oponentów naszych poglądów. Zachęcamy jednak do uczciwego podejścia do sprawy.

Odpowiedz

Powiem szczerze, ze im więcej was czytam, tym mniej rozumiem…

Może dam cytat nie z tej bajki, bo to Paweł w liście do Tytusa, ale co mi tam…

„Dla czystych wszystko jest czyste, a dla pokalanych i niewierzących nic nie jest czyste, ale pokalane są zarówno ich umysł, jak i sumienie”.

Myślę, że celem, może jednym z wielu, tej strony jest sianie ewangelii o Jezusie.
Gdybym była osobą niewierzącą lub poszukującą prawdy na etapie wstępnym, to odrzuciło by mnie od Słowa Bożego – Biblii – na kilometr!
Jeśli tam nie ma prawdy, to nie ma jej nigdzie indziej…
I tu jest coś, czego niektórym brakuje: WIARA.
Wiara, że mimo niewielkich nieścisłości całość przekazu jest „czysta”…
Słowo Boże spisali niedoskonali ludzie, ale to nie oznacza, że przestało ono być Słowem Bożym.
Wyrzucajcie z Biblii co tam tylko chcecie, ale weźmiecie odpowiedzialność za wszystkich, którzy dzięki Wam zaniechali czytania Biblii, a tym samym zaniechali poznawania prawdy…

Łaska Pana Jezusa niech będzie z wami.

Odpowiedz
Rafał Kudrański
29 lipca 2015 01:33

Angelika cóż mogę Ci odpisać?… wcale nie dziwię się iż są i tacy co mają odczucie jak Ty. Ale co mam się dziwić, skoro podajesz inną bajkę… I zapewne dlatego im więcej czytasz tym mniej wiesz…
Niedoskonali ludzie mogli pisać np o kubusiu puchatku ale skoro Ty tak twierdzisz to myślę, że znajdziesz wiele blogów „w czystości Pawłowej” i tam będziesz się dobrze czuła. Ja nikogo tutaj na siłę nie trzymam – Twój wybór. Ale wiedz, że zawsze z ramionami otwartymi przywitam Cię ponownie :)

Ale na koniec muszę powiedzieć, że absurdem jest to czego ode mnie wymagasz. Na pewno nie w tym kontekście co napisałaś.

Odpowiedzialność BIORĘ ZA WSZYSTKICH, którzy skłaniają się ku temu co głoszę. I zdaje sobie sprawę z odpowiedzialności jaka nade mną spoczywa lecz… WCALE się nie boję bo jestem PEWNY CO ROBIĘ.

Nie jestem jak kesja, która niczym tchórz nie wzięła odpowiedzialności za swoje „nauki” które próbowała za wszelką cenę przeforsować.

A Ci co się odwrócili na pięcie i wypięli na Prostą Drogę Zbawienia Zbawiciela to już ich sprawa – więc dlaczego niby mam za nich odpowiadać?

Pozdrawiam.

Odpowiedz

Bracie Rafale!
Napisałam, że coraz mniej was (odrzucających pewne Pisma) rozumiem, a nie że coraz mniej wiem :)
Rozmyślam jednak nad waszymi poglądami; nie trafiają w próżnie…
W tej całej „sprawie” dostrzegam jednak takie wypowiedzi naszego Pana, jak ta, aby mieć ufność dziecka w sobie; że sprawiedliwy z wiary żyć będzie; że mądrość ludzi jest u Boga głupstwem…
Zatem ćwiartkowanie i masakrowanie Pisma Świętego jest moim zdaniem swego rodzaju brakiem wiary, że to co dotarło do nas w takiej a nie innej formie, jest poprawne i wystarczające.
Z tą odpowiedzialnością za innych to też dłuższy temat, ale na sam przód myślę o takich wersetach jak Mat.18:7 „biada człowiekowi, przez którego zgorszenie przychodzi”
Jak.3:1 „niechaj niewielu z was zostaje nauczycielami, bracia moi, gdyż wiecie, że otrzymamy surowszy wyrok”

Bywam na różnych blogach, nie zawsze się zgadzam, ale zawsze szukam prawdy Bożej w tekstach… :)

P.S. Dla mnie Pismo Święte mogło by mieć trzy wersety;
– na początku stworzył Bóg niebo i ziemię… i człowieka
– będziesz miłował Pana Boga swego
– i bliźniego swego
:)

Odpowiedz
Rafał Kudrański
29 lipca 2015 18:30

Angelika tak masz rację, powinienem użyć wyrazu „rozumiesz” niż „wiesz”. Choć i tak mógłbym bez problemu użyć właśnie w tej formie tego zdania.

Masz całkowitą rację, że z wiary będziemy żyć lecz nie zapominaj, że wiara ma pochodzić…ze Słowa Bożego. A czym Ono jest? Może tak to ujmę – kto miał AUTORYZACJĘ jedyną aby Je głosić?

Z ust SAMEGO Boga wiemy o 12-stu , nie 13stu czy 72-dwóch. O jakiej w końcu liczbie mówił Chrystus..? Jest JEDNA – 12, których WYBRAŁ Mu Ojciec jak i On sam. To jest świadectwo Samego Chrystusa, za którym wiem, że chcesz podążać.
Więc na Twoje twierdzenie „masakrowania” Pisma Świętego już tu pisałem jak i Fujiwarze odpisywałem w jednym z komentarzy. Jeśli nie zrozumiałaś do tej pory mojego przesłania to nie wiem jak inaczej wytłumaczyć…

„Mat.18:7 „biada człowiekowi, przez którego zgorszenie przychodzi” – jeśli to że głoszę iż nie można odbierać życia drugiemu człowiekowi a i nawet go krzywdzić mogłoby zgorszyć to już nie wiem o co chodzi… to piszę jako „ciekawostkę” bo wiem, że Ty wiesz o co chodzi :) Zgorszyć się jedynie mogą osoby, które wierzą w „cudowne” natchnienie CAŁEGO kanonu Biblii jaki mamy – i tylko tym faktem i właśnie to najbardziej boli protestanckich „badaczy prawdy” jak np Fujiwara i „spółka”. Nie martwi mnie to wcale, że ich „gorsze”…

„Jak.3:1 „niechaj niewielu z was zostaje nauczycielami, bracia moi, gdyż wiecie, że otrzymamy surowszy wyrok” Tak, to jak najbardziej jest do mnie :) Może i jest DUŻO „nauczycieli” blogowych, którzy piszą opierając się na Biblię lecz ja nie tylko mówię o Słowie Bożym jako tym co mnie skłoniło do mojej działalności – mówię DOSŁOWNIE, że sam Zbawiciel mnie ugościł swoją wizytą i przemienił moją całą osobowość – i wtedy WSZYSTKO się zaczęło. Osobiście mnie wybrał i powołał – i dlatego jestem DOŚĆ stanowczy w działalności „misyjnej” bo jak to nie być skoro przebywałem Z SAMYM CHRYSTUSEM? Mało osób to zrozumie, więcej jest naśmiewaczy ale ważne, że „talent” ,który dał mi Chrystus nie zakopałem lecz pragnę go rozmnożyć by inni z „niego” również czerpali i dzielili się z innymi… Chrystus jest moim FUNDAMENTEM i jeśli nadal będę w Nim utwierdzony to… wcale się nie boję ŻADNEJ KARY lecz oczekuje NAGRODY – którą jest życie wieczne w Królestwie Chrystusa na Nowej Ziemi – choć pragnąłbym również znaleźć się w 1000letnim Królestwie Pana, które będzie istniało już pośród tego królestw/państw tego upadłego świata.

„P.S. Dla mnie Pismo Święte mogło by mieć trzy wersety;
– na początku stworzył Bóg niebo i ziemię… i człowieka
– będziesz miłował Pana Boga swego
– i bliźniego swego”

I TEGO SIĘ TRZYMAJ A NA PEWNO SPOTKAMY SIĘ RAZEM POD RZĄDAMI KRÓLA KRÓLÓW :)

Odpowiedz

Angelika od czasó grzechu pierwszych ludzi, żyjemy na wojnie totalnej z szatanem.
http://zbawienie.forumotion.com/t76-co-jest-prawdziwym-celem-szatana
http://www.zbawienie.com/cel-szatana.htm

Co do niedoskonałych ludzi, to Isus przez 3,5 roku doskonale wyszkolił swoich Apostołów. Tylko Apostołowie są gwarantem na to, że ich ewangelie (Mateusza i Jana) są godne zaufania.

Zobacz Apokalipsę Isus objawił Janowi swojemu umiłowanemu uczniowi.

Na tej wojnie, największy zwodziciel – szatan – będzie stosował wszelkie możliwości zwiedzenia nas.

Dlatego, musimy wypełniać słowa i przykazania Isusa. A jednym z tych przykazań jest to abyśmy wystrzegali się fałszywych proroków i nauczycieli aby nas nie zwiedli.

Temat ewangelii Marka jest także, pośrednio kontynuowany przez ze mnie w tym temacie:

http://zbawienie.forumotion.com/t82-zwierze-drugie-wychodzace-z-ziemi

Chciałbym też podziękować Rafałowi, który swoim tematem naprawdę sprawił, że lepiej rozumiemy Słowa Boga zawarte w Biblii.

Odpowiedz
Rafał Kudrański
30 lipca 2015 08:12

Cyryl w sumie najbardziej podziękowania należą się… Fujiwara’ze :) Ja tylko podszedłem UCZCIWIE do „tematu”, w którym i tak największą robotę zrobił nie kto inny jak Duch Boży.

Co do tych niedoskonałości – są one wynikiem WŁAŚNIE fałszywych ewangelii, które MAJĄ za zadanie PODWAŻAĆ PERFEKCYJNOŚĆ Słowa Bożego. Ile to ludzi przez niemalże 2000 lat straciło wiarę przez niby „małe” niejasności?? Zapewne niezmierzona ilość!

Ale czas już jest bliski i stąd DUCH BOŻY działa bardzo intensywnie pomagając odkryć takie „niesamowite” sekrety oraz ilu już ludzi „BUDZI”!
Wielka Nierządnica -Watykan- wymiera a Bóg dokończy dzieła Swoim wyrokiem na niej.

Głowa do góry Bracia i Siostry! Żyjemy we WSPANIAŁYCH czasach! Chrystus z Ojcem wyraźnie „zwiększyli” Swoją MOC „działania”!

A co dla nas to oznacza w świetle Słowa Bożego…? ODKUPIENIE z tego upadłego świata! !!!

Odpowiedz

Pominęłaś najważniejsze : I posłał na świat swojego Syna, ISUSA CHRYSTUSA, aby zniszczył śmierć, szatana i odkupił grzechy wszystkich ludzi, aby ci co w Niego wierzą i Go naśladują mieli życie wieczne w KRÓLESTWIE BOŻYM. :)
Właśnie Mateusz i Jan przekazuje nam tą naukę wyczerpująco.

Odpowiedz
Andrzej KoDeR76
30 lipca 2015 10:08

Ciekawe jest też to Rafale, że zacząłem informacje o Marku sprawdzać wcześniej, gdy tłumaczyłem wstępnie ostatni film. Miałem o tym Tobie powiedzieć Rafale podczas jednej z rozmów. Ale nie mogłem sobie przypomnieć. Nie wiem czy pamiętasz jak podczas pewnej rozmowy usilnie pròbowałem o czymś sobie przypomnieć i zrezygnowałem.
Być może taki był plan Boga, aby to ktoś inny przekazał ☺.
Wracając do odrzucenia Marka, oczywiście zgadzam się w 100 % i od pewnego czasu nie czytam jego ewangelii.

Odpowiedz
Rafał Kudrański
30 lipca 2015 10:20

Andrzeju nie na darmo Pan nas „spiknął ze sobą”. Już nie mogę się doczekać jak WKRÓTCE poznamy się na żywo! I będziemy mogli spędzić razem czas ku Chwale PANA! Tak pamiętam, że coś miałeś powiedzieć ważnego lecz zapomniałeś 😀 Chyba to było jak rozmawialiśmy 2 tygodnie temu. Ok przechodzimy na Fejsa pogadać 😉

Odpowiedz
Andrzej KoDeR76
30 lipca 2015 12:17

To teraz coś ode mnie, na temat Markowej „ewangelii”. Już jakiś czas temu to zauważyłem, ale nie przywiązywałem do tego zbyt dużej uwagi.
Pewien wers z Marka, jest według mnie tylko ubogą kopią z Ewangelii Mateusza, do tego kiedyś myślałem że dość nieudolną kopią. Teraz jednak twierdzę że jest to celowy zamysł. Cytaty z Biblii Warszawskiej i Gdańskiej.

BW Mk 10,11
I rzekł im: Ktokolwiek by rozwiódł się z żoną swoją i poślubił inną, popełnia według niej cudzołóstwo

BG Mk 10,11
I rzekł im: Ktobykolwiek opuścił żonę swą, a pojąłby inną, cudzołoży przeciwko niej;

Myślę że każdy (albo prawie każdy) rozwód jest ciosem dla Boga, mimo tego przyjrzyjmy się jeszcze cytatom z Ewangelii Mateusza.

BW Mt 19,9
A powiadam wam: Ktokolwiek by odprawił żonę swoją, z wyjątkiem przyczyny wszeteczeństwa, i poślubi inną, cudzołoży, a kto by odprawioną poślubił, cudzołoży

BG Mt 19,9
Ale ja powiadam wam: Iż ktobykolwiek opuścił żonę swoję, (oprócz dla wszeteczeństwa), a inszą by pojął, cudzołoży; a kto by opuszczoną pojął, cudzołoży.

Widzimy że Isus daje nam wyjątek, nie ma go jednak ani w ew. Marka, ani w ew. Łukasza

BW Łk 16,18
Każdy kto opuszcza żonę swoją a pojmuje inną, cudzołoży, a kto opuszczoną przez męża poślubia, cudzołoży.

BG Łk 16,18
Wszelki, który opuszcza żonę swoję, a inną pojmuje, cudzołoży; a kto od męża opuszczoną pojmuje, cudzołoży.

Podobnie zresztą KRK nie uznaje rozwodów (tylko unieważnienie małżeństwa:-)). Jeszcze raz podkreślę że rozwód nie jest niczym dobrym, nie po to pokazuję te cytaty, ale chodzi o to, że Isus w swej dobroci dla zdradzonych, opuszczonych mężów (i żon) dał taki wyjątek.

Odpowiedz
Rafał Kudrański
30 lipca 2015 12:41

Andrzeju brawo!
Dla mnie ewidentnie INNA ewangelia w której Marek i Łukasz niemalże ZEZWALA na zdrady małżeńskie ponieważ… i tak współmałżonka czy współmałżonek nie może nas opuścić. Czyli daje to niejako drogę do „kółka” zdrad i tkwienia w tak CHORYM i TRUJĄCYM małżeństwie.

Ale jest jeszcze druga strona czemu tego nie napisali.
Ponieważ Chrystus, czyli Bóg DAJE OSTRZEŻENIE, że niewierność NIE BĘDZIE tolerowana!
Gdyby ludzie mieli tego świadomość – współmałżonek czy współmałżonka – zastanowili by się dwukrotnie albo i stukrotnie zanim daliby „ciała” na boku – bo mogliby utracić kogoś kto mimo wszystko CENNY jest dla ich serca. Nie wspominając, że ewentualnie również dzieci można utracić…

Oczywiście watykańscy szataniści ani słowa na ten temat i trzymają małżonków w trujących związkach – i to zapewne nie raz biorąc udział w „pokątnych” ANTYmałżeńskich igraszkach….

Odpowiedz
Andrzej KoDeR76
30 lipca 2015 13:08

Bardzo trafna puenta. :-)

Odpowiedz

Jestem pod wrażeniem tych odkryć. Czytać Marka to tak jak zdawać egzamin na prawko, chodzić na teorię, praktykę opuścić, wsiąść do auta i się rozbić. Czytać Mateusza to tak jak zdać teorię i praktykę, a potem egzamin i jeździć .

Odpowiedz
Rafał Kudrański
30 lipca 2015 17:18

Basia super porównanie i jakże oddające RZECZYWISTOŚĆ! :)

Odpowiedz

Jest też znaczna różnica dotycząca ostrzeżenia przed uczonymi w Piśmie.
Marek: 12, 38-40
Mateusz: 23,13-33
Marek króciutka wzmianka, a jak to przedstawia Mateusz sami zobaczcie, trochę długie więc nie będę przepisywać.

Odpowiedz
Andrzej KoDeR76
30 lipca 2015 18:15

Czy szatan przy okazji mataczenia Ewangelii w wydaniu Marka, chciałby jeszczcze zaatakować zaginione plemienia Izraela (Jakuba)?
Ależ owszem czemu nie, szatanowi zawsze atak na słowian miły jest.

Jednak po kolei, najpierw wcześniejsze moje odkrycia dotyczące Marka.

Marek wylicza apostołów i nie byłoby nic w tym dziwnego gdyby nie ten wers

BW Mk 3,17
Jakuba, syna Zebedeusza, i Jana, brata Jakuba, i nadał im imię: Boanerges, co znaczy: Synowie Gromu,

BG Mk 3,17
I Jakóba, syna Zebedeuszowego, i Jana, brata Jakóbowego, (którym dał imię Boanerges, to jest: synowie gromu);

Określenie „synowie gromu” zdecydowanie bardziej pasuje mi do Mitologii Greckiej i synów Zeusa, np. Heraklesa i Perseusza, nie kojarzy mi się to dobrze.

Natrafiłem również na opis Isusa chodzącego po morzu i tu drobnostka, Marek pomija spacer Piotra, natomiast wspomina o tym, że uczniowie Isusa nie zrozumieli jego cudu z chlebem i rybami. Zupełna drobnostka

BW Mk 6,52
Nie rozumieli bowiem cudu z chlebami, gdyż serce ich było nieczułe.

BG Mk 6,52
Bo nie zrozumieli z strony chlebów, gdyż serce ich było zdrętwiało.

Taka drobnostka, ale przecież wiemy, że zostali oni wybrani i Jan w swojej Ewangelii wspominał o tym.

BW Jan 1,47
A gdy Jezus ujrzał Natanaela, idącego do niego, rzekł o nim: Oto prawdziwy Izraelita, w którym nie ma fałszu.

BG Jan 1,47
Ujrzawszy tedy Jezus Natanaela idącego do siebie, rzekł o nim: Oto prawdziwie Izraelczyk, w którym nie masz zdrady.

Dochodzimy do sedna sprawy. Do historii uzdrowienia córki niewiasty kananejskiej, nie to była córka niewiasty greckiej, zresztą nieważne przeczytajmy obie wersje.
BW Mt 15 21-28
I wyszedłszy stamtąd, udał się Jezus w okolice Tyru i Sydonu.
I oto niewiasta kananejska, wyszedłszy z tamtych stron, wołała, mówiąc: Zmiłuj się nade mną, Panie, Synu Dawida! Córka moja jest okrutnie dręczona przez demona.
On zaś nie odpowiedział jej ani słowa. I przystąpiwszy uczniowie jego, prosili go, mówiąc: Odpraw ją, gdyż woła za nami.
A On, odpowiadając, rzekł: Jestem posłany tylko do owiec zaginionych z domu Izraela.
Lecz ona przyszła, złożyła mu pokłon i rzekła: Panie, pomóż mi!
A On, odpowiadając, rzekł: Niedobrze jest brać chleb dzieci i rzucać szczeniętom.
Ona zaś rzekła: Tak, Panie, ale i szczenięta jedzą okruchy, które spadają ze stołu panów ich.
Wtedy Jezus, odpowiadając, rzekł do niej: Niewiasto, wielka jest wiara twoja; niechaj ci się stanie, jak chcesz. I uleczona została jej córka od tej godziny.

BG Mt 15 21-28
A wyszedłszy Jezus stamtąd, ustąpił w strony Tyru i Sydonu.
A oto niewiasta Chananejska z onych granic wyszedłszy, wołała, mówiąc do niego: Zmiłuj się nade mną Panie, synu Dawidowy! córka moja ciężko bywa od dyjabła dręczona.
A on jej nie odpowiedział i słowa. Tedy przystąpiwszy uczniowie jego, prosili go, mówiąc: Odpraw ją, boć woła za nami.
A on odpowiadając rzekł: Nie jestem posłany, tylko do owiec, które zginęły z domu Izraelskiego.
Lecz ona przystąpiwszy, pokłoniła mu się, mówiąc: Panie, ratuj mię!
A on odpowiadając rzekł: Niedobra jest brać chleb dziecinny, a miotać szczeniętom.
A ona rzekła: Tak jest, Panie! a wszakże i szczenięta jedzą odrobiny, które padają z stołu panów ich.
Tedy odpowiadając Jezus rzekł jej: O niewiasto! wielka jest wiara twoja; niechaj ci się stanie, jako chcesz. I uzdrowiona jest córka jej od onejże godziny.

Nasz Pan, Isus Chrystus wspomina o nas w tej historii, o tym że jest do nas posłany, do owiec które zginęły z domu Izraelskiego.
Jednak lituje się nad Kananejką i uzdrawia jej córkę
Marek sprytnie to wykorzystuje i opowiada swoją historię niby podobną a tak różną. Według mnie wprowadza grę słów i nazw aby uderzyć w Nas. Może się mylę sami oceńcie

BW Mk 7 24-30
I wyruszył stamtąd, i udał się w okolice Tyru. I wstąpił do domu, ale nie chciał, aby się ktoś o tym dowiedział; nie mógł się jednak ukryć.
Lecz niewiasta, której córka miała ducha nieczystego, skoro usłyszała o nim, przybiegła i padła mu do nóg.
A niewiasta ta była Greczynką, rodem z Syrofenicji, i prosiła go, aby wypędził demona z córki jej.
Ale On rzekł do niej: Pozwól, aby wpierw nasyciły się dzieci, bo niedobrze jest zabierać chleb dzieciom i rzucać szczeniętom.
A ona, odpowiadając, rzekła do niego: Tak jest, Panie, wszakże i szczenięta jadają pod stołem z okruszyn dzieci.
I rzekł do niej: Dla tego słowa idź, demon wyszedł z córki twojej.
A gdy wróciła do domu swego, znalazła dziecko leżące na łożu, a demona nie było.

BG Mk 7 24-30
A stamtąd wstawszy, poszedł na granice Tyru i Sydonu, a wszedłszy w dom, nie chciał, aby kto wiedział; lecz się utaić nie mógł.
Albowiem usłyszawszy o nim niewiasta, której córeczka miała ducha nieczystego, przyszła i przypadła do nóg jego,
(A ta niewiasta była Grecka, rodem z Syrofenicyi) i prosiła go, aby dyjabła wygnał z córki jej.
Ale jej Jezus rzekł: Niech się pierwej dzieci nasycą; boć nie jest dobra, brać chleb dzieciom i miotać szczeniętom.
A ona odpowiedziała i rzekła mu: Tak jest, Panie! Wszakże i szczenięta jadają pod stołem z odrobin dziecinnych.
I rzekł do niej: Dla tej mowy idź, wyszedł dyjabeł z córki twojej.
A gdy ona odeszła do domu swego, znalazła iż dyjabeł wyszedł, a córka leżała na łożu.

Marek milczy na temat zaginionych owiec, można nawet pomyśleć że Isusowi z jego ewangelii bardziej zależy na Żydach którzy już wtedy w dużej części nie byli prawdziwymi potomkami Izraela.
Więc Marek nazywa żydów dziećmi, a potomstwo Greczynki z Syrofenicji szczenięciem. Jednakże wiemy że zaginione pokolenia Izraela przebywały wówczas w Grecjii.

BW Jan 7,35
Wtedy Żydzi mówili między sobą: Dokądże Ten chce się udać, że my go nie znajdziemy? Czy chce się udać do Żydów rozproszonych między Grekami i uczyć Greków?

BG Jan 7,35
Mówili tedy Żydowie między sobą: Dokądże ten pójdzie, że my go nie znajdziemy? czyli do rozproszonych poganów pójdzie i będzie uczył pogany?

BT Jan 7,35
Rzekli Żydzi do siebie: "Dokąd to zamierza On pójść, że Go nie będziemy mogli znaleźć! Czyżby miał zamiar udać się do Żydów rozproszonych wśród Greków i uczyć Greków?

Mało tego, kiedy interesowałem się kulturą Słowian dowiedziałem się że zamieszkiwali oni tereny aż do Salonik. Ba są i tacy którzy uważają że Grecy to zhellenizowani Słowianie.

Więc wydaje mi się że tą historią o greczynce, Marek czy szatan który za nim stał chciał wywyższyć żydów a poniżyć zaginione owieczki z owczarni Pana i mistrza mojego Isusa Chrystusa

Odpowiedz

Kim są uczeni w Piśmie w/g Mateusza? Mt.23,13-33
– zamykają Królestwo Niebieskie przed ludźmi, sami nie wchodzą i innym nie pozwalają wejść;
– obchodzą morze i ziemię, żeby złapać na wędkę dla siebie współwyznawców, którzy stają się
winni piekła, dwakroć więcej niż oni sami;
– ważniejsza jest dla nich ofiara w świątyni, a nie Bóg Ojciec i Chrystus w niebie, Jego przykazania;
– pomijają sprawiedliwość, miłosierdzie i wiarę, nadto przedkładają sprawy kultu, ceremonii, praktyk kapłańskich;
– na pozór są doskonali, święci i wielcy, a tak naprawdę niepowściągliwi, zachłanni, obłudni, niesprawiedliwi, pełni wszelkiego plugastwa i nieprawości;
– są synami tych, którzy mordowali proroków Bożych;
– plemię żmijowe, które nie ujdzie potępieniu w piekle
Kim są uczeni w Piśmie w/g Marka? Mr.12,38-40
– chodzą w powłóczystych sukniach;
– lubią pozdrowienia na ulicach, zaszczytne miejsca w świątyniach i na ucztach;
– objadają domy wdów;
– dla pozoru długo się modlą

Odpowiedz
Andrzej KoDeR76
30 lipca 2015 19:37

Bardzo dobry przykład :-)

Odpowiedz

Rafale pozwol ze zacytuje Twoje slowa z tego artykulu:

Całe Markowe świadectwo opiera się na TAJEMNICY, która jest zakryta przed zwykłymi ludźmi a wyjaśniania JEDYNIE Apostołom i… FARYZEUSZOM!

To slowo od razu rzucilo mi sie w oczy, moze dlatego ze tak dobrze je znam:)Od razu przypomniala mi sie tak niedawno jeszcze tak bardzo ulubiona przeze mnie modlitwa TAJEMNICA SZCZESCIA. No i nie wspominajac o slynnych TAJEMNICACH FATMISKICH. To wszystko juz wyjasnia jesli w tytule mamy to slowo.

Sam mowisz ze Jezus mowi do nas JAWNIE. On nie ma nic do UKRYCIA, bo zna nas i wie ze jakby wszystko przedstawial w TAJEMNICZY sposob to NIGDY bysmy do Niego nie doszli i nie poznali PRAWDY.

Teraz juz wiem od kogo te „modlitwy” pochodzily i czym sa slynne tajemnice fatimskie.

Ciesze sie ze zdecydoowalam sie do Ciebie napisac w tej sprawie.

Moze to co napisalam nie jest bezposrednio zwiazane z tematem, ale te przemyslenia nasunely mi sie tak po prostu i chialam o nich napisac.

SWIETNY ARTYKUL!!!!:)

Pozdrawiam Cie serdecznie:)

Odpowiedz
Rafał Kudrański
1 października 2015 20:30

Joanno dziękuje za miłe słowa i również się cieszę, że napisałaś do mnie „kiedyś tam” :) Ale niezmiernie mnie cieszy, że dostrzegasz kąkol, który jest zawarty w kanonie! Tym bardziej, że wiem jak bardzo byłaś napiętnowana różnymi tajemnicami/modłami katolicko-szatańskiej ideologii. I z tego tytułu brawa właśnie Tobie się należą! :)
Trzymaj się Słowa Bożego – jedynego, AUTORYZOWANEGO przez Zbawiciela a z pewnością nasz Bóg, ów Zbawiciel będzie Ciebie prowadził w radości odkrywania Jego WSPANIAŁEJ „OSOBOWOŚCI”, przez co będziesz mogła iść przez Jego wąską Drogę nawet z zamkniętymi oczami ! :)
Śpij spokojnie jak i Twoje maleństwo, z mężem włącznie 😉

Odpowiedz

U nas przemyślenia są mile widziane. Oczywiście oparte na słowie Bożym.

Odpowiedz

Spotkałem się z opinią wielu zwolenników obecnego kanonu biblijnego iż Bóg musiał zadbać o swoje Słowo i jest nie do pomyślenia żeby wkradł się tam kąkol wystawiając tym samym wierzących na taką próbę.Oczywiście że Bóg zadbał o swoje Słowo,tylko czy aby napewno wszystko w tej formie którą mamy obecnie jest prawdą?Od zarania dziejów jest spór między Bogiem a szatanem o zwierzchnictwo nad wszechświatem.Ten kłamca wciąż podważa wiarygodność naszego Stwórcy i bez przerwy chce coś udowodnić wysuwając jakieś żądania…Hioba pierwszy rozdział-6 Zdarzyło się pewnego dnia, gdy synowie Boży udawali się, by stanąć przed Panem, że i szatan też poszedł z nimi. 7 I rzekł Bóg do szatana: „Skąd przychodzisz?” Szatan odrzekł Panu: „Przemierzałem ziemię i wędrowałem po niej”. 8 Mówi Pan do szatana: „A zwróciłeś uwagę na sługę mego, Hioba? Bo nie ma na całej ziemi drugiego, kto by tak był prawy, sprawiedliwy, bogobojny i unikający grzechu jak on”. 9 Szatan na to do Pana: „Czyż za darmo Hiob czci Boga? 10 Czyż Ty nie ogrodziłeś zewsząd jego samego, jego domu i całej majętności? Pracy jego rąk pobłogosławiłeś, jego dobytek na ziemi się mnoży. 11 Wyciągnij, proszę, rękę i dotknij jego majątku! Na pewno Ci w twarz będzie złorzeczył”. 12 Rzekł Pan do szatana: „Oto cały majątek jego w twej mocy. Tylko na niego samego nie wyciągaj ręki”. I odszedł szatan sprzed oblicza Pańskiego.Uważam że podobna sytuacja mogła mieć miejsce kiedy ustalano aktualną wersję kanonu biblijnego.Bóg pozwolił szatanowi namieszać w celu udowodnienia czegoś.

Odpowiedz
Rafał Kudrański
3 października 2015 20:29

Dokładnie o tym napisałem w pierwszy moim artykule o kąkolu w Biblii . Szatan byłby IDIOTĄ, gdyby jako WŁADCA tego świata pozwoliłby na tak bardzo luźne traktowanie głoszenia CZYSTEJ Ewangelii swojego największego przeciwnika – Chrystusa-Syn Bożego-Boga! Na całym świecie niemalże można bez problemu prowadzić i założyć wspólnotę babtystów, zielonoświątkowców, adwentystów, luteranów i oczywiście katolicki. Żadnego problemu z postawieniem NOWEJ parafii a i z nauką na księdza czy obecnie na pastora – również – NO PROBLEM!
I wszystko to cechuje, że nie ma żadnych przeszkód aby iść w tym kierunku a nawet SZATAN za sprawą swoich rządów – daje im ulgi podatkowe i wiele PRZYWILEJÓW. Czy szatan to idiota w takim razie???????
Również nie sposób nie zauważyć, że KAŻDE wyznanie tak naprawdę odgórnie „brata się” z RZĄDZĄCYMI – z odwzajemnością! A przecież to ludzie szatana! Bratają się z ludźmi którzy rzekomo głoszą nauki ICH największego przeciwnika – Zbawiciela świata????

Mało tego – te WSZYSTKIE kościoły – uznają TEN SAM kanon…

Mało tego… te WSZYSTKIE kościoły nauczają PRZEDE WSZYSTKIM za pośrednictwem kąkolu – to jest naukami Pawła w szczególności i Łukasza (również o Marku nie zapominajmy…)
Dogmaty ich wiary oparte są PRZEDE WSZYSTKIM nie na świadectwie PRAWDZIWYCH Apostołów lecz właśnie na tej „drugiej ręce”…

A „najśmieszniejsze” jest to, że gdyby te WSZYSTKIE kościoły/wyznania miałyby nagle TYLKO posługiwać się świadectwem AUTORYZOWANYCH Apostołów przez Boga to… NIE MIAŁYBY PRAWA ISTNIEĆ!!!

To pokrótce opisałem – a dokładnie przypomniałem o czym ten blog świadczy – i należy sobie zadać pytanie – CZY SZATAN JEST RZECZYWIŚCIE AŻ TAKIM IDIOTĄ, ŻE WŁAŚNIE W TAKI SPOSÓB ZARZĄDZA TYM ŚWIATEM???

3maj się.

Odpowiedz

Bardzo podobnie zakończyłem post na moim profilu facebookowym w piątkowy wieczór: Bóg mógł pozwolić szatanowi na jego życzenie w celu udowodnienia czegoś, zrobić nieco zamętu.Niestety wszystko wskazuje na to że najwięcej zamieszania i wręcz podziałów wprowadzają księgi autorstwa Pawła.Na nim oparte są wszystkie religie chrześcijaństwa,a bez niego nie miałyby racji bytu. 2 października o 19:24 ·

Odpowiedz

Faktycznie, wcześniej oglądałam i słuchałam wiele kazań różnych protestanckich kaznodziejów i niekiedy były one bardzo porywające i żarliwe ale wszystkie je łączyło to, że większość przytaczanych wersetów jeśli nie była ze ST to była z Pawła. A ja się zastanawiałam, że to przecież na Piotrze – Opoce miał Chrystus budować swój Kościół. Teraz słyszę, że to jakieś błedy w tłumaczaniu i jedyne co z tego wynikło to papiestwo. Nie znam tematu dokładnie.
Pozdrawiam.

Odpowiedz

Ja wczoraj przeczytalam Ewangelie Marka do konca i jestem w szoku, dlatego chcialam sie z Wami moimi refleksjami podzeilic. Coz to za jezyk, taki sztucznie i na sile unowoczesniany. Domowienia takie ze glowa mala. Brak wyjasnien jak w Ew. Matusza. A jesli juz sa to sa czesto inne i mamy przez to inne znaczenie. Styl tez jest nie do konca klarowny i prosty i jasny jak u Matusza. No i co dziwne np jedna scena przy pojmaniu Jezusa mowa o tym jak w obu Ewangeliach ze uczniowie uciekli. Marek dodaje jeszcze ze za Jezusem szedl czlowiek nagi odziany tylko przescierdalem, ktore mu zabrano i uciekl nagi. Chciano go pochwycic, ale to sie nie udalo. Co to ma byc w ogole?!Przeciez czlowiek o zdrowych zmyslach nie chodzi ubrany nago okryty tylko przescieradlem. To jest chyba tylko osmieszanie tej sceny pojmania. No i u Marka po smierci Jezusa sie NIC NIE DZIEJE!!!!!Tylko umarl i juz jak zwykly czlowiek!!!! W dodatku po ZMARTYCHWSTANIU pojawia sie w DRUGIEJ postaci, by Mu uwierzono. Co za bezsens! W ewangelii Matusza uczniowie z szacunkiem oddaja Mu polon, niektorzy watpia, ale Chrystus ich lagodnie uspokaja i tlumaczy, obiecuje opieke, wsparcie, zapewnia o Swojej mocy. W Ewangelii Marka NIKT w Zmartwychwstanie Jezusa nie wierzy!!!!I Chrystus im wyrzuca brak wiary i upor. W dodatku nie ma w niej tych pieknych slow Jezusa przy Przemienieniu. Jest to Ewangelia niezwykle zagmatwana i okrojona, gdzie mozna czasem wyciagnac inne wnioski! A Jezus wcale tam nie jest lagodny, tylko niedostepny a czasem nawet zbyt opryskliwy jak dla mnie i to w stosunku do swoich uczniow. Co jest naprawde BARDZO ale to BARDZO dziwne.Bo jak widac w Ewangelii Mateusza Chrystus umacnia slowem swoich uczniow.

Odpowiedz
panjezusjedynadroga.pl – zwiedzenie | Uderz w fałsz!
28 listopada 2015 23:29
Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud