Biblie

„Dziesięć Przykazań” TEOLOGICZNA manipulacja cz.3

15 stycznia 2015
Rafal Kudrański
Rafal Kudrański
Idąc dalszym tropem naszego cyklu, na wstępie chciałbym przypomnieć o „pominiętym” przez Katechizm ważnym nakazie Boga z Księgi Powtórzonego Prawa:

„Nie będziesz miał bogów innych oprócz Mnie. Nie uczynisz sobie posągu ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko albo na ziemi nisko, lub w wodzie poniżej ziemi. Nie będziesz oddawał im pokłonu ani służył. Bo Ja jestem Pan, Bóg twój, Bóg zazdrosny, karzący nieprawość ojców na synach w trzecim i w czwartym pokoleniu – tych, którzy Mnie nienawidzą, 10 a który okazuje łaskę w tysiącznym pokoleniu tym, którzy Mnie miłują i strzegą moich przykazań.”

Myślę, ze pojęcie bałwochwalstwa tutaj jak najbardziej jest czytelne. Chciałbym również pokazać co mn. w dalszych Księgach mówi Bóg na temat bałwochwalstwa – bo na Księdze Powtórzonego Prawa oczywiście się nie kończy.
Wielki Prorok Boży Izajasz tak mówi o bałwochwalstwie (44;9-20):

Wszyscy rzeźbiarze bożków są niczym; dzieła ich ulubione na nic się nie zdadzą; ich czciciele sami nie widzą ani nie zdają sobie sprawy, że się okrywają hańbą. Kto rzeźbi bożka i odlewa posąg, żeby nie mieć pożytku? Oto wszyscy czciciele tego bożka zawstydzą się; jego wykonawcy sami są ludźmi. Wszyscy oni niechaj się zbiorą i niech staną! Razem się przestraszą i wstydem okryją. Wykonawca posągu urabia żelazo na rozżarzonych węglach i młotami nadaje mu kształty; wykańcza je swoim silnym ramieniem; oczywiście, jest głodny i brak mu siły; nie pił wody, więc jest wyczerpany. Rzeźbiarz robi pomiary na drzewie, kreśli rylcem kształt, obrabia je dłutami i stawia znaki cyrklem; wydobywa z niego kształty ludzkie na podobieństwo pięknej postaci człowieka, aby postawić go w domu. Narąbał sobie drzewa cedrowego, wziął drzewa cyprysowego i dębowego – a upatrzył je sobie między drzewami w lesie – zasadził jesion, któremu ulewa zapewnia wzrost. [To wszystko] służy człowiekowi na opał: część z nich bierze na ogrzewanie, część na rozpalenie ognia do pieczenia chleba, na koniec z reszty wykonuje boga, przed którym pada na twarz, tworzy rzeźbę, przed którą wybija pokłony. Jedną połowę spala w ogniu i na rozżarzonych węglach piecze mięso; potem zajada pieczeń i nasyca się. Ponadto grzeje się i mówi: „Hej! Ale się zagrzałem i korzystam ze światła!” Z tego zaś, co zostanie, czyni swego boga, bożyszcze swoje, któremu oddaje pokłon i pada na twarz, i modli się, mówiąc: „Ratuj mnie, boś ty bogiem moim!”
[Tacy] nie mają świadomości ani zrozumienia, gdyż [mgłą] przesłonięte są ich oczy, tak iż nie widzą, i serca ich, tak iż nie rozumieją. Taki się nie zastanawia; nie ma wiedzy ani zrozumienia, żeby sobie powiedzieć: „Jedną połowę spaliłem w ogniu, nawet chleb upiekłem na rozżarzonych węglach, i upiekłem mięso, które zajadam, a z reszty zrobię rzecz obrzydliwą. Będę oddawał pokłon kawałkowi drzewa”.
Taki się karmi popiołem; zwiedzione serce wprowadziło go w błąd. On nie może ocalić swej duszy i powiedzieć: „Czyż nie jest fałszem to, co trzymam w ręku?”

Tak o to Izajasz KPI z bożków zrobionych z drewna przez zwykłego rzemieślnika. Wspomina również o HAŃBIE dla ludzi padających na twarz przed „wystruganymi” bałwanami.
Nie tylko Izajasz drwii z „rzemiosła bałwochwalczego” – również Jeremiasz w rozdziale 10 (1-16) ma takie same zdanie. Otwórz Biblię i sprawdź teraz sam.

Bałwochwalstwo przewija się przez Stary Testament niemal cały czas ponieważ przez nie przede wszystkim odwrócili się od Boga Izraelici – i za nie właśnie Bóg karał Swój naród wybrany.

A co na temat bałwochwalstwa mówi nam katechizm:
kat bal blog1

Już na samym początku Katechizm TENDENCYJNIE przypisuje numerację przykazań. Lecz z całym tym tekstem jak najbardziej jestem zgodny. Tak ja powyżej napisałem to również Katechizm twierdzi, że Pismo Święte (nie wiem czemu w Katechiźmie jest z małej litery.) NIEUSTANNIE przypomina o odrzuceniu „bożków ze srebra i złota, uczynionych rękami ludzkimi”. Czyli zapewne ma na myśli tych bożków:

bozkowie1
Bezsprzecznie są uczynione rekami ludzkimi a ich dekoracja może być i ze złota i srebra.

Zobaczmy co Katechizm w dalszej części uczy o bałwochwalstwie:
kat bal 2

Pamiętajmy, że Katechizm jest obecną formą dogmatyczną wiary KRK. I w pierwszym zdaniu pisze, iż „bałwochwalstwo nie odnosi się TYLKO do fałszywych kultów pogańskich. Pozostaje stałą pokusą wiary.” Nauczyciele piszą w tym zdaniu, że bałwochwalstwo również odnosi się do wiary – jako STAŁA pokusa. Czyli mówią o tym w czasie TERAŹNIEJSZYM a nie przeszłym, mówiąc jednocześnie, że odnosi się do wiary – wiary katolickiej RÓWNIEŻ. Są to bardzo istotne dwa zdania dla CAŁOŚCI nauki zawartej w katechiźmie – a dobitnie mówiąc, jak jest ta nauka sprzeczna ze sobą i nielogiczna.
Skoro nauczają w takiej ostrzegawczej formie to czym dla kościoła katolickiego jest ów bałwochwalstwo? Kolejne zdania wyjaśniają kościelne stanowisko czym jest:
„Polega na ubóstwianiu tego, co nie jest Bogiem” Chyba nie trzeba dowodów, że Bogiem dla katolicyzmu jest Bóg Ojciec i Jego Syn. Przynajmniej tak z dogmatów wiary wynika. Więc idąc ich własnymi naukami – czy rzeczywiście „ubóstwiają” swoimi czynami TYLKO Boga ..?? Dobra nie będę w to wnikał teraz bo znam doskonale odpowiedź lecz Ty sam zastanów się nad tym.

Ale nie martw się, jeśli masz wątpliwości o poruszany temat. Już w następnym zdaniu sam katechizm podprowadzi Cię bardziej czym jest bałwochwalstwo:
„Ma ono [bałwochwalstwo] miejsce ZAWSZE wtedy, gdy człowiek czci i wielbi stworzenie zamiast Boga, BEZ WZGLĘDU na to, czy chodzi o innych bogów czy o demony(NA PRZYKŁAD satanizm), o władzę, przyjemność, rasę,przodków..”

Z nauki katechizmowej bałwochwalstwo nie ma przedawnienia lecz ZAWSZE istnieje. A warunkiem do spełnienia bałwochwalstwa jest CZCZENIE i WIELBIENIE STWORZENIA zamiast Boga”.

Jan Pawel II
Jan Paweł II jest stworzeniem czy Bogiem?

Michal-Archaniol
„Michał Archanioł” jest stworzeniem czy Bogiem?

O_Pio
„Ojciec” Pio jest stworzeniem czy Bogiem?

Tak na dobrą sprawę mógłbym ZAKOŃCZYĆ ten temat w tej właśniej chwili pokazując jak Twoi nauczyciele OSZUKUJĄ Cię kazując Ci obrażać Boga wielbiąc i czcząc stworzenie. I co ciekawe – użyłem do tego ICH własnego katechizmu – gdzie piszą takie rzeczy (o dziwo ZGODNE z przekazem Boga zamieszczonym w Biblii) a robią i kazują Tobie robić totalne przeciwieństwo.

Wiem, że w Twojej głowie różne myśli przechodzą i dlatego nie zakończę tego tematu w tym miejscu lecz ukażę Tobie ZNACZNIE WIĘCEJ obłudności i sprzeczności nauk kościoła katolickiego tak byś jeszcze bardziej NIEDOWIERZAŁ/A „własnemu przekonaniu/myślom” – jak to Ci papieże mogą się mylić czyniąc co czynią a pisząc co piszą? „Przecież to nie możliwe, że tyle ludzi się myli? I to tak wykształconych i DOBRYCH?”
Lecz kłamstwa i oszustwa mają to do siebie, że można wykazać SPRZECZNOŚCI i niejasności samej STRUKTURY KŁAMSTWA, które nie może opierać się na przeczeniu własnemu sobie. Jak to Pan Jezus opisał jak to może ostać się królestwo skłócone,sprzeczne sobie – odpierając ataki iż swoje cuda robi mocą szatańską:

«[…]Jeśli jakieś królestwo wewnętrznie jest skłócone, takie królestwo nie może się ostać. I jeśli dom wewnętrznie jest skłócony, to taki dom nie będzie mógł się ostać. 26 Jeśli więc szatan powstał przeciw sobie i wewnętrznie jest skłócony, to nie może się ostać, lecz koniec z nim.” Ew. Marka 3,23-26

Skupmy się jeszcze na tym bardzo ważnym zdaniu – dogmacie wiary kościoła katolickiego. Co oznacza wyraz „czcić” i „wielbić”. Katechizm jest napisany w języku polskim więc zaglądnijmy co słownik języka polskiego określa pod tymi wyrazami:

*czcić
1. «oddawać cześć religijną»
2. «otaczać wielkim szacunkiem»
3. «oddawać hołd, okazywać pamięć»
4. «obchodzić jako święto»
• czciciel • czcicielka

wielbić
1. «otaczać kogoś czcią i miłością»
2. daw. «oddawać cześć»

Oczywiście jestem świadomy, że wszyscy z Was wiedzieli co oznaczają te wyrazy, jakie mają znaczenie.
I bez problemu zidentyfikujecie na poniższych zdjęciach pogańskie określenie bałwochwalstwa – dokładnie jak to przedstawia stanowisko kościoła w katechiźmie:

rytual hinduski w swietej jaskini
Hinduska forma bałwochwalstwa w świętej jaskini

rytual celtycki
Celtycka forma bałwochwalstwa

High Priest Cremation Ceremony in Hapcheon
Buddyjska forma bałwochwalstwa

Wszyscy jesteśmy w stanie powyższe przykłady na zdjęciu zakwalifikować jako „katechizmowe bałwochwalstwo”. Oczywiście te pogańskie.

Teraz porównajmy parę zdjęć:

kat 2

kat 3

rytual mary

Te powyższe zdjęcia również pasują do „katechetycznego” opisu bałwochwalstwa. Czyż nie? Jaką widzisz w nich różnicę? Czy nie pasują idealnie do spełniania warunków znaczenia wyrazów „czcić” i „wielbić”? No i przede wszystkim raczej Boga na nich nie ma – czyż nie?

I proszę zwróćcie uwagę, że już na początku katechizm sam naucza, że bałwochwalstwo ma miejsce ZAWSZE gdy nie czci Boga. Czy Bogiem jest Karol Wojtyła, ojciec Pio, obraz „Maryji”? ZAWSZE znaczy ZAWSZE i chyba nie muszę podawać znaczenia z słownika… A jeśli masz wątpliwości to sam sprawdź.

Na tym zakończę czecią 3 – oczywiście nie ostatnią bo kościół nie poprzestaje o nauce bałwochwalczej na tej stronie. Pokażę w 4 części MOCNY dowód jak po raz kolejny KATECHIZM przeczy sam sobie. A dokładnie przedstawię stanowisko kościoła odnośnie tematu bałwochwalstwa w ich kontekście „Nowego Testamentu”. I co znaczy dla nich „ZAWSZE”…

Część 4 w następnym tygodniu, mam nadzieję, że do połowy tygodnia zdążę ponieważ zbliża się praca, dużo się dzieje u mnie w Rodzinie i ffogóle 😉

Życzę Wam przez ten czas szczególnie byście choć chwilkę spędzili przy Biblii – pragnąc poznać Boga Żywego a nie „narzuconego”.

Rafał

DOWODY/ŹRÓDŁA:

http://sjp.pwn.pl/sjp/;2450351
http://sjp.pwn.pl/sjp/wielbic;2535880.html

No comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud