Biblie

Chrystus jest Bogiem!

9 września 2015
Rafal Kudrański
Rafal Kudrański
zbawienie upadek

Jest to artykuł, który aż nie wierzę, że muszę napisać.

Chodzi oczywiście o kontekst DLACZEGO i w związku z jaką zaistniałą sytuacją odczuwam „w sercu” wielką potrzebę by go napisać.

Nie zdziwiłbym się gdybym pisał go bezpośrednio dla np ateistów czy dla świadków jehowy, którzy przecież Chrystusa nie uważają za Boga.

Natomiast ten artykuł jest „poświęcony” ludziom, z którymi jeszcze nie tak dawno utożsamiałem swoją wiarą opartą na PRAWDZIE, którą jest Chrystus – Bóg – Zbawiciel.

Po ostatniej sytuacji, w której stanąłem w obronie PRAWDY Chrystusowej – a dokładnie w obronie Jego Drugiego Przykazania jak i honoru Świętych, którzy oddali swe życie dla Chrystusa, pokazując NAJWSPANIALSZE cnoty naśladowców Chrystusa – odszedłem od ludzi, którzy tworzą społeczność miłujących „prawdę” pod przewodnictwem Henryka Kubika.

Wiemy co później się stało i jak losy się potoczyły i niestety NIKT z tych, którzy linczowali mnie „nie dostrzegł” jak w bardzo perfidny i wyrafinowany sposób ich „przewodnik” oczerniał moją osobę.

Dla nie znających tematu – zapraszam do zapoznania się z nim, pod artykułem „Oświadczenie do Henryka Kubika”

Lecz to co stało się na ich forum 8 dni temu to już jest NAJWIĘKSZY UPADEK!  ( link do źródła )

h1

Drodzy Czytelnicy Henryk Kubik, który studiuje Biblię od 41 lat, właśnie doszedł do wniosku, że Chrystus NIE jest Bogiem.

W sumie tak naprawdę to powrócił do swojego „początku”, gdy był świadkiem jehowy przez 20 lat – ponieważ oni nie wierzą w Chrystusa jako Boga

Cóż za „chwalebny” powrót do korzeni…

Niestety już od dłuższego czasu zauważyłem, że Henryk zbacza z Drogi Prawdy i Życia, którą jest Chrystus – Bóg.

Ale takiego rozwoju sytuacji naprawdę się nie spodziewałem i powiem szczerze, że nawet ciężko mi byłoby o tym pomyśleć iż jest to możliwe.

A jednak…

Ale w tym wszystkim jest to najsmutniejsze, że NIE MA NIKOGO na forum, który by stanął po stronie PRAWDY!
W obronie Zbawiciela i Boga – Chrystusa!

Mało tego, Ci najbardziej „aktywni i poważani” forumowicze – Cyryl, Obserwator i Marysia87 – PRZYTAKUJĄ tej jakże SZATAŃSKIEJ HEREZJI!

Obserwator również przypieczętował dosadność tego szatańskiego twierdzenia tymi o to słowami:

h2

Na forum tym jakże „awangardowym” jest zarejestrowanych aż 47 osób, którzy nie trafili tam przez przypadek lecz są „ELITĄ badaczy i naśladowców Chrystusa”, których zaakceptował „gospodarz” Henryk.

Minął już ponad tydzień i NIKT z tych osób, którym Słowo Boże z pewnością nie jest obce – nie zareagował na taką HEREZJĘ.

Ba!

Nawet NIKT nie napisał swoich spostrzeżeń, że odbiera Słowo Boże jako świadczące iż JEST Chrystus Bogiem aby przynajmniej rozważyć jeszcze raz czy aby nie „za mocne” słowa padły przeciwko Chrystusowi.

Siedzenie cicho drodzy forumowicze nie jest dobrym rozwiązaniem…

Czy może boicie się, że jeśli staniecie w obronie PRAWDY tak jak ja stanąłem w stosunku do herezyjnego artykułu Cyryla – wy również zostaniecie w tak perfidni sposób oczernieni przez Henryka i stracicie dostęp do forum?

Powiem Wam, że ANI grama nie żałuję swojej postawy i dokładnie TAK SAMO bym zareagował ponownie – i jeśli by wyszła taka herezja na forum, o której tu mowa to od razu przedstawiłbym swoje zdanie w oparciu o PRAWDĘ jakim Słowo Boże, aby ukazać jak bardzo zbłądzono i aby zawrócili na wąską Drogę, którą jest Chrystus.

Zanim pokażę Wam drodzy Czytelnicy PRAWDĘ, w oparciu o świadectwo Słowa Bożego, którą właśnie Henryk i inni powalili na ziemię – chciałbym ukazać bardzo ważną rzecz, która jest istotna w tej całej sprawie.

Henryk na swojej witrynie zbawienie.com w „O AUTORZE” pisze:

h5

O ile nie kłóciłbym się z ukazywaniu prawdy o całkowicie zakłamanym świecie to już o ukazywaniu Prawdy Biblijnej to kompletnie na tym polu Henryk ostatnimi czasy miał problemy z trzymaniem się Jej a 31 sierpnia upadł niczym ten orzeł, który leży martwy na trawniku.

Uważam, że każdy rozsądny Czytelnik, który czytał artykuły Henryka na jego witrynach i forum- zauważył jak od kilku miesięcy jego świadectwo wiary zmieniało się.
Jego przejrzyste artykuły zbudowane na fundamencie Słowa Bożego nagle zaczęły stykać się z jego nowym „nurtem”, który coraz bardziej stawał się zawiły i stojący coraz bardziej sprzeczny.

Łącząc obecny kierunek w jakim idzie, z wiedzą Biblijną, którą niewątpliwie posiada i do której się sam przyznaje – nie mogę pomyśleć, że jego ruchy obecne są nieświadome.

Ale pisze o sobie nie tak dawno: [link do źródła]  (kliknij na zdjęcie by powiększyć)

h6

Myślę, że tu jest „ten problem” i zarazem przyczyna , że Henryka pcha ku nowym odkryciom – i nie łatwo to zauważyć, że również można to zdanie nie tylko przypisać np do płaskiej ziemi (z którą jak najbardziej się utożsamiam )- ale również do Słowa Bożego.

Ale w tej jego wypowiedzi możemy wcześniej otrzymać pomoc w zrozumieniu: (kliknij na zdjęcie by powiększyć)

h7

W tym zdaniu widać jak bardzo Henryk jest pewny swojej pozycji.
Drodzy Czytelnicy w mniemaniu Henryka nawet wielu z jego wybranych nie nadąża za nim a nawet jak już „przetrawią temat” to i tak Henryk jest 3 kroki dalej i odkrywa nowe.

Drodzy Czytelnicy „fakty są faktami” i Henryk nie jest 3 kroki do przodu w stosunku do swojej elity ale 1000 kroków do przodu w stosunku do Prawdy Słowa Bożego.

Henryk zostawił już daleko w tyle Chrystusa i Jego Ewangelię i teraz już kroczy z jego „JEDYNYM” bogiem „starożytnego Izraela” odkrywając na nowo i reaktywując Torę.

Nie sposób nie wspomnieć, że za tą dwójką próbują z tyłu nadążyć „tylko te 3 kroki” przede wszystkim Cyryl i reszta forumowiczów.

Zapewne wydaje się to Wam ostro przedstawione ale niestety taka smutna jest PRAWDA, że żaden z forumowiczów nie stanie po stronie Chrystusowej Dobrej Nowiny.

Nawet Ci, którzy są ważnym i mającym „poznanie” elementem forum biorą jakże czynny udział w wymazywaniu DOWODÓW na Chrystusa Boga, niegdyś w świetnych artykułach, które Henryk napisał.

Obecnie te DOWODY ze Słowa Bożego, które Henryk wymazuje ze swoich witryn – są już dla niego METAFORYCZNYMI ‚dowodami’, które dał w ‚cudzysłów’…

h8

Na końcu artykułu znowu wspomina o „czystce”:

h16

Ostro usuwa to na czym ZBUDOWAŁ swoją pozycję i przekonał wielu do Prawdy Chrystusowej.
Spuentuje to powiedzeniem – „kopie tym samym coraz głębiej swój grób”… Henryku abyś nie użył tego zdania znowu w manipulacyjny sposób to wyjaśnię Tobie, że nie grożę Tobie w żaden fizyczny i nawet psychiczny sposób. Po prostu chciałem przekazać, że Twoje witryny coraz bardziej umierają… tzn już z najnowszą nowinką, że Chrystus nie jest Bogiem to tak naprawdę są już MARTWE – polecam Tobie zmienić orła fruwającego jeszcze na logo forum – na tego martwego po upadku abyś już nie ZWODZIŁ ludzi.

A na końcu komentarza Henryk pokazał znowu jak to jest wg niego te 3 kroki do przodu:

h17

Drodzy Czytelnicy zapewne chodzi wg niego o pieśń, która jest wspomniana w Księdze Objawienia…
Jestem ciekawy kiedy ogłosi tekst pieśni.
Ale najważniejsze, że JA NIE ŚPIEWAM z pewnością tej jego pieśni!

Zanim przejdę do sedna artykułu ukazując jak BARDZO odeszli od Prawdy – deklasyfikując Zbawiciela Chrystusa z miana Boga chciałbym poruszyć bardzo ważną kwestię kierunku i podstaw świadectwa jakiego trzymają się „zbawienni”. (kliknij by powiększyć)

h9

Czyż jest to prawidłowa forma kierunku wobec świadectwa właśnie samych słów Syna?

Jeśli jest to prawda na której opiera swój kierunek Henryk to w takiej sytuacji WSZYSTKIE listy Apostolskie tj 3 listy Jana, Judy i Jakuba nie mają żadnej „mocy” świadectwa i są po prostu BEZUŻYTECZNE.

Bo czy są w nich zawarte jakiekolwiek słowa Boga i Jego Syna?

Oczywiście, że NIE.

W takim razie są BEZUŻYTECZNE w „zbawienno-forumowym” kierunku.

A w jaki sposób „ów kierunek” typuje, które to są słowa Boga i Syna?

Przecież w ewangelii Łukasza też Bóg i Syn przemawiają. U Marka również.

Czy tym kierunkiem można logicznie i z mądrością ocenić co jest PRAWDĄ a co kłamstwem?

Moim zdaniem bezsprzecznie – NIE.

Gdy pod koniec roku 2014 poczułem, że nastał czas abym zaczął o wiele „konkretniejszą” służbę ku głoszeniu PRAWDY mojego Zbawiciela i Boga – wiedziałem, że moim „fundamentem” PRAWDY będzie jedynie świadectwo Apostołów, którzy zostali do tego powołani przez samego Boga.

Nadal ten „dogmat” wiary możecie przeczytać w pkt. 3 w „Wyznanie wiary”

Jest to oczywiście poparte Słowem samego Syna Bożego:

„Jedenastu zaś uczniów udało się do Galilei na górę, tam gdzie Jezus im polecił. A gdy Go ujrzeli, oddali Mu pokłon. Niektórzy jednak wątpili.  Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił tymi słowami: «Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.  Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata»”  Ew. Mateusza 28, 16-20

To właśnie Apostołowie dostali AUTORYZACJĘ aby oni właśnie nas nauczyli WSZYSTKIEGO „Kim był” i czego nauczał – i to mówi sam Syn.

I dlatego dziwi mnie fakt, że Henryk obrał taki nurt na PRAWDĘ, tym bardziej, że ZNA doskonale obrany przeze mnie „kierunek” bo czytał go nie jeden raz…

Również inni forumowicze nie zwrócili na to uwagę a wydaje mi się, że jest to BARDZO ISTOTNA różnica, która ma wpływ na całość postrzegania Słowa Bożego.
Dlatego poruszyłem tą kwestię.

Ale przejdźmy powoli do SEDNA…

Henryk pisze:

h10

Ewidentnie podtrzymuje swoje wcześniejsze stanowisko z początku tego komentarza, i tutaj przedstawia, że Chrystus jako BÓG to – FAŁSZYWY Chrystus.

Natomiast dwie linijki pisze oto takie HEREZJE:  (kliknij by powiększyć)

h11

Drodzy Czytelnicy miejcie to na uwadze iż to napisała osoba, która czyta/studiuje Biblię OD 41 LAT i sama mówi, że ma dużą wiedzę Biblijną.
Oczywiście powinno być to logiczne ale czy aby naprawdę przekłada się to na PRAWDOMÓWNOŚĆ  i PEWNOŚĆ przekazu? – to już inna bajka…

„To wcale nie umniejsza chwały Isusa […]” – już wkrótce się okaże…

„[…] ale nie mamy żadnego precedensu biblijnego aby uznawać Go za Boga […]” – WOW! aż nie mogę uwierzyć, że to napisała osoba, która prawie pół wieku czyta Biblie! Po za tym kiedyś ta osoba przecież miała WIELE precedensów biblijnych by UZNAWAĆ Chrystusa za Boga a teraz pisze, że nie ma ŻADNEGO
Drodzy Czytelnicy myślę, że każdy w miarę inteligentny człowiek, który weźmie PIERWSZY RAZ Biblię i przeczyta nawet pierwszy raz Ewangelię Jana, Mateusza czy też listy nawet samego Jana – bezsprzecznie UZNA Chrystusa ZA BOGA – oczywiście w oparciu o świadectwo jakie przeczytał bo to czy on to uzna za prawdę to już inna kwestia przecież.

„[…] a Ojciec także nie informował Go o wszystkim i nie podał Mu czasu rozpoczęcia Wielkiego Ucisku czy może i innych planów Ojca. […]” – po części jest to prawda. Pisze po części, że zajmę się tym w oparciu o AUTENTYCZNE wersety Słowa Bożego a nie w takiej formie jaką tu Henryk przedstawił. Smutne jest to, że Henryk, który ma „takie poznanie” przez właśnie te wersety ODRZUCA Chrystusa jako Boga. Z pewnością nie takiego „poznania” spodziewa się Bóg po Swoich dzieciach…

„[…] Owe fałszywe doktryny pochodzą od Pawła u Łukasza.” – Drodzy Czytelnicy Henryk ostatnimi czasy nie ma kompletnie logiki i trzymaniu się wersji, że białe to białe a czarne to czarne. U niego teraz raz może być białe a raz może być czarne. Przewyższa swoją postawę nawet teologów katolickich moim zdaniem.
Z Jego wcześniejszym „świadectwem”, że w Słowie Bożym NIE MA ŻADNEGO precedensu by „nazwać” Chrystusa Bogiem jak najbardziej „miało by” sens ale gdzie jest sens i logika do tego co pisze w następnym komentarzu:

h12

No tak dla Henryka niewygodne wersety, przepraszam WERSET JEDYNY jest zmasakrowany przez masoretów…
Pomijając, że wcześniej pisał iż nie ma ŻADNEGO

Ale Henryk jest mistrzem „logiki” i dlatego też pisze „w prawdzie” takie oto zdanie, w pierwszym komentarzu (dokładnie dzień wcześniej!), w którym zanegował Chrystusa jako Boga:

h13

Drodzy Czytelnicy czy widzicie w jego świadectwie sens i logikę?? Bo już o mądrości nie wspomnę…
Dla mnie jego postawa jak najbardziej popada w schizofremię lub jakieś inne „stany psychicznej manipulacji” bo inaczej takiej formy wartości – nie jestem w stanie wytłumaczyć.

No bo przecież nie miało być ŻADNYCH precedensów biblijnych by uznać Chrystusa za Boga a tutaj proszę – znalazły się!
ahh zapomniałem – są ale tak jak by ich nie było bo przecież „Być może niewłaściwie rozumiemy te wypowiedzi. Warto się nad tym zastanowić.”

Skąd ja to znam o „niewłaściwym rozumieniu” Słowa Bożego… Przecież właśnie za „niewłaściwe rozumienie” wyleciałem z forum po perfidnym i kłamliwym linczu…

Ale zwróćcie uwagę na „mistrzowską” formę tego zdania – o zastanowieniu się nad tym.

Przecież w tym komentarzu już Henryk i przed tym zdaniem i po PODJĄŁ decyzję, że Chrystus NIE jest Bogiem.

A kolejne komentarze kompletnie nie były ŻADNYM zastanowieniem się nad tymi fragmentami, których przecież wogóle nie powinno być ale jednak są… –               NADĄŻACIE …?

Wszystkie dalsze HEREZJE są UZASADNIENIAMI i „dowodami”, że Chrystus NIE jest Bogiem.
I to wychodzące od Henryka jak i Cyryla, Marysi i Obserwatora.

Zastanowienie przecież już było u forumowiczów jak możemy przeczytać z ich komentarzy – jeszcze przed tym jak Henryk napisał tą HEREZJĘ.

Teraz „umocnieni” przez autorytet samego Henryka – są w stanie zaakceptować ów ich „wątpliwości”, które mieli.

Nie neguje ich za to, że je mieli – bo mieli do tego prawo – choć powinniśmy się mimo wszystko spodziewać po „rzekomych naśladowcach Chrystusa” raczej innej postawy…

Ale wróćmy do tego „niewłaściwego rozumowania” Henryka.

Teraz Wam pokażę kolejną „logikę” i „wspaniałe” uzupełnienie Henryka świadectwa jakie głosi swoją osobowością.

MUSZĘ podkreślić, że to napisał 3 dni temu tj. 6 września 2015 r, czyli już po tych wszystkich jego HEREZJACH i „niewłaściwych rozumowaniach”, które od dłuższego czasu są powodem jego zmiany kierunku… ( link do źródła )

h14

Drodzy Czytelnicy czy jesteście w stanie zrozumieć teraz tego człowieka????

Jak najbardziej kiedyś Henryk traktował Biblię LITERALNIE ale od dłuższego czasu NIE robi już tego a pisze kilka dni temu, że ZAWSZE i jeszcze to POTWIERDZA.

Czyż Słowo Boże, którego autora, Jana tak bardzo poważa Henryk nie mówi LITERALNIE: „Pan mój i Bóg mój!” Jana 20,28 ??

Czyż w Księdze Objawienia, również autorstwa Jana, Chrystus nie mówi niejednokrotnie, LITERALNIE jako  Bóg??
I to w tej Księdze, którą tak bardzo zgłębia Henryk i jego elita???

W tych sytuacjach znaczenie wyrazu „zawsze” u Henryka nabiera innego znaczenia i zapewne jest to METAFORĄ…

METAFORĄ, którą są również same Słowa Chrystusa o miłowaniu nieprzyjaciół – dla których ja stanąłem w obronie i za co zostałem ODCIĘTY od forum w jakże „szlachetny” sposób…

Nie sposób mi pominąć kwestii Obserwatora, który jawnie napisał i zaświadczył w ostatnim komentarzu o „nie boskości Chrystusa”:

h15

Obserwator po raz drugi stanął po stronie człowieka dla którego PRAWOŚĆ, UCZCIWOŚĆ, SPRAWIEDLIWOŚĆ i PRAWDA BOŻA są OBCE.

Brał czynny udział w linczu na mnie – nie w takim nasileniu jak Henryk – lecz nie miał odwagi później stanąć po stronie PRAWOŚCI, gdy Henryk dopuszczał się takich perfidnych manipulacji i kłamliwych oszczerstw w stosunku do mnie.

Po prostu ZAMILKNĄŁ i temat się skończył dla niego…

Zapewne nie raz czytał Biblię i nie dostrzegł OBSERWATOR z Niej, że Chrystus TO Bóg???

Dosadny ma nick i do nie dawna jeszcze w swoim profilowym zdjęciu miał piękny teleskop lecz… po co komu teleskop jak jest ŚLEPCEM ???? Obserwuje a ze Słowa Bożego nie jest w stanie dostrzec, że Chrystus JEST Bogiem???

Co ciekawe w komentarzu również ukazuje jak ja bardzo się mylę odnośnie Nowego Przymierza bo przecież on z Henrykiem i elitą nadal – z tego co świadczą – są „związani” Torą…

Najsmutniejsze jest to, że odważył się oficjalnie napisać taką herezję a uważa, że to ja się mylę…

 

Nie mogę również pominąć komentarzA Cyryla, który napisał do „detronizacji” Chrystusa jako Boga.

Muszę przyznać, że coraz bardziej widzę dlaczego akurat Cyryl jest tak bardzo poważany na Henryka forum – co da się zauważyć – i to nie tylko przez to że udziela się wiele.

To co w komentarzu napisał po prostu mrozi mnie w ciągu sekundy – i NIKT nie widzi jaką HEREZJĘ pisze. Ponownie…

Przecież „za pośrednictwem” Jego artykułu „najwspanialszych cechach Chrześcijaństwa”, który zanegowałem – wyleciałem z forum…

Niestety im więcej się dzieje na forum to widać, że ludzie który go tworzą KONIECZNIE muszą wrócić do Chrystusa i prosić Go o zrozumienie!

A Cyryl jest po Henryku tym, który czym prędzej powinien to zrobić!

Jego „poznanie/rozumienie” Słowa Bożego jest ostatnimi czasy PRZERAŻAJĄCE – i w komentarzu odnośnie przypowieści Zbawiciela „O talentach” ukazuje to.

Jak można dawać za przykład ów talentu, w stosunku do człowieka, który mówi o … utwardzeniu piszczeli/kości?

Czy rzeczywiście o takie talenty chodzi Chrystusowi…???

Co ciekawe – tego człowieka za rozgłaszanie talentu utwardzania MARNEGO ciała – według poznania Cyryla – może „Isus podczas sądu  wynagrodzić za jego prace twórczą!!!

Drodzy czy to jest właśnie TA FORMA „pracy twórczej”, o której Chrystus w przypowieści mówi i niejednokrotnie wspomina w innych naukach????

Ale sprawdźmy czy rzeczywiście ten człowiek,  ma szansę być zaskoczony za całość ów pracy twórczej, której poświęcił SWOJE życie…

Oto również „talenty”/owoce ów pracy:

bez komentarza…

Końcówka jest esensją „talentu” jak bliźniego PERFEKCYJNIE kopnąć w głowę…

Cóż zostawiam Cyryla „poznanie” Chrystusowej nauki bez komentarza…

 

A więc dobrze – zacznijmy:

Drodzy Czytelnicy na forum zbawienie.com doszło do OSĄDU,WYDANIA WERDYKTU, że Chrystus STRACIŁ STATUS BOGA.

Werdykt ogłoszono z ust tych oto osób: Henryk Kubik, Obserwator, Cyryl i Marysia.

Nikt z osób , które uczestniczyły w rozprawie (tj forumowicze) NIE wniosły sprzeciwu do WYROKU a nawet nie próbowało podważyć sposobu w jakich okolicznościach werdykt zapadł.

Z tej przyczyny wnoszę PROTEST, SPRZECIW i APELACJĘ do tego KŁAMLIWEGO i OCZERNIAJĄCEGO wyroku dla Syna Człowieczego, Syna Bożego, Boga – Chrystusa!

Wniosek Apelacji wnoszę do „najwyższego” szczebla – PRAWDY.

Proszę aby wymienione osoby, które wydały ten KŁAMLIWY werdykt ,zostały posadzone na ławie OSKARŻONYCH.

Proszę aby na ławie przysięgłych zasiedli WSZYSCY Czytelnicy, którzy będą mogli sami zadecydować jaka jest PRAWDA.

Dziękuję za wysłuchanie i przechodzę do „rozprawy”.

 

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że sposób w jaki oskarżeni podeszli do sprawy jest po prostu ABSURDALNY.

Oskarżeni, stworzenie Boże, które nie jest w stanie gwiazd policzyć, nie potrafi wytłumaczyć praw jakie w świecie istnieją, gdzie są spichlerze śniegu i wielu innych zależności, które zostały stworzone przez Stwórcę – potrafili OSĄDZIĆ, WYDAĆ WYROK w sprawie NATURY STWÓRCY – BOGA.

Niestety takie są FAKTY ponieważ, przez lata oskarżeni wierzyli, że JEDNOŚĆ Boga wyraża się w Bogu Ojcu i Jego Synu.
Popierali to Słowem Bożym ponieważ UFALI Jego PRAWDOMÓWNOŚCI.

Teraz ABSURDALNIE świadcząc, że wierzą tylko Słowu Boga Ojcu i Jego Syna – te same Słowa Syna są dla nich już METAFORĄ, w której widzą same sprzeczności.

Moim zdaniem powód takiej jakże smutnej sytuacji, której Oskarżeni się dopuścili to to, iż ROZUMEM LUDZKIM chciano wytłumaczyć NATURĘ samego Boga Stworzyciela..

Naturę, której DOGMATEM jest JEDNOŚĆ Boga Ojca ze Swoim Synem – również Bogiem, o której zaświadcza CAŁE Słowo Boże.

My, ludzie – stworzenie – NIE jesteśmy w stanie „wytłumaczyć” NATURY naszego Stworzyciela, skoro tak naprawdę nie wiemy NIC o otaczającym nas świecie.
To jak możemy „ogarnąć” naszymi malutkimi umysłami  „ISTOTĘ” Jedynego Boga???

I przecież o tym nam zaświadcza Słowo Boże!

A Oskarżeni niestety podjęli się tego, gdzie nawet najwięksi Prorocy i mężowie Boży nie próbowali tego czynić.

Do jakich wniosków doszli nie trzeba powtarzać…

Chciałbym nadmienić, że oskarżony, Henryk jest dla mnie w szczególności pod „uwagą” gdyż reszta podążyła za jego tropem.

Z pewnością nikt z nich nie ma takiego bogatego życiorysu z Biblią jak Henryk.

To on napisał najwięcej KŁAMSTW i OSZCZERSTW w stosunku do Słowa Bożego – które zapewne miały wpływ na resztę Oskarżonych, że podążyli jego tropem.

Chciałbym zacząć ukazywać NIEZBITE dowody ze Słowa Bożego na to, że Chrystus jest Bogiem – a które dla Henryka i „przy cichym” przyzwoleniu reszty Oskarżonych – NIE ISTNIEJĄ.

Postaram się pokazać JE jak najbardziej rzeczowo, dokładnie i LITERALNIE.

.

 JEDYNY BÓG PRZENIKA, BADA SERCA I NERKI 

.

Aniołowi Kościoła w Tiatyrze napisz:
To mówi Syn Boży:
Ten, który ma oczy jak płomień ognia,
a nogi Jego podobne są do drogocennego metalu.

[…]

 A wszystkie Kościoły poznają,
że Ja jestem Ten, co przenika nerki i serca; 
i dam każdemu z was według waszych czynów.
   Objawienie Jana 2, 18-23

Chrystus, Syn Boży zaświadcza, że przenika nerki i serca i da każdemu według ich uczynków.

To mówi Pan:
«Przeklęty mąż, który pokłada nadzieję w człowieku
i który w ciele upatruje swą siłę,
a od Pana odwraca swe serce.

[…]

  Serce jest zdradliwsze niż wszystko inne
i niepoprawne – któż je zgłębi?
 Ja, Pan, badam serce 
i doświadczam nerki, 
bym mógł każdemu oddać stosownie do jego postępowania, 
według owoców jego uczynków.  
Jeremiasz 17, 5 – 10

Bóg Starego Przymierza czyż nie zaświadcza tego samego o czym zaświadcza Chrystus…?

Oddaj mi, Panie, sprawiedliwość,
bom nienagannie postępował
i nie byłem chwiejny, pokładając nadzieję w Panu.
 Doświadcz mnie, Panie, wystaw mnie na próbę,
wybadaj moje nerki i serce:

 Bo mam przed oczyma Twoją łaskawość 
i postępuję w Twej prawdzie.   Psalm 26

Cóż za wspaniałe świadectwo o Bogu – jakże nierozłączne ze świadectwem Chrystusa!

Czy oskarżony Henryk Kubik przede wszystkim po studiowaniu Biblii od 41 lat nie może kojarzyć tych jakże charakterystycznych świadectw Słowa Bożego??

Ja doskonale pamiętam jak czytając Stary Testament zwróciłem uwagę na ów badanie nerek i serca – i to tak bardzo, że zostało to w mojej pamięci od tamtej pory!
A co z pozostałymi Oskarżonymi – czyż nie czytali tego świadectwa?

Oskarżeni tak bardzo skupiają się na wyjaśnianiu i odkrywaniu tajemnicy właśnie z Księgi Objawienia i nie zwrócili uwagi, że Chrystus tak jak Bóg Ojciec bada i przenika nerki i serce oraz… oddaje według uczynków JAK Ojciec???

Przejdźmy do dalszych dowodów „których nie ma”…

.

JEDYNY BÓG KARCI (i ćwiczy) KOGO KOCHA 

.
Ja wszystkich, których kocham, karcę i ćwiczę.
Bądź więc gorliwy i nawróć się!
 Oto stoję u drzwi i kołaczę:
jeśli kto posłyszy mój głos i drzwi otworzy,
wejdę do niego i będę z nim wieczerzał,
a on ze Mną.
Zwycięzcy dam zasiąść ze Mną na moim tronie,
jak i Ja zwyciężyłem i zasiadłem z mym Ojcem na Jego tronie.   Objawienie Jana 3,19-21

.

Szczęśliwy, kogo Bóg karci,
więc nie odrzucaj nagań Wszechmocnego.
On zrani, On także uleczy,
skaleczy – i ręką swą własną uzdrowi.  Księga Hioba 5,17-18

.
Czyż nie są to wypowiedzi tej „Samej OSOBY”???

.

JEDYNY BÓG – WODA ŻYCIA

.

 I usłyszałem donośny głos mówiący od tronu:
«Oto przybytek Boga z ludźmi:
i zamieszka wraz z nimi,
i będą oni Jego ludem,
a On będzie „BOGIEM Z NIMI”.
 I otrze z ich oczu wszelką łzę,
a śmierci już odtąd nie będzie.
Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu
już [odtąd] nie będzie,
bo pierwsze rzeczy przeminęły».
 I rzekł Zasiadający na tronie:
«Oto czynię wszystko nowe».
I mówi:
«Napisz:
Słowa te wiarygodne są i prawdziwe».
 I rzekł mi:
«Stało się.
Jam Alfa i Omega,
Początek i Koniec.
Ja pragnącemu 
dam darmo pić ze źródła wody życia.

 Zwycięzca to odziedziczy
i będę Bogiem dla niego,
a on dla mnie będzie synem.   Ap. 21,3

.
Chyba nie trzeba przedstawiać kto stwarzał świat i kto będzie czynił nowe rzeczy w Królestwie Bożym na nowej ziemi?

Lecz warto zwrócić uwagę, że to Bóg zaświadcza, iż On daje pić ze źródła wody życia – i to darmo.

A czy jest jeszcze ktoś co też taką wodę życia oferuje?
Oczywiście, również nie pobierając żadnej opłaty?

Przybył więc do miasteczka samarytańskiego, zwanego Sychar, w pobliżu pola, które niegdyś dał Jakub synowi swemu, Józefowi. Było tam źródło Jakuba. Jezus zmęczony drogą siedział sobie przy studni. Było to około szóstej godziny. Nadeszła tam kobieta z Samarii, aby zaczerpnąć wody. Jezus rzekł do niej: Daj Mi pić! (…) Na to rzekła do Niego Samarytanka: Jakżeż Ty będąc Żydem prosisz mnie, Samarytankę, bym Ci dała się napić? (…) Jezus odpowiedział jej na to: O, gdybyś znała dar Boży i wiedziała, kim jest Ten, kto ci mówi: Daj Mi się napić — prosiłabyś Go wówczas, a dałby ci wody żywej. Powiedziała do Niego kobieta: Panie, nie masz czerpaka, a studnia jest głęboka. Skądże więc weźmiesz wody żywej? Czy Ty jesteś większy od ojca naszego Jakuba, który dał nam tę studnię, z której pił i on sam, i jego synowie i jego bydło? W odpowiedzi na to rzekł do niej Jezus: Każdy, kto pije tę wodę, znów będzie pragnął. Kto zaś będzie pił wodę, którą Ja mu dam, nie będzie pragnął na wieki, lecz woda, którą Ja mu dam, stanie się w nim źródłem wody wytryskującej ku życiu wiecznemu. Rzekła do Niego kobieta: Daj mi tej wody, abym już nie pragnęła i nie przychodziła tu czerpać. A On jej odpowiedział: Idź, zawołaj swego męża i wróć tutaj! A kobieta odrzekła Mu na to: Nie mam męża. Rzekł do niej Jezus: Dobrze powiedziałaś: Nie mam męża. Miałaś bowiem pięciu mężów, a ten, którego masz teraz, nie jest twoim mężem. To powiedziałaś zgodnie z prawdą (J 4, 5–18).

.
Czy Chrystus ma tupet sprzedawać taką samą wodę życia wiecznego jak Bóg…?

Jeśli macie wątpliwości to jest więcej dowodów, że Bóg Ojciec to Chrystus a Chrystus to Bóg Ojciec – tj są Jednym czyli JEDEN BÓG.

.
W ostatnim zaś, najbardziej uroczystym dniu święta, Jezus stojąc zawołał donośnym głosem: «Jeśli ktoś jest spragniony, a wierzy we Mnie – niech przyjdzie do Mnie i pijeJak rzekło Pismo: Strumienie wody żywej popłyną z jego wnętrza».    Ew. Jana 7, 37-38

.
Czy mamy jeszcze jakieś DOWODY?

Oczywiście:

.

Pan skierował do mnie następujące słowo:
 «Idź i głoś publicznie w Jerozolimie:
To mówi Pan:

[…]

«Jaką nieprawość znaleźli we Mnie wasi przodkowie,
że odeszli daleko ode Mnie?

Mój zaś naród zamienił swoją Chwałę
na to, co nie może pomóc.
Niebo, niechaj cię na to ogarnie osłupienie,
groza i wielkie drżenie! – wyrocznia Pana.
Bo podwójne zło popełnił mój naród:
opuścili Mnie, źródło żywej wody,
żeby wykopać sobie cysterny,
cysterny popękane,
które nie utrzymują wody.

[…]

A teraz po co chodzisz do Egiptu,
aby pić wodę z Nilu?
Po co chodzisz do Asyrii,
aby pić wodę z Rzeki?
 Twoja niegodziwość cię karze,
a twoje niewierności cię osądzają.

Wiedz zatem i przekonaj się,
jak przewrotne i pełne goryczy jest to,
że opuściłaś Pana, Boga swego,
a nie odczuwałaś lęku przede Mną –
wyrocznia Pana Zastępów.    Jeremiasz 2, 2-19

.
następny proszę:

 

O, wszyscy spragnieni, przyjdźcie do wody
przyjdźcie, choć nie macie pieniędzy! 

Kupujcie i spożywajcie, <dalejże, kupujcie> bez pieniędzy
i bez płacenia za wino i mleko!
 Czemu wydajecie pieniądza na to, co nie jest chlebem?
I waszą pracę – na to, co nie nasyci?
Słuchajcie Mnie, a jeść będziecie przysmaki
i dusza wasza zakosztuje tłustych potraw.
Nakłońcie wasze ucho i przyjdźcie do Mnie,
posłuchajcie Mnie,
a dusza wasza żyć będzie.   Izajasza 55,1-3

.
Bóg przez Izajasza mówi aby przyjść do Niego po wodę, która oczywiście również jest za darmo – i która da duszy życie wieczne.

Ważna jest bardzo ta wypowiedź Boga również w kontekście, że zaświadcza o DARMOWYM jedzeniu, które oprócz wody można od Niego również dostać.

Co ciekawe Chrystus również o tym przecież zaświadcza:

.

W odpowiedzi rzekł im Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Szukacie Mnie nie dlatego, żeście widzieli znaki, ale dlatego, żeście jedli chleb do sytości.  Troszczcie się nie o ten pokarm, który ginie, ale o ten, który trwa na wieki, a który da wam Syn Człowieczy; Jego to bowiem pieczęcią swą naznaczył Bóg Ojciec».

[…]

 Albowiem chlebem Bożym jest Ten, który z nieba zstępuje i życie daje światu» Rzekli więc do Niego: «Panie, dawaj nam zawsze tego chleba!» Odpowiedział im Jezus: «Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie Powiedziałem wam jednak: Widzieliście Mnie, a przecież nie wierzycie.  Wszystko, co Mi daje Ojciec, do Mnie przyjdzie, a tego, który do Mnie przychodzi, precz nie odrzucę, ponieważ z nieba zstąpiłem nie po to, aby pełnić swoją wolę, ale wolę Tego, który Mnie posłał.  Jest wolą Tego, który Mię posłał, abym ze wszystkiego, co Mi dał, niczego nie stracił, ale żebym to wskrzesił w dniu ostatecznym. To bowiem jest wolą Ojca mego, aby każdy, kto widzi Syna i wierzy w Niego, miał życie wieczne. A ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym».   Jana 6, 26-40

.
Czyż trzeba coś więcej dodawać??

Jak to możliwe, że osoba czytająca 41 lat Biblię nie potrafiła powiązać tych wersetów???

I żaden z pozostałych Oskarżonych też nie kojarzy tych wersetów…?

A przecież jeszcze są DZIESIĄTKI wersetów na potwierdzenie, że Chrystus to ten sam Bóg!

I to jakże dosadne niektóre:

 Na początku było Słowo, 
a Słowo było u Boga, 
i Bogiem było Słowo
 Ono było na początku u Boga. 
 Wszystko przez Nie się stało, 
a bez Niego nic się nie stało, 
co się stało. 
 W Nim było życie
a życie było światłością ludzi, 
 a światłość w ciemności świeci 
i ciemność jej nie ogarnęła.

[…]

Była światłość prawdziwa,
która oświeca każdego człowieka,
gdy na świat przychodzi.
 Na świecie było [Słowo],
a świat stał się przez Nie,
lecz świat Go nie poznał.
 Przyszło do swojej własności,
a swoi Go nie przyjęli.
 Wszystkim tym jednak, którzy Je przyjęli,
dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi,
tym, którzy wierzą w imię Jego –
 którzy ani z krwi,
ani z żądzy ciała,
ani z woli męża,
ale z Boga się narodzili.
 A Słowo stało się ciałem
i zamieszkało wśród nas.
I oglądaliśmy Jego chwałę,
chwałę, jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca,
pełen łaski i prawdy.

[…]

 Z Jego pełności wszyscyśmy otrzymali – łaskę po łasce.  Podczas gdy Prawo zostało nadane przez Mojżesza, łaska i prawda przyszły przez Jezusa Chrystusa. Boga nikt nigdy nie widział, Ten Jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca, o Nim pouczył.  Ew. Jana 1, 1-18

.
Czyż bardziej LITERALNIE Jan nie mógł napisać o Chrystusie jako Bogu?
Jak można w ogóle brać pod uwagę, że inaczej można rozumieć ten tekst jak to Oskarżony, który zna Biblię od 41 lat ??!

I w dodatku pisze i POTWIERDZA 3 dni temu, ze należy Biblię traktować LITERALNIE ?

Jeśli by nawet „nie rozumiał” tego wstępu do Ewangelii to jak może negować taką LITERALNĄ odpowiedź jednego z Apostołów:

Następnie rzekł do Tomasza: «Podnieś tutaj swój palec i zobacz moje ręce. Podnieś rękę i włóż [ją] do mego boku, i nie bądź niedowiarkiem, lecz wierzącym!» Tomasz Mu odpowiedział: «Pan mój i Bóg mój!» Powiedział mu Jezus: «Uwierzyłeś dlatego, ponieważ Mnie ujrzałeś? Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli» Ew. Jana 20, 27-29

Czy można w ogóle dyskutować z tym świadectwem??
Przecież to mówi jeden z Apostołów, wybranych przez samego Boga – a przecież Chrystus sam mówi iż to On ich wybrał i też mówi, że Ojciec…?
Chrystus co odpowiedział Tomaszowi? Czy ZAPRZECZYŁ…?

Oczywiście, że nie, ale POTWIERDZIŁ, że JEST BOGIEM i też przytaknął, że UWIERZYŁ W „TO” Tomasz.

Oskarżeni też KIEDYŚ wierzyli – lecz teraz już nie wierzą bo swoim rozumem ludzkim wzięli się za odkrywanie NATURY BOGA…

.
JEDYNY BÓG – PASTERZEM

.
Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto nie wchodzi do owczarni przez bramę, ale wdziera się inną drogą, ten jest złodziejem i rozbójnikiem. Kto jednak wchodzi przez bramę, jest pasterzem owiec. Temu otwiera odźwierny, a owce słuchają jego głosu; woła on swoje owce po imieniu i wyprowadza je.A kiedy wszystkie wyprowadzi, staje na ich czele, a owce postępują za nim, ponieważ głos jego znają. Natomiast za obcym nie pójdą, lecz będą uciekać od niego, bo nie znają głosu obcych». Tę przypowieść opowiedział im Jezus, lecz oni nie pojęli znaczenia tego, co im mówił.
Powtórnie więc powiedział do nich Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Ja jestem bramą owiec. Wszyscy, którzy przyszli przede Mną, są złodziejami i rozbójnikami2, a nie posłuchały ich owce. Ja jestem bramą. Jeżeli ktoś wejdzie przeze Mnie, będzie zbawiony – wejdzie i wyjdzie, i znajdzie paszę. 10 Złodziej przychodzi tylko po to, aby kraść, zabijać i niszczyć. Ja przyszedłem po to, aby [owce] miały życie i miały je w obfitości.
11 Ja jestem dobrym pasterzem. Dobry pasterz daje życie swoje za owce. 12 Najemnik zaś i ten, kto nie jest pasterzem, którego owce nie są własnością, widząc nadchodzącego wilka, opuszcza owce i ucieka, a wilk je porywa i rozprasza; 13  dlatego, że jest najemnikiem i nie zależy mu na owcach. 14 Ja jestem dobrym pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają, 15 podobnie jak Mnie zna Ojciec, a Ja znam Ojca. Życie moje oddaję za owce. 16 Mam także inne owce, które nie są z tej owczarni. I te muszę przyprowadzić i będą słuchać głosu mego, i nastanie jedna owczarnia, jeden pasterz3.17 Dlatego miłuje Mnie Ojciec, bo Ja życie moje oddaję, aby je [potem] znów odzyskać.18 Nikt Mi go nie zabiera, lecz Ja od siebie je oddaję. Mam moc je oddać i mam moc je znów odzyskać. Taki nakaz otrzymałem od mojego Ojca».  Ew. Jana 10 ,1

.
Czy Bóg Starego Przymierza świadczy, że jest pasterzem..?

Proszę:

Józef – latorośl owocująca,
latorośl owocująca nad źródłem:
gałązki pną się po murze11.
23 A choć łucznicy będą go prześladować, godzić w niego
i czyhać na niego,
24 łuk jego pozostanie niezłamany,
i ręce jego – sprawne12.
Z rąk potężnego Boga Jakubowego,
od Pasterza i Opoki Izraela,
25 od Boga ojców twoich, który cię będzie wspomagał,
od Wszechmocnego, który ci będzie błogosławił
błogosławieństwa z niebios wysokich,
błogosławieństwa otchłani leżącej najniżej,
błogosławieństwa piersi i łona.
26 Błogosławieństwa ojca twego niech dłużej trwają
niż błogosławieństwa mych przodków13,
jak długo trwać będą pagórki odwieczne13
niechaj spłyną na głowę Józefa,
na głowę tego, który jest księciem wśród swoich braci!  Ks. Rodzaju 49, 22

.

Psalm. Dawidowy.
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego.
Pozwala mi leżeć na zielonych pastwiskach.
Prowadzi mnie nad wody, gdzie mogę odpocząć:
orzeźwia moją duszę.
Wiedzie mnie po właściwych ścieżkach
przez wzgląd na swoje imię.
Chociażbym chodził ciemną doliną,
zła się nie ulęknę,
bo Ty jesteś ze mną.
Twój kij i Twoja laska
są tym, co mnie pociesza.
Stół dla mnie zastawiasz
wobec mych przeciwników;
namaszczasz mi głowę olejkiem;
mój kielich jest przeobfity.
Tak, dobroć i łaska pójdą w ślad za mną
przez wszystkie dni mego życia
i zamieszkam w domu Pańskim
po najdłuższe czasy.  Psalm 23

.

Zostawię to bez komentarza dla Waszych przemyśleń.

JEDYNY BÓG – SĘDZIA WSZYSTKIEGO

19 W odpowiedzi na to Jezus im mówił: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Syn nie mógłby niczego czynić sam od siebie, gdyby nie widział Ojca czyniącego. Albowiem to samo, co On czyni, podobnie i Syn czyni. 20 Ojciec bowiem miłuje Syna i ukazuje Mu to wszystko, co On sam czyni, i jeszcze większe dzieła ukaże Mu, abyście się dziwili.21 Albowiem jak Ojciec wskrzesza umarłych i ożywia, tak również i Syn ożywia tych, których chce. 22 Ojciec bowiem nie sądzi nikogo, lecz cały sąd przekazał Synowi, 23 aby wszyscy oddawali cześć Synowi, tak jak oddają cześć Ojcu. Kto nie oddaje czci Synowi, nie oddaje czci Ojcu, który Go posłał. 
24 
Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto słucha słowa mego i wierzy w Tego, który Mnie posłał, ma życie wieczne i nie idzie na sąd, lecz ze śmierci przeszedł do życia. 25 Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, że nadchodzi godzina, nawet już jest, kiedy to umarli usłyszą5 głos Syna Bożego, i ci, którzy usłyszą, żyć będą. 26 Podobnie jak Ojciec ma życie w sobie, tak również dał Synowi: mieć życie w sobie samym. 27 Przekazał Mu władzę wykonywania sądu, ponieważ jest Synem Człowieczym. 28 Nie dziwcie się temu! Nadchodzi bowiem godzina, w której wszyscy, którzy spoczywają w grobach6, usłyszą głos Jego: 29 a ci, którzy pełnili dobre czyny, pójdą na zmartwychwstanie życia; ci, którzy pełnili złe czyny – na zmartwychwstanie potępienia. 30 Ja sam z siebie nic czynić nie mogę7. Tak, jak słyszę, sądzę, a sąd mój jest sprawiedliwy; nie szukam bowiem własnej woli, lecz woli Tego, który Mnie posłał.
31 Gdybym Ja wydawał świadectwo o sobie samym, sąd mój nie byłby prawdziwy8.32 Jest przecież ktoś inny, kto wydaje sąd o Mnie; a wiem, że sąd, który o Mnie wydaje, jest prawdziwy. 33 Wysłaliście poselstwo do Jana i on dał świadectwo prawdzie. 34 Ja nie zważam na świadectwo człowieka, ale mówię to, abyście byli zbawieni. Ew. Jana 5, 22

.
Z tych słów Syna na którego „kierunek” powołują się oskarżeni wynika, że Ojciec NIE SĄDZI nikogo i że władzę wykonywania sądu przekazał Synowi.
Jest to bardzo istotne dla całego świadectwa Słowa Bożego od POCZĄTKU!

Zajmę się tym zaraz lecz zobaczmy, że Chrystus niejednokrotnie świadczy, że On jest Sędzią:

35 Jezus usłyszał, że wyrzucili go precz, i spotkawszy go rzekł do niego: «Czy ty wierzysz w Syna Człowieczego?» 36 On odpowiedział: «A któż to jest, Panie, abym w Niego uwierzył?» 37 Rzekł do niego Jezus: «Jest Nim Ten, którego widzisz i który mówi do ciebie». 38 On zaś odpowiedział: «Wierzę, Panie!» i oddał Mu pokłon. 39 Jezus rzekł: «Przyszedłem na ten świat, aby przeprowadzić sąd, aby ci, którzy nie widzą, przejrzeli, a ci, którzy widzą stali się niewidomymi».  Jana 9

Jest to spójne świadectwo i należałoby się zastanowić OD KIEDY Ojciec przekazał mu ów władzę sądzenia?

Można byłoby powiedzieć, że od momentu kiedy przyszedł na świat jako małe dziecię – czyli od czasu Jego Zbawczej misji odkupienia ludzkości ale…

..tak może powiedzieć ktoś kto nie zna dobrze Słowa Bożego lub… CELOWO ZWODZI licząc, że „pewne sprawy” nie są dla danych ludzi ZNANE…

Jeśli czytaliście moje artykuły to powinniście zwrócić uwagę teraz na BARDZO WAŻNY artykuł, w którym ukazałem PRZEMILCZANĄ PRAWDĘ przez CAŁY ŚWIAT SZATANA, że Chrystus NIEJEDNOKROTNIE już w CIELE, jako CZŁOWIEK odwiedzał ziemię i Swoje stworzenie – ludzi!

Właśnie ten FAKT ze Słowa Bożego – miażdzy NIE jedne kłamstwa szatana!

I co ciekawe miażdży również HEREZJĘ, której dopuścili się Oskarżeni – że Chrystus NIE jest Bogiem.

A najbardziej ABSURDALNE jest to, że główny oskarżony Henryk Kubik – najczęściej czyta ten mój artykuł!

A dokładnie jest to ten artykuł: „Pan Jezus odwiedzał świat JAKO CZŁOWIEK jeszcze przed narodzinami 2015 lat temu! UKRYWANE FAKTY!”

Słowo Boże ukazuje nam iż Sędzią wszystkiego jest Chrystus-Bóg! Bóg Jeden, który jest Ojcem i Synem – dokładnie tak jak to świadczy nam Stary Testament, Nowy Testament jak i Apostolskie listy!

Nie będę tutaj powtarzał dowodów Słowa Bożego, które ukazałem w artykule lecz zachęcam do przeczytania go.

Lecz jeśli wierzymy Pismu iż Boga nikt nie widział to JEDYNYM i PRAWDZIWYM FAKTEM jest to, że Ten Człowiek – do którego Abraham ewidentnie odnosi się jako BOGA – to Chrystus!

Co ciekawe – Oskarżony Henryk czyta artykuł najczęściej ze wszystkich, które przeczytał i… NIE PORUSZYŁ tego jakże ISTOTNEGO tematu na forum! (przynajmniej ja nie mogę go znaleźć…)

A co ciekawe pisze dalej w „temacie Chrystusa NIE Boga”:  (kliknij by powiększyć)

h18

Pisze on, że istnieje spore prawdopodobieństwo, że Chrystusa widzieli Mojżesz, Ezechiel i „inne osoby i prorocy” a „ZAPOMNIAŁ” o Abrahamie????!!!!

KILKAKROTNIE CZYTAŁ a nawet wczoraj rano ZNOWU!

Proszę o to dowód:

h19

Niech Was nie myli data bo tu wyświetla najpierw miesiąc-dzień-rok.

W takim razie jak Oskarżony Henryk o TAKĄ Herezję może pisać takie rzeczy, że „spore PRAWDOPODOBIEŃSTWO” i jeszcze pomijać sprawę z Abrahamem, gdzie ten artykuł NAJWIECEJ RAZY CZYTA?!!!!

Cóż za absurd dla człowieka, który zna Biblię od 41 lat i czytającego mój artykuł, który PRZEDSTAWIA DOWODY NIEZBITE – i pisze, że „jest to MOŻLIWE” nie mając pewności a OSĄDZIŁ/WYDAŁ WYROK PRAWOMOCNY, że CHRYSTUS NIE jest Bogiem???!!

To NIE jest żaden przypadek…

Wytłumaczę później lecz na koniec chce ukazać jak LITERALNE słowa samego SYNA, na których „rzekomo” opiera się główny Oskarżony i jego forum , świadczy, że On JEST Jedno z Ojcem – Bogiem!

15 Wy wydajecie sąd według zasad tylko ludzkich. Ja nie sądzę nikogo. 16 A jeśli nawet będę sądził, to sąd mój jest prawdziwy, ponieważ Ja nie jestem sam, lecz Ja i Ten, który Mnie posłał17 Także w waszym Prawie jest napisane, że świadectwo dwóch ludzi jest prawdziwe518 Oto Ja sam wydaję świadectwo o sobie samym oraz świadczy o Mnie Ojciec, który Mnie posłał». 19 Na to powiedzieli Mu: «Gdzie jest Twój Ojciec?» Jezus odpowiedział: «Nie znacie ani Mnie, ani Ojca mego. Gdybyście Mnie poznali, poznalibyście i Ojca mego».   Jana 8, 12

.

37 Jeżeli nie dokonuję dzieł mojego Ojca, to Mi nie wierzcie! 38 Jeżeli jednak dokonuję, to choćbyście Mnie nie wierzyli, wierzcie moim dziełom, abyście poznali i wiedzieli, że Ojciec jest we Mnie, a Ja w Ojcu». 39 I znowu starali się Go pojmać, ale On uszedł z ich rąk.  Ew. Jana 10, 37

.

Objawiłem imię Twoje ludziom, których Mi dałeś ze świata. Twoimi byli i Ty Mi ich dałeś, a oni zachowali słowo Twoje. Teraz poznali, że wszystko, cokolwiek Mi dałeś, pochodzi od Ciebie. Słowa bowiem, które Mi powierzyłeś, im przekazałem, a oni je przyjęli i prawdziwie poznali, że od Ciebie wyszedłem, oraz uwierzyli, żeś Ty Mnie posłał. Ja za nimi proszę, nie proszę za światem3, ale za tymi, których Mi dałeś, ponieważ są Twoimi.10 Wszystko bowiem moje jest Twoje, a Twoje jest moje, i w nich zostałem otoczony chwałą. 11 Już nie jestem na świecie, ale oni są jeszcze na świecie, a Ja idę do Ciebie. Ojcze Święty, zachowaj ich w Twoim imieniu, które Mi dałeś, aby tak jak My stanowili jedno..  Ew. Jana 17, 6

.

Odpowiedział mu Jezus: «Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie. Gdybyście Mnie poznali, znalibyście i mojego Ojca. Ale teraz już Go znacie i zobaczyliście». Rzekł do Niego Filip: «Panie, pokaż nam Ojca, a to nam wystarczy».Odpowiedział mu Jezus: «Filipie, tak długo jestem z wami, a jeszcze Mnie nie poznałeś? Kto Mnie zobaczył, zobaczył także i Ojca. Dlaczego więc mówisz: „Pokaż nam Ojca?”10 Czy nie wierzysz, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie? Słów tych, które wam mówię, nie wypowiadam od siebie. Ojciec, który trwa we Mnie, On sam dokonuje tych3 dzieł.11 Wierzcie Mi, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie. Jeżeli zaś nie – wierzcie przynajmniej ze względu na same dzieła! Ew. Jana 14

.

23 W odpowiedzi rzekł do niego Jezus: «Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go, i przyjdziemy do niego, i będziemy u niego przebywać. 24 Kto Mnie nie miłuje, ten nie zachowuje słów moich. A nauka, którą słyszycie, nie jest moja, ale Tego, który Mnie posłał, Ojca.  Ew. Jana 14, 23

.
Jak człowiek, który przez dziesiątki lat bada Pismo i świadczy, że ma doże poznanie – wierzący przez tyle lat iż Chrystus JEST Bogiem – nagle napisać, że to co przedstawiłem należy INACZEJ rozumieć???

Ten, który świadczy o LITERALNOŚCI Biblii akurat w takim świadectwie Słowa Bożego widzi „metafory”???

Ten, który widać, że zmienił kierunek na PRZECIWNY CAŁKOWICIE ,na którym zbudował swoją „pozycję” – nie rozumie jakże DOSADNEGO przekazu Jana a bierze się za wyjaśnienia Objawienia tego samego autora??????

Czy można temu człowiekowi już wierzyć?

Dlaczego tak postępuje?

Dlaczego mnie w tak perfidny i kłamliwy sposób oczernił i wyrzucił z forum, gdy stanąłem po stronie PRAWDY Chrystusa??

Nie jest to z pewnością przypadek i dalsza część, której jesteśmy świadkami może to potwierdzić.

Nie ma tam nikogo, kto chciałby stanąć w obronie Chrystusa bo BOJĄ SIĘ iż zostaną tak samo potraktowani jak ja.

Inaczej nie jestem w stanie tej „zmowy milczenia” wytłumaczyć.

Na koniec dowodów – których jest o wiele więcej – chciałbym ukazać jakże również LITERALNE:

Na początku było Słowo
a Słowo było u Boga, 
i Bogiem było Słowo. 
Ono było na początku u Boga.
Wszystko przez Nie się stało,
a bez Niego nic się nie stało,
co się stało.
W Nim było życie
a życie było światłością ludzi,
a światłość w ciemności świeci
i ciemność jej nie ogarnęła.

[…]

Była światłość prawdziwa,
która oświeca każdego człowieka,
gdy na świat przychodzi.
10 Na świecie było Słowo, 
a świat stał się przez Nie, 
lecz świat Go nie poznał.
11 Przyszło do swojej własności,
a swoi Go nie przyjęli.
12 Wszystkim tym jednak, którzy Je przyjęli,
dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi,
tym, którzy wierzą w imię Jego –
13 którzy ani z krwi,
ani z żądzy ciała,
ani z woli męża,
ale z Boga się narodzili.
14 A Słowo stało się ciałem
i zamieszkało wśród nas.
I oglądaliśmy Jego chwałę,
chwałę, jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca,
pełen łaski i prawdy.

[…]

 Z Jego pełności wszyscyśmy otrzymali – łaskę po łasce. 17 Podczas gdy Prawo zostało nadane przez Mojżesza, łaska i prawda przyszły przez Jezusa Chrystusa.18 Boga nikt nigdy nie widział, Ten Jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca, [o Nim] pouczył.  Ew. Jana 1

.

To wam oznajmiamy, co było od początku,
cośmy usłyszeli o Słowie życia,
co ujrzeliśmy własnymi oczami,
na co patrzyliśmy
i czego dotykały nasze ręce –
bo życie objawiło się.
Myśmy je widzieli,
o nim świadczymy
i głosimy wam życie wieczne,
które było w Ojcu,
a nam zostało objawione
oznajmiamy wam,
cośmy ujrzeli i usłyszeli,
abyście i wy mieli współuczestnictwo z nami.
A mieć z nami współuczestnictwo znaczy:
mieć je z Ojcem i Jego Synem Jezusem Chrystusem.
Piszemy to w tym celu,
aby nasza radość była pełna.

.
Nowina, którą usłyszeliśmy od Niego
i którą wam głosimy, jest taka:
Bóg jest światłością,
a nie ma w Nim żadnej ciemności.
Jeżeli mówimy, że mamy z Nim współuczestnictwo,
a chodzimy w ciemności, kłamiemy
i nie postępujemy zgodnie z prawdą.
Jeżeli zaś chodzimy w światłości,
tak jak On sam trwa w światłości,
wtedy mamy jedni z drugimi współuczestnictwo,
a krew Jezusa, Syna Jego,
oczyszcza nas z wszelkiego grzechu.  1 List Jana 1

.

12 A oto znów przemówił do nich Jezus tymi słowami: «Ja jestem światłością świata. Kto idzie za Mną, nie będzie chodził w ciemności, lecz będzie miał światło życia». Ew. Jana 8, 12

.

JEDEN BÓG – JA JESTEM

.

21 A oto znowu innym razem rzekł do nich: «Ja odchodzę, a wy będziecie Mnie szukać i w grzechu swoim pomrzecie. Tam, gdzie Ja idę, wy pójść nie możecie». 22 Rzekli więc do Niego Żydzi: «Czyżby miał sam siebie zabić, skoro powiada: Tam, gdzie Ja idę, wy pójść nie możecie?» 23 A On rzekł do nich: «Wy jesteście z niskości, a Ja jestem z wysoka. Wy jesteście z tego świata, Ja nie jestem z tego świata. 24 Powiedziałem wam, że pomrzecie w grzechach swoich. Tak, jeżeli nie uwierzycie, że JA JESTEM, pomrzecie w grzechach swoich»25 Powiedzieli do Niego: «Kimże Ty jesteś?» Odpowiedział im Jezus: «Przede wszystkim po cóż jeszcze do was mówię?7 26 Wiele mam o was do powiedzenia i do sądzenia. Ale Ten, który Mnie posłał jest prawdziwy, a Ja mówię wobec świata to, co usłyszałem od Niego». 27 A oni nie pojęli, że im mówił o Ojcu. 28 Rzekł więc do nich Jezus: «Gdy wywyższycie Syna Człowieczego, wtedy poznacie, że JA JESTEM i że Ja nic od siebie nie czynię, ale że to mówię, czego Mnie Ojciec nauczył. 29 A Ten, który Mnie posłał, jest ze Mną; nie pozostawił Mnie samego, bo Ja zawsze czynię to, co się Jemu podoba». 
30 Kiedy to mówił, wielu uwierzyło w Niego. 31 Wtedy powiedział Jezus do Żydów, którzy Mu uwierzyli: «Jeżeli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami  i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli».   Jana 8, 21

.

13 Mojżesz zaś rzekł Bogu: «Oto pójdę do Izraelitów i powiem im: Bóg ojców naszych posłał mię do was. Lecz gdy oni mnie zapytają, jakie jest Jego imię, to cóż im mam powiedzieć?» 14  Odpowiedział Bóg Mojżeszowi: «JESTEM, KTÓRY JESTEM». I dodał: «Tak powiesz synom Izraela: JESTEM posłał mnie do was». 15 Mówił dalej Bóg do Mojżesza: «Tak powiesz Izraelitom: „JESTEM, Bóg ojców waszych, Bóg Abrahama, Bóg Izaaka i Bóg Jakuba posłał mnie do was. To jest imię moje na wieki i to jest moje zawołanie na najdalsze pokolenia16 Idź, a gdy zbierzesz starszych Izraela, powiesz im: Objawił mi się Pan, Bóg ojców waszych, Bóg Abrahama, Bóg Izaaka i Bóg Jakuba i powiedział: Nawiedziłem was i ujrzałem, co wam uczyniono w Egipcie. Księga Wyjścia 3

.
Oczywiście mógłbym jeszcze wklejać słowa, które wypowiada Chrystus – „Jam jest Alfa i Omega, Początek i Koniec” i wiele innych – lecz to co już ukazałem nie jest MIAŻDŻĄCYMI DOWODAMI, że Chrystus jest Bogiem??

Dowodami, które dla Oskarżonych NIE istnieją??

Jest to bardzo smutne co się podziało „tam” gdzie kiedyś się udzielałem i tak naprawdę czułem więź z tymi ludźmi.

Teraz niestety SĄ WROGAMI Jednego Boga – Ojca i Syna – stąd nie zamierzam stać bezczynnie gdy wypowiedziano WOJNĘ PRAWDZIE!

Główny Oskarzony bardzo wykracza manipulowaniem, że nawet dopuścił się do takiego twierdzenia:

h20

Bardzo zarozumiała teza!
Nawet dla niego to faryzeusze się mylili a on ZNA PRAWDĘ – bo przecież nawet wie jaką pieśń „spiewają” w niewiedzy…
Jest to bardzo niebezpieczne twierdzenie, które może przyjąć za niedługo owoce na blogu, że faryzeusze nie są winni bo nie wiedzieli co czynią… BARDZO PRAWDOPODOBNE bo przecież Oskarżony wrócił do Tory…

Oj nie Drodzy – faryzeusze DOSKONALE wiedzieli z Świętych Ksiąg, że Ten, który mianuje się Synem Bożym, Chrystusem, Synem Człowieczym, Mesjaszem i powołuje się na Swojego Ojca – JEST Bogiem W CIELE!

I stąd chcieli Go zabić bo już INNEGO boga wielbili – SZATANA, tym samym mieli nadzieję, że zniszczą BOGA, gdy był W CIELE!

 

Dzięki tej sytuacji zrozumiałem pewną ważną rzecz – której do końca jednak nie rozumiałem..

A mianowicie chodzi mi o to pouczenie Jana z Jego 2giego listu:

Wielu bowiem pojawiło się na świecie zwodzicieli, którzy nie uznają,
że Jezus Chrystus przyszedł w ciele ludzkim.
Taki jest zwodzicielem i Antychrystem.
Uważajcie na siebie, abyście nie utracili tego, coście zdobyli pracą,
lecz żebyście otrzymali pełną zapłatę.
Każdy, kto wybiega zbytnio naprzód,
a nie trwa w nauce Chrystusa,
ten nie ma Boga.
Kto trwa w nauce Chrystusa,
ten ma i Ojca, i Syna.
10 Jeśli ktoś przychodzi do was
i tej nauki nie przynosi,
nie przyjmujcie go do domu
i nie pozdrawiajcie go,
11 albowiem kto go pozdrawia,
staje się współuczestnikiem jego złych czynów.

 

Jan pisze do osób, które doskonale wiedziały, że ten Jezus Chrystus ŻYŁ, BYŁ CZŁOWIEKIEM i byłoby absurdem gdyby „tylko” o to mu chodziło adresując Ten list do WSZYSTKICH, również do ówczesnych PRAWDZIWYCH naśladowców Chrystusa.

Chodzi tu o to, że kto neguje BOGA, który przyszedł W CIELE LUDZKIM jako Chrystusa – ten jest zwodzicielem i Antychrystem.

I jak wiemy już w tamtych czasach ludzie to robili czyli… negowali BOGA JAKO CZŁOWIEKA a nie to, że urodził się z Maryji Jezus.

I tym samym niestety muszę powiedzieć, że wszystko co zauważyłem jak zmienia się postawa Henryka i forum od dłuższego czasu, to W JAKI SPOSÓB i DLACZEGO zostałem tak potraktowany przez niego oraz kulminacja ogłoszenia iż Chrystus NIE jest Bogiem stwierdzam jednoznacznie, że główny Oskarżony Henryk Kubik JEST ZWODZICIELEM i ANTYCHRYSTEM!

Również pozostali Oskarżeni również dołączyli do miana wielu światowych zwodzicieli i Antychrystów.

Mam głęboką nadzieję, że forumowicze zmienią swój stosunek do prawdy.

Piszę o forumowiczach ponieważ mam przeczucie i przede wszystkim jak widzicie PODSTAWY by uważać, że Henryk Kubik jest AGENTEM, który miał przez lata zbudować swój autorytet, którym zjednoczy prawdziwe osoby które pragną Chrystusa aby na koniec – ZWIEŹĆ w NAJJASKRAWSZYM przekroczeniu PRAWDY – NEGUJĄC, że Chrystus NIE jest Bogiem.

Teraz wszystko zależy od jego postawy – w jakim kierunku nadal będzie szedł…

To, że ciężko nam zrozumieć „NATURĘ” JEDNOŚCI Boga Ojca i Syna to jest naturalne w świadectwie Słowa Bożego bo nie możemy nawet policzyć gwiazd i zgłębić jak świat działa.

Natomiast Słowo Boże nam DOSADNIE i JASNO przedstawia ten FAKT iż Są JEDNOŚCIĄ – tym JEDNYM BOGIEM.

Ja jedynie próbuję sobie tłumaczyć – NIE próbuję to ZROZUMIEĆ – że skoro Bóg może z kamieni zrodzić „dzieci Abrahamowi” to czy nie może stworzyć SWOJE LUDZKIE oblicze, w którym będzie mógł byc BARDZIEJ zrozumiany dla nas ludzi?

Czy nie jest to piękna PRÓBA zrozumienia tej zależności – próba której przecież nie ja pierwszy tutaj pokazuje lecz w podobny sposób „myślą” tak katolicy i inni wierzący w BOGA Chrystusa.

Przecież zostaliśmy stworzeni na OBRAZ BOŻY!

A dobitnie o tym mówi nam Księga Rodzaju w której użyta jest liczba mnoga:

A wreszcie rzekł Bóg: «Uczyńmy człowieka na Nasz obraz, podobnego Nam. Ks. Rodzaju 1, 26

Niesamowita ukazana ów JEDNOŚĆ gdzie mamy świadectwo, że to Bóg ( w liczbie POJEDYNCZEJ!) mówi, że na NASZ obraz zostaliśmy stworzeni.

Bóg Ojciec jest DUCHEM a Chrystus jest Jego ODBICIEM W CIELE LUDZKIM – i to jest ta JEDNOŚĆ, którą ROZERWALI Oskarżeni.

 

A Wy Drodzy Czytelnicy sami oceńcie tą sprawę

163 Comments. Leave new

Andrzej Kojder
9 września 2015 15:07

Brawo, :-) Brawo.
Mam nadzieję że nie trzeba będzie się już więcej denerwować, ich Herezjami, jak na przykład o pustyni, gdy chodzi o coś innego. Czy o sądzie nad władcą tej ziemi który został już strącony. Przykłady można mnożyć. Dobrze by było wymienić pełną błędów Biblię Warszawską, na np Gdańską. Ale nawet z Biblią Warszawską można udowodnić że nasz Zbawiciel jest Bogiem.

Z poszukiwań moich i Romana, a zapewne nie tylko, mogę choćby to ukazać
Ew. Jana 12,31 -Teraz jest sąd świata tego, teraz książę świata tego precz wyrzucony będzie.
Teraz, a nie za 2000 lat
Ew. Jana 16.11 Z sądu, iż książę tego świata już jest osądzony.
Więc kobiecie zostały dane dwa skrzydła wielkiego orła, aby leciała na pustkowie, na jej miejsce, gdyż jest tam karmiona przez czas, czasy i połowę czasu, z dala od oblicza węża.
Ostatni cytat jest z Nowej Biblii Gdańskiej, w Biblii Gdańskiej jest pustynia, ale ma ona dwa znaczenia w staropolskim. Poza tym w Biblii Króla Jakuba, którą zapewne na zbawienie.com przynajmniej jedna osoba zna jest potwierdzenie tego.
No i pozwolę przytoczyć kolejny cytat który bliżej jest głównemu tematowi
Mateusz 24:36 A o owym dniu i godzinie nie wie nikt, ani aniołowie niebios, tylko jedynie mój Ojciec.
Oczywiście w Biblii Warszawskiej zostało tu namotane.
Ale ktoś się przyczepi, że tylko Ojciec wie.
Ktoś chyba nie czytał zatem Ewangelii Jana, przeczytajcie ze zrozumieniem cały 14 i 15 rozdział
14:10 Nie wierzysz, iżem ja w Ojcu, a Ojciec we mnie? Słowa, które ja do was mówię, nie od samego siebie mówię, lecz Ojciec, który we mnie mieszka, on czyni sprawy.
14:11 Wierzcie mi, żem ja w Ojcu, a Ojciec we mnie; wżdy przynajmniej dla samych spraw wierzcie mi.
14:20 W on dzień wy poznacie, żem ja jest w Ojcu moim, a wy we mnie, i ja w was.
14:21 Kto ma przykazania moje i zachowuje je, ten jest, który mię miłuje; a kto mię miłuje, będzie go też miłował Ojciec mój; i ja go miłować będę, i objawię mu siebie samego.
14:24 Kto mię nie miłuje, słów moich nie zachowywuje; a słowo, które słyszycie, nie jest moje, ale onego, który mię posłał, Ojca.
15:6 Jeźliby kto nie mieszkał we mnie, precz wyrzucony będzie jako latorośl, i uschnie; i zbiorą je i na ogień wrzucą, i zgoreje.
15:7 Jeźli we mnie mieszkać będziecie i słowa moje w was mieszkać będą, czegobyściekolwiek chcieli, proście, a stanie się wam.
15:8 W tem będzie uwielbiony Ojciec mój, kiedy obfity owoc przyniesiecie, a będziecie moimi uczniami.
15:9 Jako mię umiłował Ojciec, tak i ja umiłowałem was; trwajcież w miłości mojej.
15:10 Jeźli przykazania moje zachowacie, trwać będziecie w miłości mojej, jakom i ja zachował przykazania Ojca mego i trwam w miłości jego.

Cytaty pochodzą głównie z Biblii Gdańskiej, a czasem Nowej Biblii Gdańskiej
Rafał, świetna robota

Odpowiedz
Szymon Pułkownik
9 września 2015 15:58

Bóg nie szydziłby z obrazka i tekstu na ich forum. To nie miłość, którą tak mocno głosicie, a tu taki atak na początku; nie tędy droga! Rzuciło mi się to w oczy.

Odpowiedz
Andrzej Kojder
9 września 2015 16:05

Przyjrzyj się dobrze obrazkowi i temu co obok napisane. Porównaj z tym co teraz napisane. Coś zostało usunięte. Czy to szydzenie? Jeśli dalej tak twierdzisz to ja wstrzymuję głos

Odpowiedz
Rafał Kudrański
9 września 2015 16:12

Szymonie, tylko to rzuciło ci się w oczy…?
Po pierwsze – nie szydzę z obrazka lecz STWIERDZAM FAKTY. Nie rzuciły Ci się one w oczy?
Dla Ciebie to jest ATAK w moim wykonaniu??
Przecież ukazuje FAKTY przede wszystkim Henryka ATAKU na CAŁE przesłanie jakie niesie Bóg poprzez Słowo Boże. To Ci się nie rzuciło w oczy…?
Myślę, że powinieneś zmienić w takim razie blog bo „takiej jakiej miłości” szukasz tu z pewnością nie znajdziesz.

Ps. Bóg nie „szydziłby” z obrazka ale jeśli czytasz Objawienie Jana to powinieneś wiedzieć co Bóg zrobi z tymi, który negują Jego PRAWDĘ – i nie uznają Jego Syna.
Oczywiście nie wszystkich ale jednak szatę będzie miał zbrukaną krwią ludzi – którzy stanęli przeciwko Niemu…

Odpowiedz
Szymon Pułkownik
9 września 2015 19:28

Opisałem tylko na chłodno wrażenia z obrazka, bo jest na początku. Martwy orzeł nie wygląda dobrze. Wiem, że przez skreślenie fragmentu, a wpisanie nowego, chciałeś wskazać,
że to obłuda, bo oba dotyczą Jezusa. Ludzie tak mają, że często pierwsze wrażenie jest najważniejsze. To jest bardzo niebezpieczne, bo może prowadzić do niesprawiedliwego osądzenia.

„Myślę, że powinieneś zmienić w takim razie blog bo „takiej jakiej miłości” szukasz tu
z pewnością nie znajdziesz.”

Po co od razu pisać o zmianie bloga? Nie szukam fałszywej „miłości”. Reagujecie bardzo nerwowo.

Odpowiedz
Rafał Kudrański
9 września 2015 19:47

Szymonie nie reaguje(my) nerwowo – jakby tak było to raczej nie mógłbym tak DOKŁADNEGO i MERYTORYCZNEGO artykułu napisać – który mnie kosztował wiele pracy i wysiłku.
Martwy orzeł nie może wyglądać dobrze – a czy Chrystus-BÓG, OGOŁOCONY ze Swojej Boskości wygląda dobrze…?
Ludzie którzy osądzaja po okładce to już dawno nie wchodzą na blog – a jak wejdą to i tak widocznie nie dla nich on jest (jeszcze nie są gotowi).
Ja nie stworzyłem bloga by się przypodobać jak największej liczbie – mi zależy na PRAWDZIE – a skoro Chrystus mówi, że świat Jej nie przyjął to nie spodziewam się, że przyjmie to co i ja – już MY – świadczymy tutaj.
Kto ma tu przyjść i „uzyskać coś” to przyjdzie a kto nie ma uzyskać to choć przyjdzie to i tak wyjdzie.
To są moje myśli ale zrobisz co chcesz – Twoja decyzja. Ale wiedz, że styl bloga się nie zmieni bo PRAWDA, którą jest Słowo Boże Swoim mieczem obosiecznym RADYKALNIE i OSTRO „tnie” kłamstwa i obłudę.
Już nie będę pisał na tego typu komentarze lecz skupmy się NA MERITUM – artykułu.
Życzę miłej nocy.

Odpowiedz

Szymonie martwy orzeł symbolizuje upadek tego forum a przekreślony tekst Jana oznacza że od Prawdy odeszli daleko

Odpowiedz
Szymon Pułkownik
9 września 2015 21:09

Krzysztofie, wiem. Spodziewam się jak będzie wyglądać ich reakcja w związku z tym.

Odpowiedz

Świetna robota Rafale.

„Dziwie, sie że tak prędko dajecie się odwieść od tego, który was powołał w łasce Chrystusowej do innej ewangelii, chociaz innej nie ma, są tylko pewni ludzie, ktorzy was niepokoją i chcą przekręcić ewangelię Chrystusową. Ale choc bysmy nawet my, albo anioł z nieba zwiastowal wam inną ewangelię, niech bedzie przeklety!” Ga 1:6-8

Sąd zostawmy jednak naszemu Zbawicielowi, zebysmy i my czasem nie byli osadzeni za osadzanie naszego bliźniego.
Wzgledem naszego Zbawiciela nie ma niczego do podważenia:

„Jeżeli ja sam otaczam siebie chwała, chwala moja jest niczym. Ale jest Ojciec moj, ktory Mnie chwałą otacza, o ktorym wy mówicie -jest naszym Bogiem- ale wy go nie znacie. Ja Go jednak znam, byłbym podobnie jak wy- kłamcą. Ale Ha Go zban i słowa Jego zachowuję. Abraham, ojciec wasz, rozradowal się z tego, że ujrzał mój dzien- ujrzał i ucieszyl sie. Na to rzekli do niego Zydzi- piedziesieciu lat nie masz, a Abrahama widziałeś? Rzekł do nich Jezus- zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: zanim Abraham stał sie, Ja Jestem” J 3, 54-58

A także Chrystus, Pan jest niepodzielny:

” A przeto upominam was bracia, w Imię Pana naszego Jezusa Chrystusa, abyscie byli zgodni i by nie było wśród was rozlamow; byscie byli jednego ducha i jednej myśli (…) Myślę o tym, co kazdy z was mowi <>. Czyż Chrystus jest podzielony? Czyż Paweł został za was ukrzyżowany? Czyż w imię Pawła zostaliście ochrzczeni? ” 1 Kor 1,10-13

Pozdrawiam serdecznie 😊

Chwała Jezusowi Chrystusowi na wieki wiekow.

Odpowiedz
Rafał Kudrański
9 września 2015 17:18

basia pomimo, że odrzucam Pawła to w kwestii Chrystusa Boga i Zbawienia z Łaski, mówi prawdę.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Czy Jezus Chrystus to Stwórca nieba i ziemi?Do kogo się często modlił,czy do samego siebie?W końcu jeśli Bóg złożył za nas ofiarę,to kto go wskrzesił?Nie chcę i nie jest moją intencją podważanie boskości naszego Zbawiciela,ale nie rozumiem Twojego toku myślenia w tej kwestii.

Odpowiedz
Rafał Kudrański
9 września 2015 19:57

ERES oczywiście, że to również Stwórca nieba i ziemi.
To nie jest mój tok myślenia ale świadectwo Słowa Bożego i jeśli tego nie rozumiesz po artykule i innych na tym blogu to wybacz ale nie potrafię Ci to wytłumaczyć.
Ale jeśli chodzi o „tok myślenia” to MILIARDY LUDZI od 2000 lat mają taki sam jak ja.

Odpowiedz

Faktycznie…Miliard różnych objawień i twierdzeń…Chyba zacznę czytać tylko Słowo Boże,a nie szukać prawdy w necie.

Odpowiedz
Rafał Kudrański
9 września 2015 20:32

ERES w takim razie weź się za Słowo Boże i daruj sobie takie cyniczne komentarze, jakbyś nie wiedział co miałem na myśli…
ŻEGNAM.

Odpowiedz

Czy Jezus Chrystus to Stwórca nieba i ziemi?
Tylko jeden stworzył nieba i ziemie Jezus jako człowiek nie miał takiej mocy.

Do kogo się często modlił,czy do samego siebie?
Modlił się do Ojca, wiódł przykładne życie

W końcu jeśli Bóg złożył za nas ofiarę,to kto go wskrzesił?
Tu mam wątpliwości, wielu rzeczy nie rozumiemy ale może nie musiał być wskrzeszony.

Odpowiedz
Rafał Kudrański
10 września 2015 16:10

Tiiger nie tylko Ty zapewne masz wątpliwości bo to naprawdę TRUDNO „wytłumaczyć” naszym ludzkim umysłem. Ale może pomoże Ci moja odpowiedź do Obserwatora z godziny 14:57. Tam pisze jak ja próbuję zrozumieć „NATURĘ” Boga.

Odpowiedz

Wątpliwości niestety są, pewnie miną jak objawi mi się. A pamiętajmy że gnostycy uważali Jezusa za Boga i człowieka.
Tak więc Rafale proszę o modlitwę za mnie.

Odpowiedz
Rafał Kudrański
10 września 2015 17:55

Tiiger oczywiście :) natomiast jak się będziesz trzymał Chrystusa i Jego nauki to nie zbłądzisz – TAK JAK KAŻDY, kto to będzie wypełniał. 3maj się.

Odpowiedz

@Tiiger-Czy z mojego pytania wynika że ja się odnoszę do cielesności Chrystusa w kontekście stwarzania nieba i ziemi?-Przecież to jest absurd i dobrze o tym wiesz,więc czemu takie coś piszesz…Żeby pokazać innym jaki to jesteś mądry,czy co…Marnie ci to wyszło.Skoro Jezus zwracał się w modlitwie do Ojca,to znaczy że to są dwa odrębne byty-Czyli Bóg Ojciec oraz Jego Syn,a nasz Zbawiciel,który faktycznie wiódł przykładne życie.

Odpowiedz
Rafał Kudrański
10 września 2015 20:19

ERES ja kompletnie nie odebrałem jego komentarza aby w jakiś sposób chciał Cię „ośmieszyć” albo w jakimś złym świetle. Do końca nie jesteśmy pojąć NATURY Boga i nie ma się co dziwić bo o tym świadczy Słowo Boże. Także proszę byście na spokojnie prowadzili rozmowę – choć wiadomo, że napięta sytuacja jest już wystarczająco. Pozdrawiam

Odpowiedz

Myślę Rafale że to właśnie było intencją Tiigera-Ośmieszenie mojej osoby.Tylko takimi tekstami on sam się ośmiesza.

Odpowiedz
Rafał Kudrański
10 września 2015 20:30

ERES to w takim razie mu się nie udało jeśli tak to odbierasz. Ale proszę abyście nie prowadzili „niesnasek” pomiędzy sobą ponieważ to będzie burzyć MERITUM artykułu. 3maj się

Odpowiedz

Ok.Pozdrawiam

Odpowiedz
Rafał Kudrański
9 września 2015 19:54

W związku z zaistniałą sytuacją, która tak bardzo UDERZA w Prawdę naszego Zbawiciela – Chrystusa Boga podjęliśmy (ja, Basia,Andrzej, Roman i Krzysztof) jednomyślnie decyzje, iż nie będziemy polecać stron Henryka i Cyryla.
Jeśli przyznają się do błędu, który popełnili przeciwko Zbawicielowi świata i powrócą do fundamentu jakim jest Bóg Chrystus – ponownie ich witryny wrócą na nasz blog.
Mamy głęboką nadzieję, że przemyślą to jak bardzo zbłądzili i wrócą do PRAWDY zawartej w Słowie Bożym.

Odpowiedz

Mocny artykuł i prawdziwy.
Być może rodzi się tam jakaś religia…

Odpowiedz

Podoba mi się Twój artykuł i cieszy mnie fakt, że nadszedł czas w którym ktoś wreszcie zmierzył się z panem Henrykiem. Chociaż przeczytałam wiele jego artykułów (niektóre wartościowe – nie zaprzeczę, niektóre niestety niezbyt…przynajmniej dla mnie), to nigdy nie zapragnęłam zabrać tam głosu, ani „być” we wspólnocie. Nie rozumiałam i nadal nie rozumiem ogromnego zaufania czytelników w kwestiach jedynego właściwego rozumienia tekstów biblijnych. Dotyczy to także innych, ale nie umniejszając forum i blog są znane i chętnie czytane. Może odrobinę przesadzę, ale zastosowałabym tutaj werset z Malachiasza 2:9 na podsumowanie poruszanego przez Ciebie tematu
„Dlatego ja sprawię, że będziecie wzgardzeni i poniżeni u całego ludu, gdyż nie trzymacie się moich dróg i jesteście stronniczy przy stosowaniu zakonu”.
Zaśmiałam się przy Twoim wersecie, któremu mało miejsca poświęciłeś, a szkoda
„Każdy, kto wybiega zbytnio naprzód,
a nie trwa w nauce [Chrystusa],
ten nie ma Boga” 2 Jana
Ubolewam, ze ludzie czytają a nie widzą :( Może dlatego, że są 3 kroki z tyłu…
Temat główny dobrze opracowany, qurczę – no nie mam się czego doczepić :)
Przeprowadziłeś rozprawę sądową, no cóż… W świetle powyższych wypowiedzi…guilty…
Ale pamiętajmy: nie sądzmy, abyśmy nie byli sądzeni oraz sąd zostawmy Sędziemu… :)

Odpowiedz
Rafał Kudrański
9 września 2015 21:05

Angelika jeszcze miałem kilka, które chciałbym umieścić lecz ten jest bardzo ważny – fakt, że nie poświęciłem mu tyle miejsca jak innym ale naprawdę dużo mnie kosztował ten artykuł i doszedłem do wniosku, że wystarczy bo mógłbym jeszcze z kilka dni nad nim posiedzieć…
Smutne jest to, że w ogóle go musiałem napisać ale ZAWSZE stanę w obronie PRAWDY a tym bardziej jak tak DRASTYCZNIE zostaje zmieniona i to przez „takie osobistości”.
Życzę spokojnej nocy.

Odpowiedz

Aby było jasne dla czytelników, lecz chyba to jednak jest wiadome, ja również wniosłam sprzeciw do werdyktu HK. Wszyscy ławnicy, w tym ja i sędzia jesteśmy jednego zdania, iż oskarżyciele popełnili największy błąd w swoim życiu.
My wszyscy stwierdzamy, iż CHRYSTUS JEST BOGIEM, a wyrok jest prawomocny i nie podlega odwołaniu !!!

Odpowiedz
Andrzej Kojder
9 września 2015 21:52

Tak jest, nawet nie użyto wszystkich dowodów wskazujących na to, iż Chrystus jest Bogiem.
Dla postronnych – dostępne są one w piśmie, w Słowie Bożym.

Odpowiedz

” Więc odkupieni przez Boga powrócą i przybędą z radosnym śpiewaniem, szczęście wieczne będzie nad ich głowami, osiągną radość i szczęście, ustąpi smutek i wzdychanie” Izajasza 51,11
” I otrze z ich oczu wszelką łzę, a śmierci już odtąd nie będzie. Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu już nie będzie.” Obj.21,4
” Bo MAŁŻONKIEM ci jest Twój STWORZYCIEL, któremu na imię – BÓG ZASTĘPÓW, Odkupicielem twoim – Święty Izraela, nazywają Go BOGIEM wszystkiej ziemi.” Izajasza 54,5
” Chodź ukażę ci OBLUBIENICĘ, MAŁŻONKĘ BARANKA. I uniósł mnie w zachwyceniu na górę wielką i wyniosłą i ukazał mi Miasto Święte Jeruzalem zstępujące z nieba od Boga, mające chwałę Boga. ” Obj.21,9
” I Miasto Święte – Jeruzalem Nowe ujrzałem zstępujące z nieba od Boga przystrojone jak OBLUBIENICA, dla MĘŻA swojego zdobna … Oto przybytek BOGA Z LUDŹMI i zamieszka wraz z nimi i będą oni Jego ludem, a On będzie BOGIEM Z NIMI” Obj. 21,2

Kochani czy wiecie, że wszyscy wierni Barankowi zostali przez Niego nazwani żoną, a On jest naszym mężem? Czy zdajecie sobie sprawę jaki to zaszczyt, być żoną Baranka, Chrystusa, Boga? Czy pamiętacie jak zapraszał nas na ucztę?
NAJWSPANIALSZY BÓG !!! :) :) :) :) :):):)

Odpowiedz
Rafał Kudrański
9 września 2015 22:19

czy jest „coś” piękniejszego??? NIE! :) Jakbym już chciał tej chwili gdy nasz Bóg przyjdzie ponownie!!! :]

Odpowiedz

W chwili jego przyjścia świat materialny zostanie doszczętnie zniszczony

Odpowiedz
Rafał Kudrański
10 września 2015 10:17

Drodzy Czytelnicy Henryk czytał ten artykuł i ODPISAŁ.
Powiem szczerze, nie będę kompletnie się ustosunkował do tego w co ten człowiek dalej brnie bo po prostu już NIE MAM NIC do dodania – ręce opadają.

To ta odpowiedź: http://zbawienie.forumotion.com/t98p30-czy-prawdziwy-nasladowca-chrystusa-moze-zabic-blizniego

Drodzy Czytelnicy NALEŻY zwrócić uwagę na BARDZO ISTOTNY i WYRAFINOWANY zabieg jakim posłużył się Henryk. Oczywiście nie pierwszy raz…
Chodzi mianowicie, że odpowiedź napisał do tematu forum, który NIE JEST poruszaną sprawą!
Dlaczego tak zrobił CELOWO?
Ponieważ osoby, które będą czytały Jego i innych HEREZJE w TEMACIE o tym, że Chrystus NIE jest Bogiem – nie będą mogły zobaczyć MOJEGO artykułu!
Jakże to jest WYRACHOWANY zabieg, który NIE trzyma się logiki i UCZCIWOŚCI.
Drodzy to nie jest już od DAWNA śmieszne a to co wyczynia ten człowiek jest CELOWE i jakże WYRACHOWANE w swoich „ruchach”.

Tym samym nie widzę innej możliwości jak tylko ta że Henryk jest AGENTEM.
Tak człowiek PRAWY i UCZCIWY nigdy by się nie zachowywał – tym bardziej jeszcze który ma czelność nazywać się NAŚLADOWCĄ Chrystusa!

A Jego „logiczne wywody” oceńcie już sami.

Odpowiedz
Andrzej Kojder
10 września 2015 12:08

Myślę że Henryk pogubił się w swych kłamstwach.
Zaczyna mówić, że Chrystus nie jest potrzebny do zbawienia. W to uwierzy i przytaknie tylko ktoś, kto Pisma nie czytał lub agent. Kto dał przykazania na górze Synaj? Jasno wynika już że nie sam Bóg.
Co do tego, że Henryk jest Agentem? Możliwe. Jeśli tak jest to nie on jedyny. Widać powolny odwrót na forum od Henrykowej twórczości ludowej. Myślę że wtedy wyjdzie. Kto w ogóle z nich przeczytał Biblię

Odpowiedz

wordwatcher wiele wie i ma dużo racji, ale niestety niekiedy myli się. Szanse 1 do miliona że jest agentem.
A myli się w wielu sprawach np
cytuje I podróż i łuskanie ziaren było łamaniem sabatu 25th Sierpień 2015, 12:43
łuskanie nie było złamaniem bo kapłani bez łamania sabatu mogli w sabat łuskać

nie wiem o co chodzi z przekrętem masoretów ale na stronie biblii mesjańskiej:

Albowiem dziecię narodziło się nam, syn jest nam dany i spocznie władza na jego ramieniu, imię jego: Posłaniec Wielkiej Rady, Wspaniały Doradca, Bóg Potężny, Mocarz, Władca, Ojciec Przyszłego Wieku. Sprowadzę bowiem na książąt pokój i zdrowie dla niego

Odpowiedz
Rafał Kudrański
10 września 2015 16:46

Tiiger pokazałeś kolejny DOWÓD, że Henryk KŁAMIE i to PERFIDNIE!

Świetnie ukazałeś, że RZECZYWIŚCIE Henryk W SWOIM „najlepszym i najdokładniejszym” przekładzie Biblii Mesjańskiej umieścił to w formie, którą w pierwszym komentarzu JUŻ inaczej tłumaczy…! Napisał to w komentarzu w temacie „Zwalczanie Biblii” gdzie wyszła sprawa iż Jezus NIE jest Bogiem, było to 1 września- to link do źródła: http://zbawienie.forumotion.com/t18p120-zwalczanie-biblii-blogi-promujace-falszywe-doktryny-i-klamstwa

PODSUMOWUJMY: tłumaczy ze SEPTUAGINTY ten werset ale już INACZEJ w stosunku do tego co napisał w SWOJEJ najdokładniejszej i NAJLEPSZEJ Biblii Mesjańskiej. Ważne, że pisał też że masoreci zmasakrowali ten tekst a u B. Mesjańskiej sam PRZETŁUMACZYŁ jak MASORECI… rozumiecie…?

Ok. Ale… to dopiero początek…
Spójrzmy co napisał DZISIAJ w komentarzu, którym się odniósł do mojego artykułu – ale napisał go już w innym temacie „Czy prawdziwy naśladowca…”:

„Werset z Izajasza jest przekrętem masoreckim, w którym Pomazaniec jest nazwany Bogiem Mocnym.

W Septuagincie tego nie ma.”

link to źródła: http://zbawienie.forumotion.com/t98p30-czy-prawdziwy-nasladowca-chrystusa-moze-zabic-blizniego

WOW!!!!! Cóż za KŁAMCA i OSZUST, który gubi się w swoich PERFIDNYCH „ruchach”!

Odpowiedz

Skąd ta zawiść w Tobie Rafał?!

Jaki Ty dajesz owoc prezentując taką postawę?

Wiele tutaj pisani, a i tak cały artykuł jest tylko oczernianiem osób z naszego forum i ‚udowadnianiem’, że tylko Ty masz rację i to Ciebie należy słuchać. Masz typowy kompleks mniejszości, który próbujesz nadrobić w sieci narzucając innym SWOJE racje. Jeśli ktoś z Tobą polemizuje i myśli inaczej, kończy się to artykułem pełnym oszczrstw jak ten powyżej..nie Ty pierwszy to robisz.

Teraz parę pytań:
1. Gdy Chrystus nauczał na Górze Oliwnej i podał modlitwę „Ojcze Nasz”, do kogo ona była kierowana?? Do Ojca czy do Syna, który to w chwili gdy nauczał tego całe tłumy, był na ziemi???

2. Kiedy mówił, że „wszystko o co poprosicie Ojca w moim imieniu, otrzymacie”, od kogo otrzymają?? Od Ojca czy od Syna???

3. Chrystus mówił, „że nie przyszedł sądzić świat, lecz by świat był przez Niego zbawiony”. Do kogo zatem należy Sąd???

Odpowiadając na te proste pytania, które mógłbym jeszcze długo stawiać, jasno widać, że Ojciec jest Bogiem i Stwórcą, a Syn wykonawcą Jego Woli. Hierarchia jest oczywista i Ojciec jest większy niż Syn!
Zaprzeczysz???

Napisałem, że Chrystus nie jest bogiem, ponieważ jest nim Ojciec dlatego powiedział wyraźnie: „Jam jest Pan, Bóg twój; nie będziesz miał innych bogów obok mnie”. Jezus otrzymał od Boga Ojca boskie moce, a nie status Boga Jedynego.

Masz problem ze zrozumieniem Rafał, a twoja wroga reakcja w stosunku
, do nas i ten niesmaczny obrazek, który wstawiłeś pokazuje jak bardzo duża jest twa nienawiść..tylko skąd ona się tak nagle wzięła???

Czyżby ta świetlista postać udająca naszego Zbawiciela, z którą to niby dyskutowałeś, aż tak Cię „oświeciła”???

Odpowiedz
Rafał Kudrański
10 września 2015 14:57

Obserwator od początku piszecie o mojej nienawiści, o mojej wrogości, zarozumialstwie, kompleksu mniejszości i że oczerniam Was – i wiesz co?
Guzik mnie to obchodzi jak mnie nazywacie i jak będziecie moją postawę „puentować” bo jesteście KŁAMCAMI.
Weź to pod uwagę co napisałem bo interesuje mnie PRAWDA a Czytelnicy sami rozsądzą kto Ją broni i Jej pragnie.

” Wiele tutaj pisani, a i tak cały artykuł jest tylko oczernianiem osób z naszego forum i ‚udowadnianiem’, że tylko Ty masz rację i to Ciebie należy słuchać.” – jesteś KŁAMCĄ i ŚLEPCEM jeśli ten CAŁY artykuł odbierasz, że jest TYLKO oczernianiem „elity” i udowadnianiem MOJEJ racji.
To nie jest MOJA racja tylko „RACJA” Słowa Bożego i Czytelnicy sami niech ocenią kto tu ma „rację”.
Odpowiem na Twoje pytania jak ja STARAM SIĘ zrozumieć iż Bóg Ojciec i Syn Boży Są JEDNO czyli ten JEDEN Bóg, który stworzył WSZYSTKO i Zbawił ludzkość
Moją odpowiedź dotyczy tych 3 pytań i jeśli nie zrozumiesz to nie mam zamiaru tłumaczyć Tobie bo ten artykuł w wystarczający sposób STARA SIĘ „zrozumieć” NATURĘ JEDNOŚCI Ojca i Syna.

Chrystus jest ODBICIEM W LUDZKIEJ postaci Boga Ducha. Z racji, że Bóg „uniżył się” do „formy ludzkiej” znaczy, że również „Te” Jego Wcielenie LUDZKIE nie posiadało WSZYSTKICH atrybutów Wszechmocy Boga Ducha – Ojca. Jest to piękne gdyż co to byłby za Bóg, który świadczy o swojej Zbawczej męce iż weźmie na siebie nasze smutki, cierpienia, ból, płacz i umrze za nas by nas Odkupić – gdyby podczas tej NAJWAŻNIEJSZEJ Jego misji nie odczuwał tak jak to zapowiadał – tego co my ludzie, pragnienia, głodu, bólu..??? Są tacy co twierdzą iż Chrystus jako Bóg nie czuł bólu gdy był biczowany i również kiedy był krzyżowany – oczywiście TO KŁAMSTWO co nam potwierdza Słowo Boże. Ale jeśli mieliby rację to czyż ten NASZ JEDYNY Bóg byłby taki „wspaniały”?? Byłby SZTUCZNY i „PLASTIKOWY” a tym samym OKŁAMAŁBY NAS!
Stąd modli się do Ojca, mówi, że JEST większy od Niego bo jest to JEGO „umniejszone” wcielenie specjalnie by pokazać jak BARDZO NAS KOCHA!
I myślę, że oto również Aniołowie ZBUNTOWALI SIĘ!
I to jest moja odpowiedź, która jest moją PRÓBĄ zrozumienia a nie żadnym FAKTEM bo UFAM i WIERZE Słowu Bożemu, które świadczy BEZSPRZECZNIE, że jest JEDEN Bóg który Objawia się W OJCU jak i SYNU.
I tyle mam w tym temacie do powiedzenia i nie będę ciągnął tematu aby Ci wytłumaczyć bo NIE JESTEŚMY W STANIE do końca zrozumieć tej zależności – a PISMO jest PRAWDĄ dla mnie i KONIEC KROPKA.
Żegnam.

Odpowiedz
Andrzej Kojder
10 września 2015 15:00

Panie Obserwator, Jeśli zgadza się pan w 100% z panem Henrykiem, to niech Bóg ma pana w opiece.
Panie Obserwator, czy zauważył pan, że Henryk powoli wprowadza dogmat o tym, że Chrystus nie jest potrzebny do zbawienia?
Jeśli zgadza się Pan z tym, to niech się nie obrazi pan, ale albo jest pan pożytecznym i****ą , albo ignorantem, ewentualnie kimś bardziej szkodliwym.
Niech Bóg ma pana w opiece, niech Chrystus się zlituje nad panem, a ja wreszcie zrozumiałem dlaczego moje modlitwy nie osiągnęły rezultatu.
Wybaczy pan, ale zupełnie nie mam o czym z panem w tym wypadku rozmawiać. Gdyż ja wierzę, że prosta droga do zbawienia wiedzie przez Pana i Mistrza mojego Jezusa Chrystusa, który jest Panem Panów i Królem Królów. Jeśli będzie się pan chciał ze swej drogi nawrócić to zapraszam, w przeciwnym wypadku nie mam o czym z panem rozmawiać. Będę kontynuował moją modlitwę, bo tylko Chrystus może otworzyć panu oczy.

Odpowiedz

Bo to nie takie proste. Jezus jak był człowiekiem to był człowiekiem miał ciało człowieka, cierpiał jak człowiek nie wszystko wiedział, ale do kogo należała jego świadomość to wszyscy wiemy.
nie mogła należeć ani do człowieka ani do anioła.

Odpowiedz

Drodzy Bracia i Siostry.

Nie chcę się z Wami kłócić i spierać o kwestię zrozumienia, gdyż wygląda na to, że w tym tkwi największy problem.

Konflikt na tle „kto ma rację?”…czyż nie tak właśnie jest?

Rafał ja nic do Ciebie nie mam. Imponuje mi Twoja miłość do Isusa Chrystusa, naszego Króla, Nauczyciela i Zbawiciela i dopóki będziesz pisał Prawdę na temat Jego nauk, do puty nie będę nawet źle o Tobie myślał.

Rożnica polega na zrozumieniu tego, że jest Ojciec i jest Syn. Ty rozumujesz to inaczej i my rozumujemy to inaczej, ale wszyscy wierzymy w nadejście Chrystusa i ustanowienie Królestwa Bożego..czyż nie??

Po co ten cały konflikt i osądzanie się nawzajem i wywzywanie od kłamców? Dlaczego unosisz się w stosunku do mnie??

Czy nasz Pan Chrystus by tego chciał? Czy On postąpiłby tak jak robisz to Ty? Zastanów się nad tym Rafał.

Nie umniejszam osoby Isusa, ponieważ jest On moim życiowym autorytetem, ale rozgraniczam osobę Ojca i Syna.

Chrystus jest moim Królem i Zbawicielem, ale moim Bogiem jest Święty Izraelski, Stwórca Nieba i Ziemi, Jestem, który Jestem.

Ja tak to czuję i Henryk zapewne myśli podobnie.

Czy na prawdę, my bracia w Chrystusie, powinniśmy się spierać o zrozumienie?? Kim jesteśmy żeby uzurpować sobie prawo do racji?

Nie tędy droga :(

Padło twierdzenie, że Henryk zaczyna powoli przepychać dogmat o tym, że Chrystus nie jest potrzebny do zbawienia.

Proszę mi wskazać gdzie padła choćby najmniejsza sugestia, że prezentowane jest takie myślenie!

Isus Chrystus jest jedyną drogą do zbawienia i nikt u nas na.forum tegi nie będzie podważał z Henrykiem włącznie..ręczę za to życiem!

Skończmy tą bezsensowną waśń i złączmy siły w czuwaniu i oczekiwaniu naszego Zbawcy Isusa Chrystusa!!

Jego obecność jest bliska!

Odpowiedz
Rafał Kudrański
10 września 2015 17:02

Obserwator to NIE jest konflikt w „kwestii zrozumienia” lecz FUNDAMENTU naszej Wiary, który Wy NEGUJECIE!
Nie jesteśmy JUŻ Braćmi w Chrystusie. Zrozum to.
Stoimy po dwóch PRZECIWNYCH stronach.
Wy odeszliście od Chrystusa a kto nie jest z Nim ten jest… PRZECIWKO (To On sam mówi…)

Ten Twój „manifest” tak bardzo mi przypomina ekumenizm miłości i nawet Borgolio by się jego nie powstydził.
Wybacz ale NIE jestem z Tobą, Henrykiem i WSZYSTKIMI, którzy negują, że Bóg-Chrystus przyszedł w ciele.
Może dla Ciebie to jest BEZSENSOWNA waśń ale dla NAS – NIE!
Rozpraszacie i to bardzo, i wszystko co teraz piszecie tak naprawdę PRZECIWKO Wam się obraca.
Mam nadzieję, że przejrzysz jak bardzo się „kończycie”…

Ps. nie dopuszczam Twojego drugiego komentarza w którym wklejasz to co napisałeś na forum bo WSZYSCY którzy tu wchodzą to i wchodzą na forum i zapewne śledzą cały ten Wasz „POGRZEB” a nie będę tutaj ZAŚMIECAŁ bloga tymi HEREZJAMI.

Wróć do Chrystusa i wtedy będziemy ZNOWU Braćmi w Wierze!

Odpowiedz
Andrzej Kojder
10 września 2015 17:04

Ależ oczywiście pan H.K. wypowiedział się dziś, że cytuję „Biblia nigdzie nie mówi wprost i otwarcie – Chrystus jest Bogiem i MUSICIE się modlić do Niego aby mieć zbawienie.”
Nie trzeba się modlić do Niego aby mieć zbawienie? Nie jest drogą, drzwiami owczarni?

Panie Obserwator, w takim razie będzie musiał pan położyć tą głowę,czy też życie, ja tego nie zrobię, ale pan HK jest za zabijaniem.
Musi tylko pomyśleć, czy ta egzekucja to mord, czy tylko zabicie w imię obrony zasad chrześcijańskich wymyślonych przez niego(czy też może przez pana) i problem z głowy, przepraszam raczej z tułowia.
Ja mimo wszystko nadal gorąco będę się modlić za pana.

Odpowiedz

Bardzo dobry artykul ,dobrze zebysmy podziekowali Bogu za niego.
Ja uwazam ze nie trzeba nic wiecej pisac bo bedzie to strata czasu ,to bedzie mowienie do slupa a slup stoi jak d…
Jak ktos ma zrozumiec to zrozumie bo mu to Bóg da patrzac na jego stan serca.
Pisalem ja tez z takim chlopakiem i dziewczyna ktorych nawet nie znalem ale Bóg nas skierował na tą strone:

http://drogazywota.fora.pl/

Tlumaczylismy i wiele bylo tego stron gdzie Henryk byl rozpracowany do szpiku kosci i jego zagrywy.
Szkoda ze tego nie czytales ,jednak administrator dal sie zwiesc i uznal nas pod wplywem Henryka za demony.
Teraz widze jaka to byla z jednej strony strata czasu ,gosciu podeptal nasz czas i wysilek ,chociaz kiedys zrozumie jak sie dal zmanipulowac..
A ten temat mozna zamknac juz w jednym slowie i utrzec gebe zwodzicielom :
Bóg sie przedstawil Mojzeszowi slowami :”JA JESTEM” przy krzaku.
I tak samo sie przedstawil i zydom i swoim uczniom: „JA JESTEM”
Jezus jest w jednosci ze swoim Ojcem.

Ja nie chce osadzac bo sam jestem czlowiekiem grzesznym i kruchym ,ale to co gosciu robi jest to zaplanowana akcja i naprawde jestem w szoku jak mi i innym otwarly sie oczy i stwierdzilismy ze Henryk to antychryst i niestety sie to potwierdzi jeszcze nie raz.
Czy on to robi swiadomie czy nie tego nie wiemy ,ale widac czarno na bialym co sie dzieje.

I TAK JAK MOWILEM WIELE RAZY TAK POWIEM I TERAZ :NIE WIADOMO KTO PO DRUGIEJ STRONIE SIEDZI!

juz same jego czarne oczy sa podejrzane ani iskierki swiatła ,a zwodzenie i dzialanie na podswiadomosc ma on opanowane do perfekcji

Odpowiedz

Ale numer…
H.K.

„Nie możemy stwierdzić na 100% że tekst ten jest bezbłędny.

Ostatnio stosuję zasadę – jeżeli coś nie jest powtórzone 5 razy, trzeba to zignorować.

Przykazania mamy powtórzone setki razy. Ważność Prawa także.

Jeżeli występuje jeden niezrozumiały wersety – na sądzie Bożym, powiem wprost – Panie, nie starałeś się, abyśmy cie właściwie zrozumieli.

Uważam się za całkowicie niewinnego.

Proszę Panie, o bezsporne udowodnienie mej winy, wsparte co najmniej 5 wersetami z Biblii, jaką znamy!

Powtórzę jeszcze raz – jeden werset o niczym nie świadczy.

Obietnice Boga odnośnie wyzwolenia Izraela mamy w ponad 30 fragmentach proroctw!

Czyli mamy 30 do 1. Zatem werset niepewny.

Na sądzie powiedziałbym: przykro mi Panie, ale nie wyjaśniłeś nam tego i wielu nie zrozumiało cię, ze mną włącznie.

Czy za brak zrozumienia – nie dałeś nam wystarczających instrukcji – chcesz mnie Panie karać? Masz precedens biblijny?

Owszem, mam grzechy na sumieniu i a te mnie Boże karaj według swego uznania, ale za brak zrozumienia… nie powinieneś, ponieważ jesteśmy głupcami – nie z naszej winy!
Abraham z Bogiem dyskutował i Bóg nie miał mu tego za złe!!!

Czyli… nie na jednym wersecie opiera się jakiś dogmat.

Masz 10 wersetów na poparcie swej tezy?

Jeżeli masz tylko jeden – sprawa jest co najmniej podejrzana!

by thewordwatcher
on Today at 17:13

Search in: Doktryny
Temat: Czy prawdziwy naśladowca Chrystusa może zabić bliźniego?
Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 4732

Prosba o wspoludzial w ratunku dla trojki dzieci”

Ale żydostwo normalnie jak u faryzeuszy .
Ja mam jedno zdanie Jezusa które mówi o wszystkim ,poniewaz nasz Bóg jednorodzony przyszedł żeby pokazać całą swoją miłość do nas i jak bardzo kocha swoje dzieci ze jest gotów uniżyć sie i umrzec w meczarniach w ciele zeby odwrócić wszystko ku dobremu.
Jego skromność i wierność jest dla nas światłem w ciemnościach naszej duszy.

To jest to zdanie gdzie H.K mowi ze mamy sie sluchac słow Boga i Jego Syna:

JA JESTEM

….

widzisz Henryku Kubiku… z Bogiem nie wygrasz juz nieraz zostalo ci to udowodnione – i ty chcesz dyskutowac z Bogiem ,Bój sie Boga!
Zwlaszcza ze wiesz co robisz ,przed Bogiem nikt z nas sie nie zasłoni niewiedzą ,zwłaszcza ze ty masz potężną wiedze ,az jest to bezwstydne ,kimkolwiek jestes.
To byl Abraham i on błagał Boga za grzesznikami , a ty sie chcesz jeszcze przed Bogiem mądrować!
Oby nam tak nigdy nie odbilo i obysmy sie tym nie zarazili!

A tu jest jeden przyklad jak sie koncza slepe uliczki psychiczne zaprojektowane przez H.K.

http://www.drogazywota.fora.pl/najwazniejsze-tematy,3/tajemniczy-wlasciciel-calego-zlota-na-swiecie,268.html#1024

Wysłany: Nie 18:45, 16 Sie 2015

Odpowiedz

Masz rację guguś
Z tą dyskusją z Bogiem i porównanie tej sytuacji do zdarzeń pomiędzy Bogiem a Abrahamem to przegięcie.
Czy pan Henryk próbuje porównać siebie do Abrahama ?
To był czas kiedy wybrani ludzie mieli bezpośrednią relację z naszym Stwórcą a do obecnej sytuacji to w ogóle nie powinno być porównywane.
Ja sobie nie wyobrażam bym mógł z Bogiem dyskutować, ponieważ On i tak zna nasze myśli więc dyskusja jest zbędna, a poza tym to upadłbym na twarz i prosił o przebaczenie za wszystko co On uznaje za grzech a nie za to co ludzie za grzech uznają i to do Niego należy decyzja jak wszystko się skończy.

Odpowiedz

Bardzo dobre masz przemyslenia ,bo wlasnie takie myslenie jest naturalne i tak kazdy powinien myslec.

Odpowiedz

Oj, biedny ten człowiek Henryk każda jego następna wypowiedź to jak głębsze zapadanie się w dół.
Panie Henryku przestań się pan pogrążać, bo aż żal tego czytać. Haha cóż to pan pisze, że Jana świadectwo nie jest prawdziwe? Apostołowie skłamali, aha czyli ewangelie do kosza? A nie masoreci wszystko sfałszowali a pan to dokładnie wie.
A i jeszcze Chrystus nie wyraził się jasno ! I że Chrystusa nie należy czcić?
Pan ma inne przykazania, a my inne.
To może przypomnę:
” Będziesz miłował Pana, Boga swego, całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem. To jest największe pierwsze przykazanie.
Drugie zaś podobne temu: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego.
Na tych dwóch przykazaniach opiera się Prawo i Prorocy.” Ew. Mat.
Zamiast czytać ST może jednak przerzuci się pan na nauczanie Chrystusa, Boga dawcy życia wiecznego. Bo cóż z tego, że pan prorokuje jak na ucztę Baranka się nie wybiera.
Mam nikłą nadzieję, że może pan Henryk nawróci się do naszego Zbawiciela i uwierzy tak jak uwierzył Tomasz.
Na pana miejscu przestałabym szydzić jak to pan mówi ze ” świetlistej postaci” o której opowiedział Rafał, czyżby pan tam był obok i jest wszechwiedzący?
A zapomniałam przecież pan POSIADŁ WIEDZĘ, do tego, żeby ludzi wprowadzać w błąd!

„Poznałem Biblię po to, aby po moich poszukiwaniach Prawdy od roku 1974 wyjaśnić Tobie, że kiedy mnie ludzie mówili podczas mojego głoszenia, że jeżeli są ludźmi porządnymi i sprawiedliwymi, to im moja pomoc nie jest potrzebna. Dzisiaj widzę wyraźnie, że oni mieli 100% rację.

Musiałem poznać dogłębnie Biblię po to, aby na podstawie owej wiedzy zdemaskować kłamstwa religii.

Biblia niestety jest skażona Pawłem i Łukaszem. Mamy także kilka ksiąg zupełnie niepotrzebnych. Ja posiadłem wiedzę po to, aby wielu pomóc w zrozumieniu rzeczywistego Królestwa Bożego na ziemi.”
Co za skromność panie Henryku. To co pan pisze robi szkodę wielu ludziom. Moja znajoma po przeczytaniu pana strony o tym jak zostać zbawionym doszła do wniosku, że nie musi uwierzyć w Chrystusa! To jest skutek czytania pana witryn, bo pan twierdzi, że nie trzeba wierzyć w Boga, a i tak zostaniesz zbawiony. Hah to samo słyszałam od Bergolio – jak wy idziecie razem w parze. Aż strach pomyśleć.
Odnośnie miłości czy pan i spółka myślą, że my przyklaszczemy tym kłamstwom w imię miłości? Mamy zdradzić Chrystusa? Nie takiej miłości i wierności uczył nas nasz Nauczyciel. A względem was owszem to jest miłość bo słowa z Pisma, które mówią jasno i wyraźnie może otworzą wam oczy i uratujecie się od gniewu Boga.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Ale jaja!teraz to dojrzalem!

„Jeżeli występuje jeden niezrozumiały wersety – na sądzie Bożym, powiem wprost – Panie, nie starałeś się, abyśmy cie właściwie zrozumieli.

Uważam się za całkowicie niewinnego.

Proszę Panie, o bezsporne udowodnienie mej winy, wsparte co najmniej 5 wersetami z Biblii, jaką znamy!”

Masakra…

Odpowiedz

Przepraszam ze jeszcze pisze ,ale sobie cos pomyslalem waznego.
H.K robi z Boga normalnie chyba faryzeusza z ktorym bedziemy sie zmagac na wersety!
Mowi ze Bog nas osadzi z uczynkow ,a zaraz opisuje taka postawe ze jednak ze zrozumienia.
Bóg wszystko doskonale wie i nie wiem dokladnie jak ten sad bedzie wygladal ,ale napewno nie tak jak H.K sieje zamet.
Sam napisal ze Bóg zna nasz poziom swiadomosci nieraz.
A teraz sie chyba na wyrost tlumaczy jak sie bedzie tlumaczyl zawile przed Bogiem!
Bo wie ze przegina pale.
Nawet sie ludzie nie sluchajcie bo czegos takiego nigdy nie bylo i nie bedzie…

SZKODA GADAĆ

Odpowiedz

Jeszcze tylko nam przypomne jako potwierdzenie co sie dzieje ,ze cale New Age sie skupia ze Jezus byl TYLKO CZLOWIEKIEM ,albo jakims kosmitą zapłodnionym przez kosmitów.
Ostatnio papież: że Jezus nie jest żadnym duchem że był tylko człowiekiem…
Islamisci :

Sura 5, 73-75
A nie ma przecież żadnego boga,
jak tylko jeden Bóg!…
Mesjasz, syn Marii, jest tylko posłańcem,
tak jak już przed nim byli posłańcy;

No i teraz H.K zaczyna.
Szatan dziala i atakuje w kazdym miejscu a zwlaszcza jest atak na Jezusa i na Jego święta osobe.

Odpowiedz

guguś, miło Cię poznać, masz bardzo trafne spostrzeżenia.
Pozdrawiam :)

Odpowiedz

ja tez pozdrawiam :)
Akurat temat H.K znam dobrze i jego chwyty i dobrze zeby ludzie sie utwierdzili w tym ,bo on ma wplyw niebezpieczny.
Robi ludziom zawirowanie w glowie , a sam jest w ludzi podswiadomosci jako wyrocznia.
Gdzie przeciez prawda jest prosta .
Filmy to ja tez moge dawac i pisac z drugiego konca swiata a nie wiadomo kim jestem i jakie mam plany.
Dlatego ufac mozna jedynie Bogu i my wszyscy musimy tylko i wylacznie przechodzic do czynu z jedna rzeczą bo tak naprawde tylko to sie liczy w naszym zyciu:

cały czas rozmawiać z Bogiem i pytać sie Boga o wszystko i zeby kierował naszymi myslami ,bo my sami od siebie nic nie mozemy.
Poza tym czlowiek ma sklonnosc ze sie zapomina co Bog dobrego zrobil ,a przeciez cały czas musimy byc wdzieczni ,bo chociaz ludzie wierzacy maja wieksze proby to w tym wszystkim Bog nas podtrzymuje.

Ja nie naleze do kosciola ale tu sa bardzo dobre tlumaczenia:

******* LINKI ZABLOKOWANE *******

wazny film dobrze zrobiony

https://www.youtube.com/watch?v=Xn7e35WpMjY

************
guguś wybacz ale nie chce promować wypowiedzi księży i ojców kościoła KK, które może i mają dużo prawdy ale mają i dużo złego. Tutaj patrzymy na takie „rzeczy” bardzo restrykcyjnie. Mam nadzieję, że zrozumiesz :)

Odpowiedz

Zauważyłem, że ludzie którzy starają się oczernić Rafała zaczęli się odwoływać do spotkania Rafała z Panem twierdząc że owa „świetlista istota” jak opisują nauczyła Rafała „herezji”
Tu nie tylko Rafał jest atakowany ale zaczyna się atak na naszego Zbawiciela i może niedługo dojść do sytuacji, że zacznie się to spotkanie podważać a tak tylko robią ludzie blisko związani z KRK.
Ja w momencie odkrycia prawdy i początkach czytania Biblii czułem się tak jakbym unosił się kilka centymetrów nad ziemią a teraz zasmuca mnie cała ta sytuacja gdzie zaczyna się toczyć walka na wersety i próby zasiania wątpliwości, czy nawet zaprzeczaniu boskości Jezusa.
Czyż kobieta myśląc o tym żeby dotknąć płaszcza Jezusa a będzie uzdrowiona myliła się co do Jego mocy?
Absolutnie nie.

Odpowiedz

A czy osoba, która jest podana pod Sąd nie ma prawa się bronić??

Czu rozumiecie kochani na czym polega sąd?

Jest to Sąd, nie osąd i każdy postawiony przed nim ma prawo wytłumaczyć się ze swojego postępowania, zwłaszcza w tym zakłamanym świecie.

Czy tak trudno to zrozumieć?

Hmm..zaiste problem jest w rozumowaniu słów Boga Ojca i Jego Syna Chrystusa.

W imieniu Isusa Chrystusa, niech i Wam Bòg Ijciec błogosławi!

Odpowiedz
Rafał Kudrański
10 września 2015 17:36

Obserwator problem jest w naszym „złym rozumowaniu” ale nie ma się co dziwić skoro jesteśmy te 3 kroki w tyle…
Ale wiesz co najlepsze – WCALE bynajmniej ja nie chce Henryka doganiać!

Ja zostaję Z Chrystusem w tyle :)

Pozdrawiam

Odpowiedz

Ha! Przypomniało mi się pewne powiedzonko, które krąży wśród przewodników turystycznych; zamiast „nie dotykać eksponatów i nie wyprzedzać przewodnika” żartują

„nie dotykać przewodnika i nie wyprzedzać eksponatów”.

Jak tak sobie czytam wpisy powyżej to mam dzikie wrażenie, że Rafi dotknął przewodnika i wyprzedził eksponaty w jego muzeum… :) Rozumicie mnie?

Odpowiedz
Andrzej Kojder
11 września 2015 11:02

Dobre. 😊
Myślę że przewodnik się cofnął trochę ☺

Odpowiedz

Oberwatorze, niedobrze mi się już robi gdy przeciwnicy Chrystusa zawsze powołują się na jeden cytat – złe rozumienie słów Boga i Jezusa, złe rozumienie Pisma. Skąd ja to znam, przecież tą wersję słychać od 2000 lat! Tu nie ma czego rozumieć bo jest napisane czarno na białym. Czy Ty tego nie widzisz? Każde słowo w tym artykule jest dla ciebie ostrzeżeniem, sąd należy do Boga. Opamiętaj się! My nikogo nie skazujemy, lecz wyrok jak wiesz zapadł.
Wasze słowa są największą pomyłką waszego życia. Macie jeszcze czas, aby się od tego odwrócić. A werdykt jest jednomyślny – CHRYSTUS JEST BOGIEM
Pozdrawiam

Odpowiedz

super wpis :) dziekuje :)

„Tu nie ma czego rozumieć bo jest napisane czarno na białym. Czy Ty tego nie widzisz? Każde słowo w tym artykule jest dla ciebie ostrzeżeniem, sąd należy do Boga. Opamiętaj się! ”

taka prawda

Odpowiedz

” Ja jestem Droga, Prawda i Życie. Nikt nie może przyjść do Ojca, jak tylko przeze mnie. Gdybyście mnie poznali znalibyście i Ojca mego. ALE TERAZ JUŻ GO ZNACIE I ZOBACZYLIŚCIE. Rzecze do Niego Filip: Panie pokaż nam Ojca, a wystarczy nam. Mówi do niego Jezus: TAK DŁUGO JESTEM Z WAMI FILIPIE, A JESZCZE MNIE NIE POZNAŁEŚ…. DLACZEGO WIĘC MÓWISZ : POKAŻ NAM OJCA?

Odpowiedz
Andrzej Kojder
10 września 2015 19:46

Obserwatorze, proszę Cię, Nie ośmieszaj się. Przytoczę Twe słowa.
„Padło twierdzenie, że Henryk zaczyna powoli przepychać dogmat o tym, że Chrystus nie jest potrzebny do zbawienia.
Proszę mi wskazać gdzie padła choćby najmniejsza sugestia, że prezentowane jest takie myślenie!
Isus Chrystus jest jedyną drogą do zbawienia i nikt u nas na.forum tegi nie będzie podważał z Henrykiem włącznie..ręczę za to życiem!”
Proszę Cię Obserwatorze, gdzie to ręczenie życiem?
Jak chcesz przekonywać ślepe owieczki, to nie Tu. Zły adres.
Chętnie byśmy porozmawiali, ale nie w taki sposób.
Rzekłbym „Kończ Waść wstydu oszczędź”
Nie odnoś wrażenia, że nie lubię Cię.

Odpowiedz

Boże – jak to teraz musi z nieba wygladac.
Normalnie takie zuchwalstwo ze to tylko Jan se pisał i nie wiadomo jak to tam było.
A przeciez on jest teraz w niebie ,to on mial objawienie od Jezusa.
Teraz Ci wszyscy swieci ktorzy sa w niebie i meczennicy byc moze nawet to widzą i słuchają.
A przede wszystkim Jezus słucha każdego słowa co mowią o nim np.H.K czy Cyryl który sprawy duchowe przyrównuje do siłowni czy do jakiegos prania sie po ryju…
A przeciez nie widzieli jeszcze nawet Pana na oczy a juz wypowiadaja o nim klamstwa.
Obysmy wszyscy pamietali ze takim zachowaniem sami siebie wpedzamy w otchłan i sami siebie niszczymy ,wlasną dusze.
Zeby nam nawet taka głupota przez mysl nie przeszła!!!!!!!!

Odpowiedz
Andrzej Kojder
10 września 2015 20:06

dokładnie tak guguś :-) Masz niezłe poznanie i dajesz z grubej rury, ale konkretami :-)

Odpowiedz

******* KOMENTARZ ZABLOKOWANY *******

Obserwator daruj sobie takie tendencyjne pytania bo nikt tu nie będzie na takie odpowiadał.

Oraz nie próbuj „upiększać w lepsze słowa” to, że Ty nie negujesz boskości Chrystusa. Daruj sobie bo nawet jakbyś napisał boskość przez DUŻE „B” to i tak nikt nie „łyknąłby tego absurdu”.

Każdy widzi co napisałeś i co robicie – a Henryk „przechodzi Was wszystkich” – ale nie ma co się dziwić – wszak jest kilka kroków przed Wami…

Jeśli masz pisać takie komentarze to oszczędź sobie zachodu i skup się w takim razie na pisaniu INNEJ ewangelii na WASZYM forum.

Życzę spokojnej nocy – Dobranoc.

Odpowiedz

******* KOMENTARZ ZABLOKOWANY *******

Obserwator widać, że bardzo pragniesz zostać doceniony, zauważony…
To, że nikt nie odpowiada na Twoje pytania to nie znaczy – jak w Twojej wersji -, że są niewygodne.
Są one po prostu GŁUPAWO-FARYZEJSKIE, które nic nie wnoszą SENSOWNEGO do całej tej sprawy.
A my tu nie chcemy robić z tematu masła maślanego by „zaspokoić” Twoje „potrzeby wartości”…

„Świetnie” dobraliście się z Henrykiem i Cyrylem.
Ty jesteś ŚLEPCEM, który aby się chyba dowartościować dalej, masz absurdalny nick – OBSERWATOR.
Niestety nie dostrzegasz tych PERFIDNYCH manipulacyjnych kłamstw jakich dopuszcza się Henryk!

Jak nie doczytałeś ważnej rzeczy która wyszła w komentarzu Tiiger’a to pokażę Tobie ten właśnie (choć już od mojej sprawy z wyrzuceniem ukazałem MASĘ Jego perfidnych manipulacyjnych KŁAMSTW!)

Wejdź teraz na http://www.zbawienie.com i zobacz na artykuł:

„02.04.2013 – nowa Biblia! – Oczyszczona z fałszerstw masoretów – z rzeczywistym imieniem – Isus.”

Mam WSZYSTKIE pliki ściągnięte JEGO wersji Biblii OCZYSZCZONEJ Z FAŁSZERSTW MASORETÓW oraz zrzuty ekranu WSZYSTKICH stron odnośnie tego tematu -i teraz zrobiłem również więc są AKTUALNE i PRAWDZIWE.

A teraz wejdź do tematu, w którym PIERWSZY RAZ zanegował, że Chrystus jest Bogiem. To link (oczywiście mam zrzuty, żeby nie zmienił…) http://zbawienie.forumotion.com/t18p120-zwalczanie-biblii-blogi-promujace-falszywe-doktryny-i-klamstwa

W komentarzu DRUGIM by thewordwatcher on 1st Wrzesień 2015, 13:53, napisał:

„Niemal cała lista ‚dowodów’ to Łukasz i Paweł. W ST jest tylko Izajasza ale ten werset jest zmasakrowany przez masoretów.

Izajasz 9:6, Albowiem Dziecię nam się narodziło, Syn został nam dany, na Jego barkach spoczęła władza. Nazwano Go imieniem: Przedziwny Doradca, Bóg Mocny, Odwieczny Ojciec, Książę Pokoju.

Tłumacząc z Septuaginty…

Isa 9:6 For a child is born to us, and a son is given to us, whose government is upon his shoulder: and his name is called the Messenger of great counsel: for I will bring peace upon the princes, and health to him.

Dziecię się narodziło i syn nam został dany, którego władza jest na jego ramionach, jego imię wzywane – Posłaniec wielkiej rady ponieważ ja sprowadzę pokój na książąt i zdrowie dla niego.”

Drogi ŚLEPCU jak może tak BESZCZELNIE pisać, że jest zmasakrowany przez masoretów a on na głównej stronie NADAL ma (i to z początku kwietnia!) informację, że jest to JEGO biblia „oczyszczona z fałszerstw masoretów” – a w tej oczyszczonej Jego wersji co mamy…?

„(5) Albowiem dziecię narodziło się nam, syn jest nam dany i spocznie władza na jego ramieniu, imię jego: Posłaniec Wielkiej Rady, Wspaniały Doradca, Bóg Potężny, Mocarz, Władca, Ojciec Przyszłego Wieku. Sprowadzę bowiem na książąt pokój i zdrowie dla niego.”

I to jest DOKŁADNIE tak we WSZYSTKICH PLIKACH tej Biblii, KTÓRE ŚCIĄGNĄŁEM OD NIEGO.

I to już jest KŁAMSTWO PERFIDNE!

Ale to nie wszystko do jakich PERFIDNOŚCI manipulacyjnych i kłamstw ten człowiek dopuszcza się!

Wejdź proszę do tematu INNEGO, w którym odpisał na mój artykuł. Co już jest WYRACHOWANYM manipulanctwem, który ma na celu aby w temacie, którym ZANEGOWALIŚCIE Chrystusa jako Boga, Czytelnicy nie mogli poznać DOWODÓW NIEZBITYCH ze Słowa Bożego, że Chrystus JEST Bogiem!
To link: http://zbawienie.forumotion.com/t98p30-czy-prawdziwy-nasladowca-chrystusa-moze-zabic-blizniego

Spójrzmy co ten KŁAMCA I OSZUST – ANTYCHRYST – napisał tym razem:

by thewordwatcher Yesterday at 11:23 ( WCZORAJ!!! )

Werset z Izajasza jest przekrętem masoreckim, w którym Pomazaniec jest nazwany Bogiem Mocnym.

W Septuagincie tego nie ma.”

Jak widać dalej BRNIE w KŁAMSTWIE „masoreckim” i swojej OBŁUDZIE…

Ale w tym nowym komentarzu jeszcze bardziej POGRĄŻYŁ się swoją OBŁUDĄ!

Pisze, że w Septuagincie tego nie ma.
Wcześniej pisał, że JEST ale źle przetłumaczone… Czy Czytelnik może nadążyć za Jego perfidnymi manipulanckimi kłamstwami???

A jak BYŁO, TO NADAL JEST w Jego oczyszczonej Biblii z fałszerstw MASORECKICH:

„(5) Albowiem dziecię narodziło się nam, syn jest nam dany i spocznie władza na jego ramieniu, imię jego: Posłaniec Wielkiej Rady, Wspaniały Doradca, Bóg Potężny, Mocarz, Władca, Ojciec Przyszłego Wieku. Sprowadzę bowiem na książąt pokój i zdrowie dla niego.”

Czy w końcu zdejmiesz KLAPKI ze swych oczu i PRZEJRZYSZ na PRAWDĘ?

Czy człowiek, który bada Biblie od 41 lat, i sam mówi, że ma dobre poznanie i wiedzę, i tak bardzo „kocha Boga” może dopuszczać się takich czynów?? Nie wspominając jakich PERFIDNOŚCI dopuścił się w stosunku do mojej osoby…
Ale to już nie chodzi o mnie ale O PRAWDĘ zawartą w Słowie Bożym!

To co ten człowiek wyrabia jest po prostu ZAPRZECZENIEM podążania za PRAWDĄ, którą jest Chrystus!
A ostatnim PRZERAŻAJĄCYM dowodem jest sytuacja ZACHOWANIA się jednego z rzekomych „Was” , Brata w wierze Mutu, który „strzela epitetami do innych „cipka””… Zresztą Mutu NIEJEDNOKROTNIE wykazał się bardzo CHAMSKIM I NIEPRZYZWOITYM zachowaniem na forum (tym starym przede wszystkim) w stosunku do bliźnich i NIGDY nie widziałem że Henryk nie napomniał go, że to NIE jest GODNE dla naśladowcy Chrystusa, którego tak przecież tak naśladują…

A „najwspanialszym” Henryka przykładem jaki daje jest Jego odpowiedź odnośnie „cipki”, o której Marysia założyła specjalnie temat „Zachowanie poza forum” (który Henryk już … USUNĄŁ!!):

„Jedno jest pewne.

Mutu nie złamał Prawa Bożego ani żadnego przykazania. Napisał co napisał, być może w gniewie, być może miał dobry humor… to nie jest nasz interes i nie mamy prawa nikomu wchodzić do życiorysu.

Tak właśnie robią religie oparte na Pawle.

Skupmy się na czymś znacznie ważniejszym.

Jakoś nikt nie chwali się, że celebruje sabat.

PRZYKAZANIE BOŻE!

Od razu przypomina mi się powieść Isusa…

Ehhh…”

Pewne jest jedno Bracie – Henryk wprowadza ekumenię „miłości bez napominania” i nie tylko nawet nie napomina lecz POCHWALA to jakże ZŁE zachowanie słowami: „być może miał dobry humor…”. WOW! Napominanie naszych Braci i Sióstr którzy odeszli od godnego naśladownictwa naszego Zbawiciela jest KONIECZNE i o tym mówi nam Jan, którego NIBY uznajecie ( 3 list Jana 10) a jakże dosadnie o tym poucza Apostoł Jakub (5, 19):

„Bracia moi, jeśliby ktokolwiek z was zszedł z drogi prawdy, a drugi go nawrócił, 20 niech wie, że kto nawrócił grzesznika z jego błędnej drogi, wybawi duszę jego od śmierci i zakryje liczne grzechy.”

Jesteście LETNI niczym wiosenny wiatr, który ani nie ziębi ani nie ociepla!

Ah zapomniałem – przecież to słowa TYLKO NIEWAŻNEGO Apostoła a nie Boga lub Syna…

Z tym Drogi Bracie jedynie Marysia stanęła w obronie prawdziwej postawy i dała jeszcze na koniec Słowo Boże i… pewnie dlatego został temat USUNIETY!

Dziwi mnie, że Marysia Wam przytaknęła, że Chrystus NIE jest Bogiem ale cieszę się, że dostrzegła złą postawę Mutu i… HENRYKA!
Mam nadzieję, że zauważy jakim OSZUSTEM jest Henryk i KŁAMCĄ i zmieni swój stosunek do Zbawiciela-Boga.

Natomiast Ty i Henryk dobraliście się również z Cyrylem, którego rozumienie nauk Zbawiciela jest po prostu P R Z E R A Ż A J Ą C E.

Pisz sobie na forum wasze FARYZEJSKIE nauki i nie zapominaj co Twój arcykapłan Henryk napisał: NIE ZAPOMNIJ SIĘ pochwalić, że ŚWIĘTUJESZ SABAT…

Żegnam i nie trudź się już pisać komentarze bo ŻADNEGO nie zamieścimy, które będą w tym faryzejskim kierunku.

Jeśli powrócisz do Chrystusa – Boga – Zbawiciela, to ZAPRASZAMY z otwartymi ramionami.

Odpowiedz
Andrzej Kojder
11 września 2015 09:28

Pan obserwacyjny o wszystkim w kółko gada ale nie odniósł się do mojego zarzutu. Miał ręczyć życiem i lipa. Nie żebym dybał na jego życie. Ba nazwał nas nawet kąkolem.
No tak biedny nie wie co zrobić. Przeprosić nie wypada w jego mniemaniu, Nie mówię że nas, ale Chrystusa.

Odpowiedz
Andrzej Kojder
11 września 2015 10:18

Ja wnoszę o stałe zablokowanie Pana Obserwatora, który ciągle pomija milczeniem moje zapytanie, o to że ponoć miał kłaść życie za Henryka i innych forumowiczów. Jakoby nikt z nich nie podważył, tego, że zbawienie osiąga się przez Chrystusa.

Wiadomym jest, że Henryk podważać zaczął zbawienie przez Chrystusa. Została zacytowana jego wypowiedź. Co do tego, że Chrystus jest Bogiem, zostało przytoczonych wiele wersetów. Jednakże w tej kwestii trzymają się swego jak świadkowie Jehowy.
W takim przypadku nie mamy o czym rozmawiać.

Odpowiedz

nie moge…

H.K

„To trzeba wiedzieć, widzieć i zacząć się zastawiać, dlaczego Bóg na to nadal zezwala.

Cóż my złego robimy, że On jeszcze nas nie ratuje!

Zastanówmy się nad tym!”

[ CENZURA ]
To własnie jest blogoslawione nawet jesli do tego dojdzie ze za niewinnosc sie tak cierpi.
Przeciez Pan Jezus byl niewinny i tez cierpial.
Ja nawet takich filmow nie ogladam ,juz sie naogladalem ,a H.K i inni jak lubia takie sceny sie fascynują „bo muszą wiedziec i …j” to sprawa ich głowy i jeszcze H.K to pochwala [ CENZURA ].
Jeszcze sie kaze zastanowic czemu Bóg nie ratuje…
zaraz walnie swoja wersje za Boga jak znam zycie.

po co oni takie rzeczy ogladaja?czy oni sie przygotowuja do takich rzeczy?
to zly sposob sobie wybrali ,bo tylko Jezus pozwala przetrwac takie widoki i taki ból.
widze ze ich bardzo kręcą takie sceny.

PS. guguś proszę aby nie używać GŁUPICH epitetów w stosunku do KOGOKOLWIEK – tego na pewno nie będę pochwalał jak to Henryk robi -a później kasuje DOWODY, które oczywiście ja mam zapisane… .
Zachowajmy SPOKÓJ abyśmy mogli w Prawdzie wytrwać i tym samym ukazywać KŁAMSTWA – bo jak widzimy Henryk i elita zostali OBNAŻENI bardzo DOKŁADNIE a ich wszystkie obecne ruchy w tych kłamstwach są dla nich coraz bardziej POGRĄŻAJĄCE.
I to w sumie jest PROŚBA do wszystkich komentujących.

Natomiast co do ukazywania jakiś scen drastycznych to nie do końca to odbieram jak Ty. Mamy ukazywać PRAWDĘ, która ukazuje kłamstwa CISZY szatana w sprawie ważnych tematów. A PRAWDA niestety pod rządami szatana jest OKROPNA.

Ale fakt faktem, to w jaki sposób używa słów odnośnie Boga jest dla mnie „conajmniej” niewłaściwy…
No i to jego zastanawianie się ostatnimi czasy szczególnie…

Odpowiedz

To, że Pan Jezus to Ojciec ma też potwierdzenie w matematycznym przekazie jaki niesie za sobą werset Jana 1:1.

https://napoczatkuslowo.wordpress.com/2015/08/28/slowo-jest-ojcem-ukryte-potwierdzenie-w-pismie-swietym/

Oraz jak idealnie łączy się werset 1:1 Księgi Rodzaju z wersetem Jana 1:1.

https://napoczatkuslowo.wordpress.com/2015/09/08/ksiega-rodzaju-11/

Odpowiedz
Rafał Kudrański
11 września 2015 13:50

Cupak świetne informacje na potwierdzenie jakże ważnego DOGMATU Słowa Bożego.
Ale przyznam się szczerze, że jestem wsumie prosty człek a i matematyki to zbytnio nigdy nie lubiłem :) A co najśmieszniejsze mój syn uwielbia ją i wyróżnia się tym w szkole – po kim to ma to nie wiem 😉

Ale niesamowite, że i takie sprawy potwierdzają Chrystusa i Ojca JAKO JEDNO. Choć tak naprawdę traktuje to jako „ciekawostkę” bo PRAWDA, że Chrystus to Bóg w LUDZKIEJ postaci i jednocześnie Ojciec jako DUCH jest PROSTO i DOSADNIE przedstawiona przez Słowo Boże. To, że tego nie jesteśmy do końca zrozumieć to już inna sprawa – ale również PORUSZANA nie raz w Słowie, dlaczego tak jest!

Przecież nawet „najprostszy” człowiek, bezdomny/biedny/itd wystarczy, że przeczyta Ewangelię Jana i zrozumie z Niej, że Chrystus JEST Bogiem.
A to co robią Henryk, Obserwator i Cyryl jest to jednym słowem o czym przestrzega nie tylko Święty Jan przecież (on najbardziej DOSADNIE). Słusznie w komentarzach zauważono, że dla islamistów Chrystus to TYLKO posłaniec a nie Bóg – i można by tak wymieniać więcej TEORII, że Chrystus był TYLKO człowiekiem w formie posłańca.
Czekajmy na dalsze ich ruchy… choć i tak „EAGLE IS DOWN!”

Odpowiedz

Zgadzam się Rafale, to Duch Prawdy od Ojca nam wykłada wszystkie prawdy zawarte w Piśmie Świętym, które jest naszym duchowym pokarmem.
Natomiast ta ukryta niewidoczna ukryta matematyka jest dodatkiem, ale też twardym argumentem dla wszystkich sceptyków co uważają, że albo ST albo NT nie jest autorstwa Boga bo i z takimi przypadkami się spotkałem, a jednak i Stary Testament i Nowy Testament mają tego samego Autora i każda litera w oryginalnym tekście nie jest tam przypadkiem, bo wyjęcie jednej literki spowoduje że te wszystkie obliczenia i kod Biblii rozpadnie się, ale Stwórca to wszystko podtrzymuje swoim Słowem w jedności tak jak cały wszechświat.

Odpowiedz
Rafał Kudrański
11 września 2015 15:10

Cupak Słowo Boże pochodzi od Boga i tutaj to świadczymy. Już świetny dokument Andrzej przetłumaczył, którego brakowało w polskiej sieci a Andrzej jest w trakcie tłumaczenia jeszcze lepszego :) Mam nadzieję, że wkrótce Andrzej skończy – choć wiemy jak ciężko z czasem i ostatnimi czasy co rusz „nowego” wychodzi co „burzy” pracę – choć tak naprawdę to ta sama praca, za którą wierzymy, otrzymamy nagrodę od naszego JEDYNEGO Nauczyciela-Zbawcę-Boga-Ojca – tak jak to otrzymali dobrzy słudzy w przypowieści o talentach (którą tak bardzo ZMASAKROWAŁ Cyryl…).

Cupak wiesz doskonale, że odrzucamy „kąkol” ale mamy wspólny DOGMAT – Chrystusa Boga. To jest PIĘKNE :) i cieszę się, że jednoczymy się w walce o ten dogmat choć ja nigdy nie atakowałem żadne blogi „z kąkolem” bo wiem, że to jest ciężko zaakceptować i myślę, że większości okaże się dopiero na Sądzie, kto trzymał się Słowa Bożego. Choć i przez kąkol można spokojnie dostrzec, że Chrystus JEST Bogiem i mn. wtedy sam Chrystus mnie Zbawił. Pozdrawiam :)

Odpowiedz

Cupak, ty chyba myślisz, że się z choinki urwaliśmy, czyżbyś był z tych, którzy uważają, że świat powstał z liter? My nie jesteśmy wyznawcami talmudu i kabały. Piszę to dla Ciebie jako ostrzeżenie. Widzę, że preferujesz matematykę i obliczenia szatańskie kabalistów.
Ale nic z tego, przynajmniej nie na tym blogu.
Kim jest Twój Ojciec?

Odpowiedz

Ledwo coś zdążyłem napisać, a już zostałem przez Ciebie Basiu oceniony i agresywnie zaatakowany, a moje posty ocenzurowane, a jak wiemy ocenianie braci to domena grzesznego ciała. Strasznie się tu zrzuca w oczy brak pokory do Bożego Słowa i to jest najbardziej smutne, a zarazem przerażające.

Dzięki Rafał, że mogłem podzielić się tym co mi dał Pan, oczywiście dalej już nie będę pisał, bo jaki z tego sens skoro zaraz wszystko będzie ocenzurowane i skasowane.
narazie

Odpowiedz
Rafał Kudrański
13 września 2015 17:50

Cupak może dla Ciebie to się nazywa brak pokory ale dla nas to jest obrona Słowa Bożego – PRAWDY. W tym pewnie nie musimy się zgadzać . Cupak a po co mamy dawać już dawno obalone kłamstwa? Wybacz ale nie cenzurujemy WSZYSTKIEGO bo wiele Twoich komentarzy zostało zatwierdzonych a jedynie chyba jeden ocenzurowany. Ty wszystko u siebie byś umieścił….? Mamy pewne zasady tak jak i każdy z blogerów a nie mamy zamiaru narażać Czytelników niepotrzebnie na kłamstwa którymi karmi świat szatana i co do których mamy PEWNOŚĆ. Twoja decyzja czy będziesz pisał. Pozdrawiam

Odpowiedz

Przykro mi Cupak, że Cię uraziłam, ale jeśli z Twoich obliczeń wychodzi taka prawda jak widać na Twojej stronie boga, to ja wysiadam

Szukaj
Przeszukaj …
Szukaj
SŁOWO

„Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, a Bogiem było Słowo. Ono było na początku u Boga. Wszystko przez nie powstało, a bez niego nic nie powstało, co powstało. W nim było życie, a życie było światłością ludzi.” Jana 1:1-4

Jan nie napisał, że Słowo zostało stworzone, tak jak jest to w przypadku Niebios i Ziemi z Księgi Rodzaju 1:1, ale że na początku było Słowo, ponieważ Słowo wychodzi od Boga(Ojca), ale jest cały czas tym samym odwiecznym Bogiem, staje się widoczne i wszystko co istnieje w Nim ma początek, wszystko oprócz Ojca, od którego Słowo wychodzi. Słowo jest widocznym obrazem Boga dla stworzenia. Wszelkie stworzenie ma istnienie dzięki Słowu i może też dzięki Niemu poznać i oglądać niewidzialnego Boga. Można powiedzieć, że Słowo jest odzwierciedleniem (obrazem) samego Ojca w stworzonym przez Niego świecie. Ojciec nie może zostać zobaczony, gdyż jest Stwórcą i ma inną naturę niż stworzenia, ale poprzez swoje Słowo, wszystko tworzy jak i również może przedstawić Siebie samego swojemu stworzeniu. Słowo jest Ojcem

„A Słowo ciałem się stało i zamieszkało wśród nas, i ujrzeliśmy chwałę jego, chwałę, jaką ma jedyny Syn od Ojca, pełne łaski i prawdy.” Jana 1:14

Słowo wcielone to Jezus Chrystus – Syn Człowieczy

Słowo w Starym Testamencie to JAHWE – Ten, Który JEST.

Jezus
„Oto przyjdę wkrótce, a zapłata moja jest ze mną, by oddać każdemu według jego uczynku. Ja jestem alfa i omega, pierwszy i ostatni, początek i koniec.” Apokalipsa 22:12-13

Jahwe
„Tak mówi Pan, Król Izraelski i jego Odkupiciel, Pan Zastępów: Ja jestem pierwszy i Ja jestem ostatni, a oprócz mnie nie ma Boga.” Izajasza 44:6

JAHWE = JEZUS CHRYSTUS

Odpowiedz
Rafał Kudrański
14 września 2015 08:14

Dokładnie – YAHwe to nie żaden Chrystus czy Bóg Ojciec i tak jak wcześniej napisałem – to kłamstwo na tyle zostało rozszyfrowane, że nawet watykańscy słudzy szatana wycofali się z niego.
A Ty Cupak niestety nadal w nim tkwisz…
Mam nadzieję, że jak Basia zamieści świetny artykuł właśnie na ów temat, to da Tobie on chociażby do zastanowienia.
3maj się.

Odpowiedz

Tu wcale nie chodzi o literki, tylko o świadomość do Kogo się zwracamy!!! Wypowiadając je w myślach to są tylko drogowskazy, kiedy mówię Panie, Boże, Jezu to mam na myśli Zbawiciela wtedy moje myśli kierują się do Chrystusa, tak samo było przypadku Adonai czy Jahwe to nie są imiona tylko drogowskazy dla umysłu. Bo Bóg nie ma imienia jak człowiek, bo jest ponad stworzenie.
Szatan to atakuje żeby odwrócić naszą uwagę od ważnych spraw i skierowanie jej na dociekanie czy Żydzi poprawnie wzywali Boga. To Bóg nas zna i nie jest komputerem i nawet jak pomylimy login to nie zostaniemy wpuszczeni. Po za tym tak jak napisałem w ocenzurowanym komentarzu słowo YAH jest częścią słowa „ALLEUJA” – „Hallelujah” – „Wychwalajcie PANA” używanego w Apokalipsie kilka razy na wychwalanie Boga !!!
A ja YAH to skrót od YHVH czyli PAN.

„Potem usłyszałem jakby donośny głos licznego tłumu w niebie, który mówił: Alleluja! Zbawienie i chwała, i moc Bogu naszemu.” Objawienie Jana 19:1

Z tego co mi wiadomo chyba Apokalipsa Rafale nie jest dla was kąkolem ???

pozdrawiam

Odpowiedz

Miało być: To Bóg nas zna i nie jest komputerem i nawet jak pomylimy login to i tak zostaniemy wpuszczeni – wysłuchani bo my wiemy o Kogo chodzi i Bóg to wie. Zbytnie dociekanie oczywistych spraw prowadzi na manowce – przykładem Henryk.

Odpowiedz
Rafał Kudrański
14 września 2015 10:47

Nie do końca mogę się zgodzić z twierdzeniem, że tu nie chodzi o literki ale o świadomość ponieważ…
…w takim razie przecież tym tokiem rozumowania można dojść do stwierdzenia, że świadkowie jehowy modlą się do tego samego boga jak i nawet… ISLAMIŚCI bo przecież oni UZNAJĄ Torę – tego Boga ST z tym, że dla nich „literkowo” nazywa się ALLAHEM.
Więc wybacz ale nie działa to bynajmniej tak.

Sprawdź jak dokładnie jest obierane znaczenie wyrazu Alleluja – https://pl.wikipedia.org/wiki/Alleluja
Powiązane z YAHwe… a to, że nie jest to ORYGINAŁ jaki powinien być to jest OCZYWISTE – bynajmniej dla nas i wcale nie musi być dla Ciebie choć proszę byś nie forsował już tego gdyż NIE jest to temat O TYM. Temat dotyczy kompletnie innego meritum sprawy a nie rzekomego „Imienia”.

Oczywiście, że nie uznajemy Objawienie za kąkol jak i Księgi Rodzaju, Wyjścia, Kapłańskiej, Liczb, Powtórzonego Prawa itd – w których jest UMIESZCZONE te kłamstwo…

Zapoznaj się z wierzeniem Egipcjan i skonfrontuj czemu tak bardzo wszystko jest na świecie „forsowane” w świecie szatana – właśnie z egipskich bożków – a szczególnie do „światowego” Chrześcijaństwa. Czyż Izraelici właśnie nie zdradzili Boga z egipskimi bałwanami…? Czyż na placu „św Piotra” nie stoi akurat penis egipski…?
To są oczywiście TENDENCYJNE pytania bo nie ma sensu się sprzeczać ale zapoznaj się z bogiem księżyca YAH lepiej.
A jeśli lubisz mówić do Boga w swojej świadomości jako JAHWE to możesz – ja Ci nie zabraniam – lecz prosimy Cię abyś na NASZYM blogu nie forsował tego.
Na swoim blogu możesz pisać co chcesz i my z pewnością nie przyjdziemy do Ciebie by FORSOWAĆ nasze „pojęcie” wiary.
Tak samo zapewne nie życzyłbyś sobie tego jak my teraz ponieważ jeśli nasze sprostowania nie „są wystarczające” byś zrozumiał i zaakceptował to po co mamy się sprzeczać o „zabawki”?
My mamy swoje podwórko więc możemy bawić się swoimi zabawkami a Ty masz swoje i możesz tam się w spokoju bawić.
Ale oczywiście ZAWSZE możemy odwiedzić nasze podwórka jeśli znajdziemy „wspólną zabawkę”, którą będziemy RAZEM mogli się pobawić.
Mam nadzieję, że rozumiesz.
3maj się.

Odpowiedz

wróciłem.dalej zmagam sie ze swoimi demonami i chyba długo to bedzie trwało.ale chciałem wyrazic skromne zdanie na temat Rafała i Henryka jeśli chodzi o p rawde. ja osobiście szukam tej Prawdy i czytałem artykuły Henryka Rafała żeby szukać pociechy dla swojej udręczonej duszy ,i co znajduje?wojne miedzy braćmi.miłujcie waszych nieprzyjaciół.niewidze tego.ps. czytałem wszystkie komentarze Basi i byłem w szoku.wydaje mi sie Basiu ze Ty żyjesz już w Królestwie Bożym,bo ja takiej pozytywnej energii nie czuje

Odpowiedz
Rafał Kudrański
11 września 2015 20:29

rysiek trzymaj się Chrystusa a zobaczysz, że będzie dobrze! :)
Wybacz ale „wojna” jest o PRAWDĘ od początku – co również świadczy o tym Słowo Boże. Henryk już nie jest moim bratem w wierze a niestety nieprzyjacielem. Oczywiście bliźnim ale po tej drugiej stronie JUŻ… Henryk i jego elita PRZEGIEŁA i można ją nawet porównać do islamistów – tylko w takim europejskim wydaniu – oczywiście bardziej pokojowym.
Basie miałem okazje poznać na żywo i jest niesamowitą kobietą o wspaniałej miłości do PRAWDY-Chrystusa i Jego Ojca. No i wspaniałe ma poznanie i znajomość Słowa Bożego.

Odpowiedz

Hej!

Za każdym razem jak się coś zaczyna manifestować, cokolwiek pojawiać lub mącić – wołaj Jezusa Chrystusa. Działa. Ja też miałem swoje problemy z demonami, chociaż nie na taką skalę jak ty. Za każdym razem uciekają jak tylko usłyszą wezwanie Chrystusa, lub rozkaz aby w jego imieniu uciekały!

I na koniec pamiętaj ludowe przysłowie:

„Nie taki diabeł straszny jak go malują!”

Szatan chce wydawać się straszny, ale straszny nie jest. Pokonanie diabła nie jest trudne. Im mocniej mu stawisz opór tym bardziej on osłabnie!

Jakuba 4 ;  7. Poddaycież się tedy Bogu, a daycie odpór diabłu, a uciecze od was.

Z BOGIEM!

Odpowiedz

Rafał,Ty sypiasz?czy całe noce ślęczysz przed kompem

Odpowiedz
Rafał Kudrański
11 września 2015 20:31

rysiek jeśli sytuacja wymaga iż muszę skrócić swój sen to robię to – a jeśli to powód dla mojego Boga i Zbawcy – TO… KOCHAM TO ROBIĆ! :)

Odpowiedz

jestem pełen podziwu jak zdobyć taką gorliwość? albo gorejące serce? Niech Basia też zdradzi tą tajemnice

Odpowiedz
Rafał Kudrański
11 września 2015 20:57

miło mi, że to widzisz a jak zdobyć „go” – chyba tylko dzięki Panu – przynajmniej w tej formie jaką my ukazujemy. Ale co najlepsze w tym wszystkim – KAŻDY może go otrzymać od Boga – Zbawiciela – Chrystusa! :)

Odpowiedz

na temat Henryka … uważam że powinieneś ze dwa dni sie przespać zanim mu odpisałeś. fakt że Twoja odpowiedz ma argumenty ale…jest przesycona emocjami.uważam że argumenty i dowody przedstawione w sądzie bez emocji działają bardziej .jesli jest to możliwe to na tym blogu można pisać większą trzcionką?bo starsi też to czytają a w tych czasach niekażdego stać na okulary

Odpowiedz
Rafał Kudrański
11 września 2015 20:49

rysiek tutaj nie zgodzę się z Tobą, że powinienem się wyspać wcześniej bo… wyspany byłem :) Fakt, że ten artykuł wiele mnie kosztował ale jak każdy piszę SZCZERZE – i przede wszystkim W PRAWDZIE. A emocje są- bo w artykuły wkładam „całe swoje serce”. Niech mi ktoś wykaże kłamstwo lub manipulanctwo w moich artykułach – oczywiście w oparciu o Słowo Boże. Przeczytaj listy Jana Apostoła i Judy – czyż tam nie ma wielu emocji? Jak dla mnie są i dlatego je uwielbiam bo PRAWDA to SZCZEROŚĆ i UMIŁOWANIE do Prawy!

rysiek nie znam się zbytnio na blogu ale obiecuję, że zrobię wszystko aby powiększyć trzcionkę by lepiej się czytało – już zabieram się za szukanie tej opcji.
Pozdrawiam Cię.

Odpowiedz

Rysiu, nie ma gorszej tezy od tej, którą postawili -” Chrystus nie jest Bogiem”. No chyba, że ” Boga nie ma wcale „. Czy słysząc takie stwierdzenie można siedzieć cicho?
Tu nie chodzi o mnie, Rafała, Andrzeja i inne osoby z tego bloga.
Tu chodzi o ludzi, którzy czytają HK! Nam już nikt nie jest w stanie zaszkodzić, ale czytelnikom HK , jego nauki mogą zaszkodzić śmiertelnie. Głupie pytanie Obserwatora typu, dlaczego to robimy? Na pewno nie myślimy tu o sobie, lecz dla nas jest ważną rzeczą, aby ludzie znali Prawdę. DOŚĆ KŁAMSTW, JUŻ DOSYĆ LUDZIE ZOSTALI OSZUKANI PRZEZ RELIGIE.
Cały świat zmierza do tego, żeby powalić wiarę w Chrystusa Boga. Chcą zrobić z niego ” nikogo, kogoś nieważnego” robią to małymi kroczkami, aby w końcu powalić całkiem Prawdę na ziemię. Nie możemy na to pozwolić, ani ja, ani Ty Rysiu i inni. Musimy stać po stronie Chrystusa do końca i zaprzeczać każdemu kłamstwu, aby inni tym kłamstwom nie ulegli, to jest walka o każdą duszyczkę i nie możemy być bierni.
Rysiu zaufaj Bogu, zacznij sobie czytać Biblię, a zobaczysz sam co zacznie się dziać. Sam sprawdź co Bóg chce Ci przekazać. Życzę Ci cudownych odkryć.
Ja nic nie robię, to Bóg działa i Jego Duch. Wiem, że wiele osób czuje jak ja i wiedzą o czym mówię. To trzeba samemu poczuć, przekonać się na własnej skórze. Czytaj Pismo i nie myśl o demonach, a o Chrystusie. :)

Odpowiedz

Basia a miłujcie waszych nieprzyjaciół?Rafał wydaje mi sie nie nadstawił drugiego policzka tylko dał sie sprowokować i poszedł na miecze.słowne oczywiście

Odpowiedz
Rafał Kudrański
11 września 2015 22:31

rysiek oczywiście, że będzie i już to się robi, że przede wszystkim zarzuca mi się nienawiść i inne „światowe sztuczki”.
Nie nadstawiłem bo nikt mnie w żaden policzek nie uderzył.
Ja nie walczę o SWÓJ honor ale PRAWDY – a moim mieczem jest Słowo Boże – ostre niczym miecz obosieczny i każde kłamstwo miażdży.
Sprowokowanie? Hmm z pewnością złe słowo użyte.
Zrobiłem i ZAWSZE zrobię to do czego mój Nauczyciel wymaga – stanąć w obronie Jego nauki. I uwielbiam z tego tytułu początek Listu Judy, który nie na darmo dałem na blogu na KAŻDYCH stronach (na dole):

„Umiłowani, wkładając całe staranie w pisanie wam o wspólnym naszym zbawieniu, uważam za potrzebne napisać do was, aby zachęcić do walki o wiarę raz tylko przekazaną świętym.” List św. Judy 1,3

Odpowiedz

dobranoc mam nadzieje że tu znajde Prawde.czasami jak niewiem jak już sie modlić a nie moge zasnąć to wchodze na tą strone i czytam Rafała Wojownika a czasami Basi komentarz z którego przebija SPOKÓJ .oby niebył to pozorny spokój

Odpowiedz
Rafał Kudrański
11 września 2015 22:34

rysiek PRAWDĘ znajdziesz w Słowie Bożym, które jest w świadectwie Apostolskim – wybranych przez samego Boga ludzi do tej posługi.
My o Niej świadczymy – a łatwo porównać czy nie kłamiemy i zwodzimy – wystarczy otworzyć Słowo i sprawdzić. DOBRANOC

Odpowiedz
Rafał Kudrański
12 września 2015 12:13

Drodzy Czytelnicy piszę ten komentarz w bardzo WAŻNEJ kwiesti.
Nie wiem czy dostrzegacie te WYRACHOWANE ruchy ICH – pod przewodnictwem Henryka.
To co już ukazałem i ukazujemy wspólnie nadal na blogu, świadczy że to co się podziało u „zbawiennych” nie jest wcale przypadkiem…
Moje zablokowanie tuż przed ICH następną akcją – NAJWAŻNIEJSZĄ – zanegowanie Chrystusa jako Boga, oczywiście, że nie było przypadkiem.
Powiem więcej – forum jest miejscem do którego PRZYCIĄGNIĘTO ludzi, którzy naprawdę pragną Boga, aby ich HODOWAĆ – aby następnie ich ZWIEŚĆ w NAJWAŻNIEJSZEJ kwestii o której nas sam Chrystus przestrzega a dobitnie o tym poucza nas Święty Jan w 2gim Liście (7)!
Henryk i INNI Antychryści do momentu, gdy ja nie STANĄŁEM JAWNIE przeciwko ich stanowisku – wiedzieli, że ŻADNI z LETNICH forumowiczów nie będą na tyle odważni by zanegować co w sposób faryzejski będą w końcu przemycać… Niestety tu mieli rację…
Stąd zostałem ZABLOKOWANY – przed ICH akcją pozbawienia Chrystusa miana Boga.
Wiedzieli doskonale, że jeśli POSTAWIŁEM się IM w przekroczeniu 2-giego Przykazania naszego Zbawiciela to i… tym bardziej stanę w obronie NAJWAŻNIEJSZEGO Dogmatu Biblijnego iż Chrystus JEST Bogiem!
Wszystko co ukazałem w tym artykule i wcześniejszym EWIDENTNIE świadczy o CELOWYM działaniu w stosunku aby mnie ZDYSKREDYTOWAĆ – WSZYSTKIMI możliwymi środkami!
Nawet tak perfidnymi kłamstwami, które przedstawiłem.

Ale spójrzcie jaka teraz jest ICH postawa.
W sumie już tak jakby temat „Zbawiciela Boga nie był istotny” i ogólnie zastępuje się to innymi tematami…

Ale bardzo ciekawe są ICH ruchy, które ukazują w tym temacie:
http://zbawienie.forumotion.com/t3p105-watykan-wielka-nierzadnica

Henryk pokazuje jak to WIELKIE zasługi ma przez to że głosi „prawdę”. Ile to nie ma POCHWALNYCH emaili jak to pomógł ludziom w zrozumieniu „prawdy”…
BA! Nawet nie tylko liczby podaje ale nawet fragmenty ów „chwalebnych” emaili.
Oczywiście ten CHWALEBNY dla niego post jest… również UDERZENIEM w moje/NASZE świadectwo!

Jest to NIESAMOWITA sztuka manipulacji – niby perfekcyjna ale nie ze mną takie numery ZWODZICIELE…

Pisze Henryk:

„Ktoś gdzieś mi napisał, ze uwielbia stronę Lusi, Cyryla i Bushiego, ale ta osoba bardzo chwaliła… Lusię za niezwykle trafne wersety.”

Tutaj również jest to CELOWE działanie, w którym Henryk ukazuje „wyższość” ów blogów nad naszym… które jest kompletnie pominięte…

Nie będziemy się chwalić liczbami ale „poczytność” bloga od dawna przerosła moje/nasze oczekiwanie tysiąckrotnie a obecnie jest K O S M I C Z N A.

I Ci zwodziciele zdają sobie sprawę z tego i przede wszystkim z tego, że ich orzeł rzeczywiście leży martwy po upadku – w oczach Internautów/Czytelników.

Nawet jeden Z NICH – Edwedere – w odpowiedzi na ten chwalebny post swojego SZEFA pisze jaki to on jest „niesamowity” i „prawdziwy” i podaje nawet info , że nawet u Zbigniewa Stonogi jego artykuł był brany pod uwagę. Cóż za wspaniała AKCJA „przyklaskiwaniu SOBIE”…

Natomiast w odpowiedzi następny Z NICH – Szymon – jest bardzo ciekaw ile to wyświetleń ma „prawda” głoszona przez ANTYCHRYSTA Henryka..

A wspaniały nauczyciel od „prawdy” skromnie podaje LICZBY ileż to jest za nim.

Teraz to raczej ile to BYŁO „za nim”…

WOW!
Czy Wy dostrzegacie tą ZAPLANOWANĄ akcję REANIMACJI martwego orła „prawdy”???

Jeszcze jest wiele do ukazania…
Bądźcie czujni i TRWAJCIE w Chrystusie-Bogu i Zbawcy!

Odpowiedz

” Czyli mamy spory wpływ na wielu braci i siostry” – no cóż on doskonale to wie i się z tego cieszy.
Mam nadzieję, że ludzie użyją własnego rozumu i zaczną się kierować przesłaniem Słowa Bożego, a nie zwodziciela, którym jest HK. Jego reputacja została nadszarpnięta i musi teraz jakoś się ratować, żeby to nadrobić. Jest wielu blogerów, którzy ukazują czym jest Watykan więc nie jest on tak nadzwyczajny i jedyny jeśli o to chodzi i jak się przechwala. A to, że w innych sprawach kłamie to już inna sprawa. Każdy ma swój rozum i powinien sam zdecydować czym się kierować, aby nie zostać zwiedzonym.

Odpowiedz
Rafał Kudrański
12 września 2015 16:07

wspaniałe rzeczy się również dzieją w tej całe SMUTNEJ sprawie.
Mam wielką radość aby zaprosić Was na wspaniały artykuł Damiana, którego blog polecamy ( http://www.prawdanaswyzwoli.com ) a który dziś nad ranem zamieścił, pt. „Ten, który bada nerki i serca – o co w tym chodzi?”

Tutaj jest link do artykułu: http://prawdanaswyzwoli.com/ten-ktory-bada-nerki-i-serca-o-co-w-tym-chodzi

Drodzy Czytelnicy ale również piękne jest to, że Damian jest tak naprawdę nowym użytkownikiem forum „Elit zbawiennych”…
Czy można powiedzieć, że jest to akurat przypadek, że właśnie taki artykuł napisał…?
Po tym jak ja w artykule ukazałem, że Chrystus to Bóg w CIELE właśnie na podstawie badania nerek i serca!
Co ciekawe – w artykule jest to w sumie NAJWAŻNIEJSZY aspekt na który ewidentnym dowodem są wspaniałe cytaty, które ja umieściłem z Objawienia i ST – oraz Damian pokazuje JESZCZE więcej!

A wspaniałym zabiegiem pogrubienia poniższego stwierdzenia – pokazuje swoje świadectwo swojej wiary:

„Bóg podda próbie nasze nerki.”

I to zamieścił zaraz pod Słowem Bożym (Obj 2:23), gdzie Chrystus mówi, że On bada nerki i serce!

BRAWO Damian!

Co ciekawe – Damian stworzył na forum ODDZIELNY temat w takiej formie: „Bóg bada serca i nerki – o co w tym chodzi?”

Tutaj macie link i zobaczcie jak sprawa tematu BOGA obrała kierunek…
http://zbawienie.forumotion.com/t106-bog-bada-serca-i-nerki-o-co-w-tym-chodzi

Oczywiście Henryk pierwszy odniósł się do artykułu – wspominając, że „Ciekawy artykuł, Damianie.” ale „chyba” nie do końca Henrykowi wystarczył bo napisał: „Ale poszukaj więcej na temat serca.”

No cóż… nie sposób odnieść wrażenia po całej formie odpowiedzi Henryka, że SEDNO tematu kompletnie zostało zagłuszone innymi sprawami, o które niewątpliwie Damianowi raczej nie chodziło w zapytaniu…

Co ciekawe – Henryk w stosunku do mojego artykułu w którym podaje jako PIERWSZY dowód ze Słowa Bożego – właśnie o badaniu nerek i sercu – odpisał:

Nie będę odpowiadał na żadne zarzuty Rafała, ponieważ nie widzę w tym sensu i mam ochoty na dyskusję z człowiekiem, który zieje aż taką nienawiścią, nie tylko do mnie.”

Jeśli nie miał ochoty odpowiadać na zarzuty (co jest absurdem w jego wcześniejszym zachowaniu, którymi oskarżał innych o to że nie odpowiadają – ale to jest sprawa na inny artykuł…) to powinien ODNIEŚĆ SIĘ do DOWODÓW ze Słowa Bożego – i to w końcu z ust samego Syna!

Co ciekawe – temat mówi o BOGU, który bada nerki i serce i Damian EWIDENTNIE wskazał na Chrystusa!
Henryk powinien zanegować w pierwszej kolejności TYTUŁ jak i CAŁE przesłanie Damiana z artykułu!
A tu co mamy…
Cisza na ten temat – AMNEZJA…
… i w swoim stylu manipulanckim ubija masło maślane…

To jest PRAWDA, której ten człowiek rzekomo się trzyma???

Co ciekawe – drugi wspaniały odzew na ten artykuł i pytanie Damiana wyszedł od… Cyryla.
Też cisza na SEDNO TYTUŁU meritum artykułu – AMNEZJA…

Natomiast robi to co ostatnimi czasy – masło maślane i … porównywanie wszystkiego do siłowni i „utwardzaniu” tkanki mięśniowej, która buduje 3 sylwetki ekto, mezo i endo…

Rozumiecie w ogóle to??
Czy nadążacie za tymi ZWODZICIELAMI??

To jak zmienili swój stosunek do wcześniejszych swoich świadectw to po prostu jest PRZERAŻAJĄCE !

Odpowiedz

Damianie bardzo dobry artykuł ,wskazuje na nieomylność Pisma Świętego.Znajdujemy również odpowiedż dlaczego jesteśmy nieustannie truci.Lecz pozostaje nam jeszcze serce .Z Bogiem kochani.

Odpowiedz

Chciałbym wszystkim polecić filmik o tym dlaczego Ojciec przyszedł jako Syn Człowieczy, oraz o tym że kto nie opiera się wyłącznie na Chrystusie skazuje się na drogę wiecznego poszukiwania i błądzenia.

https://www.youtube.com/watch?v=A1k1z84RG4Y

Odpowiedz
Rafał Kudrański
12 września 2015 18:16

Cupak jestem w pracy i słucham na telefonie – już godzina za mną i muszę przyznać, że do tego momentu jest ŚWIETNE „opowiedziane” KIM jest Chrystus. Jestem pod wrażeniem. Oczywiście wykładowca posługuje się „kąkolem” lecz nie przeszkadza mi to gdyż akurat w tym iz Chrystus to Bóg wcale się nie mylą ale mówi PRAWDĘ. Stąd tak bardzo mnie ANTYCHRYST Henryk stara się „przypasować” do Pawła. Ale co tam – w tym i w Zbawieniu z Łaski jak najbardziej może mnie „przypasowywać” :).

Jedynie chciałbym zwrócić uwagę, że Chrystus CIAŁO LUDZKIE miał od dawien dawna zanim się urodził JAKO DZIECIĘ – co tutaj na blogu ukazałem.
ale świetne i pomimo, że całości jeszcze nie dosłuchałem – POLECAM WSZYSTKIM ten „wykład”!
Dzięki Cupak za niego w imieniu chyba wszystkich ;).
Pozdrawiam i idę dalej paczki nosić w słuchawkach w uszach… :)

Odpowiedz

Tak Ojciec może objawić się w jakiej postaci zechce bo Jego Słowo tworzy wszystko jak i zarówno przedstawia Jego samego. Słowo w ST objawiło się ludziom w różnych postaciach, jako Syn Człowieczy rozmowa z Abrahamem, jako Anioł [CENZURA], jako Ogień i Obłok prowadzący Izrael przez pustynię, jako Ojciec na tronie.

Lecz wtedy kiedy narodziło się z Maryi Słowo przyjęło bezpośrednio nasze ciało, aby potępić w nim grzech na krzyżu i go spłacić. Tylko Bóg mógł wydać owoc z tej suchej ziemi jaką był grzeszny człowiek niezdolny sam z siebie do zbawienia, dlatego Bóg uczynił Syna Człowieczego pośrednikiem, aby ludzie stali się tacy jak Syn Człowieczy czyli mili Bogu, który sam nam dał przykład żyjąc tu na ziemi w ludzkim ciele, rodząc się tak jak każdy z nas i umierając.
Jezus był względem ciała potomkiem Dawida i Abrahama, a dlaczego to jest takie ważne i nie mogło to być ciało stworzone od nowa, oraz dlaczego szatan nie cierpi tego tematu a jest on bardzo ważny, polecam ten filmik:

******* [LINK ZABLOKOWANY] *******

Cupak Słowo Boże wystarczająco DOSADNIE i PRZEJRZYŚCIE świadczy dlaczego Chrystus, Bóg przyszedł w ciele i „kąkol” którym chcą wytłumaczyć w linku powyżej wcale „Ameryki nie odkrył” a my tu go nie chcemy promować.
Zresztą wcześniejszy film który podałeś jest wystarczający :)
Poza tym Bóg Starego Testamentu NIE MA IMIENIA tylko tytułuje się JESTEM, KTÓRY JESTEM. Dokładnie jak to robi Chrystus :) Pozdrawiam

Odpowiedz

i ty wielki błąd…
nieznajomość pisma i sam nie wiem co mam o tym sądzić

„To jest imię moje i to jest moje zawołanie na najdalsze pokolenia.” Wj 3, 15b

Tak nie tytuł tylko IMIE!

Odpowiedz
Rafał Kudrański
13 września 2015 09:15

Tiiger chodziło mi o imię typu Jahwe,Jehowa itp. Bo Bóg to JESTEM KTÓRY JESTEM – wg tego co napisałeś, to tak – to jest Jego IMIĘ :)

Odpowiedz

******* KOMENTARZ ZABLOKOWANY *******

Cupak nie jestem uprzedzony do rzekomego imienia Boga jako Jahwe tylko doskonale wiem, że jest to KŁAMSTWO szatana, które na internecie jest przez wielu ukazane – w tym również przez Henryka.
Co ciekawe, zdają sobie sprawę już z tej wiedzy szataniści z Watykanu i ZABRONILI już używać w ich nowych tłumaczeniach tego imienia.
Ja jeszcze w swojej tysiąclatce mam JAHWE a w obecnych już nie znajdziesz…
Spójrz na ich internetowe wyd. Tysiąclecia to tam nie ma. Zresztą w artykule o tym że Chrystus był jako człowiek jeszcze przed narodzinami ukazałem ten FAKT.
Twoje „dowody” na YAH po prostu są dowodami z Egiptu gdzie YAH był wcieleniem boga księżyca. Tu masz nawet link:
http://m.touregypt.net/featurestories/yah.htm

Poza tym Basia przygotowuje świetny artykuł odnośnie PRAWDY na temat właśnie Jahwe oraz TETRAGRAMU.

Odpowiedz

jednak nie tak.
To kim rzeczywiście jest Jezus jest zawarte w tym co powiedział o sobie.
A do czego niewiara w to prowadzi do pomarcia w grzechach.
Jezus mówił że jeżeli nie uwierzymy w to co powiedział o sobie to pomrzemy w grzechach.
Zwracał do siebie jako JESTEM tak samo jak napisano w księgach o Stworzycielu.
Zanim Abraham stał się, JA JESTEM
Dlatego nie wiem co Henryk sądzi o Jezusie
Przecież na logikę wszyscy ludzie są grzeszni a Jezus nigdy nie zgrzeszył
był człowiekiem tylko z ciała, pochodzenie jego z Niebios.

Odpowiedz
Rafał Kudrański
13 września 2015 13:03

Tiiger wszyscy tu na blogu, którzy piszą komentarze doskonale wiedzą KIM był i JEST i BĘDZIE na wieczność Chrystus.
Co do Henryka to też nie trzeba filozofii – przecież jasno napisał/napisali kim dla nich jest Chrystus. Ale jak widać chyba się przeliczyli, że przejdzie to IM gładko bo teraz ZA WSZELKĄ CENĘ chcą zagłuszyć ten temat, do tego stopnia, że żarciki sobie pisze na forum… Cóż za żałosne ich ruchy, które są tak oczywiste jak budowa cepa!
Pozdrawiam

Odpowiedz

wojna miedzy bracmi.ok Was Kochani Nawróconych na palcach 2rakmożna policzyć.i każdy jest w innej miejscowości a nawet w innym kraju.jak to ogarnąć?jak Was spotkać?zarazić się Waszą wiarą?może jakaś telekonferencja ?zlot na wiosne?czy ja w swoim 50 letnim życiu spotkam osobiście uczciwych ludzi?uczniów Pana?

Odpowiedz
Rafał Kudrański
12 września 2015 18:25

rysiek powiem Ci, że coraz bardziej nie rozumiem Twoich komentarzy… Nie wiem do czego one zmierzają…
Bo ewidentnie chyba nie rozumiesz co chcemy ci przekazać – choć możesz mieć oczywiście problem z tym ale po co chcesz tak bardzo spotkać kogoś???
Masz karmić się PRAWDĄ i o tym mówimy Tobie a Ty nadal o spotkaniach i aby sie ZOBACZYĆ…
A sam Chrystus mówi w oparciu o PRAWDĘ, do której Cię kierujemy abyś Nią się zajął – że błogosławieni ci co NIE ZOBACZYLI a uwierzyli.
Rozważ proszę to co teraz napisałem bo jest to bardzo istotne.
Zwiększyłem czcionkę – już lepiej?

Odpowiedz

rysiek, daj już spokój z tą wojną, nie wiem dlaczego nie rozumiesz tego, że tu nikt nikogo nie ma zamiaru bić, zabijać, krzywdzić. A to, że zaprzeczamy kłamstwom tego świata, to jest naturalny odruch, gdy stoisz po stronie Boga.
Tak jak Rafał Ci wyjaśnił naszą bronią jest tylko Słowo Boże przeciwko kłamstwom szatana. My jesteśmy świadkami Chrystusa i naszym obowiązkiem jest stanie po stronie Prawdy.
Gdybym kiedyś spotkała Henryka głodnego i nagiego zapewniam Cię, że dałabym mu jeść i odzienie, ale gdyby powiedział mi, że nie trzeba czcić Chrystusa bo nie jest Bogiem, zaprzeczyłabym. Tak wyglądałoby nasze spotkanie. Na żywo też spotykam ludzi, którzy nie wierzą w Chrystusa lub to, że jest Bogiem, ale nie traktuje ich gorzej od wierzących Słowu Bożemu. To Bóg nauczył mnie, abym wszystkich traktowała jak najlepiej potrafie, bez wyjątku. Więc o co Ci chodzi? Chrystus też nie wyrządził krzywdy nikomu choć mógł to zrobić, ale do końca mówił Prawdę.

Odpowiedz

Muszę przyznać Damianie, że bardzo ciekawy jest Twój artykuł. O badaniu serc i nerek też zauważyłam tą kwestię w Piśmie, ale muszę stwierdzić, że została przeze mnie pominięta. Nie zastanawiałam się nad nią tak szczegółowo, choć wiedziałam, że związana jest z tym, że Bóg o nas wie wszystko i nie da się Go oszukać.
Bardzo dobrze rozpracowałeś ten temat, dzięki, znów ktoś czyli Ty wniósł coś mądrego, abyśmy bardziej rozumieli Boga.
Pozdrawiam :)

Odpowiedz

Przejdźmy do meritum sprawy czyli: Nasz Kochany Chrystus jest Bogiem !

” W roku śmierci króla Ozjasza ujrzałem BOGA siedzącego na wysokim i wyniosłym tronie, a tren Jego szaty wypełniał świątynię. Serafiny unosiły się nad nim, każdy z nich miał po sześć skrzydeł, dwoma zakrywał swą twarz, dwoma okrywał swoje nogi, a dwoma latał. I wołał jeden do drugiego: ŚWIĘTY, ŚWIĘTY, ŚWIĘTY JEST PAN ZASTĘPÓW. Cała ziemia jest pełna Jego Chwały.Wtedy zawiasy drzwi zadrgały od głosu tego, który wołał, a świątynia napełniła się dymem. I powiedziałem: Biada mi! Jestem zgubiony! Wszak jestem mężem o nieczystych wargach i mieszkam pośród ludu o nieczystych wargach, a oczy moje oglądały KRÓLA, PANA ZASTĘPÓW. Wówczas przyleciał do mnie jeden z serafinów, trzymając w ręce węgiel, który kleszczami wziął z ołtarza. Dotknął nim ust moich i rzekł: Oto to dotknęło twoich warg, twoja wina jest zmazana, zgładzony twój grzech. I usłyszałem głos PANA mówiącego: Kogo mam posłać, kto by nam poszedł? Odpowiedziałem: Oto ja, poślij mnie! I rzekł mi:
Idź i mów do tego ludu;
Słuchajcie pilnie lecz bez zrozumienia,
patrzcie uważnie lecz bez rozeznania,
Zatwardź serce tego ludu,
znieczul jego uszy,
zaślep jego oczy,
iżby oczyma swymi nie widział,
ani uszyma nie słyszał
i serce jego by nie pojęło,
żeby się nie nawrócił
i nie był uzdrowiony” Izajasza 6

” A chociaż tak wielkie cuda uczynił wobec nich, nie wierzyli w NIEGO, aby się wypełniły słowa, które wyrzekł Izajasz prorok:
PANIE, kto uwierzył nauce naszej i RAMIĘ PAŃSKIE komuż objawione było? Ew. Jana 12,37
Izajasza 53,2 – przeczytaj o kim zapowiada prorok

” Dlatego uwierzyć nie mogli, że powiedział nadto Izajasz:
Zaślepił ich oczy
i zatwardził ich serce
aby oczyma nie widzieli
a sercem nie pojęli,
aby się nie nawrócili
BYM ICH SNADŹ NIE UZDROWIŁ” Ew. Jana 12,39

” TO POWIEDZIAŁ IZAJASZ, GDY UJRZAŁ CHWAŁĘ JEGO I PRZEPOWIADAŁ O NIM” Ew. Jana 12,41

Panie Henryku i inni fałszywi prorocy, kogo to widział Izajasz, wielki Prorok?
Proszę czytać ze zrozumieniem. :)
Prorok Izajasz widział Boga, Pana Zastępów, i Jego nadejście przepowiadał i kto pojawił się 2000 lat temu na naszej ziemi?
BÓG, PAN ZASTĘPÓW, CHRYSTUS !!!

Odpowiedz

Basia ŚWIETNE CYTATY i ciągle cytaty ale nic od serca nic własnymi słowami nie Jesteś cyborgiem?

Odpowiedz
Rafał Kudrański
12 września 2015 18:28

wybacz rysiek ale to jest Twój ostatni komentarz „tego typu”, który zatwierdzam – nie wnosi NIC do artykułu a nie jest „smaczny”…

Odpowiedz

Wiara człowieka w Boga nie przechodzi z człowieka na człowieka wraz z oddechem.
Może pochodzić tylko od Boga. Jeśli przeszkadzają Ci cytaty ze Słowa Bożego, które ukazują nam Prawdę, to jak ją chcesz poznać i zrozumieć Boga.
Zarazić się wiarą, gdy nie czytasz Pisma? Ja nie jestem od tego, aby zmieniać to co jest napisane, wystarczy uważnie przeczytać a zrozumiesz. Ale zauważyłam, że Ty nie czytasz ze zrozumieniem i przeszkadzają Ci słowa z Pisma?
Wielu jest przeciw czytaniu, powiem Ci dlaczego, ponieważ każdy kto chce poznać Prawdę i czyta Pismo Święte na pewno ją odnajdzie. A przeciwnicy właśnie tego się boją.
Przykro mi, że tak do tego podchodzisz.
Pozdrawiam

Odpowiedz
Andrzej Kojder
13 września 2015 14:33

Zgadza się. Znam ludzi którzy mówią mi – czemu nie używasz swoich słów. Ludzie którym pismo przeszkadza, trochę przeszkadzają mi. Oni chcą wytrącić z rąk argument jakim jest Słowo Boże.

Odpowiedz

Rysiek kilka razy dostałeś wskazówki, żeby zacząć badać Biblię i jej przekaz (wg mnie powinieneś zapoznać się nawet z tymi księgami, które niektórzy z nas uznają za tzw. kąkol, bo czytając uważnie sam będziesz w stanie stwierdzić, które są autentyczne i mają moc Bożą).
Niestety Ty chcesz iść na skróty i czekasz na gotowe odpowiedzi podane na „złotej tacy”.
Musisz mi uwierzyć na słowo, ale to tak nie zadziała. To Ty pierwszy musisz podjąć wysiłek i zacząć poszukiwać prawdy tam zawarte, a jak nam zapowiedział Chrystus: „prawda nas wyswobodzi”.
Zacznij z otwartą głową i modlitwą, a zobaczysz jak to wciąga. Pozdrawiam i życzę owocnej lektury.

Odpowiedz
Andrzej Kojder
13 września 2015 04:24

Kurka wodna, człowiek na chwilkę do pracy pójdzie, a tu tyle się dzieje. Idę spać trzymajcie się. 😊

Odpowiedz
Andrzej Kojder
13 września 2015 14:44

Wczoraj prawie cały dzień mówiłem o Bogu, Jego Słowu i osoba była zainteresowana. Na początku przeczyła faktom jakoby Bóg stworzył świat i człowieka i że początki są opisane w Biblii. Słuchał z coraz większym zainteresowaniem. Wytłumaczyłem mu na podstawie Jana 1, 1-8 i nie tylko, że Jezus był z Ojcem podczas tworzenia świata. Że też jest Bogiem.
Udało się bo przekonać. Niestety nasi letni bracia i siostry boją się o tym nawet pomyśleć.
Lepiej żeby byli zimni niż letni.

Odpowiedz
Andrzej Kojder
13 września 2015 17:30

Objawienie Nowa Biblia Gdańska
14 A aniołowi zgromadzenia wybranych Laodyceńczyków napisz: To mówi Pierwsza zasada( Amen, ale w Nowej Biblii Gdańskiej jest podany odpowiednik – pierwsza zasada), świadek wierny i prawdomówny, władza władzy ustanowionej przez Boga.
15 Znam twoje czyny, że nie jesteś ani chłodny, ani gorący; obyś był chłodny lub gorący.
16 A ponieważ jesteś letni a więc ani gorący, ani chłodny zamierzam cię zwymiotować z moich ust.
17 Gdyż mówisz: Jestem bogaty, wzbogaciłem się i nie mam potrzeby niczego. A nie wiesz, że jesteś nieszczęśliwy, wzbudzający litość, ubogi, ślepy i nagi.
18 Radzę ci, byś się wzbogacił; nabądź u mnie złotą ozdobę, która jest wypalona pośród ognia. I białe szaty, byś się odział, oraz by nie została ukazana hańba twojej nagości. Nadto by twoje oczy były namaszczone maścią poprawiającą wzrok, abyś widział.
19 Ja, ilukolwiek pokocham, tych poprawiam i uczę. Ubiegaj się więc, gorliwie oraz skrusz się.

Biblia Gdańska
Obj 3:14 A Aniołowi zboru Laodyceńskiego napisz: To mówi Amen, świadek on wierny i prawdziwy, początek stworzenia Bożego:
Obj 3:15 Znam uczynki twoje, żeś nie jest ani zimny ani gorący, bodajżeś był zimny albo gorący!
Obj 3:16 A tak, ponieważ jesteś letni, a ani zimny ani gorący, wyrzucę cię z ust moich.
Obj 3:17 Albowiem mówisz: Jestem bogaty i zbogaciłem się, a niczego nie potrzebuję; a nie wiesz, żeś ty biedny i mizerny, i ubogi, i ślepy, i nagi.
Obj 3:18 Radzę ci, abyś kupił u mnie złota w ogniu doświadczonego, abyś był bogaty, i szaty białe, abyś był obleczony, a żeby się nie okazywała sromota nagości twojej; a oczy twoje namaż maścią wzrok naprawiającą, abyś widział.
Obj 3:19 Ja którychkolwiek miłuję, strofuję i karzę. Bądź tedy gorliwym, a pokutuj.

Ta maść by się przydała, ktoś ma przepis ?

Odpowiedz

Czytam i porównuje wasze komentarze z tymi na zbawieniu i coś się nie zgadza.
Tyle tutaj chłodu, wypominania no i osądów..czy nasz Pan Jezus też tak robił?
Jeden z forumowiczów wstawił post do Rafała, w którym jasno mówi, że Jezus jest dla nich Zbawicielem i największym autorytetem.
Poza tym nikt go tam nie odrzuca i nie mówi takich strasznych rzeczy.
Nie rozumiem tego..skoro wszyscy czekamy na przyjście Zbawiciela Chrystusa, to czy jest to odpowiedni czas na wypominanie i wzajemne oskarżanie się??
Ja czuję się zgorszony i ta sytuacja nie współgra z naukami Pana :(

Odpowiedz
Rafał Kudrański
15 września 2015 08:30

Cześć mały,
z tego co się orientuję, jest to pierwszy Twój komentarz na blogu, i to w jakże ważnym artykule i piszesz go w jakże TENDENCYJNY sposób…
Oczywiście nieprzychylny nam…

mały po pierwsze – pominąłeś NAJWAŻNIEJSZY aspekt, skoro chciałeś zabrać głos w dyskusji czyż najpierw nie należałoby odnieść się do MERITUM – czyli tematu poruszanego w artykule??
A Ty – PRZEMILCZAŁEŚ kompletnie to co jest najważniejsze i zabrałeś się za „porównywanie komentarzy tam i tu” i powód Twojego ZGORSZENIA postanowiłeś napisać ze względu na ów komentarze…

No cóż można napisać – trochę to żałosne jeśli można tak to ująć ponieważ AKURAT Twoje spostrzeżenia są NIE PRZYCHYLNE nam.
I to nie tylko nam, którzy tworzą ten blog ale wielu Czytelników, którzy ODNIEŚLI się do SEDNA – a czego Ty nie raczyłeś nawet „ruszyć”…

Twój ARGUMENT przeciwko nam, jakoby oni powoływali na Chrystusa jako NAJWIĘKSZY autorytet i Zbawiciela jest po prostu ABSURDALNY.
To, że niby się powołują to ma być ARGUMENT?
Czyż katolicy również nie powołują się na AUTORYTET Chrystusa i Zbawiciela…?
I co z tego wynika?
Bronisz tych HERETYKÓW jak to my chłodno piszemy ale jak mamy inaczej pisać do tych HEREZJI, które ONI forsują?? Mamy skakać z radości i miłości, że takie „wspaniałe” rzeczy piszą na ICH „autorytet”??? Litości…
Oni nawet już wychwalają w „niebogłosy” akcje Intronizacji „Chrystusa Króla” i inne tego typu ZAPLANOWANE ruchy i nie sposób się teraz im dziwić do tego jaki stosunek obierają od pewnego czasu. Ich językiem EKUMENICZNEJ miłości i akceptacji to nawet Borgolio by się NIE powstydził…

A dobrze wiemy, że wielu ludzi, tak jak i my, którzy czytali zbawienie OD LAT – są po prostu P R Z E R A Ż E N I co tam od pewnego momentu się „głosi”.

Ale mały, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość – napisz do Henryka i pokaż mu ten powyższy komentarz to z pewnością OD RAZU Ciebie zarejestruje na forum, jeśli JUŻ nie jesteś zarejestrowany…

A „uwierz” nam, że wspaniałe rzeczy będziesz miał możliwość komentowania bo przecież Henryka inicjatywa z modlitwą „Ojcze nasz” jest przez JEGO forumowiczów odbierana JAKO WYPEŁNIANIE SIĘ PROROCTW Z KS. OBJAWIENIA….

Wspaniałe rzeczy Cię tam czekają bo tutaj raczej nie, skoro taki komentarz napisałeś…

PS. Nie będziemy już akceptować TEGO TYPU komentarzy jeśli osoba komentująca NIE odniesie się w pierwszej kolejności do SEDNA artykułu i UKAZANYCH DOWODÓW.

Odpowiedz
Andrzej Kojder
15 września 2015 09:37

Mały, sądzisz że Jezus Chrystus nie jest Bogiem? Może myślisz że jest zbędny w uzyskaniu zbawieniu, czy też jak to Pan Henryk Kubik określił – nie trzeba się modlić (zwracać) do Chrystusa aby uzyskać zbawienie?
Jeśli się z tym zgadzasz to wybacz ale my obojętni na takie ataki na Zbawiciela nie jesteśmy.
Jeśli niepotrzebny Ci Chrystus do zbawienia, to u nas wsparcia nie dostaniesz

Odpowiedz

Skoro Bóg nie miał początku ani nie będzie mieć końca,to jak ten werset rozumieć-Jana 1:1 „Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo.” Według mnie Jezus był początkiem stwarzania przez naszego Ojca Stworzyciela nieba i ziemi-Oczywiście nasz Zbawiciel ma ogromny udział w tym dziele i należy mu się godność boska za dokonania i wierność do samego końca kiedy to poniósł męczeńską śmierć już w ludzkim ciele dla naszego zbawienia.Uważam że Bóg Ojciec i nasz Zbawiciel Jezus Chrystus to dwa odrębne byty.

Odpowiedz
Rafał Kudrański
15 września 2015 08:43

ERES nie do końca się zgodzę z Tobą. Masz rację podając ten werset z Jana – jest on jak najbardziej prawdziwy i prawdomówny.
Również go potwierdza przecież świadectwo Boże z Psalmu 2, 7:

«Tyś Synem moim,
Ja Ciebie dziś zrodziłem”

Mamy napisane w naszym wyznaniu wiary to co po części Ty masz rację, że są to jakby dwa „BYTY osobne”:

„Pan Jezus jest Synem Bożym i zarazem Bogiem. Jest OSOBNYM Bytem Boskim lecz połączony W CAŁKOWITEJ Jedności ze Swoim Ojcem- Bogiem. Pan Jezus jest MANIFESTACJĄ Swojego Ojca Boga, który jest Duchem i dlatego nikt Boga Ojca nie widział. Do końca człowiek nie może „pojąć” tej relacji ponieważ jesteśmy tylko stworzeniem.

Jest wiele dowodów, które ukazaliśmy w tym artykule, że Chrystus jest Bogiem.
I powtórzę jeszcze raz – NIE WSZYSTKO jesteśmy w stanie zrozumieć swoim ludzkim rozumem a tym bardziej, że WSZYSTKO co próbujemy zrozumieć robimy to w oparciu o LUDZKIE SCHEMATY. I absurdem jest, żeby NATURĘ Boga móc zrozumieć.
Mamy również „mniejszy” przykład:
„Chrystus się „RZEKOMO” narodził Z DZIEWICY – czyż nie ABSURD w kontekście LUDZKIEGO rozumowania???? Przeciez wiemy, że BYŁ PORÓD, że normalnie Maryja rodziła – TAK PO LUDZKU…
Czemu tego NIKT nie podważy – nawet Heniek i inni zbawienni???
Przecież TO ABSURD!!!

Ale… jeśli WIERZYMY SŁOWU to wiemy, że TAK JEST!

I z tego wynika… ALBO WIERZYSZ w NATURĘ JEDNOŚCI JEDNEGO BOGA – Ojca i Syna – co potwierdza MASĘ DOWODÓW ze Słowa Bożego – albo…

…DOCHODZISZ DO TAKICH ABSURDÓW ROZUMU LUDZKIEGO, KTÓREGO EFEKTY WIDAĆ U HERETYKÓW „ZBAWIENNYCH”.

Tyle w tym temacie – NASZA WIARA zwycięża świat o czym świadczy Słowo Boże – u Henryka ZWYCIĘŻYŁA GŁUPOTA LUDZKIEGO ROZUMU.

Odpowiedz

Moje zdanie na ten temat nie jest wynikiem utożsamiania się z poglądami uczestników zbawienie forum.Pogląd iż Bóg Ojciec i nasz Zbawiciel Jezus Chrystus to dwa odrębne byty(Twoich „argumentów”nie rozumiem)uznawane jest nie tylko przez nich.Odrzuciłem kiedyś dogmat o trójcy i jest dla mnie nie do pomyślenia żebym uznał teraz dwójce.Bez obrazy,ale tak to widzę.

Odpowiedz
Rafał Kudrański
15 września 2015 09:47

nie rozumiesz Słowa Bożego ERES i to jest OCZYWISTE w TEJ KWESTII – Natury Boga i Jej JEDNOŚCI.
Oczywiście masz prawo do innego zdania i nie mam zamiaru na niego wpływać.
ZNAMY GO i nie jest już kompletnie potrzebne byś pisał o nim czy o naszym bo NIE DOJDZIEMY w tej kwestii do porozumienia.
Mam nadzieję, że rozumiesz co mam na myśli.
Pozdrawiam.

Odpowiedz

Wybacz Rafał.

Czytałem Twój art i inne również i też czytam inne arty.
Komentarze także czytam, żeby mieć porównanie innych zdań.
Rzadko się wypowiadam, bo boję się zostać. wyzwany od głupca, ślepca lub antychrysta tylko dlatego, ż coś rozumiem inaczej.
Nie we wszystkim się zgadzam w Twoim arykule, ale zostawię to dla siebie żebym nie został osądzony
Jeśli tu chodzi o przychylność względem Was to rzeczywiście niepotrzebnie się odzywałem :(

Odpowiedz
Rafał Kudrański
15 września 2015 09:24

mały tak…
szkoda mi szczerze mówiąc komentować ten komentarz przede wszystkim na „wyzwiska ślepca lub antychrysta”…
Szkoda, że wcześniejszego komentarza „nie zostawiłeś dla siebie” skoro tak ważną kwestię artykułu pozostawiłeś dla siebie.
No i to „OSĄDZANIE” jakże ostatnimi czasu poruszane szczególnie u „zbawiennych”…
No cóż mały mogę na koniec powiedzieć:
ZALOGUJ SIĘ na http://www.zbawienie.forumotion.com i … pisz tam DALEJ
ŻEGNAMY

Odpowiedz
Andrzej Kojder
15 września 2015 09:50

Jeśli chcecie krytykować nas o to że wytykamy błędy panu Kubikowi, to pomyślcie.
Ja rozumiem że przez 41 lat czytania Pisma nie wpadł na to że Chrystus jest Bogiem, ale odrzuca modlitwę do Jezusa, że jest to zbędne, więc odrzuca zbawienie przez Chrystusa.
Naprawdę pomyślcie. Przytaczałem już tu ten cytat.

Odpowiedz
Rafał Kudrański
15 września 2015 09:53

Andrzej, pewnie „zbawienie przez Chrystusa” DEFINITYWNE, czeka następne w kolejce do podważenia…
Ale na razie muszą ZAGŁUSZYĆ całą tą sprawę jaką wywołali – ucichnie to później kolejny krok podejmą ku „chwale” Tory…

Odpowiedz
Andrzej Kojder
15 września 2015 10:00

Zdecydowanie takie będą prawdopodobnie kroki.

Odpowiedz

Oto panna pocznie i porodzi Syna i nadadzą Mu imię Emmanuel, to znaczy „Bóg z nami”.
Mat 1:23

Odpowiedz

Krzysiu, tak krótkie zdanie a tak wymowne. :) Tak między innymi wypełniły się Zakon i Prorocy.

Odpowiedz

Cześć Rafale. Czytam tą stronę od jakiegoś czasu i mam pytanie:

Jak wobec tego zapatrywać się na ducha świętego?

Odpowiedz
Rafał Kudrański
16 września 2015 08:58

Cześć Kundel 😉
Szczerze mówiąc co do Ducha Świętego nie jestem w stanie odpowiedzieć jakoś „bardziej rzeczowo” ponieważ staram się zrozumieć jak to Słowo Boże nam przedstawia.
Wiemy, że jest nazywany Duchem Prawdy, Pocieszycielem. Ja staram się rozumieć to jako „jakiś pierwiastek/cząstkę” Bożą, która pomaga człowiekowi zrozumieć Prawdy zapisane w Słowie Bożym. Tak jak to Jan opisuje w Liście, że otrzymaliśmy dar rozumu do poznawania Boga – i właśnie myślę że to dzięki ów Duchowi. Oczywiście również nas pociesza, podnosi ponieważ przyszedł od Boga – obiecany. Także ściślej chyba nie potrafię tego opisać.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Myśle ze Duch Święty nas uświęca i pomaga nam zrozumiec jak Bóg zapatruje sie na nasze życie i pamietac ze to zycie jest kruche i przejsciowe.
Ale czy sie modlic do ducha świetego to nie wiem w Biblii np. tego nie ma.
Duch Świety nas prowadzi mysle ze tak naprawde po modlitwie,jest to źródło naszego życia.Dobrym nawoływaniem Ducha Świetego jest ten przykład piesni „duchu święty przyjdz ,niech wiara zagosci niech nadzieja zagosci ,niech milosc zagosci w nas”

******* [ LINK ZABLOKOWANY ] *******

guguś wybacz ale nie będziemy tu promować szatanisty Natanka, który swoimi kazaniami nie raz to nawet wyprzedził w baśniach nawet Andersena… No i ten jakże „na czasie” ruch INTRONIZACJI Szatana „chrystusa” na króla z jego obrazem, gdzie pokazuje satanistyczny gest jak u ORYGINAŁU – baphometa..

PS. Chrystus jest KRÓLEM KRÓLÓW, PANEM PANÓW I NIE POTRZEBUJE ŻADNYCH INTRONIZACJI PONIEWAŻ…najpierw należałoby Go ZDETRONIZOWAĆ…

Odpowiedz
Rafał Kudrański
16 września 2015 14:52

guguś sam sobie odpowiedziałeś ze Słowa Bożego – jeśli nie ma więc NIE MAMY się modlić.
3maj się

Odpowiedz

” A Pocieszyciel Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, Ten was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko co wam powiedziałem. Pokój zostawiam wam, pokój daję wam.” Jana 14,26
” Gdy jednak przyjdzie Pocieszyciel, którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca pochodzi, Ten będzie świadczył o mnie. Ale wy też będziecie świadczyć ponieważ od początku jesteście ze mną.” Jana 15,26

Odpowiedz

Popatrzmy jak ważne jest świadczenie o Chrystusie i przestrzeganie Jego nauki – na tym opiera się wiara w Boga i tego uczy nas Duch Święty.

Odpowiedz

Moze i tak jest ,nie wiem czy on jest szatanistą ,mi jedynie chodzilo o piesn którą śpiewali ludzie w kosciele ,gdzie byl demon u niego na mszy.Co on wiecej prowadzi i robi to sie nie interesowalem nigdy

Odpowiedz
Rafał Kudrański
16 września 2015 15:09

Sporo guguś oglądałem jego kazań i przemówień i po prostu sam nie dowierzałem, że ludzie to łykają… Tragedia.

Odpowiedz

guguś, powinniśmy robić dokładnie tak jak nauczył nas Chrystus. Nie możemy wymyślać nic ponad to. Właśnie jeśli chodzi o modlitwę, do kogo i jak się modlić, taką wskazówkę dał nam Chrystus.
„ Gdy się modlicie nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę powiadam wam otrzymali już swoja nagrodę. Ty zaś gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki i zamknąwszy drzwi módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie. Na modlitwie nie bądźcie gadatliwi jak poganie. Oni myślą, że przez wzgląd na swoje wielomówstwo będą wysłuchani. Nie bądźcie im podobni. Albowiem wie Ojciec wasz, czego wam potrzeba, zanim Go poprosicie.

Ojcze nasz który jesteś w niebie,
Niech się uświęci imię Twoje,
Niech przyjdzie Królestwo Twoje,
Niech będzie wola Twoja tak na ziemi jak i w niebie,
Chleba powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom,
I nie pozwól nas wodzić na pokuszenie,
Ale wybaw nas od złego,
Albowiem Twoje jest Królestwo, Potęga i Chwała na wieki.
Niech tak się stanie.”

Jeśli chcemy o coś poprosić od siebie mamy to robić też tak jak nam polecił Chrystus.

„ A o cokolwiek prosić mnie będziecie w imię moje to uczynię, aby Ojciec był uwielbiony w Synu.” / Ew. Jana 14,13 /
„ Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: O cokolwiek byście prosili Ojca mego, da wam w imię moje. / Ew. Jana 16,23 /
Nic guguś ponad to, tyle wystarczy.
Pozdrawiam :)

Odpowiedz

Tak wiem o tym.
A jesli chodzi o takie rzeczy jak Jezus na króla Polski to ci ludzie na pewno chca dobrze ,glownie chodzi o to im na pewno ,o zmiane serc ludzi zeby uznali Jezusa za króla.
Ale tu potrzeba prawdziwego spojrzenie – tak jak mowiles ze przeciez Pan Jezus jest Bogiem i on nie potrzebuje zeby ludzie go dawali na króla czy cos.
A dla mnie to takie spojrzenie jest prawdziwe czyste i natchnione i sa to dobre kazania Paula Washera.

[ LINKI ZABLOKOWANE ] guguś Paul Washer jest mistrzem w zwodzeniu – owszem, mówi wiele Prawdy – ale miesza ją z kłamstwem. Wiele jego przemówień/ kazań oglądałem i słuchałem więc bardzo dobrze go znam co świadczy.
Raptem na ponad 100 artykułów dałem tylko jego 2 przemówienia, które i tak SPROSTOWAŁEM w niektórych sprawach. Ten środkowy co dałeś to zamieściłem go w tym artykule:
http://jedynadroga.prv.pl/zyj-dla-wiecznosci/

polecam to obejrzec

Odpowiedz

No ja tez podejrzewam ze on jest chrzescijanskim syjonistą ,bo jest taki filmik gdzie cos mowi o syjonie ,ale szczerze mowiac to znam takie podejscie ,ale nie powiedzialbym ze on miesza prawde z klamstwem.
Dobrze jest kiedy czlowiek slucha pozytecznych rzeczy i umie wyciagnac to co dobre i to zachowac a on mowi duzo dobrych rzeczy ,zeby wplynac na ludzi ,zeby sie nawrocili.
A takie cos ze ten jest szatanista a tamten zwodzicielem to takie dopatrywanie sie tam gdzie czegos nawet nie ma to rozpoczal Henryk takie myslenie.
A nie to kasowac tamto kasowac ,jak ktos bedzie chcial to i tak sam zobaczy i oceni zwlascza ze tam nie ma nic zlego.

Odpowiedz
Rafał Kudrański
17 września 2015 16:19

guguś akurat w ich „temacie” to nie chodzi o szatanistę tylko o ANTYCHRYSTÓW.
Przeczytaj uważnie naukę i przestrzeganie przede wszystkim Apostoła Jana, które skierował do WIERZĄCYCH w Chrystusa.
Ta definicja JEST niestety w obecnym czasie – najdokładniejsza do nich.

Odpowiedz

No tak wiadomo o nich to ja nie pisze ,bo to co Henryk pisze zwlaszcza o Janie to wiadomo ze jest chore

Odpowiedz

Witam, nie brałem udziału w komentarzach, jednak wiele o tym myślałem i nie daje mi to spokoju bo to bardzo istotna sprawa, a ja zaś jestem dociekliwy i wiele próbuję zrozumieć (nic nie neguje z artykułu Rafała bo nie znam całej Biblii). Chciałbym jednak zauważyć ile mamy podejść do natury Boga.
1. KRK – trójca czyli jedność w trzech osobach, więc Duch Boży to osoba
2. Świadkowie – Chrystus nie jest Bogiem a jedynie stworzeniem (aniołem), to oczywiście wyklucza zbawczą misję i jest niezgodne z Biblią
3. Antytrynitarze uznają Ojca, Syna i Ducha lecz nie są jednością a trzema odrębnymi osobami… i inne jeszcze koncepcje wchodzą w grę.
4. I teraz większość Forowiczów nowonarodzonych chrześcijan odrębnie traktuje Boga Ojca i Syna a o Duchu świętym jedni że to osoba a inni, że to manifestacja mocy czyli atrybut Ojca.., dodatkowo należy wspomnieć, iż niektórzy uważają, że Syn jest odpoczątku jako jednorodzony z Ojca zaś inni że jest pierwszym stworzeniem Ojca i wywyższony od Ojca po odkupieniu ludzkości i zmartwychwstaniu i zyskał wtedy miano boga jako syna Bożego ( tak np. twierdzi Henryk co zresztą cała stało się kością niezgody między wami)
Wobec tego teraz przemyślmy
1. Czy w ST jest gdzieś werset mówiący już coś o Synu Boga Ojca, który przedstawia się jako JESTEM?.. domyślam się że nie ma czyli ze ST wynika że jest tylko jeden Bóg Ojciec.
2. W księdze rodzaju mamy „Uczyńmy sobie człowieka podobnym do NAS na nasz obraz uczyńmy go”, więc ktoś do kogoś się zwracał…? Tak?
Teraz jeśli chodzi o moje przemyślenia… Chrystus Zbawiciel jest właśnie Synem Bożym jak i Synem Człowieczym jak mówi Pismo ano dlaczego bo jest manifestacją Mocy Boga czyli Ducha Bożego, który zrodził się z Boga Ojca i człowieka (kobiety ludzkiej Marii) i logika podpowiada, że właśnie dlatego jest Synem bo narodził się w ludzkim ciele z Boga Ojca i i matki ludzkiej i dlatego jest Bogiem i zarówno człowiekiem. I teraz wchodzą dwie opcje wg. Mnie.
Pytanie, Wiemy że w ST jest jeden Bóg JESTEM, zaś w NT mamy Boga Ojca i jego Syna jednorodzonego, który jest Bogiem bo z Boga zrodzony (analogicznie jak człowiek rodzi człowieka w łonie matki), Czy zatem po narodzinach Boga Syna na ziemi z matki ziemskiej i Boga Ojca stał się nowym „bytem” jako Syn Boga? I wywyżony Przez Ojca po spełnieniu jego woli? Czy może został zrodzony w formie duchowej jeszcze przed jakimkolwiek stworzeniem, które uczynił Bóg. Wiadomo także że zrodzenie a stworzenie to dwie różne rzeczy i pojęcia.
Wiemy również że stworzenie nie może przewyższyć stworzyciela i są marne szanse na prawdziwe zrozumienie natury mocy i potęgi Boga, zatem ta druga opcja to tak jak piszesz, że Bóg Ojciec w ST (JESTEM) sam wcielił się w człowieka i nazwany został Synem bo był synem matki ziemskiej i równocześnie jest Ojcem Bogiem i jest to dla mnie jak na mój rozum nie do pojęcia więc temat w świetle Pisma powinien być może jeszcze badany ….
Jeszcze jedno Chrystus nigdy w NT nie nauczał by modlić się do Niego tylko do Ojca w Jego Imię, więc tak naprawdę nie wiem już co o tym wszystkim myśleć a wy co myślicie? No chyba że temat już uznany za zamknięty … ale nie dla mnie
Oczywiście nie ulega wątpliwości że Chrystus jest Bogiem, chociażby dlatego że jedyny był bez grzechu i jedyny „zstąpił z nieba i wstąpił do nieba” jak mów pismo.

Odpowiedz
Rafał Kudrański
23 września 2015 09:17

Michał temat oczywiście nie jest zamknięty i chętnie podyskutuję z kimś kto tak jak Ty – porusza w rzetelny sposób temat. Nawet POMIMO, że niemalże wszystkie tematy już na blogu poruszone zostały ( w artykułach). Ale jeśli mogę wyjaśnić w bardziej przejrzysty sposób w JEDNYM miejscu to jak najbardziej to zrobię by pomóc w zrozumieniu Słowa Bożego – oczywiście wg mojego poznania Słowa Bożego.

Oczywiście podając te różne poglądy to czysta rzeczywistość. Lecz należy zauważyć, że WSZYSTKIE oficjalne religie światowego Chrześcijaństwa UWAŻA Chrystusa za Boga.

Świadkowie Jehowy nie są żadnymi chrześcijanami moim zdaniem. Natomiast co do Henryka/ICH Chrystus OFICJALNIE nie jest Bogiem a jedynie Synem z „boskimi atrybutami”. Albo bogiem przez małe „b”. Co również chrześcijaństwem nie jest ale ANTYChrześcijaństwem.

W sumie na Twoje dwa pytania i przemyślenia odpowiem w całości bo przenikają się te sprawy.

„Czy w ST jest gdzieś werset mówiący już coś o Synu Boga Ojca, który przedstawia się jako JESTEM?.. domyślam się że nie ma czyli ze ST wynika że jest tylko jeden Bóg Ojciec.”
Michał nie ma oczywiście takich wersetów gdzie to Syn mówi JA JESTEM lecz… z Twoje rozumowanie jest BŁĘDNE w dalszej części.. Dlaczego? Bo po prostu bierzesz całość świadectwa Słowa Bożego właśnie w oparciu ROZUMOWANIE LUDZKIE. O czym wspominałem. Idąc Twoim – i np Henryka – tokiem rozumowania należy po prostu Biblię potraktować JAKO ŻART. Dokładnie.

Dlaczego?
Ponieważ Biblia jasno świadczy, że Boga NIKT nigdy nie widział! To jest FAKT, który jest jasno i dosadnie przedstawiony szczególnie w Nowym Testamencie.
Przecież UKAZAŁEM niezbity dowód na podstawie Słowa Bożego – że to BÓG odwiedził Abrahama i to… w ciele ludzkim!
W artykule przedstawiłem to DOSADNIE i jeszcze NIKT nawet nie próbował go nawet obalić. Łącznie z Henrykiem, który NAJCZĘŚCIEJ czyta ten artykuł!
Skoro jest to PRAWDA i MUSI to być PRAWDA jeśli ktoś wierzy w natchnienie Księgi Wyjścia – to rozumując LUDZKIMI schematami po prostu Biblia/Słowo Boże jest ŚMIESZNYM ABSURDEM I GROTESKĄ! I właśnie przez różne sprawy „tego typu”, odrzucają i wyśmiewają Słowo Boże ateiści i inne ugrupowania ponieważ zwyciężyła nad nimi GŁUPOTA ROZUMU LUDZKIEGO a WIARA w nich przez to umarła.

To jest właśnie PUŁAPKA ROZUMU LUDZKIEGO, który wykorzystuje bezsprzecznie szatana bo wie więcej niż my.

Ale pięknie piszesz: „[..] i jest to dla mnie jak na mój rozum nie do pojęcia [..]”

I o to właśnie się wszystko rozchodzi! Albo WIERZYMY Bogu za pośrednictwem Jego Słowu Bożemu, które nam przekazał albo dochodzimy do ABSURDÓW LUDZKIEGO ROZUMU, gdy próbujemy wytłumaczyć nim „NATURĘ” BOGA. A przede wszystkim właśnie chodzi o tą JEDNOŚĆ Ojca i Syna – choć przecież jest jeszcze jeden ważny DOGMAT Słowa Bożego, który już poruszyłem w komentarzu.

Chodzi o dogmat POCZĘCIA Z DUCHA ŚWIĘTEGO – poczęcia Chrystusa przez DZIEWICĘ.
Wiemy, że Henryk to Czytał bo i Obserwator ten komentarz mój poruszający sprawę ów tego DOGMATU użył w celach MANIPULACYJNYCH na forum. Oczywiście kompletnie nie odniósł się do tego co pisałem o tym dogmacie a ZMANIPULOWAŁ inną część.
Więc teraz proszę mi wytłumaczyć – jak może to być PRAWDA aby dziecko narodziło się Z DZIEWICY????? Czy da się to w ogóle wytłumaczyć???

N I E M O Ż L I W E !

Więc należałoby… ODRZUCIĆ to JAKO ABSURD I GROTESKĘ!
Co oczywiście ateiści i inni wyśmiewają i szydzą z tej „rzekomej prawdy” zawartej w Biblii.

Ale… miliardy ludzi WIERZY SŁOWU, czyli BOGU i nie jest to dla nich nic groteskowego ponieważ WIERZĄ, że Bóg jest Prawdomówny i dlatego TAK MUSI BYĆ- tak musiało się stać iż Chrystusa zrodziła DZIEWICA.

I co nam mówi Słowo Boże?
Że nasza WIARA zwycięża świat – nie rozum, nie badania, archeologia, DOWODY „ziemskie” lecz WIARA.

Jeśli odejdziemy od TEGO SCHEMATU – dojdziemy do rozumu ludzkiego – HUMANIZMU a tym samym do ABSURDÓW Słowa Bożego…
Tak właśnie to działa i przykład „zbawiennych” pokazuje to dobitnie gdyż przez lata głoszono tam OFICJALNIE to co teraz zanegowali GŁUPOTA LUDZKIEGO ROZUMU.

Michał co do Chrystusa/Syna Boga – tej jakby drugiej „istoty/natury” Boga – uważam, że został On „stworzony” JAKO „Istota” w CIELE LUDZKIM już od „początku” – i dlatego Bóg powiedział, że na NASZ obraz stworzą człowieka. Tak ja to przynajmniej rozumie i też potwierdzałyby to wizyty u Abrahama. Wiesz to jest moja PRÓBA zrozumienia – a nie DOGMAT bo dogmatów w tej akurat sprawie NIE MOŻE być bo jesteśmy ułomnymi ludźmi o „ciasnym umyśle” którzy nawet nie wiedzą do końca jak działa nasz organizm a co dopiero jak działa „ORGANIZM BOGA”…
Mam nadzieję, że rozumiesz co chce przez to przekazać :)

Tak Chrystus mówi że mamy się modlić do Ojca. Ale… i tu znowu wracamy do tej JEDNOŚCI Ojca i Syna, która w artykule została konkretnie poruszona :)
Ale co najważniejsze jest w tym wszystkim i czego ludzie nie zauważają chyba – bynajmniej „zbawienni”…:

„Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie. WSZYSTKO przekazał Mi Ojciec mój. Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn, i ten, komu Syn zechce objawić. ” Ew. Mateusza 11, 26

„Ojciec miłuje Syna i WSZYSTKO oddał w Jego ręce. Kto wierzy w Syna, ma życie wieczne; kto zaś nie wierzy Synowi, nie ujrzy życia, lecz grozi mu gniew Boży”. ” Ew. Jana 3, 35

Jeśli WSZYSTKO oddał to i Chwałę, CZEŚĆ i WSZYSTKO. Jeśli uważasz inaczej, że tylko Bogu należy się cześć – mając na uwadze oczywiście Boga Ojca to… znaczy, że Chrystus jest KŁAMCĄ, OSZUSTEM I przede wszystkim STOI PRZECIWKO OJCU. A dlaczego? Bo skoro w wytłumaczeniu o oddaleniu żony DAJE WYJĄTEK jako wszeteczeństwo/zdradę – i uważa aby to powiedzieć to w tak bardzo ważnej kwesti CHWAŁY I CZCII Swojemu Ojcu – „Jedynemu” Bogu – zapomniał o tym????

Michale wcale się nie dziwię, że ludzie nie potrafią tego zrozumieć – i nie dziwię się że Ty tak pytasz a nawet cieszę się, że to robisz lecz… jeśli człowiek który czyta Biblię 41 LAT (!!!!!!) i mówi o sobie, że uważa iż ma DUŻE POZNANIE – „nie rozumie” tych wersetów jak i całości przekazu Słowa bożego to już jest to…

A na koniec spuentuję to pięknym wersetem, który Tobie jak i Czytelnikom pozwoli umocnić się w WIERZE do JEDYNEGO Boga w postaci Ojca i Syna:

„Ojciec bowiem nie sądzi nikogo, lecz cały sąd przekazał Synowi, aby WSZYSCY oddawali cześć SYNOWI, TAK JAK oddają cześć OJCU. Kto NIE oddaje czci SYNOWI, nie oddaje czci OJCU, który Go posłał. 24 Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto słucha słowa mego i wierzy w Tego, który Mnie posłał, ma życie wieczne i nie idzie na sąd, lecz ze śmierci przeszedł do życia.” Ewangelia Jana 5, 22-23

Czy potrzeba coś więcej…? :)

Odpowiedz
Rafał Kudrański
23 września 2015 09:35

Aha i zapomniałem NAJWAŻNIEJSZE w świetle jak zbawienni KŁAMIĄ – właśnie w tej kwestii co poruszyłem powyżej.

Świadczą iż Chrystus odda władzę Ojcu…

A my się pytamy – NIBY gdzie to pisze????

Z pewnością nie w PRAWDZIWYM SŁOWIE BOŻYM – i nawet w Apokalipsie która jest kontynuacją przecież Ewangelii tego samego Jana – nie ma KOMPLETNIE O TYM!

Chrystus NIGDY nie odda władzy Ojcu bo… JEDNO SĄ i jesli Syn rządzi to i Ojciec również! :)

A jeśli inaczej jest to prosimy dowody ze Słowa Bożego. Życzymy powodzenia w szukaniu… Tylko prosimy nie dopisywać…

Odpowiedz

Ja mam bardzo poważne podejrzenia co do osoby pana Henryka K. Może to być nieprawdopodobne i szokujące, ale nie mogę się oprzeć temu przeczuciu, podkreślam że jest to tylko moje przypuszczenie i nie oskarżam pana Henryka ponieważ nie mam żadnych dowodów, natomiast na moje przypuszczenia co do tego kim jest ten pan, wskazuję bardzo wiele poszlak.
A mianowicie podejrzewam go o bycie Jezuitą lub kimś kto dla nich pracuje.

Dlaczego tak uważam, otóż Jezuici infiltrują każdą działalność na świecie, a przede wszystkim kościoły protestanckie, celem rozbicia takich grup, tworzenia podziałów. Protestantyzm jest głównym i największym wrogiem Jezuitów i właśnie w celu całkowitego zniszczenia protestantyzmu powstał ten zakon. Robią to od kilkuset lat, i moim zdaniem nieźle im idzie, obecnie mamy dobę internetu, mniej więcej od 10 lat internet przeżywa rozkwit i stał się już standardem, sieć internetowa to potęga przepływu informacji i myśli ludzkiej, a co za tym idzie wymiany poglądów religijnych jak i również możliwości łatwego dostępu do biblii, dzięki sieci ludzie mogą sprawdzać różne informacje i je weryfikować, nie są już skazani na propagandę.
Jezuici od setek lat dwoją się i troją aby zniszczyć protestantów, czy też biblijnych chrześcijan jak kto woli, pozakładali mnóstwo szkół i uniwersytetów, napisali setki książek, stoją za tka zwaną wyższą krytyką pisma świętego, nie byli by dobrzy w tym co robią gdyby nie wykorzystywali ogromnego potencjału sieci.
Na to że Henryk K. pracuje dla Jezuitów lub też sam nim jest wskazuje wiele.

-założenie popularnej strony, forum itd.. oraz pozyskanie sobie grupy ludzi którzy go słuchają
-pierwsze kilka lat nie wyłamuje się, nie odrzuca żadnych ksiąg biblijnych, pozyskuje sobie zaufanie
-kiedy już pozyskał spora grupkę ludzi i ich zaufanie, zaczyna powoli podważać część pisma (zaczął w 2012r)
-następnie podważa kolejne części tak że w obecnej chwili już prawie nic nie zostało z NT
-podobno mieszka w Australii, ale tak naprawdę to nikt nic o nim nie wie, prócz tego co on sam o sobie ujawni.
-spod jego skrzydeł wyszli inni (redoctober, brainbreaker) którzy pozyskali z kolei swoich uczniów i tak powstały podziały i spory między tymi grupami które wzajemnie się obrażają i oskarżają.
-odwracanie uwagi swoich czytelników od ewangelii w stronę baśni i spisków, a następnie wykorzystując nieznajomość biblii przez swoje owieczki, podważa zaufanie do pisma i wywala 80% NT

Pan Henryk działa mniej więcej od 8 lat, patrząc na jego działalność coraz bardziej widzę jezuicką przebiegłość w jego poczynaniach.

Przypomnę tylko fragmenty przysięgi jezuitów

Mój synu, dotychczas uczono cię działać obłudnie: wśród Katolików być Katolikiem, być szpiegiem nawet wśród własnych braci; nie wierzyć żadnemu człowiekowi, nie ufać żadnemu człowiekowi. Wśród reformatorów być reformatorem, wśród Hugenotów Hugenotem, wśród Kalwinistów Kalwinistą, wśród Protestantów być generalnie Protestantem; i uzyskując ich zaufanie, nauczać nawet z ich mównic, i denuncjować z całą porywczością twojej natury.

Uczono cię obowiązków szpiega, by gromadzić wszystkie statystyki, fakty i informacje w twoim zasięgu i z każdego źródła, by wkraść się w łaski kręgu rodzinnego Protestantów i heretyków każdej klasy i każdego rodzaju (maści)

Podsumowując
Zdobywanie zaufania, tworzenie podziałów, podważanie zaufania do biblii. To cechuję jezuitów i pana Henryka.

Jeszcze raz zaznaczam że nie oskarżam go o nic, ponieważ nie mam na to dowodów, są to tylko moje podejrzenia które mam prawo mieć.

Pozdrawiam.

Odpowiedz
Rafał Kudrański
24 września 2015 09:38

Marcinie nie tylko Ty masz podejrzenia w stosunku do Henryka.
OFICJALNIE to zaświadczyłem i im coraz więcej byliśmy i jesteśmy świadkami co się dzieje u NICH tym bardziej wskazuje na ZAPLANOWANY OD DAWNA schemat WIELKIEGO ZWIEDZENIA. I to najbardziej pragnących Chrystusa i Prawdy.
To nie tylko jest moja opinia ale również Andrzeja, Basi, Romana oraz Krzysztofa – czyli osób, które tworzą ten blog. Należy podkreślić, że wszyscy z nas „POCHODZIMY” od Henryka stron – z tym, że jedynie ja „dostąpiłem zaszczytu” być w elicie forumowiczów.

Marcin protestantyzm NIE JEST I NIE BYŁ żadną formą rozłamu SZCZEREGO w stosunku od Babilonu.
Jest wiele poszlaków i dowodów, że Luter był masonem. Ludzie w tych czasach już mieli dość krwiopijnych i CUDZOŁOŻN0-LUBIEŻNYCH następców Chrystusa (czy. papieży) i doskonale wiedzili rzymscy szataniści, że długo nie przetrwają w tej formie. Stąd narodził się protestantyzm – rozwiązanie problemu – a w dodatku jeszcze bardziej SKOMPLIKOWANIE drogi do Zbawienia. A ile milionów ofiar przyniosła TA AKCJA to wiemy już :( A tym sposobem był „ten dobry” (czyt. protestantyzm) i ten zły (czyt. papiestwo).

Nie wiem czy jest Henryk jezuitą ale niewątpliwie ma NIESZCZERE serce, czym pokazało jak PERFIDNIE DZIAŁAŁ by mnie oczerniać. Tak nie zachowywałby się nawet niejeden OPRAWCA i BANDYTA.

Poza tym Marcinie jesteśmy (we czwórkę) w trakcie odkrywania niesamowitej TAJEMNICY, która również jest przez Henryka SPECJALNIE (inaczej tego nie można tłumaczyć) ZATAJANA.
Pozdrawiam Cię

Odpowiedz

Pisząc protestantyzm, nie do końca miałem na myśli reformację i Lutra, a raczej zwykłych ludzi ufających biblii.
Zgadzam się że reformacja mogła być częściowo kontrolowaną operacją, ale myślę że nie do końca, lub też wymknęła się spod kontroli.
Luter jest najpopularniejszą postacią reformacji, ale na pewno nie godną naśladowania, nie wyrzekł się do końca wszystkich Rzymskich doktryn jak np: kultu maryjnego, i miał jeszcze wiele innych grzechów na sumieniu.
Osobiście uważam że protestantyzm w formie zorganizowanej czyli kościoły protestanckie, już dawno, albo nawet od początku ich istnienia, poległy i poddały się papiestwu, ukoronowaniem tego jest dialog tych kościołów z Rzymem i ekumenizm.
Prawdziwą solą w oku zawsze były i nadal są grupy ludzi niezależnych od żadnych organizacji, którzy sami badają Słowo i nie potrzebują żadnych pastorów czy nauczycieli.
Szeregowi wyznawcy protestantyzmu zorganizowanego, są już uśpieni i nieszkodliwi, a więc należy się zając tymi co drążą i dociekają, a najlepszym do tego miejscem jest obecnie internet.

Pozdrawiam.

Odpowiedz
Rafał Kudrański
24 września 2015 10:23

Zapomniałem napisać że Henryk nie myli sie co do kąkolu. Zresztą to ja jako pierwszy odrzuciłem Marka i nie mam co do tego żadnych wątpliwości. I nikt nie zmieni tej postawy mojej jak i zapewne reszty blogowiczow. Pozdrawiam

Odpowiedz

Witam
Kolejna cegiełka potwierdzająca moje podejrzenia co do Henryka K. iż jest on jezuitą lub dla nich pracuje. Henryk nagle zmienił pogląd na to kto lub co jest Wielką nierządnicą z Objawienia 17, przez lata twierdził że jest to kościół rzymski, teraz jednak nie, odwrócił kota do góry ogonem i głosi że to żydostwo, syjoniści.
Dla mnie to kolejny mocny argument dla kogo pracuje ten człowiek. Zrobił to co od setek lat robi zakon Towarzystwa Jezusowego, czyli krecią robotę
– Podkopał wiarygodność Słowa Bożego
– Zdobył zaufanie wielu
– A na końcu bierze się za oczyszczanie Kościoła Rzymskiego z zarzutów i zwala wszystko na żydów syjonistów
Żydzi syjoniści, masoni i inni to od zawsze tylko jezuickie wiadra na pomyje, których się obarcza całą odpowiedzialnością.

Odpowiedz
Rafał Kudrański
2 października 2015 11:33

Marcinie tak jak napisałem ostatnio – Henryk i „jego ludzie”, zdecydowanie zmienili kierunek – i wszystko co nowe wychodzi, jak np ostatnio PRZYSIĘGANIE na własne zbawienie Henryka i jego PEWNOŚĆ swoich twierdzeń (obecnie HEREZJI do nauk Chrystusa) jest potwierdzeniem iż jest to zaplanowane zwiedzenie (inaczej tego nie mogę tłumaczyć).

– podkopanie wiarygodności Słowa Bożego – co do kąkolu tutaj ukazał PRAWDĘ i ja również wniosłem w to ogromny wkład – odnośnie ewangelii Marka.
Natomiast na razie potajemnie MILCZY o odrzuceniu listów Jana, Jakuba i Judy. Przedstawiłem ten fakt dobitnie i zadałem pytania odnośnie ich kierunku, które oczywiście zostały PRZEMILCZANE… Tak samo jak sprawa Chrystusa Boga została uciszona i ZAGŁUSZONA „chwalebnymi” czynami jak „przyklaskiwanie” KATOLICKO-PROTESTANCKIEJ akcji intronizacji „Chrystusa”- SZATANA- Króla jako króla Polski…
Wszystko jest jak widać bardzo WYRAFINOWANE I PRZEMYŚLANE w ruchach – dokładnie jak mną się „zajęto” na forum jak tylko stanąłem w obronie PRAWDZIWEJ Ewangelii Chrystusa.

– zdobył zaufanie wielu – tak, to się zgadza i w tym był cel, zebrać najbardziej pragnących Prawdy aby po LATACH… zwieźć ich totalnie! To nie tylko jest moja opinia ale również Basi, Andrzeja, Krzysztofa i Romana – bo wszyscy w sumie dzięki „wieloletniej” pracy Henryka spotkaliśmy się – DZIĘKI NIEMU tak naprawdę – ale NIE nabieramy się na zwiedzenie i stąd wspólnie prowadzimy blog.

– co do oczyszczania KRK to się okaże ale nie jest tak do końca bo na papieża pisze PRAWDĘ a przeciez on jest głową KRK. Na razie za mało jest ku temu powodów – choć dla mnie one nie mają takiego znaczenia ponieważ SEDNO Ewangelii Chrystusowej już ZMIENIONO DIAMETRALNIE.

To takie moje przemyślenia – i jesteśmy czujni – a co do nas, robimy swoje ku Chwale naszego Zbawiciela i Boga – Chrystusa :)
Pozdrawiam

Odpowiedz

co do kąkolu tutaj ukazał PRAWDĘ i ja również wniosłem w to ogromny wkład – odnośnie ewangelii Marka.

Prawdę? Jaką prawdę? On nigdy nie ujawnił żadnej prawdy!!

Niestety Rafale będę z Tobą szczery, i Ty dałeś się zwieść temu człowiekowi, i efekty widać do teraz. Kąkol? Jaki kąkol, kąkolem są ci którzy mają czelność dodawać lub ujmować cokolwiek ze Słowa Bożego, i Ty niestety również to zrobiłeś.
Z przykrością się patrzy jak Henry Kubik niszczy wiarę w ludziach, jego nauczanie jest bardzo bardzo niebezpieczne duchowo, ponieważ on sam zapewne jest pod wpływem złego ducha.
Do tych którzy są pod wpływem jego nauk, i Ty niestety do nich wciąż należysz, chociaż odwróciłeś się od niego, pasuje fragment z przypowieści o siewcy

Wyszedł siewca rozsiewać ziarno swoje. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało zdeptane, a ptaki niebieskie zjadły je.
A podobieństwo to znaczy: Ziarnem jest Słowo Boże. (12) A tymi na drodze są ci, którzy wysłuchali; potem przychodzi diabeł i wybiera słowo z serca ich, aby nie uwierzyli i nie byli zbawieni.

Niestety ale tak jest z wami, diabeł wybrał Słowo z waszych serc.

Bez urazy, ja nikogo nie osądzam, to Słowo Boże osądza, ja tylko patrzę i wyciągam wnioski na podstawie Słowa Jezusa.

Nie będę już tutaj więcej pisał, a więc żegnam i powodzenia.
Marcin.

Odpowiedz
Rafał Kudrański
3 października 2015 12:04

Marcinie skoro twierdzisz tak zaciekle, że Henryk NIGDY NIE ujawnił ŻADNEJ prawdy to gratuluje…
To że od jakiegoś czasu zmienia kierunek to nie znaczy, że to co powiedziałeś jest prawdą – wręcz przeciwnie, do tej pory Henryk ma WIELE artykułów ukazujących prawdę i nie chodzi mi o te z kąkolem bo ich ma MAŁO.
Henryk teraz niszczy wiarę w Ewangelię Chrystusa – tą prawdziwą, w której to Bóg przybierając postać ludzką – sam zbawia niesamowitym czynem swoich ukochanych ludzi.
Natomiast to co Ty insynuujesz w całości komentarzu w stosunku do Henryka jest ABSURDALNE. Henryk dzięki swojej działalności WIELE ludziom właśnie dał „punkt zapalny” DLA WIARY. I nawet do tej pory jak najbardziej biorąc pod uwagę artykuły również to robi. A jak ludzie będą sprawdzać wg. Słowa Bożego to już każdego indywidualna „droga”/decyzja.

Marcinie dzięki za szczerość ale to Twoja opinia. Nowonarodziłem się jeszcze przed znalezieniem stron Henryka – a z tego co pamiętam było to zaraz po.
Moje „stanowisko” WIARY jest jakie jest i z pewnością go nie zmienię.
Dałem dowód na to, że również nie wpłynie na nie i Henryk z elitą gdy jako PIERWSZY W POLSCE (I NA ŚWIECIE) ODRZUCIŁEM Ewangelię Marka – oczywiście zostając NA TYM SAMYM stanowisku Wiary w Chrystusa Boga i Zbawiciela, który z Ojcem tworzą JEDNOŚĆ – a Zbawienie zostało nam dane Z ŁASKI.

Ależ oczywiście, że nie mamy nic dodawać i odejmować ze Słowa Bożego i ta piękna przypowieść o siewcy i ziarnie jak najbardziej prawdziwa. Tylko ją kompletnie RÓŻNIE „odczytujemy”…

Czym dla Ciebie Słowo Boże jest w takim razie? Było to poruszane i jest dobitnie ukazane w wyznaniu wiary – poparte Słowem Bożym (Ew. Mateusza 28,16)
Ja/MY nic nie dodajemy i odejmujemy od AUTORYZOWANEGO przez Boga Słowa Bożego, które jedynie miało zostać przekazane przez ówczesnych J E D E N A S T U. I bynajmniej do nich NIE należeli Paweł, Łukasz i Marek…

Myśl i wierz sobie w co chcesz – to Twoja decyzja i jeśli nie chcesz pisać to z pewnością płakać nie będziemy. To jest blog więc skupiamy się aby przedstawić temat i każdy niech rozsądzi sobie wg Słowa Bożego (czy z kąkolem czy nie – każdego decyzja). Jeśli by było to forum to można w nieskończoność prowadzić dialog ale to nie forum więc jakbyś miał pisać w swojej szczerości jacy to zwiedzeni jesteśmy to i tak nie ma to sensu bo kłócić się nie mamy zamiaru. Przyjęliśmy do wiadomości Twoją szczerą opinię jak i zapewne Czytelnicy, i na tym niech pozostanie.
Ale jeśli miałbyś podzielić się wiedzą na jakiś temat to zapraszam/y :)
A tymczasem również żegnam i życzę powodzenia również :)

Odpowiedz

PIERWSZY W POLSCE (I NA ŚWIECIE) ODRZUCIŁEM Ewangelię Marka

Nie ma się czym chwalić.

J E D E N A S T U. I bynajmniej do nich NIE należeli Paweł, Łukasz i Marek

Apostoł Paweł był dwunastym apostołem, został wybrany osobiście przez Syna Bożego, w moim przekonaniu był prorokiem, wiele z jego proroczych zapowiedzi się sprawdziło i sprawdza. Odrzucając go odrzucasz Syna Bożego, ponieważ to ON go posłał.
Spójrz na historię Izraela, oni też odrzucali proroków posyłanych do nich przez Boga i jak się to kończyło, Bóg traktował odrzucanie proroków tak jakby to jego samego odrzucili.

To jest stara zasada, jak się coś nie podoba i nie pasuje to odrzucamy, tak było z prorokami, tak było z samym Synem Bożym, teraz to samo robicie z Pawłem i resztą biblii, tylko że to nie Słowo Boże ma się do was dopasować, ale wy do niego.

Bóg przybierając postać ludzką – sam zbawia niesamowitym czynem swoich ukochanych ludzi.

Niczego takiego w biblii nie czytałem, może w wyznaniu Nicejskim albo doktrynach Rzymskiego katolicyzmu, ale nie w biblii.
W biblii natomiast czytałem wielokrotnie o tym że Bóg posła swojego Syna aby ten zbawił świat.

Sam sobie porównaj to co napisałeś z tym co napisane jest w biblii, jeżeli nie zobaczysz w tym zupełnej sprzeczności i kontrastu to nie wiem.

Bóg przybierając postać ludzką – sam zbawia niesamowitym czynem swoich ukochanych ludzi.

Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Widzisz różnicę? Bo ja tak

Odpowiedz
Rafał Kudrański
3 października 2015 14:10

Marcin bynajmniej nie napisałem tego by się CHWALIĆ ale by pokazać, że nie jestem wpływowy na INNYCH – co też wykazałem gdy stanąłem w obronie Chrystusa Przykazania o miłowaniu nieprzyjaciół – gdzie żaden z forumowiczów nie miał ochoty tego zrobić. Widzisz – Ty odbierasz to jako chwalenie się a zamysł jest kompletnie inny co również napisałem w poprzednim komentarzu jako DOWÓD MOJEJ NIEZALEŻNOŚCI. A ty, że się chwalę… jeśli tak odbierasz ten mój komentarz to nie dziwię się, że odbierasz Biblię jak to robisz…

A następnym ABSURDEM na dowód Twojego postrzegania Biblii to to iż piszesz, że Paweł JEST tym 12 stym apostołem. Sam pokazujesz jak „rozumiesz” nawet tak oczywiste KĄKOLOWE nauki, że Paweł niby był 12stym… A co Ci mówią „Twoje” dzieje apostolskie ?? Czyż nie jest według nich tym 12 stym MACIEJ??? Sam Bóg „rzekomo” wybrał Macieja na D W U N A S T E G O (12!) a Paweł… no cóż – to tzw 13 stka drogi Marcinie – oczywiście według KĄKOLU, którego tutaj KOMPLETNIE NIE UZNAJEMY. Nie tylko ja ale soby które tworzą tego bloga – oraz Czytelnicy, których możesz zobaczyć po ich komentarzach na ten temat.

Twoje dowody twierdzenia na to że rzekomo odrzucam/y Syna Bożego są tak samo ABSURDALNE jak świadectwa kąkolowe.
Piszesz, że niby tego TRZYNASTEGO (sorka dwunastego dla Ciebie…) wybrał On sam??? A gdzieś to wyczytał??
U Łukasza, którego „najlepsze” świadectwo kompletnie różni się od Ewangelii/świadectwa PRAWDZIWYCH/AUTORYZOWANYCH Apostołów? U tego Łukasza wg którego Chrystus konając na krzyżu, zagwarantował łotrowi że DZIŚ BĘDZIE Z NIM W RAJU????? A ja się pytam – w jakim RAJU – skoro jasno Stary Testament i Apostołowie autoryzowani świadczą, że 3 dni będzie MARTWY! To ma być raj???? Takie absurdy to tylko zwyrodniali papieże mogą ściemniać swoim zmanipulowanym owieczkom.

Ale wracając do Twojego „dowodu” autoryzacji APOSTOLSKIEJ Pawła – już nie ważne którego z kolei…
Wiesz Ty też odrzucasz Syna Bożego w takim razie bo przecież sam „Chrystus” wybrał i ojca Pio jak i Faustynę by przekazali światu pewne sprawy ( z obrazem „miłosiernego serca szatana” włącznie) a chyba Ty ich odrzucasz…????? Przecież na to są dowody i materiały, że tak właśnie „Chrystus” ich wybrał…

Nie będę już odpowiadał na pytania czy widzę różnicę czy nie, bo to oczywiste, że nasze postrzeganie Prawdy jest kompletnie INNE i szkoda mi czasu na polemikę z Tobą.
Wolę poświęcić się ludziom, którzy nie noszą różowych okularów i wolą zaufać PRAWDZIWYM Apostołom niż tym ludziom, którzy są kąkolem, a których posłał/zasiał szatan.

Także ŻEGNAM/Y i nie martw się bo blogów z CHWASTEM/KĄKOLEM masz taką masę, i tam bez żadnych problemów możesz sobie popisać takie ABSURDY na jakie tutaj nie chcemy kompletnie tracić czasu.

POWODZENIA.

Odpowiedz

******* [KOMENTARZ ZABLOKOWANY] *******

Fujiwara, ponownie daruj sobie takie żałosne komentarze, które są niemalże takimi samymi absurdami jak te u Marcina; a które tutaj również ukazaliśmy, że są kłamstwami i niedorzecznościami, za które Ty NIE masz honoru nawet przeprosić ANI RAZU udając, że temat NIE istniał…

Jak masz zamiar nadal takie ABSURDY pisać to nie wysilaj się bo i tak je będziemy blokować – i to „PO STALINOWSKU”…

Życzę miłej niedzieli bo znikam do pracy.

Odpowiedz

Ja już raz komuś kto wiedział wszystko najlepiej, powiedziałem – kończ waść wstydu oszczędź. On utrzymywał że Jezus nie jest Bogiem i w skròcie -nie warto go słuchać.
Pan zaś utrzymujesz że Łukasz lepiej wiedział od Jana, co się stało po ukrzyżowaniu. Jan tam był obecny. Lepiej też wie jak to było z narodzeniem Chrystusa i w ogóle ma dużo (chyba kłamstw) do wniesienia. Czyż nie?

Odpowiedz

******* [ KOMENTARZ ZABLOKOWANY ] *******

Marcinie nikogo nie uraziłeś swoim poprzednim komentarzem, który został zablokowany.
Powód zablokowania jest wyjaśniony w moim ostatnim komentarzu do Ciebie.
Nie będziemy czasu tracić na takie osoby jak Ty, które pomimo, że temat jest bardzo DOKŁADNIE omówiony w artykułach i dyskusji wcześniejszych w komentarzach; pomimo moich kolejnych wyjaśnień DLA CIEBIE – i tak NIC nie przynosi skutku.
Nie mam czasu na to (tak jak i inni) aby tłumaczyć PO TYSIĄC RAZY czegoś co już jest tak dobitnie przedstawione.
Nie dostrzegasz tego? —> Sory to już nie mój problem – wierz w Pawła, Łukasza i innych – masz do tego PRAWO i nie mam zamiaru ja jak i inni blogowicze, zmieniać Twoich poglądów.
Nie chodzimy po innych blogach i nie przekonujemy ich, że się mylą!
Po to stworzony został ten blog byśmy mogli wyrazić SWOJĄ WIARĘ opartą na APOSTOLSKIM DZIEDZICTWIE SŁOWA BOŻEGO.

Kto chce to czytać – niech czyta i się umacnia w wierze.

Kto nie chce – mówimy BYE!

Ja mam naprawdę mało czasu bo Rodzina i praca nie może „stać w miejscu” – a blog naprawdę wymaga sporo pracy. Dlatego jak widzę, że komuś nie wystarczają JEDYNIE AUTORYZOWANE – Apostolskie Świadectwo to po prostu nie mam zamiaru walić głową w BETONOWY „MUR”.

I zarzucanie mi, że chowam głowę w piasek to już kompletna niedorzeczność… No cóż, Twoja opinia i wcale się nie mam zamiaru nią przejmować bo NIGDY nie chowam głowy w piasek a w szczególności jeśli chodzi o WIARĘ.

Nie rozumiesz?

Trudno, nie mam zamiaru się nikomu przypodobywać prócz mojemu Zbawcy i Bogu – Chrystusowi.

Nie szukam przyjaźni z ludźmi – ona sama przychodzi gdy jest wspólny mianownik – Chrystus i Jego „pszeniczne” Słowo Boże.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud